مجله خبری لحظه نما| اخبار روز، آشپزی، دکوراسیون، سبک زندگی
کد خبر: ۲۲۷۱۵
تاریخ انتشار: ۱۶ اسفند ۱۳۹۴ - ۱۲:۳۰
تعداد بازدید: ۱۱۶۵
بانوی اول در آمریکا جایگاه تشریفاتی مهمی دارد. اغلب در سفرهای رسمی همراه رئیس جمهور است کارهای داخلی کاخ سفید را ترتیب میدهد و مسائل خیریه را دنبال می کند.
فروش اسید فسفریک
هیولاهای مرموز
نرخ ارز
مجله خبری لحظه نما: دونالد ترامپ بدون شک پدیده امسال دنیای سیاست است. ثروتمندی مشهور که شعارهای دست راستی اش ابتدا باعث خنده کاربران شبکه های اجتماعی بود و حالا تبدیل به وحشت دست کم نیمی از مردم آمریکا و البته جهان شده است. با اینکه کارزار رقابتهای درون حزبی جمهوری خواهان برای کسب کرسی ریاست جمهوری در ابتدای راه خود قرار دارد اما آقای تی(لقبی که رسانه های آمریکایی به ترامپ داده اند) از وضعیت بسیار خوبی بهره میبرد. او احتمالا رقیب اصلی دموکراتها در انتخابات آتی خواهد بود. شعارهای پوپولیستی او ظاهرا دل خیلی از هواداران حزب جمهوری خواه را برده و در هفته های اخیر ایالتهای مختلفی به نفع اقای ترامپ رأی داده اند. حالا او یکی از شانس های اصلی برای رفتن به کاخ سفید است. اتفاقی که شاید چند ماه پیش باورش سخت بود اما انگار راهی برای فرار از آن نیست. پس بهتر است با واقعیت روبه رو شویم اگر ترامپ برنده نهایی انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۱۶ آمریکا شود، چه کسی را باید «بانوی اول» ایالت متحده آمریکا بنامیم؟

یک غیر آمریکایی فرست لیدی میشود.
فرست لیدی یا همان بانوی اول در آمریکا جایگاه تشریفاتی مهمی دارد. او اغلب در سفرهای رسمی همراه رئیس جمهور است، کارهای داخلی کاخ سفید را ترتیب میدهد و مسائل خیریه را دنبال می کند. با زنان رؤسای دیگر کشورها جلسه می گذارد و بحثهای حقوق بشری را جلو می برد. با این همه نقش رسانه ای این عنوان، پررنگ تر از نقش های عملیاتی اش است. فرست لیدی همیشه برای عکاسان و گزارشگران ویژه کاخ سفید به مثابه یک سوژه جذاب به نظر می رسد و تک تک کارهای او زیرنظر است. البته خیلی از جوانان آمریکایی هم از بانوی اول کشورشان الگو می گیرند. در واقع او از لحاظ معنوی قدرت ویژه ای دارد و می تواند الهام بخش جوانان و زنان باشد. یکی از نکات جالب توجه رقابتهای انتخاباتی آمریکا هم می تواند همین نقش فرست لیدی باشد. بنابر آخرین نظرسنجی ها، احتمالا در دورانه ایی شاهد رقابت هیلاری کلینتون و دونالد ترامپ خواهیم بود. اگر نفر اول پیروز شود، آن وقت باید از یک عنوان جدید در رسانه های جمعی آمریکا و دیگر کشورهای دنیا برای شوهر او یعنی بیل استفاده شود. عنوانی مثل «آقای اول» یا «فرست جنتلمن». اگر هم آقای ترامپ به ریاست جمهوری برسد، باید برای اولین بار از سال ۱۸۲۵ میلادی به این طرف، شاهد آن باشیم که خانمی که بیرون از خاک آمریکا به دنیا آمده به چنین جایگاهی می رسد. در سال ۱۸۲۵ لوییزا آدامز که در انگلیس به دنیا آمده بود به این عنوان دست یافت. او از نسل های اولیه مهاجران آنگلوساکسون به آمریکا بود و انتخابش خیلی عجیب به نظر نمیرسید اما حالا باید به تمام ویژگی های عجیب آقای ترامپ این یکی را هم اضافه کنیم؛ داشتن همسری که زاده آمریکا نیست.

همسر ترامپ کیست؟
عمده شهرت همسر ترامپ از صنعت مدلینگ می آید. مالنیا ترامپ با نام اصلی مالنیا کوه ناوس یک مدل نسبتا مشهور است که در سال ۱۹۷۰ و در یوگوسلاوی به دنیا آمده است. در شهر سونیکا که تنها پنج هزار نفر جمعیت دارد. زندگی کودکی او احتمالا ربطی به دوران جوانی اش که به حرفه مدلینگ روی آورد و در هفته های پاریس و میلان به روی صحنه رفت ندارد. با این همه گفته می شود خانواده مالتیا آنقدر ثروتمند بوده اند که در دوران نوجوانی مالتیا، او را به پیستهای اسکی سوییسی ببرند. به هر ترتیب مالتیا در سال ۱۹۹۶ و زمانی که ۲۶ سال داشته، به نیویورک میرود. دو سال بعد و در مهمانی کلوب کیت کت، او به آقای ترامپ معرفی می شود. دونالد در آن زمان از همسر دومش طلاق گرفته بوده و در همان ملاقات اول عاشق دختری می شود که ۲۵ سال از خودش کوچک تر بوده. مالتیا بعد از برقراری رابطه با آقای ترامپ مشهورتر از قبل هم میشود. تصویر او تا به حال به عنوان عکس روی جلد مجلات مشهوری مثل ووگ، بازار هارپر، مجله نیویورک، اونیوو، گلامور، ونیتی فایر، اف اچ ام، اله و جی کیو رفته است. با این همه او بعد از ازدواج رسمی با دونالد، آرام آرام مدلینگ را کنار میگذارد و با استفاده از ثروت افسانه ای شوهروش روی به طراحی ساعتهای لوکس وجواهرآلات می آورد. حالاهم بیشتر با همین صنعت شناخته می شود و البته فعالیت های خیره اش، بد نیست بدایند این دو در سال 2005 با یکدیگر به صورت رسمی ازدواج کردند. آن هم در کلوپی که متعلق به خود آقای ترامپ بوده و هیلاری و بیل کلینتون هم در آن حضور داشته اند. حالا ممکن است در دوره نهایی انتخابات آمریکا شاهد رقابت دو نفر از آن جشن عروسی 450 نفره باشیم:آقای ترامپ و خانم کلینتون.

مالنیا چطور بانوی اولی خواهد بود؟
در سال ۱۹۹۹ که دونالد ترامپ سعی می کرد به عنوان نامزد نهایی حزب رفرم خواهان آمریکا برای ریاست جمهوری انتخاب شود، روزنامه نیویورک تایمز مصاحبه جالبی با خانم مالتیا انجام داد و نوشت: «او چطور بانوی اولی خواهد شد؟». مالتیا در پاسخ به این سؤال گفته بود: «من بسیار سنتی خواهم بود. مثل بتی فورد و جکي کندى. من فقط از ترامپ حمایت می کنم، همین.» ظاهرا نظرهای آن سال خانم ترامپ هنوز که هنوز است تغییری نکرده. او در تمام کارزارهای انتخاباتی ترامپ حاضر است اما هیچ حاشیه خاصی ندارد. کمتر صحبت می کند و اکثر اوقات پشت دونالد می نشیند. برای فهمیدن تفاوت او با بانوی اول فعلی آمریکا فقط کافی است کارزارهای انتخاباتی اوباما را به یاد بیاورید که چگونه میشل به ایراد سخنانی پرشور و احساسی می پرداخت. سخنانی که حتی باعث سردردهای باراک اوباما هم می شد و البته جنجالهای فراوانی می آفرید. بانوی اول فعلی آمریکا در یکی از سخنرانی هایش در سال ۲۰۰۸ گفته بود «برای اولین بار در طول زندگی ام به کشورم افتخار می کنم». این گفته ها به سرعت مورد پسند منتقدین اوباما قرار گرفت و این جمله را نشانه ای آشکار برای نمایان کردن فقدان «میهن پرستی» در خانواده اوباما قلمداد کردند. مالنیا هم احتمالاً با علم به همین موضوع است که کمتر صحبت می کند.

او نمیخواهد برای ترامپ پرحاشیه، حاشیه ای جدید بیافریند. مخصوصا با آن لهجه اسلوونیایی خاص خود. شاید به همین خاطر بود که در یکی از آخرین کمپین های آقای ترامپ، وقتی با درخواست مردم حاضر در مراسم برای صحبت روبه رو شد، تنها به ذکر این نکته بسنده کرد: «من قول میدهم که شوهرم بهترین رئیس جمهور آمریکا می شود». با این همه به نظر می رسد ساکت بودن مالتیا در جمع های انتخاباتی را نباید به شخصیت او مربوط دانست. مالتیا پیش از این و در سالهای جوانی نشان داده که انسان پر شروشوری است و در جرگه زنان مطیع قرار نمیگیرد. سکوت او هم احتمالا نشانه ای آشکار از موقعیت سنجی بی بدیلش است. این نکته، منتقدان آقای ترامپ را کمی آرام می کند: هرچقدر آقای ترامپ در ارائه نظرات عجیب و غریب پیش رو است، همسرش برای رسیدن به کاخ سفید از استراتژی منطقی و قابل فهمی پیروی می کند.

مالنیا ترامپ بانوی اول آمریکا می شود
جدیدترین روش جوانسازی واژینال
سبک زندگی
کودک وبانوان
گردشگری
فناوری اطلاعات
سلامت
آشپزی
چهره ها
دکوراسیون
رازهای موفقیت
سرگرمی
نام:
ایمیل:
* نظر: