مجله خبری لحظه نما| اخبار روز، آشپزی، دکوراسیون، سبک زندگی
کد خبر: ۲۲۶۶۵
تاریخ انتشار: ۰۹ اسفند ۱۳۹۴ - ۱۰:۴۱
تعداد بازدید: ۱۲۰۶
عجیب ترین نکته این داستان آن است که کفاشیان و نزدیکانش در توضیح سکوت شان به محرمانه بودن فضای انتخابات فیفا اشاره میکنند
فروش اسید فسفریک
هیولاهای مرموز
نرخ ارز
مجله خبری لحظه نما:بالاخره بعد از کش و قوس های فراوان انتخابات ریاست فدراسیون جهانی فوتبال برگزار شد و فیفا ازبخشی از بحرانی ترین روزهای تاریخی عبور کرد. در شرایطی که از مدتها قبل پیرامون رقابت احساسی و تنگاتگ اینفانتینو و شیخ سلمان گمانه زنیهای زیادی صورت گرفته بود. در نهایت جیانی اینفانتینو‬‎ با کسب اکثریت را برای سه سال به عنوان ریس جدید فدراسیون جهانی معرفی شد. به این ترتیب تسلط سوییسیها برفیفا یک دوره دیگر هم ادامه مییابد و حداقل ۲۰ ساله خواهد شد. پیشاز همین کشور برای 17 سال مرد اول فدراسیون جهانی بود که در نهایت به خاطر پرونده های مربوط به فساد ملی از کار برکنارشد. انتخابي اینفانتینو و شکست نامزد بحرینی، در سراسر جهان بازتابهای زیادی داشته که عمده آنها مثبت بوده است. در ایران هم بنا به برخی دلایل که مهترین آنها اصطحکاک همیشگی فوتبال ما با کشورهای عربی است. بیشتر کارشناسان از انتخاب اینفانتینو اظهار رضایت کردند. فراموش نکنیم همین حالا پرونده جدل ایران و عربستان بر سر کیفیت میزبانی مسابقات لیگ قهرمانان آسیا باز است و احتمالا برگزیده شدن شیخ سلمان به ریاست فیفا می توانست کار را برای ماسخت کنند. با این همه اما کل پرونده این انتخابات برای فوتبال مایا یک پرسش و ابهام بزرگ توام شده است اینکه علی کفاشیان به چه کسی رای داد؟

کلکسیون اضهارات متناقض
بلافاصله بعد از پایان انتخابات فیفا و معرفی اینفانتینو به عنوان رییس جدید فدراسیون جهانی، موج اظهارنظرهای متناقض در موارد رای علی کفاشیان راه افتاد. ابتدا گفته شد او مطابق وعده قبلی رای اش را به نام شیخ سلمان نوشته است. بعد این ادعا به میان آمد که رییس فدراسیون فوتبال کشورمان به اینفانتینو رای دادم. اما خود او در نهایت با ذکر این نکته که آرای فیفا محرمانه است. تنها به گفتن این موضوع اکتفا کرد که در هر دو دوره انتخابات به یک گزینه رای داده است. در شرایطی که خود کفاشیان چیزی نمیگوید. اهالی فدراسیون فوتبال سخت در تلاش هستند تا ثابت کنند کفاشیان به نامزد برنده رای داده است. به عنوان مثال شهرام دبیری عضو  هیات رییسه فدراسیون در این مورد میگوید: «بعد از اتفاقاتی که در چند وقت گذشته رخ داد و برخورد بدی که از سوی کنفدراسیون فوتبال آسیا باما شد مانظرمان به این صورت بود که در انتخابات فیفا به شیخ سلمان کمک نکنیم. بعد از آمدن اینفانتینو به ایران هم نظر آقای کفاشیان تغییر کرده بود و هم در نظر داشت تا در انتخابات به گرینه ای غیر از شیخ سلمان رای بدهد. انتخاب ما اینفانتینو بود و فکر هم می کنم کفاشیان به او رای داده است. همچنین عباس ترابیان دبیر کمیته بازاریابی فدراسیون فوتبال هم به رادیو ورزشی گفته است: تصورم این است که ما به اینفانتینو رای دادیم تا قبل  از حضور وی در تهران کفاشیان گفته بود به شیخ سلمان رای می دهد. اما در صحبتهای خصوصی که با او در ازبکستان و در حین برگزاری مسابقات قهرمانی فوتبال آسیا داشتم، گفتم شیخ سلمان چیز بیشتری نمی تواند به ما بدهد. اما اکنون در کنفدراسیون فوتبال آسیا معاونت و چند کرسی داریم و شیخ سلمان چه چیز دیگری می تواند به ما بدهد ؟ضمن اینکه او وجهه بن همام ریس پیشین این کنفدراسیون را هم ندارد..با این همه اما کسی که باید در این مورد شفاف سازی کند.کماکان سکوت پیشه کرده و چیزی در مورد رای اش در انتخابات فیفا به زبان نمی آورد.

بالاخره محرمانه بود یا نه؟
عجیب ترین نکته این داستان آن است که کفاشیان و نزدیکانش در توضیح سکوت شان به محرمانه بودن فضای انتخابات فیفا اشاره میکنند. آقای ریس ساعتی بعد از انتخابات در پیامی نوشته است: «با توجه به حضور اینفانتینو و جلساتی که با وی در تهران برگزار کردیم، به تواناییهای او اعتقاد دارم و حدس میزدم که بتواند به عنوان رییس فیفا انتخاب شود. برخی از رسانه ها در نقل قولی از من اعلام کرده اند که من یه اینفانتینو رای داده ام رای من  مخفی بوده و به هیچکی اعلام نکرده ام که به چه کسی رای داده ام.» همچنین علیرضا اسدی، دبیرکل فدراسیون فوتبال هم که با کفاشیان راهی زوریخ شده بود. به ایسنا» میگوید:«اگر قرار بود آرا مشخص شود چه نیازی بود رای ها را به صورت مخفی اخذ کنند؟ برای اعلام یک رای باید آثار آن را نیز ببینیم و بسنجیم که آیا علنی کردن رای ارزش این کار را دارد یا خیر؟ اگر اعلام رای برای فوتبال ایران آثار منفی داشته باشد نتیجه چه خواهد بود؟» این همه، در حالی است که پیش از برگزاری انتخابات فیفا کفاشیان بارها به صراحت راجع به حمایتش از شیخ سلمان بحرینی سخن گفته بود. عجیب است که در آن زمان هیچکی در داخل فدراسیون به محرمانه بودن آرا و آثار سو این قبیل فاش گوییها برای فوتبال کشورمان اعتقادی نداشت. شاید اگر امروز شیح سلمان عمارت فاتح انتخابات بود کفاشیان یا خیال راحت در مورد محتوای رای اش حرف میزد و همان صراحت قبل از انتخابات را همچنان حفظ می کرد. کسی چه می داند شاید هم هراس احتمالی  از آیند کاریه اش با شیخ سلمان در کنفدراسیون فوتبال آسیا مانع از اظهارنظر قطعی و صریح و در مورد رای انتخاباتی اش شده باشد!
جدیدترین روش جوانسازی واژینال
سبک زندگی
کودک وبانوان
گردشگری
فناوری اطلاعات
سلامت
آشپزی
چهره ها
دکوراسیون
رازهای موفقیت
سرگرمی
نام:
ایمیل:
* نظر: