مجله خبری لحظه نما| اخبار روز، آشپزی، دکوراسیون، سبک زندگی
کد خبر: ۲۲۷۶۷
تاریخ انتشار: ۲۴ اسفند ۱۳۹۴ - ۱۰:۳۰
تعداد بازدید: ۱۳۵۵
فیلم «سلام بمبئی» اولین کار سینمایی با حضور ستاره ها ودر یک سطح حرفه ای ان هم در یکی از بزرگترین مجموعه های فیلمسازی جهان یعنی بالیوود است.
فروش اسید فسفریک
هیولاهای مرموز
نرخ ارز
مجله خبری لحظه نما:ساخت پروژه های سینمایی مشترک بین المللی امری رایج در کشورهای مختلف است و در واقع این شکل فیلمسازی نه تنها به شناخت فرهنگی ممالک دنیا از هم کمک می کند بلکه راهی برای توسعه سینمای کشورهاست که می تواند باعث نزدیکی اهالی سینمای جهان به هم شود. در ایران و سینمای پس از انقلاب فیلمها و مجموعه های زیادی بودند که با حضور چهره های غیرایرانی اعم از بازیگران یا عوامل پشت صحنه ساخته شده اند و حتی کم نبودند آثاری که بخشی از آنها در لوکیشنهای خارج از ایران به تصویر کشیده شدند اما اگر از نقطه نظر اعتباری و کلاس کاری به ماجرا در بعد اقتصادی نگاه کنیم، فیلم «سلام بمبئی» اولین کار سینمایی با حضور ستاره ها ودر یک سطح حرفه ای ان هم در یکی از بزرگترین مجموعه های فیلمسازی جهان یعنی بالیوود است. این فیلم که به شکل مشترک چه در لوکیشن، چه عوامل پشت و جلوی دوربین و چه حتی در بحث سرمایه گذاری ساخته میشود برای پخش در سال جدید هم در هند و هم در ایران اماده خواهد شد.

بالیوود در تسخیر سوپراستارهای ایرانی

داستان از چه قرار است:
نویسنده و کارگردان این پروژه قربان محمدپور است که روایتی عاشقانه را در باب آشنایی دختری هندی و پسری ایرانی جلوی دوربین برده است. «سلام بمبئی»روایتگر یک داستان عاشقانه بین یک پسرایرانی و دخترهندی در هند است. درواقع دوداننشجوی رشته پزشکی برای تحصیل به هند می روند و یکی از آنها به یک دختر هندی علاقه مند می شود و به دنبال آن اتفاقاتی می افتد.

از سوپراستار تا دیا میرزا
محمدرضا گلزار، سوپراستار شاخص سینمای ایران حالا دراین پروژه مشترک و بین المللی نقش اصلی را برعهده دارد تا با خصوصیات ویژه ای که دارد این بار بالیوود را تحت تاثیر قرار دهد و تمام سعی خود را می کند که بتواند نماینده شایسته ای برای سینمای ایران در این پروژه مشترک باشد. بنیامین بهادری و بهروز چاهل دیگر بازیگرانی هستند که از ایران در این فیلم بازی می کنند. در کنار آنها بازیگران مطرح بالیوود یعنی دیامیرزا، گلشن گروور، پونم دیلون ودلیپ تاهیل نیز حضور دارند تا براهمیت فهرست بازیگران این فیلم افزوده شود.

نیم هندی و ایرانی چه می کنند؟
عمده بخش فیلمبرداری کاردر هند انجام می شود و گروه راهی این کشور شده اند تا «سلام بمبئی» به سلامت به ایستگاه پایانی برسد. لوکیشن امروز خانه ای ویلایی و بسیار بزرگ به سبک خود آثار هندی است که نمونه هایش را در آثار بالیوودی زیاد دیده ایم. تقریبا از بازیگران اصلی کار همه حضور دارند. محمدرضا گلزار بایک لباس رسمی و مانند همیشه آماده و اراسته منتظر شروع بازی اش است و ان سوتر دور یک میز در فضای باز بیرونی ساختمان بازیگران هندی کارنشسته اند ومنتظر دستور حرکت از سوی کارگردان هستند. وجود آفتاب و گرمای مطبوع دراین گوشه دنیا باعث میشود یادمان برود که هنوز چند روزی تا پایان زمستان ۹۴ باقی مانده است. نکته قابل توجه در این فیلم هماهنگ شدن بسیار خوب تیم ایرانی و هندی است که در سرعت بخشیدن به روند تولید بسیار کمک کرده است. یکی از مسائلی که می توان در این همکاری دید، رضایت هر دو بخش ماجرا از این اتفاق فرخنده است. گلشن گروور که از جمله چهره های سرشناس سینمای هند است و در این سکانس همراه دیامیرزا ستاره اول زن فیلم حضور دارد، می گوید: اگرچه تجربه حضور در سینمای ایران را نداشته ام اما به نظرم این همکاری بسیار لذت بخش بوده و عوامل ایرانی کاملا مسلط و خوب، هدایت کار را برعهده دارند. از همکاری با گلزار هیجان زده هستم و او را نماینده خوبی از سینمای ایران برای یک پروژه بزرگ بین المللی می دانم.

ستاره های بالیوود به خط شدند
پونم دیلون هم که از چهره های مطرح بالیوود در نقشهای مکمل است در این سکانس حضور دارد. او هم اولین تجربه بازی اش در یک فیلم ایرانی است و می گوید: پیش تر از ایران نام چند کارگردان را شنیده بودم و حالا خوشحالم که در این کار مشترک حضور دارم. معتقد هستم عوامل و بازیگران ایرانی بسیار جدی و سختکوش هستند و این مساله مرا سر ذوق آورده است. چیزی که سازندگان به آن توجه دارند ساخت اثری است که هم برای تماشاگران هندی و هم تماشاگران ایرانی قابل پذیرش باشد و من فکر میکنم این فیلم قابلیت این را دارد که مخاطب هر دو سینما را راضی نگه دارد. هنگامی که جای دوربین ها را عوض می کنند تا نماهای کلوزآپ چهره ها را بگیرند، فرصتی دست می دهد تا سراغ دلیپ تاهیل بروم. او مهم ترین مساله در یک کار خوب سینمایی را داستان و فیلمنامه میداند و معتقد است: «سلام بمبئی» هم ماجرای جذابش را بسیار روان بازگو میکند و در این زمینه حسابی غافلگیرکننده است چون کاملا متفاوت از اثار عاشقانه سینمای هند است و حتی آن را یک نوع لاواستوری امروزی می دانم که فضای تازه ای در بحث عشق باز می کند.

بهترین های ایران به هند رفتند
حضور مجید میرفخرایی به عنوان طراح صحنه و لباس در کنار دستیارانی از بالیوود، حسن نجاریان به عنوان مجری طرح و مدیر تولید، کامران خلج به عنوان طراح گریم، حسن پویا به عنوان مدیر فیلمبرداری و طاهر پیشوایی به عنوان مدیر صدابرداری نشان می دهد «سلام بمبئی» حتی در جزئیات هم یک پروژه فکر شده و کاملا حرفه ای است. این نکته با همکاری آهنگسازی چون دلشاد شبیر شیخ تکمیل می شود تا بیس بالیوودی فیلم که عموما بر محوریت موسیقی خاص این بخش از جغرافیای سینمایی استوار است، حفظ شود و شما به خوبی توازن انجام گرفته در عوامل یک کار واقعا مشترک را ببینید.

بالیوود در تسخیر سوپراستارهای ایرانی

یک دختر واقعا هندی
اگرچه روایت عاشقانه بین دختر هندی و پسر ایرانی را سالها پیش با مجموعه پرطرفدار «مسافری از هند» شاهد بودیم اما این بار دختر هندی ماجرا واقعا یک بازیگر هندی آن هم از نوع ستاره های درجه یک بالیوود است که در سالهای اخیر کارهای موفق و پرفروشی هم داشته است. وقتی تصاویر گلزار و میرزا در شبکه های اجتماعی پخش می شد بعضیها آن را یک شوخی و حتی ازدسته تصاویر غیرواقعی میدانستند اما اینجا مقابل چشمان ما این دو ستاره هند و ایران هنرشان را به رخ می کشند و تصاویرشان به زودی بر سردر سینماهای هر دو کشور نقش میبندد؛ البته کارگردان می گوید احتمالا کار برای تابستان ۹۵ اکران شود.

سورپرایزی به نام بنیامین
در میان بازیگران ایرانی کار باید به بنیامین بهادری، خواننده محبوب ودوست داشتنی کشاورمان هم اشاره کنیم که او در این فیلم اولین تجربه بازیگری خود را پشت سر می گذارد. اگرچه در اخبار اولیه عنوان شده بود که او نقش برادر محمدرضا گلزار را دارد اما آن طور که مدیر رسانه ای کار عنوان می کند، او نقش دو دوست را دارند. جواد نوروزبیگی، تهیه کننده این فیلم درباره اینکه چرا بنیامین برای بازی در این فیلم انتخاب شده است، می گوید: برای این نقش گزینه های زیادی در ذهن مان بود که در نهایت به بنیامین بهادری رسیدیم. یکی از شاخصه های مهم سینمای هند، آواز است و چون در سینمای ما بسیاری از امکانات سینمای آنها رایج نیست، تصمیم گرفتیم از چهار کلیپ و چهار ترانه در فیلم استفاده کنیم و بنیامین بهترین گزینه برای خواندن و بازی در این نقش بود؛ از سویی بنیامین طرفدارانی دارد که این موضوع به بهتر دیده شدن فیلم وفروش بیشتر آن کمک میکند. در پایان باید از جواد نوروزبیگی به عنوان تهیه کننده و قربان محمدپور به عنوان کارگردان این فیلم تشکر ویژه ای داشته باشیم و همچنین از ایران انتظام به عنوان عکاسی پروژه بابت عکس هایی که در اختیارمان گذاشت و محسن سرافراز به عنوان مدیررسانه ای «سلام بمبئی» که کمکهای بسیاری در تهیه این گزارش داشتند.
جدیدترین روش جوانسازی واژینال
سبک زندگی
کودک وبانوان
گردشگری
فناوری اطلاعات
سلامت
آشپزی
چهره ها
دکوراسیون
رازهای موفقیت
سرگرمی
نام:
ایمیل:
* نظر: