مجله خبری لحظه نما| اخبار روز، آشپزی، دکوراسیون، سبک زندگی
کد خبر: ۲۲۴۲۶
تاریخ انتشار: ۰۶ بهمن ۱۳۹۴ - ۱۳:۰۰
تعداد بازدید: ۱۴۰۰
جالب ترین عجیب ترین اتفاقات و رخدادهای موسیقی ایران ظرف روزهای گذشته
فروش اسید فسفریک
هیولاهای مرموز
نرخ ارز
چاوشی و شهرزاد مثل مازیارو قلب یخی»
وقتی شایسته ها جایگزین میشوند
مجله خبری لحظه نما:یکی از اتفاقات بسیار جالبی که برای سریال پرطرفدار «شهرزاد» رخ داد، اجرای قطعه زیبای «کجایی» با صدای محسن چاوشی و جایگزین شدن آن با تیتراژی بود که علیرضا قربانی آن را اجرا کرده بود. در واقع قطعه چاوشی به قدری زیبا و جذاب از کارآمد که مسوولان این سریال چاره ای جز انتخاب آن به عنوان تیتراژ پایانی سریال نداشتند. «کجایی» که ترانه و  موسیقی اش نیز توسط خود چاوشی خلق شده یکی از بهترین قطعات موسیقی چند ماه اخیر بوده که بی شک هواداران بسیاری پیدا کرده است. حتی بسیاری از مخاطبان موسیقی که تا قبل از این چندان به صدای محسن چاوشی علاقه نداشتند، با شنیدن «کجایی» به نوعی نظرشان نسبت به این خواننده فوق العاده باهوش موسیقی پاپ تغییر کرده است. به هر حال مساله ای که کاملا روشن به نظر می رسد این است که چاوشی و قطعه اجرا شده اش، شایستگی بسیار زیادی برای جایگزینی و انتخاب به عنوان تیتراژ پایانی سریال «شهرزاد» را داشت. شایستگی و جایگزینی های این چنینی برای اولین بار نیست که صورت گرفته است. پیش از این نیز در میان سریال های شبکه خانگی شاهد این گونه اتفاقات بوده ایم. حدود پنج سال پیش و زمانی که پخش اولین سریال شبکه خانگی یعنی «قلب یخی» آغاز شد، شاهد اجرای تیتراژ پایانی آن توسط رضا یزدانی بودیم. مازیار فلاحی نیز قطعات کوتاهی را در قالب متن سریال اجرا می کرد و به نوعی میشد او را خواننده دوم «قلب یخی» دانست اما استقبال از صدای مازیار و یکی از همان قطعات کوتاه متن سریال به حدی زیاد بود که رضا یزدانی جای خود را در تیتراژ پایانی به مازیار داد! اگر خاطرتان باشد تیتراژ پرطرفدار مازیار در «قلب یخی» با این مطلع همراه بود: «... همه میگن که تو نیستی، همه میگن که تو رفتی...» با سریال شاهرزاد و قطعه زیبایی که چاوشی اجرا کرد، این اتفاق یک بار دیگر نیز رخ داد. اتفاق دیگری که در «شهرزاد» رخ داد و باز هم ما را به یاد «قلب یخی» انداخت این است که با انتخاب صدای چاوشی برای تیتراژ پایانی، مسوولان سریال قدرت مانور بیشتری برای تولید قطعات جدیدتر به چاوشی دادند؛ اتفاقی که دقیقا برای سریال «قلب یخی» و «مازیار فلاحی» نیز رخ داد. مطمئن باشید اصلابعید نیست همان طور که آلبوم صوتی «قلب یخی» با صدای مازیار فلاحی به بازار آمد، محسن چاوشی هم آلبوم «شهرزاد» را به تهیه کنندگی عوامل این مجموعه منتشر کند.

آهنگسازهایی که به قافله رسیدند
همخوانی های جدید مهرداد نصرتی و فرزاد فرومند با مرحوم عبداللهی
یکی از عجیبترین رخدادهایی که امکان داشت اتفاق بیفتد و افتاد این است که پس از مرگ یک خواننده شاهد انتشار آثار متوالی با صدای اوباشیم. این مسئله در کشور ما هم برای مرحوم ناصر عبداللهی اتفاق افتاد و هم برای مرتضی پاشایی اما در جدیدترین اتفاق عجیبی که در  موسیقی ما رخ داده است، انتشار دو قطعه با صدای ناصر عبداللهی به همراه آهنگسازهایی است که سال ها پیش این قطعات را برای او ساخته بودند در واقع مهرداد نصرتی و فراز فرودمند که در گذشته همکاری های خوبی را به عنوان آهنگساز با ناصر عبداللهی داشتند، پس از سال ها تصمیم گرفتند برای رسیدن به قافله اقدام به انتشار همان قطعات با صدای خودشان به همراه ناصر کنند! یعنی همخوانی هایی که شاید فقط روح ناصر عبداللهی از آنها خبر داشته باشد! راز تو با صدای مهرداد نصرتی و ناصر عبداللهی و بهت نگفتم با همخوانی فرزاد فرومند و ناصر، دو قطعه جدیدی هستند که به انتشار در آمده است.

حمید صفت به دنبال مجوز نیست
زیرزمینی ماندن و کنسرت ندادن؟!
به نظر می رسد حمید صفت، خواننده رپی که با قطعه «بخشایشی» به شدت محبوب شد و این روزها یکی از پرمخاطب ترین چهرههای موسیقی زیرزمینی است، قصد دارد همچنان با قدرت در موسیقی زیرزمینی باقی بماند و به فکر اجرای کنسرت نباشد. بدون شک مخاطبان یک خواننده، آرزوی شان این است که خواننده محبوب خود را روی صحنه دیده و آهنگ های مود علاقه شان را با او زمزمه کنند اما تا زمانی که یک هنرمند مجوز نگرفته و تبدیل به خواننده رسمی وزارت ارشاد نشده، قطعا نمی تواند کنسرت برگزار کند. صفت نیز با وجود اینکه به خوبی می داند جایگاه بسیار ویژه ای در میان مردم پیدا کرده، ترجیح میدهد برخلاف تعداد زیادی از خوانندههای زیرزمینی که این روزها برای دریافت مجوز دست به هر کاری می زنند، مسیر خودش را در موسیقی غیرمجاز طی کرده و روز به روز بر تعداد مخاطبانشی بیفزاید. شنیدهها حاکی از ان است که این خواننده خاص موسیقی رپ، پیشنهادهای ریز و درشت زیادی نیز برای ورود به عرصه بازیگری دارد و اصلا بعید نیست که به زودی شاهد بازیگر شدن حمید صفت باشیم. آخرین قطعه ای که با صدای این خواننده در اینترنت منتشر شد «fake» یا «تقلبی» نام داشت.

پیام عجیب رضا صادقی به هوادارن
طرفدار قدیمی قلیان وقلیان شکنی؟!
یکی از عجیب ترین اتفاقاتی که چندی پیش در فضای مجازی برای یکی از هنرمندان معروف موسیقی رخ داد، انتشار عکسی از او در حال کشیدن قلیان بود! اشتباه نکنید! عکس رضا صادقی یک عکسی لو رفته نبود بلکه خود او و در کانال تلگرامش به انتشار رسید. صادقی این عکسانی را در کانالی خود قرار داد و در توضیحاتش گفت: «خواستم از بدی های خودم نیز بگویم و آن این است که من گاهی اوقات قلیان می کشم...» البته صادقی در ادامه صحبت های خود از هوادارانش خواسته بود تا قلیان های شان را بشکنند و به هیچ عنوان سراغ تفریحات غیرسالم نروند. این در حالی است که صادقی جزو قدیمی ترین طرفداران قلیان به حساب می آید و به گفته برخی از اهالی موسیقی که روابط نزدیکی با او دارند؛ صادقی از همان اواسط سال ۸۰ که آثاری چون «وایسا دنیا» را منتشر کرد، به کشیدن قلیان علاقه مند بوده است:

حتی این خواننده در کنایه ای که چندی پیش به یکی از خواننده های محبوب امروز و دوستان صمیمی دیروزش زده بود، از زغال گداخته ای صحبت کرده بود که هنوز هم روی قلیانش روشن مانده است! این نشان می دهد که رضا صادقی به شدت طرفدار قلیان بوده و کمی بعید به نظر می رسد که به این زودی ها قلیانش را بشکند.

جدیدترین روش جوانسازی واژینال
سبک زندگی
کودک وبانوان
گردشگری
فناوری اطلاعات
سلامت
آشپزی
چهره ها
دکوراسیون
رازهای موفقیت
سرگرمی
نام:
ایمیل:
* نظر: