مجله خبری لحظه نما| اخبار روز، آشپزی، دکوراسیون، سبک زندگی
کد خبر: ۲۰۱۲۰
تاریخ انتشار: ۰۵ خرداد ۱۳۹۴ - ۱۶:۱۹
تعداد بازدید: ۳۵۶۲
والدین احتمالا همه با این سوال رو به رو شده اند که :"مامان، می توانم رنگ اتاقم را سیاه کنم؟" " اصلا، بیش از حد تاریک و افسرده کننده است! همین آبی کم رنگ زیبا خوب است."
فروش اسید فسفریک
هیولاهای مرموز
نرخ ارز
مجله خبری لحظه نما:والدین احتمالا همه با این گفته رو به رو شده اند که :"مامان، می توانم رنگ اتاقم را سیاه کنم؟" " اصلا، بیش از حد تاریک و افسرده کننده است! همین آبی کم رنگ زیبا خوب است." نوجوانان معمولا به مرحله ای می رسند که علاقه به دکوراسیون های غیر متداول پیدا می کنند. البته اغلب به نظراتشان توجهی نمی شود.

روانشناسی رنگها در دکوراسیون منزل

سیاه به این دلیل رد می شود که موجب غم افزایی و افسردگی فضای اتاق است. قرمز رنگ دیگری است که والدین با آن مخالف اند و آن را رنگی عصبانی و پرخاشگر می دانند. اینها نمونه های ساده ای بود از اینکه روانشناسی رنگ چگونه در خانه ها نقش کلیدی بازی می کند.

روانشناسی رنگها در دکوراسیون منزل

هنگامی که می خواهید رنگ یا کاغذ دیواری را برای اتاق خاصی انتخاب کنید مسائل بسیار بیشتری جز صرف علاقه به رنگ را باید در نظر بگیرید. باید کاوش عمیق تری در رابطه با معنی رنگ ها و فضایی که ایجاد می کنند انجام دهید. با این کار، می توانید مشخص کنید که کدام رنگ ها برای کدام اتاق ها خوبند و کدام نیستند.

اتاق خواب
اتاق خواب مکان استراحت است. اتاق خواب شما باید احساس آرامش و سکوت القا کند. این مسئله اگر می خواهید هرشب آرام شوید و به راحتی به خوابی آرامش بخش بروید بسیار اهمیت دارد.

روانشناسی رنگها در دکوراسیون منزل

آبی و سایه هایی از سبز پیشنهاد می شوند. رنگ های طبیعی را انتخاب کنید. به رنگ هایی فکر کنید که یادآور موج های آرامش بخش اقیانوس یا علف های سرسبز و شاداب تپه ها در بهار هستند. از انتخاب هر رنگ روشن و درخشان خودداری کنید. رنگ هایی مانند قرمز و نارنجی بیش از حد پرهیاهو و پرجلوه هستند و کاملا با احساس آرامش در تناقض اند.

روانشناسی رنگها در دکوراسیون منزل

اتاق نشیمن

به گزارش مجله خبری لحظه نما هیچ قانون کلی در رابطه با اتاق نشیمن وجود ندارد. به هرحال، بعضی از افراد دوست دارند تا در این مکان آرامش داشته باشند پس دراین حالت رنگ های طبیعی و زمینی که آرامش بخش هستند پیش نهاد می شود. بعضی دیگر از مردم این اتاق را به عنوان مکانی ایده آل برای ایجاد ارتباط و برخوردهای اجتماعی می دانند بنابراین رنگ های انرژی زا پیشنهاد می شوند. قبل از هرچیز به اندازه اتاق توجه کنید. اگر اتاق نشیمن تان بزرگ است پس سایه های تیره باعث می شوند دنج شود درحالی که یک اتاق نشیمن کوچک با استفاده از رنگ های روشن می تواند بزرگتر به نظر برسد.

روانشناسی رنگها در دکوراسیون منزل


روانشناسی رنگها در دکوراسیون منزل

اتاق غذاخوری

اتاق غذاخوری بندرت جایی است که افراد از رنگ های روشن و غیر معمول استفاده می کنند. بیشتر افراد از رنگ های خنثی استفاده می کنند و سپس از طریق دکوراسیون میز، دستمال های سفره و دیگر چیزهایی که انتخاب می کنند به اتاق هویت می دهند.


روانشناسی رنگها در دکوراسیون منزل


با این حال، اگر می خواهید متفاوت فکر کنید، پس قرمز بهترین انتخاب است. چرا؟ زیرا باعث می شود افراد احساس گرسنگی بیشتری کنند. تنها به رستوران های فست فود فکر کنید که همگی در لوگوها و دکوراسیونشان از قرمز استفاده می کنند. از رنگ آبی برای اتاق غذاخوری استفاده نکنید درواقع باعث سرکوب کردن گرسنگی می شود.


روانشناسی رنگها در دکوراسیون منزل


آشپزخانه
آشپزخانه محل خلاقیت است. شما باید از رنگ هایی استفاده کنید که برای شما الهام بخش باشد تا غذاهایی مطبوع بپزید. یک رنگ لیمویی بامزه یا سبز لیموترشی خوشمزه بسیار خوب جواب می دهد. این رنگ ها انرژی زا و نشاط بخش هستند. می توانند محیط شادی را فراهم کنند تا شما بتوانید غذاهای خوشمزه بپزید.

روانشناسی رنگها در دکوراسیون منزل

روانشناسی رنگها در دکوراسیون منزل
جدیدترین روش جوانسازی واژینال
سبک زندگی
کودک وبانوان
گردشگری
فناوری اطلاعات
سلامت
آشپزی
چهره ها
دکوراسیون
رازهای موفقیت
سرگرمی
نام:
ایمیل:
* نظر: