مجله خبری لحظه نما| اخبار روز، آشپزی، دکوراسیون، سبک زندگی
کد خبر: ۲۲۱۹۸
تاریخ انتشار: ۲۹ آذر ۱۳۹۴ - ۱۶:۱۸
تعداد بازدید: ۳۹۶۲
همه ی ما درباره ی اسپرم چیزهایی شنیده ایم - وان آب گرم، خانم هایی که به آن آلرژی دارند. اما حقیقت چیست؟ از متخصصان درباره ی حقایق پرسیده ایم.
فروش اسید فسفریک
هیولاهای مرموز
نرخ ارز

نکاتی درباری اسپرم

آیا میدانید شناگران کوچولو یعنی چه؟

مجله خبری لحظه نما:همه ی ما درباره ی اسپرم چیزهایی شنیده ایم - وان آب گرم، خانم هایی که به آن آلرژی دارند. اما حقیقت چیست؟ از متخصصان دربارهی حقایق پرسیده ایم:

در آغاز تند و آتشین است

به گفته ی دکتر هری فیش، پروفسور کلینیکی پزشکی تولید مثلی، اولین لحظه ی انزال شامل بیشترین تمرکز اسپرم است.

بیش از آنچه فکر میکنید، زنده میماند.

دکتر فیش می گوید: عموماً اسپرم برای چهل و هشت ساعت پس از معاشقه در بدن میماند. اما اگر مواد مخاطی دهانه ی رحم "دوستانه" رفتار کند، اسپرم می تواند برای پنج روز تا یک هفته زنده بماند. جالب است که مواد مخاطی دهانه ی رحم از اسپرم حمایت می کند تا مدت طولانی تری در بدن زنده بماند.

تعداد در آمیزش جنسی و خودارضایی شمارش اسپرم را کاهش نمی دهد

مجله خبری لحظه نما:به گفته ی دکتر کری وامباچ، متخصص پزشکی تولید مثل، نگران نباشید، ذخیرهی اسپرم شما محدود نیست. امکان دارد انزال های مکرر حجم آن را کاهش دهد، ولی اگر روند تولید اسپرم و تعداد آنها نرمال باشد، نباید تاثیر چندانی داشته باشد.

گرما تعداد اسپرم را کاهش میدهد

دکتر فیش می گوید: ظاهرا منی مردانه در فصل های مختلف نوسان دارد. در ماههای تابستان تعداد اسپرم رو به کاهش و در ماههای زمستان در بیشترین حد قرار دارد، زیرا قرار گرفتن در معرض گرما تعداد اسپرم را کم می کند. گرمای بیش از حد از جمله گرمای ظاهرا بی ضرری که از زیر رایانه یا لپ تاپ جریان دارد و یا وان آب گرم. استفاده از جکوزی در دمای ۴۰ درجه ی سانتیگراد و بیشتر، شمارش اسپرم را به شکل چشمگیری کاهش می دهد. توصیه میشود که اگر برای بچه دار شدن تلاش می کنید، از وان آب گرم استفاده نکنید. البته آقایان نیز نباید چنین فرضی کنند که پس از رفتن به جکوزی دیگر توان باردار کردن را ندارند.

اسپرمهای مردان و زنان به میزان مساوی هستند

دکتر فیش می گوید: اسپرم یا کروموزوم ایکس (X) دارد یا وای (Y)، اما شانس به سرانجام رسیدن آنان یکسان است. این تفکر که یکی از انواع مقاوم تر یا سریع تر است نسبت به دیگران، فقط افسانه است.

آلرژی داشتن به اسپرم بسیار نادر است

همه ی ما شنیدهایم که امکان دارد خانمی به اسپرم آلرژی داشته باشد و به التهاب یا سرخی دچار شود، اما دکتر فیش و دکتر و مباچ عقیده دارند که آلرژی داشتن به اسپرم بسیار نادر است. متخصصان در پی عوامل دیگری هستند، مثلا عفونت واژن، همچنین مطالعه ای وجود دارد که در آن پس از اینکه شوهر بادام برزیلی خورد، همسرش به اسپرم او واکنش آلرژیک نشان داد. اما مواردی مثل این بسیار نادر است.

قبل از مسابقه ی نهایی، اسپرم

سفری طولانی پیش رو دارد دو ماه و نیم طول میکشد

تا بدن اسپرمی که در هر انزال بیرون میآید را آماده کند. در آغاز این مواد درون بیضه ها شکل میگیرند، سپس به سمت مجرای خروجی راهی می شوند. پس از آن، اسپرم از طریق مجرای دفران سفر می کند و وارد کیسهای منی می شود که در آن با مایع منی مردانه ترکیب خواهد شد. سرانجام پیش از انزال، پروستات آخرین مایع ضروری را به ان اضافه می کند.

سلامت شوهرتان

براسپرم او تاثیر دارد

به گفته ی دکتر وا مباچ، معمولاً اسپرم مردان زیر چهل سال سالم تر هستند. البته اسپرم در مردانی سالم تر خواهد بود که از سیگار کشیدن، رژیم غذایی پر چرب و سموم محیطی دوری کنند. بنابراین، اگر تصمیم به ازدواج یا بچه دار شدن دارید، این موارد را در ذهن داشته باشید.

جدیدترین روش جوانسازی واژینال
سبک زندگی
کودک وبانوان
گردشگری
فناوری اطلاعات
سلامت
آشپزی
چهره ها
دکوراسیون
رازهای موفقیت
سرگرمی
نام:
ایمیل:
* نظر: