مجله خبری لحظه نما| اخبار روز، آشپزی، دکوراسیون، سبک زندگی
کد خبر: ۲۰۵۹۰
تاریخ انتشار: ۰۷ تير ۱۳۹۴ - ۰۹:۲۰
تعداد بازدید: ۵۷۹۲
شاید بارسلونا تنها دومین شهر بزرگ اسپانیا باشد اما یکی از مهم ترین شهرهای توریستی در دنیا است.
فروش اسید فسفریک
هیولاهای مرموز
نرخ ارز
مجله خبری لحظه نما:شاید بارسلونا تنها دومین شهر بزرگ اسپانیا باشد اما یکی از مهم ترین شهرهای توریستی در دنیا است. از هنر معاصر تا ساحلی آفتابی همه در بارسلونا وجود دارند. در ادامه تعدادی از جاذبه های گردشگری بارسلونا را با یکدیگر مرور میکنیم.

Parc de la Ciutadella
اگر یک مکان بود که هرکسی در مدتی که در شهر است باید آن را می دید همین مکان است. اینجا پارکی است که در سال 1877 ایجاد شده است و چند مکان دیدنی عالی را یکجا دارد. این پارک محلی بسیار آرام است که یک دژ، آبشار و دریاچه  در آن قرار دارد. در کنار این مکان های بسیار خارق العاده باغ وحش بارسلونا، موزه جانورشناسی و موزه جغرافیا شاید از دلایل اصلی جذب بازدید کننده ی در این محل باشد.موزه ملی هنر کاتالونیا
هنر یکی از بخش های اصلی فرهنگ بارسلوناست و موزه ملی هنر کاتالونیا یکی از بهترین مکانها برای تجلی این سخن است. این موزه در سال 1934 تاسیس شد و در حال حاضر حدود 300،000 قطعه در آن به نمایش درآمده است. این موزه برای کلکسیون جذاب رومانی، گوتیک، رنسانس و کارهای هنری قرن 18 ام اش معروف است. پیتر پائول رئوبنز، ال گرکو و فرانسیسکو دو گویا بعضی از هنرمندان معروفی هستند که کارهای هنریشان در این موزه به نمایش در آمده است.

جاذبه های گردشگری بارسلونا

موزه هنرهای معاصر بارسلونا
درحالی که موزه ی که در مورد قبلی اشاره کردیم برای کلکسیون کارهای هنری قدیمی اش معروف است همه قطعات در این موزه  ی هنرهای معاصر بارسلونا بعد از سال 1950خلق شده اند. موزه در سال 1995 ایجاد شد و در حال حاضر 7 نمایشگاه مختلف دارد. اندی وارهول، آنسلم کیفر و سیگمار پولک تنها چند تن از بهترین هنرمندانی هستند که کاهایشان  در این موزه به نمایش گذاشته شده است.

جاذبه های گردشگری بارسلونا


ساحل La Barceloneta
در هیج جای شهر بهتر از این ساحل نمی توانید از آب و هوای دلچسب لذت ببرید. اینجا معمولا به عنوان بهترین ساحل دنیا شناخته می شود. چند رستوران فوق العاده و مقبره در فاصله ی کمی با آن قرار دارند. یکی از بهترین کارهایی که در ساحل این شهر می توانید انجام بدهید استراحت و وقت گذرانی زیر آفتاب در طول روز است . هنگامی که آفتاب غروب می کند چند نوشیدنی فروشی فوق العاده در خط ساحل هستند پس هیچ بهانه ای ندارید که یک یا چند مدل نوشیدنی را تجربه کنید.

جاذبه های گردشگری بارسلونا


Sagrada Familia
یکی از سمبولیک ترین سازه های شهر این ساختمان است که در سال 1882 ساخته شده و به طور رسمی در سال 1984 به عنوان میراث یونسکو به ثبت رسیده است. این ساختمان ظاهری با اقتدار دارد و فکرنمی کنم مثال بهتری از معماری گوتیک و هنر نو در دنیا وجود نداشته باشد. ساگرادا فامیلیا به راحتی یکی از زیبا ترین کلیساها در جهان است البته اینجا یک ساختمان جنجالی است. و از سال 1882 در دست ساخت است و پیش بینی شده تکمیل آن بین 30 تا 80 سال به طول انجامد با وجود این که کار ساختمانی در آن انجام می شود اما هرروز تور به کلیسا وجود دارد.

جاذبه های گردشگری بارسلونا


پارک گوئل
یکی دیگر از سمبل های معروف بارسلونا که  توسط طراح مشهور آنتونی گوادی بین سالهای 1900 تا 1914 ساخته شده است و در میراث یونسکو نیز ثبت شده پارک گوادی است. این مکان بالای تپه ی ال کارمل واقع شده و رسیدن به آنجا نیاز به کوهنوردی تمام عیار دارد اما مطمئن باشید ارزشش را دارد. برای آن که در شلوغی وسط روز گرفتار نشوید اول صبح به آنجا بروید.

جاذبه های گردشگری بارسلونا

 Casa Batlló
مثال فوق العاده دیگر از معماری شهر این مکان است. این سازه نتیجه ی بازسازی یک خانه قدیمی از سال 1877 بود که در سال 1904 بازسازی شد. گوادی بازهم جادو کرد و اینجا تبدیل به یکی از خانه های شهر شد که بیشترین عکس از آن گرفته شده است. با وجودی که همیشه این گونه نبوده است اما در دوره ای به طراحی رادیکال آن انتقاد بسیاری شد.

جاذبه های گردشگری بارسلونا

حتی اگر فقط چند روز می توانید، در شهر بمانید. کارهای زیادی هست که باید انجام دهید. سفرتان را خوب برنامه ریزی کنید و خواهید توانست این مکان ها را در یک آخر هفته یا یک تعطیلات کوتاه ببینید.
جدیدترین روش جوانسازی واژینال
سبک زندگی
کودک وبانوان
گردشگری
فناوری اطلاعات
سلامت
آشپزی
چهره ها
دکوراسیون
رازهای موفقیت
سرگرمی
نام:
ایمیل:
* نظر: