مجله خبری لحظه نما| اخبار روز، آشپزی، دکوراسیون، سبک زندگی
کد خبر: ۲۰۴۲۳
تاریخ انتشار: ۲۳ خرداد ۱۳۹۴ - ۱۴:۴۶
تعداد بازدید: ۳۵۰۳
انتخاب پرده جدید برای پنجره ها می تواند فرایندی مشکل باشد. اما هنگامی که بهترین را انتخاب کردید، تاثیر قابل توجهی بر فضای محیط می گذارد
فروش اسید فسفریک
هیولاهای مرموز
نرخ ارز
مجله خبری لحظه نما:انتخاب پرده جدید برای پنجره ها می تواند فرآیندی مشکل باشد. اما هنگامی که بهترین را انتخاب کردید، تاثیر قابل توجهی بر فضای محیط می گذارد و کل ظاهر اتاق را یک دست کند. هنگامی که پرده انتخاب می کنید قبل از شیک بودن به کاربردی بودن آن فکر کنید. همین مسئله خود به سرعت گزینه های شما را کم می کند (و مطمئن باشید که با گزینه های زیادی رو به رو هستید). اینکه آیا می خواهید از ورود نور جلوگیری کنید، حریم خصوصی ایجاد کنید، رنگ به اتاق بیافزایید هرکدام باعث تغییر گزینه های شما می شود اما موارد زیر را در هر حالت در نظر داشته باشید.

نحوه انتخاب پرده برای اتاق

1. حریم خصوصی و نور
براساس فضای موجود درنظر بگیرید که چقدر نور را می خواهید وارد اتاق کنید و چه مقدار از آن را می خواهید فیلتر کنید.

• اگر برای فضایی مانند اتاق نشیمن به دنبال پرده هستید پرده هایی را انتخاب کنید که نازک ترند و نور بیشتری را به داخل می آورند.

• از پارچه های ضخیم تر برای اتاقی استفاده کنید که حریم خصوصی بیشتری در آن لازم دارید مانند اتاق خواب.

نکته: برای فضاهایی که نور طبیعی زیادی وارد آنها می شود رنگ های طبیعی را برای پرده انتخاب کنید. نور خورشید بیشتر باعث رفتن رنگ پرده هایی می شود که رنگ روشن دارند تا رنگ طبیعی.

نحوه انتخاب پرده برای اتاق

2. اندازه گیری
به گزارش مجله خبری لحظه نما پرده هایی که به خوبی اندازه شان تعیین شده است می توانند باعث زیباتر شدن دکور شما و بزرگتر به نظر آمدن اتاق شوند. اندازه پرده هایتان را بر مبنای دو نکته زیر انتخاب کنید:

• بلندی را از چوب پرده تا زمین قبل از اینکه پرده ها را آویزان کنید اندازه بگیرید. به یاد داشته باشید که اندازه حلقه ها و سخت افزاری که پرده را آویزان می کند  و میزان فضایی که بین پرده و زمین لازم دارید را نیز درنظر داشته باشید.

• هنگامی که عرض پنجره را اندازه می گیرید به این نکته توجه داشته باشید که می خواهید چقدر پرده کامل باشد. برای اینکه کاملا با پارچه مزین کنید باید پرده ها 3 برابر عرض پنجره باشد. اما برای ظاهری خیاطی شده تر و دقیق تر پرده ی 5 سانت بیشتر از پنجره کافی است.

• بلندی پرده را برمبنای 4 نوع زیر انتخاب کنید
  رسیدن به طاقچه پنجره: برای پرده های کوتاه، لبه پرده باید تنها طاقچه پنجره را لمس کند.
  رسیدن به کف: کمی زمین را لمس کند
  کف را بشکند: لبه پرده حدود 2.5 تا 5 سانتی متر روی زمین خوابیده باشد
  کشیدن به سمت کف: لبه پرده حدود 5 سانتی متر یا بیشتر از کف فاصله داشته باشد
نکته:  آویختن پرده ها نزدیکتر به سقف می توانند بلندی بیشتری را به ظاهر اتاقتان بیافزاید.

نحوه انتخاب پرده برای اتاق

3. جنس
هنگامی که به دنبال یک پرده بی نقص هستید، انتخاب نوع پارچه یک المان کلیدی است که باید راجع به آن فکر کنید. قبل از اینکه نوع پارچه را انتخاب کنید باید در نظر داشته باشید که پرده چه وظیفه ای را برای اتاق ایفا خواهد کرد.

•  برای حالت آفتابی تر یک پارچه نازک تر مانند کتان استفاده کنید این نوع پارچه در بیشتر فضاها احساسی غیررسمی و جادار ایجاد می کند.

•  با پارچه های سنگین تر مانند مخمل و چرم جیر از ورود نور جلوگیری می کنید و به فضا حالتی رسمی تر می دهید.

نکته: نمونه های پارچه ای که در نظر دارید را بردارید و درمقابل پنچره بگیرید تا ببینید برای فضای شما و عملکردی که در ذهن دارید چقدر مناسب است.

نحوه انتخاب پرده برای اتاق


4. سبک
هنگامی که المان های بالا را ارزیابی و انتخاب کردید زمان آن می رسد که سبکی را که با دکور شما همخوانی دارد انتخاب کنید. به ایده هایی که در ادامه آمده است توجه کنید:

•  از ترکیب رنگ هایی که در اتاق استفاده کرده اید یک رنگ را یا به صورت تک و یا ترکیبی برای پرده انتخاب کنید.

•  با پرده های رنگارنگ متفاوت باشید و سبک خود را به نمایش بگذارید.

•  برای سبکی ظریف تر سعی کنید از پرده های با رنگ های خنثی استفاده کنید.

نحوه انتخاب پرده برای اتاق
جدیدترین روش جوانسازی واژینال
سبک زندگی
کودک وبانوان
گردشگری
فناوری اطلاعات
سلامت
آشپزی
چهره ها
دکوراسیون
رازهای موفقیت
سرگرمی
نام:
ایمیل:
* نظر: