مجله خبری لحظه نما| اخبار روز، آشپزی، دکوراسیون، سبک زندگی
کد خبر: ۲۱۶۴۷
تاریخ انتشار: ۱۸ مهر ۱۳۹۴ - ۱۱:۰۹
تعداد بازدید: ۲۹۷۲
خواننده پاپ، سلنا گومز در مصاحبه با مجله ای اعلام کرده است که تشخیص بیماری سیستم ایمنی لوپوس دلیل وقفه حضور او در مجامع هنری بوده است.
فروش اسید فسفریک
هیولاهای مرموز
نرخ ارز
مجله خبری لحظه نما:خواننده پاپ، سلنا گومز در مصاحبه با مجله ای اعلام کرده است که تشخیص بیماری سیستم ایمنی لوپوس دلیل وقفه حضور او در مجامع هنری بوده است.

او به این مجله گفته است که:" من دارای بیماری لوپوس تشخیص داده شدم و از آن زمان تحت شیمی درمانی بوده ام. دلیل واقعی عدم حضور من این است. "

شایعاتی در مورد این خواننده 23 ساله بعد از اینکه تورهایش را در سال 2013 کنسل کرد منتشر شد.


سلنا گومز بیماری لوپوس دارد

حدود 1.5 میلیون آمریکایی لوپوس دارند و بیشتر بانوان بین سن 15 تا 44 سال را مبتلا می کند.

بیماری لوپوس چیست؟
به گفته انجمن لوپوس آمریکا، لوپوس بیماری مزمنی است که می تواند هر بخشی از بدن را تحت تاثیر قرار دهد – معمولا پوست، مفاصل، خون و کلیه ها. سیستم ایمنی کسانی که بیماری لوپوس دارند برعکس می شود و به جای اینکه با ویروس ها و باکتری ها از طریق آنتی بادی ها مبارزه کند، خودبدنشان آتوآنتی بادی هایی را خلق می کند که بافت های سالم را مورد حمله قرار می دهد. نشانه های آن شامل، خستگی، تب، کاهش وزن، درد مفاصل، کم خونی، ورم غیر طبیعی و زخم دهان است.

به گزارش مجله خبری لحظه نما سلنا گومز گفته است:" من درها را به روی خودم بسته بودم تا زمانی که اعتماد به نفس خود و راحتی ام را بازیابم. "

نگرانی گومز در مورد حمله قلبی جدی است.
دکتر جوان مریل، رئیس پزشکی انجمن لوپوس آمریکا می گوید:" درافرادی که این بیماری را دارند ریسک حمله قلبی و لخته شدن خون در پاها افزایش می یابد.

آیا شیمی درمانی یک درمان نرمال برای این بیماری است؟
درمان بستگی به شدن بیماری دارد. موارد ضعیف این بیماری می توانند با داروهای سرکوب کننده ایمنی و ضد التهاب مانند اسپرین و استروید درمان شوند اما موارد شدیدتر نیاز به داروهای شیمی درمانی دارند.

مریل می گوید: شیمی درمانی می تواند شدیدترین انواع لوپوس را بسیار سریع متوقف کند و افراد به خوبی به آن جواب می دهند. دوزی که استفاده می شود معمولا کمتر از چیزی است که بیماران سرطانی دریافت می کنند."

بیماری لوپوس بازگشت پذیر است
مریل می گوید این بیماری بسیار غیر قابل پیش بینی است و البته با درمان درست قابل مدیریت است.
جدیدترین روش جوانسازی واژینال
سبک زندگی
کودک وبانوان
گردشگری
فناوری اطلاعات
سلامت
آشپزی
چهره ها
دکوراسیون
رازهای موفقیت
سرگرمی
نام:
ایمیل:
* نظر: