مجله خبری لحظه نما| اخبار روز، آشپزی، دکوراسیون، سبک زندگی
کد خبر: ۲۲۷۱۰
تاریخ انتشار: ۱۶ اسفند ۱۳۹۴ - ۱۰:۰۰
تعداد بازدید: ۱۱۳۵
اروپا یا فروپاشی
سرنوشت پدیده های جوان فوتبال ایران چگونه رقم می خورد؟
فروش اسید فسفریک
هیولاهای مرموز
نرخ ارز
مجله خبری لحظه نما:دریک هفته گذشته، مهاجم شماره 9 پرسپولیس تهران سوژه اصلی روزنامه های ورزشی بوده است. مهدی طارمی در ماجرای اعتصاب دوباره در باشگاه، به خاطر صحبت های عجیبش با خبرنگارها مورد سرزنش قرار گرفت و در کنار تیترهای کنایه آمیز روی جلد رسانه های ورزشی اغاز شد. حالا رسانه هایی که در شروع سال با منعکس کردن شادی گل جنجالی طارمی برابر النصر، عبارتهایی قهرمانانه برای این بازیکن درنظر گرفته بودند، سعی در تقبیح رفتارهای تازه این بازیکن داشتند تا یک دوره زمانی دشوار دیگر برای بهترین گلزن این فصل فوتبال ایران رقم بخورد. مهدی طارمی تنها ظرف ۳ سال از ناشناختگی مطلق به بازی ثابت در تیم ملی و درخشش ویژه در پرسپولیس رسیده و طبیعتا کار ساده ای برای تطبیق دادن خودش با شرایط جدید ندارد. در فوتبال ایران، همه روی این بازیکن زوم کرده اند و شاید منتظرند او نیز مثل خیلی از ستاره های دیگر این سالها در مسیر محو شدن قرار بگیرد. اصلی ترین ستاره های کم سن وسال حال حاضر فوتبال ایران، چهره هایی هستند که بدون سابقه بازی خاصی در لیگ برتر، خودشان را به فوتبال اروپا رسانده اند تا در یک اتمسفر استاندارد تر پیشرفت کنند. طارمی شاید یک مثال برای به نمایش کشیدن امکان پیشرفت در لیگ برتر باشد اما حواشی پرشمار اطراف این بازیکن جوان در روزهای گذشته، احتمالا او را نیز مجاب خواهد کرد تا هرچه زودتر و حتی به قیمت دریافت حقوقی کم و بازی در یک تیم معمولی، شانسش را در قاره سبز ازمایش کند. در غیر این صورت، ممکن است او هم خیلی زود سراز نفت تهران و صبای قم دربیاورد.

اروپایی ها
سردار آزمون قبل از انتقال به فوتبال روسیه، با سپاهان اصفهان قرارداد داشت اما قبل از آنکه برای تیم بزرگسالان باشگاه به میدان برود، در یک تورنمنت ملی مورد پسند روبین کازان قرار گرفت و به اصرار پدرش راهی فوتبال  اروپا شد. نتیجه تصمیم سردار، پیشرفت فوق العاده فوتبال این بازیکن بود. او یکی از بهترین های تیم ملی در جام ملت های آسیا شد و این روزها نیز درست به اندازه گوچی برای بازی در ترکیب اصلی تیم شانس دارد. علیرضا  جهانبخش که ستاره دیگر این روزهای ایران در فوتبال اروپا به شمار می رود، بعد از یک فصل موفق و درخشان با داماش، از باشگاه های مطرح، پیشنهادهای میلیاردی داشت اما با دریافت رقم کمتر به فوتبال هلند رفت و حتی بعد از سقوط، یک سال در دسته پایین تر این کشور توپ زد تا به هر قیمتی دوباره راه درخشیدن در اردیویزی را پیدا کند. سعید عزت اللهی نیز حضور در تیم سوم آتلتی را به بازی ثابت در لیگ برتر ایران ترجیح داد و تنها در مدت ۲ سال، به لیست کارلوس کیروش رسید و یکی از اینده دارترین ستاره های وطنی لقب گرفت. بر خلاف این سه نفر اما بازیکنانی بودند که بازی در لیگ برتر را به حضور در فوتبال اروپا ترجیح دادند و احتمالا حالا زیاد از  تصمیم شان خوشحال نیستند.

پیام صادقیان
مصداق بارز یک بازیکن با استعداد که با تصمیم های اشتباه، فوتبالش را در خطر نابودی قرار داده است. پیام، ستاره بی بدیل پرسپولیس در لیگ سیزدهم بود و بعد از درخشش استثنایی در این لیگ، شانس اروپایی شدن داشت اما در لیگ برتر باقی ماند و یک فصل فاجعه بار را پشت سر گذاشت. بعد از یک سال سرشار از محرومیت، نفت و صبا تیم های بعدی بازیکنی بودند که دیگر هیچ نشانی از پیام سابق نداشت. بازیکنی که حواشی اش کمرنگ تر به نظر میرسیدند اما تمرکز فوتبالی اش را با اصرار اشتباه به ماندن در ایران از دست داد.

رضا حقیقی
هیچ کس نفهمید بازیکنی که در جام جهانی برزیل برای ایران بازی کرده بود، چطور یک سال و نیم بعد از یک باشگاه در لیگ فوتبال تایلند اخراج شد! رضا حقیقی شاندیز، پدیده مورد علاقه کارلوس کیروش بود. بازیکنی که در لباس فجر سپاسی کشف شد و با قراردادی سنگین به پرسپولیس پیوست. پیشنهادهای اروپایی همان وقت ها در مسیر رضا قرار گرفتند اما او به پیشنهادهای دیگری پاسخ مثبت داد تا فوتبال اش را تباه کند.

حسین ابراهیمی
در فصل رویایی جهانبخش در سمت چپ خط هافبک داماش، حسین ابراهی نیز درست به خوبی او در سمت راست خط هافبک تیم شمالی به میدان میرفت. او پدیده مورد علاقه هوادارها بود و شرایط بسیار خوبی در ترکیب داماش داشت و همان وقت ها، شایعه ابراز علاقه یک تیم از کشور روسیه به این بازیکن شنیده می شد. ابراهیمی اما تصمیم گرفت  در رقابت های لیگ برتر ماندگار شود. تصمیمی که به جز نیمکت نشینی، نتیجه دیگری برای این بازیکن ریزنقش و خوش تکنیک نداشت.

شاهین ثاقبی
بعد از یک فصل رویایی در ملوان، شاهین از یک تیم نظامی دیگر منتقل شد تا با تصمیمی جالب، دوران سربازی اش را به جای نیروی دریایی، در تیم وابسته به نیروی سپاه پشت سر بگذارد. او بازیکن همه کاره ملوان بود و از این باشگاه به تیم ملی نیز رسید. شاهین اگرچه به تیم بهتری منتقل شده بود اما دیگر هیچ وقت روزهای استثنایی اش در لیگ سیزدهم را تکرار نکرد. با توجه به شرایط سنی، این بازیکن هنوز شانس خوبی برای پیشرفت دارد اما بعید به نظر می رسد فوتبال ایران این ظرفیت را داشته باشد که چنین شانسی را برای این هافبک خوش نقش مهیا کند.

بختیار رحمانی
«همه چیز را به فولاد سپرده ام». این پاسخ بختیار رحمانی به پیشنهاد بازی در فوتبال اروپا بود. او آنقدر خونسردانه با این پیشنهاد برخورد کرد که انگار قرار است باشگاه های اروپایی هرچند هفته یک بار به این بازیکن پیشنهاد بدهند! رحمانی در گفت و گوهایش مدام تأکید داشت که به خاطر علاقه به فولاد حاضر است به پیشنهاد قرارداد اروپایی ها پشت کند و در اهواز ماندگار شود. او دو سال قبل، یکی از بهترین بازیکنان فوتبال ایران به شمار می رفت. مهرهای که اسکوچیچ او را بهترین بازیکن فوتبال ایران و یکی از اصلیترین دلایل پیوستنش به فولاد می دانست. بازیکنی که با تیم ملی به برزیل نیز رفت اما در جریان ماجراهای مربوط به معافیت از خدمت، شرایط بسیار سختی در فوتبال ایران پیدا کرد.

مهرداد اولادی
شش سال قبل، اولین تصاویر از مهرداد اولادی در لباس تیم لالیگایی خرز مخابره شدند. او شانس زیادی داشت که بعد از جواد نکونام و مسعود شجاعی، سومین مهره لالیگایی فوتبال ایران باشد اما نتوانست کادر فنی این تیم را مجاب کند. گفته می شد آنها از کیفیت فنی مهرداد راضی هستند اما به توافق مالی لازم با این بازیکن دست پیدا نکرده اند. اولادی دوباره به باشگاه لیگ برتری ایران نیز به میدان رفت و هر سال بیشتر از سال قبل تنزل کرد. در اخرین مقطع حضور در ملوان، او دست به رفتاری زد که در کنار فوتبال، زندگی اش را نیز به خطر انداخت.

سامان نریمان جهان
از فرصت بازی در تراکتورسازی به بهترین شکل برای دیده شدن استفاده کرد. سامان ستاره تراکتور تونی بود و با نمایشهای هیجان انگیزش، محبوبیت بسیار زیادی روی سکوهاى یادگار امام داشت. هت تریک او برابر استقلال تهران در ازادی، هنوز از ذهن طرفداران تراکتور پاک نشده است. اوایل این فصل زمزمه های پیشنهاد اروپایی برای نریمان جهان مطرح شد اما او در تراکتورسازی باقی ماند. باشگاهی که در نیم فصل، این بازیکن را به گسترش فولاد برگرداند. سامان در اولین روزهای حضور دوباره در تیم سابقش، یک بازیکن نیمکت نشین به شمار می رود.

مجتبی شیری
شیری ۵ سال قبل در لباس راه آهن به فوتبال ایران معرفی شد. از این مهاجم به عنوان یکی از پدیده های لیگ نام میبردند. بازیکنی که قرار بود خیلی زود فرصت بازی برای باشگاههای بزرگ را به دست بیاورد و به پیراهن تیم ملی ایران نیز نزدیک شود. روند پیشرفت شیری اما به شدت یکنواخت بود. او در همان روزهای اول درخشیدن در راه آهن، از شانس انتقال به باشگاههای بهتر استفاده نکرد ونتيجه این اتفاق، فراموش شدن تدریجی بازیکنی بود که ارزوهای بزرگی در فوتبال ایران داشت.

آرش افشین
کریستیانو رونالدوی اهوازی ها با گام های بلند و تکنیک منحصر به فردش، یک بار قید اردوی تیم ملی را زد تا به کشور فرانسه برود و با باشگاه لیل قرارداد امضا کند. در جریان این سفر، آرش افشین متوجه شد فرانسوی ها اساسا برای تیم اول باشگاه روی او حساب باز نمی کنند و قصد دارند برای مدتی از این بازیکن بااستعداد ایرانی در تیم دوم باشگاه استفاده کنند. ارش این فرصت ویژه را در اختیار داشت که استعدادهایش را در فرانسه نشان بدهد و به هر قیمتی خودش را ثابت کند اما نقشه او، بازگشت به فوتبال ایران بود. حالا دیگر او در لیست سیاه کی روش قرار گرفته بود و همزمان با از دست دادن تیم ملی، جایگاهش در فولاد را نیز از دست داده بود. با این همه، این بدترین اتفاقی نبود که می توانست برایش رخ بدهد. کارت معافیت این بازیکن از خدمت سربازی نیز مدتی بعد باطل اعلام شد و او چاره ای به جز بازی برای ملوان نداشت. باشگاهی که در نیم فصل لیگ پانزدهم قرارداد افشین را فسخ کرد تا این بازیکن تا پایان فصل بدون تیم بماند.

جدیدترین روش جوانسازی واژینال
سبک زندگی
کودک وبانوان
گردشگری
فناوری اطلاعات
سلامت
آشپزی
چهره ها
دکوراسیون
رازهای موفقیت
سرگرمی
نام:
ایمیل:
* نظر: