مجله خبری لحظه نما| اخبار روز، آشپزی، دکوراسیون، سبک زندگی
کد خبر: ۲۰۴۳۹
تاریخ انتشار: ۲۴ خرداد ۱۳۹۴ - ۱۶:۲۱
تعداد بازدید: ۲۷۹۹
امروز در مورد یکی از ابزار مهم روشنایی خانه یعنی لوستر می خواهیم صبحت کنیم.
فروش اسید فسفریک
هیولاهای مرموز
نرخ ارز
مجله خبری لحظه نما:امروز در مورد یکی از ابزار مهم روشنایی خانه یعنی لوستر می خواهیم صبحت کنیم. انتخاب لوستر مناسب راهی فوق العاده برای افزودن زیبایی به اتاق نشیمن است زیرا درلحظه ای که آنها را آویزان کنید اتاق نشیمن تان بهتر و روشن تر می شود.

اما تعدادی فاکتور هستند که باید قبل از خرید و نصب لوستر به آنها توجه کنید. دراینجا 15 نکته را برای استفاده از لوستر در دکوراسیون اتاق نشیمن ارائه کرده ایم:

1. توجه داشته باشید که سقف اتاق نشیمن تان به اندازه کافی بلند است.
قبل از هرچیز، به اتاق نشیمن تان توجه کنید. آیا سقف به اندازه کافی بلند است؟ سقف بلند باعث می شود تا لوستر در جای مناسبی قرار بگیرد و تبدیل به یک مانع در اتاق نشیمن نشود.

2. اندازه درست را انتخاب کنید.
دررابطه با لوستر اندازه بسیار اهمیت دارد. یک لوستر خوب باید اندازه اش با اتاقی که درآن قرار دارد همخوانی داشته باشد. یک راهی که می توانید اندازه درست را تعیین کنید این است که ابعاد کل اتاق نشیمن را اندازه گیری کنید و آن را تبدیل به سانتی متر کنید و با هم جمع کنید و سپس این مقدار را به عنوان اساسی برای اندازه لوستر قرار دهید.

3. بلندی را که از آن آویزان می کنید در نظر بگیرید
سیمی که لوستر از آن آویزان است چقدر باید بلند باشد؟ جواب این سوال مانند مورد قبل است. بسته به اندازه اتاق دارد. لوستر برای راهرو ورودی به طور ایده آل حدود 215 سانتی متر از زمین فاصله دارد درحالی که برای بالای میز حدود 70 تا 90 سانتی متر از میانه میز باید فاصله داشته باشد

4. به اندازه ای پایین نصب کنید که نور کافی به فضا بدهد
با نصب لوستر به صورتی که به اندازه کافی پایین است اجازه دهید لوستر شما کارش را به خوبی انجام دهد و فضا را روشن کند. فقط مواظب باشید که باعث سردردشما یا مهمان هایتان نشود و این خطر وجود ندارد که به آن برخورد کنید.

5. یک لوستر بزرگ را نزدیک تر به سقف آویزان کنید
لوسترهای بزرگ واقعا فق العاده و با ابهت هستند اما می توانند باعث احساس ناراحتی بعضی شوند به همین دلیل برای اینکه اثری ظریف داشته باشند آنها را نزدیک تر به سقف بیاوزید با این کار می توانید تعادل ایجاد کنید.

6. لوستر را بیش از حد به دیوارها نزدیک ننمایید
هنگامی که یک لوستر را نصب می کنید این نکته اهمیت دارد که فاصله مناسبی را با دیوار نزدیکش داشته باشد. این کار باعث می شود تا لوستر یک نقطه تمرکز در کل اتاق شود. عدد طلایی 121 سانتی متر فاصله از دیوار یا کمد هاست.

7. یک لوستر برای یک اتاق کوچک کافی است.
اگر اتاق نشیمن تان به اندازه کافی بزرگ و جادار نیست نگران نباید شما هم می توانید لوستر داشته باشید. تنها نکته قابل توجه این است که باید لوستری را انتخاب کنید که برای کل اتاق کافی باشد و دیگر نیازی به لوستر دیگری نیست.

8. برای یک اتاق بزرگ به جای یک لوستر بزرگ از دو لوستر کوچک استفاده کنید
به گزارش مجله خبری لحظه نما هنگامی که درحال طراحی اتاق نشیمن هستید، خودتان را به تکنیک های متداول محدود نکنید. به طور مثال به جای اینکه یک لوستر بزرگ نصب کنید، دو یا سه لوستر کوچک را جایگزین آن کنید. این طراحی برای اتاق های بزرگ که فضای زیادی برای طراحی دارند بی نظیر است.

9. برای یک طراحی مدرن انتخاب کنید
لوسترهای زیادی با طراحی مدرن در بازار وجود دارند سعی کنید از آنها استفاده کنید تا به اتاق تان شادابی بدهید

10. اگر به دنبال طراحی کریستال هستید از این مورد پیروی کنید
لوسترها اغلب از کریستال های درخشان پوشیده شده اند که  زمانی که روشن هستند باعث ایجاد درخشانی بی نهایت در اتاق می شوند. اگر به دنبال چیزی بدون زمان، کلاسیک و کاملا سطح بالا هستید این نوع طراحی برای شما مناسب است.

11. با سبک روستایی چطورید؟
طراحی های روستایی برای اتاق نشیمن هایی که سبکی انتیک ، رنگ های کرمی و مبلمان چرم دارند بسیار مناسب اند. این نوع لوستر حس نوستالژی را به همه افرادی می دهد که سکوت مناطق خارج از شهر را دوست دارند.

12. زمینه های متفاوت و متناقض را امتحان کنید
اینکه سبکی هماهنگ داشته باشید ایده بسیار خوبی است اما یک تکه در اتاق که متفاوت باشد و هارمونی را از بین ببرد می تواند بسیار توجه ها را به خود جلب کند. پس جرات داشته باشید و یک لوستر سنتی را در اتاق نشیمن مدرنتان قرار دهید.

13. از کلید های تنظیم کننده نور چراغ استفاده کنید
داشتن نور زیاد ازحد یا بسیار کم هردو آزار دهنده است. برای جلوگیری از این مسئله و تنظیم نور به دلخواه خودتان از کلیدهای تنظیم کننده نور چراغ برای لوسترتان استفاده کنید تا جو بسیار خوبی را در فضای نشیمن تان ایجاد کند. با اینکار می توانید در مصرف برق هم صرفه جویی کنید.

14. از نصب درست و ایمن آن اطمینان حاصل کنید
هنگامی که همه کارها انجام شد همیشه این نکته بسیار اهمیت دارد که مطمئن شوید که لوستر شما به خوبی در جای خود محکم شده است. توجه کنید که سر سیمی باز نمانده باشد، هیچ پیچی شل نباشد و سویچ آن ایمن است.

15. از وجود وات کافی اطمینان حاصل کنید
یک مورد آخر که باید چک کنید این است که آیا چراغ هایی که در لوستر قرار داده اید وات کافی برای روشن کردن لوسترتان به خوبی را دارند. درغیر این صورت لوستر شما جذابیت کافی نخواهد داشت.
با این 15 نکته فرایند یافتن و نصب لوستر مناسب برای اتاق نشیمنتان خیلی مشکل نخواهد بود. با وجودی که طرح ها و اندازه های زیادی در بازار برای انتخاب وجود دارند اما این پیشنهادات انتخاب های شما را محدود می کند و امیدواریم که بتوانید لوستر دلخواه تان را بیابید.

جدیدترین روش جوانسازی واژینال
سبک زندگی
کودک وبانوان
گردشگری
فناوری اطلاعات
سلامت
آشپزی
چهره ها
دکوراسیون
رازهای موفقیت
سرگرمی
نام:
ایمیل:
* نظر: