مجله خبری لحظه نما| اخبار روز، آشپزی، دکوراسیون، سبک زندگی
کد خبر: ۲۲۵۱۱
تاریخ انتشار: ۱۸ بهمن ۱۳۹۴ - ۱۲:۰۰
تعداد بازدید: ۹۳۴
خیلی از بازیگران در سینمای ایران و جهان هستند که خیلی خوبند و همیشه نقش های خوب بازی می کنند اما جایزه نمی برند. خیلی وقتها تا پای جایزه گرفتن می روند و نمی شود
فروش اسید فسفریک
هیولاهای مرموز
نرخ ارز
مجله خبری لحظه نما:هراز چند گاهی بد نیست سری به سوژه های خارجی هم در پیشخوان بزنیم؛ به خصوص که حالا تب فیلمهای هالیوودی و اسکار هم داغ است. خیلی از بازیگران در سینمای ایران و جهان هستند که خیلی خوبند و همیشه نقش های خوب بازی می کنند اما جایزه نمی برند. خیلی وقتها تا پای جایزه گرفتن می روند اما نمی شود. توی کشور ما تا مدتها حمید فرخ نژاد این طور بود و در هالیوود دی کاپریو این طور است. او بارها تا دم بردن جایزه اسکار پیش رفته اما هر بار این جایزه معتبر را به دلیلی از دست داده است. روایت این سالها و ناکامی ها را در ادامه می توانید بخوانید. چون او برای فیلم دیگری نامزد جایزه اسکار است و ممکن است این اتفاق بار دیگر برای او بیفتد.

آکادمی اسکار با او بد است
در سال ۱۹۹۷ دی کاپریو با ایفای نقشش در فیلم «تایتانیک» تبدیل به ستاره محبوب همگان شد اما کاری که او در ۱۶ سال بعد انجام داد، بسیار مهم تر بود. او خود را از بازیگر جوان دوست داشتنی هالیوود تبدیل به یکی از مورد احترام ترین و تحسین شده ترین بازیگران نسلش کرد.
او حالا در ۴۰ سالگی به بلوغ رسیده و در پنج فیلم اسکورسیزی، کارگردان معروف آمریکایی بازی کرده است؛ دار و دسته نیویورکی ها، هوانورد، مرحوم، جزیرہ شاتر و حالاهم گرگ وال استریت.
او همچنین دو نامزدی اسکار را نیز با بازی در فیلم های «هوانورد» و «الماس خونین» به فهرست افتخاراتش اضافه کرده و همچنین در چندین فیلم مطرح دیگر از جمله اگر می توانی مرا بگیر، جاده انقلابی، جی. ادگار، جنگوی رها شده و گتسبی بزرگ نقش آفرینی های به یادماندنی ای انجام داده است.

در فیلم «بازگشت» امسال هم نامزد جایزه اسکار شده و قرار است آکادمی اسکار انتخاب خود را داشته باشد؛ البته خیلی ها می گویند او این بار می تواند جایزه را ببرد. او سال پیش هم برای «گرگ وال استریت» نامزد این جایزه بود اما به خاطر ضد زن بودن فیلم و کم توجهی آکادمی اسکار نتوانست جایزه را ببرد.

او درباره این جایزه نبردن ها می گوید: «فکر می کنم که مسلما و بدون شک همه دوست دارند تایید همتایان و همکارانشان را داشته باشند و مورد تجلیل قرار بگیرند اما حقیقت این است که خیلی زود یاد می گیری که هیچ کنترلی روی نحوه تفکر منتقدان و بینندگان نداری. تنها می توانی نهایت تلاشت را بکنی تا به بهترین حالت فیلم بسازی اما دوست دارم این فیلم از تمامی جهات مورد توجه قرار بگیرد چون تا به حال تنها دو فیلم بوده که من همه کارهای شان را کرده ام و خودم به دنبال سرمایه گذاری و پیدا کردن کارگردان نیز رفته ام؛ یکی این فیلم بود و فیلم دیگر «هوانورد»؛ بنابراین این دو فیلم (هر چند از استفاده این واژه متنفرم) بچه های من هستند. این دو فیلم تنها فیلم هایی هستند که من تمامی کارهای ممکن را انجام دادم تا بتوانم درست از آب دربیاورم شان و فکر میکنم این کار بسیار سختی است چون شما را از همه جهت در مقابل منتقدان قرار می دهد، بنابراین اگر این فیلم به هر گونه شناخت رسمی دست پیدا کند، بسیار فوق العاده می شود.» باید دید تا چه پیش می آید.

زندگی سخت دی کاپریو
اگر میخواهید بدانید که چرا دی کاپریو با این حجم از ضد حال تا حالا توانسته ادامه دهد ، حرفهای او را بخوانید و ببینید از کجا شروع کرده که به اینجا رسیده: «من در منطقه سیلور لیک بزرگ شدم. پدر و مادرم یک جورهایی هیپی بودند. یادم می آید لباس های مختلفی می پوشیدم؛ مثلا برنامه هایی مثل راهپیمایی های متفاوتی وجود داشت که پدرم لباس مخصوص برایشان درست می کرد و همه اعضای خانواده آنها را می پوشیدند و در برنامه ها شرکت می کردیم. من در خانواده ای که در هنرهای تصویری فعال باشند، بزرگ نشدم اما تمام فرهنگ زیرزمینی ای را که پدرم در آن زندگی می کرد در اطرافم حس می کردم. فکر کنم اولین خاطراتم از بازیگری درآوردن ادای دوستان پدرم یا تمرین تک گویی آنها بود. من همیشه از این کارها می کردم. می دانید، اگر بخواهم راستش را بگویم در این دنیا بازیگر بودن به معنای «خود را در معرض خطر قرار دادن و قرار گرفتن در معرض انتقادهای زیاد است» که بسیار هم سخت است.

من این را با شغل های دیگر مقایسه نمی کنم اما می گویم باید از ابتدا انسان احساساتی و خاصی باشید که بخواهید خود را در این موقعیت قرار دهید و بعد هم این قابلیت را داشته باشید که بتوانید با وجود تمام انتقادها به کارتان ادامه دهید. برای من، انتقادها همیشه منبع یادگیری و قدرت بودند. من در اطراف بازیگران مطرح بزرگ شدم و می دانم چقدر خوش شانس هستم که در این موقعیت قرار داشتم و می دانم که باید هنوز بیشترین استفاده را از آن بکنم؛ بنابراین هر چیزی که مردم درباره من و نقش هایم فکر می کنند، من باید از موقعیتی که به دست آوردم نهایت استفاده را بکنم. پس همین طور ادامه می دهم و با خود می گویم به کارم ادامه می دهم.» این مرد ۴۰ ساله سختکوش اگر بتواند در ۴۰ سالگی جایزه اسکار را ببرد، جایزه نبوغ و بلوغش را می برد و این می تواند بهترین افتخار برای او باشد.

جدیدترین روش جوانسازی واژینال
سبک زندگی
کودک وبانوان
گردشگری
فناوری اطلاعات
سلامت
آشپزی
چهره ها
دکوراسیون
رازهای موفقیت
سرگرمی
نام:
ایمیل:
* نظر: