مجله خبری لحظه نما| اخبار روز، آشپزی، دکوراسیون، سبک زندگی
کد خبر: ۲۲۷۸۰
تاریخ انتشار: ۲۶ اسفند ۱۳۹۴ - ۱۰:۰۰
تعداد بازدید: ۱۳۲۷
ستاره اسکندری از نگاه تازه اش به زندگی از نگرش خود به حرفه اش و همینطور از ارتباطش با خانواده و پیرامون خود سخن گفته است.
فروش اسید فسفریک
هیولاهای مرموز
نرخ ارز
مجله خبری لحظه نما:خانواده های هنری موفق و خوشنامی در سینمای کشور حضور داشته و دارند که اسکندری ها یکی از بهترینهای انها هستند. اما از دل این نام خانوادگی خواهران ستاره و لاله بخت خود را در بازیگری محک زدند. خواهرانی که بیان و بازی خوبی دارند و در این سالها حضوری دیدنی به جا گذاشته اند. نمی توان منکراین شد که جدا از نام فامیل و سابقه خانوادگی، این دو خواهر شخصیت هایی مستقل و دارای استعدادهای درخشان هستند. مثلا آیا کسی هست که بیننده حرف های تلویزیون باشد و نقش پرقدرت ستاره اسکندری در «مرگ تدریجی یک رویا» یا «نرگس» را از خاطر ببرد. او بعد از مدتها به تلویزیون بازگشته تا با نقشی متفاوت و ظاهری جدید، خاطرہ خوش دیگری را درذھن ما و کارنامه هنری خود ثبت کند. او که با سریال «زعفرانی» در ایام نوروزبه جعبه جادویی بازگشته است در این مصاحبه ازایده آل هایش، از نگاه تازه اش به زندگی از نگرش خود به حرفه اش و همینطور از ارتباطش با خانواده و پیرامون خود سخن گفته است.

بازگشت دوباره به تلويزيون
اولین بار حدود ۱۸ سال پیش در کاری به نام «ایستگاه آذر » که تهیه کننده آن کار آقای ایرج محمدی بودند، با ایشان همکاری داشتم و بعدها بعد از چند سال تجربه موفق «نرگس » را داشتم که باز هم ایشان تهیه کننده کار بودند؛ به همین خاطر وقتی این بار پیشنهاد کار را دادند و توضیحاتی از نقش را ارائه کردند حس خوبی پیدا کردم تا جایی که بعد از حدود سه سال دوری از تلویزیون پذیرفتم در خدمت این پروژه باشم. از سویی آقای محمدی کارگردان کار بودند که او را بیشتر به عنوان فیلمنانه نویس می شناختم که فیلمنامه هایش را دوست داشتم چون نگاه انسانی خوبی در کارهایش دارد. در کنار اینها گروه بازیگران و عوامل خوبی در کار هستند.

اعتماد من به نام ها
به نوعی وجود نام هایی مانند آقای محمدی به عنوان تهیه کننده که متخصص و با تجربه در کارشان هستند باعث اعتماد من می شود. من آمده از تئاتر و بعد هم بچه تلویزیون هستم که در آن سالها کار حرفه ای انجام داده ام. واقعیت این است که اگر شناخت و شهرتی در مورد من هست همه آن را مدیون تلویزیون هستم؛ به همین خاطر هم این حساسیت ها را دارم و دلم نمیخواهد که اتفاق ناخوشایندی بیفتد و ریزش تماشاچی داشته باشم چون برایم خیلی مهم است. حتی وقتی از تلویزیون فاصله می گیرم به شدت دلتنگ آن می شوم. من اتفاقا جزو بازیگرانی هستم که به شدت مدیوم تلویزیون را دوست دارم. از سویی مردم را دوست دارم وهیچ رسانه ای به اندازه تلویزیون تو را با مردم صمیمی نمی کند.

نگاه بدبینانه ای ندارم!
من خیلی نگاه بدبینانه ای ندارم و ترجیحم این است که در کار اعتمادم را به آدم هایی که می شناسم حفظ کنم. بعد هم به نظرم فعالیت حرفه ای آدمها یک برآیندی دارد و سابقه توبا آنها قطع نمی شود؛ حتی اگر در کارشان بازی نکنی اما فعالیت شان را رصد می کنی و در نتیجه کماکان حساسیتهای آنها را میشناسید. از طرفی به این معتقدم که آدمیزاد جایزالخطاست و فکر میکنم با یکی، دو کار سابقه تلاشهای تواز بین نمیرود. مردم ما خیلی هوشمند هستند. هنوز بعد از سالها که از پخش سریال «نرگس » یا «مرگ تدریجی یک رویا» می گذرد مردم من را با آن کارها به یاد دارند.

بالاتر از سیاهی نیست
حس می کنم این روزها جسارت بیشتری پیدا کرده ام. البته وقتی در زندگی مسائل مختلفی را تجربه می کنی مثل مرگ عزیزانت، نگاهت به همه چیز عوض می شود. من بعد از فوت عموی بسیار عزیزم، عبدالحسین اسکندری که واقعا به هم خیلی نزدیک بودیم و به نوعی حکم یک برادر بزرگتر را برای ماداشت، این حس را پیدا کردم. وقتی که ایشان را از دست دادم، احساس کردم حدی از تلخی را تجربه کردم که دیگر بالاتر از آن چیزی وجود ندارد. بنابراین دو عکس العمل نشان می دهی؛ یا درگیر آن فضا می شوی و زندگی ات را سیاه می کنی و یا اینکه به این نتیجه میرسی که بالاتر از سیاهی رنگی نیست.

درک مفهوم زندگی
زیاد منتظر آینده و رسیدن آن نیستم. برخلاف دهه ۲۰ سالگی ام، این روزها هیچ عجله ای برای رسیدن به فردا ندارم. آن زمان انگاردرک درستی از مفهوم زندگی نداشتم ولی در ۴۱ سالگی مفهوم زندگی را به خوبی درک کرده ام و در نتیجه هیچ عجله ای برای رسیدن به فردا ندارم ولی در عین حال آگاه به این موضوع هستم که فردا و فرداها چقدر سریع و تند دنبال هم می دوند و گاهی اوقات به خودم می گویم چقدر خودمان را درگیر عدد و رقم کرده ایم. ما خلقی هستیم که آواز خروس را فراموش کرده و مدام خودمان را درگیر اعداد و ارقام کرده ایم؛ در حالی که طبیعت کار خودش را می کند اما ما با این اعداد و ارقام دوست داریم به یک کمیت و امار برسیم که در نتیجه ان کیفیت را از دست داده ایم. احساس می کنم الان دلم نسبت به دهه ۲۰ زندگی ام جوان تراست.

دوست داشتن زندگی
احساس می کنم که دیگر چیزی برای ترس وجود ندارد. البته اگر بخواهم راستش را بگویم تنها ترسی که دارم ترس از جان است. البته منظورم نفس مرگ است. هنوز با مرگ انچنان کنار نیامده ام و خیلی هم دوست ندارم به ان فکر کنم. خیلی زندگی را دوست دارم؛ مخصوصا بوی زندگی را دوست دارم و می توانم بگویم که احساس استیصال دارم، نه حتی بیماری، به نظر من در بیماری ها امید وجود دارد ولی در مرگ با خودم می گویم: «چقدرلوس؛ این همه زحمت کشیدیم خب حالا چه می شود. بازهم در این دنیا باشیم.» (باخنده)

رابطه من و لاله
رابطه بسیار خوبی با لاله و به صورت کلی اعضای خانواده ام دارم و معمولا همواره در کنار هم هستیم ولی دوست ندارم به صرفا اینکه خواهر بزرگتر هستم، دیدگاه ها و نگاه خود را به خواهرم و یا حتی دیگران تحمیل کنم. هر انسانی جهان بینی خودش را دارد که آن را با کسب تجربیات مختلف در زندگی و کارش به دست آورده. من و لاله مثل دو دوست صمیمی در کنار هم هستیم، صحبت و درددل کردن یکی از دوست داشتنی ترین کارهایی است که بین ما رخ می دهد ولی با این حال هر کدام دنیا ونگاه خودمان را داریم.

دورى مردم از خشونت
برای اجرای تئاتر «هم هوایی » در پاریس به سر می بردم که داعش به آنجا حمله کرد و آن اتفاقات تروریستی عجیب رخ داد. از نزدیک حال و هوای مردم آنجا را دیدم و خیلی ناراحت شدم. به همین خاطر در صفحه شخصی ام متنی را گذاشتم و متاسفانه به جای همدردی، توهین شنیدم؛ ان هم از مردم همزبان خودم. این باعث شد که از این خشونت جاری شده در بین مردم و صفحات مجازی بترسم.

عیدهای پرشتاب امروز
شاید همین فردا این مصاحبه ای که با شما دارم، برایم تبدیل به خاطره شود. منظورم این است که این روزها زندگی مان بیش از حد پرشتاب شده است. در گذشته به نظر می رسید که اتفاق های کمتری رخ از دست دادن، به دنیا آمدن و... است. این در مورد عید هم صدق میکند. آن زمان عیدها معنای بیشتر و گسترده تری داشت. ولی انگار این روزها خیلی  پرشتاب سپری می شوند، سالی پشت سال می اید و می رود و انگار که عید درگیر اتفاقی نیست.

درگیر عیدهای کودکی
من خودم هنوز درگیر عیدهای کودکی ام هستم، درگیر کرسی خانه مادربزرگم، دور هم جمع شدن اقوام وفامیل، هنوز هم که هنوزه بوی عید را احساس می کنم واین بو را خیلی دوست دارم، بوی ماهی دودی، بوی سبزه، سیر تازه و ... مناسک عید را کامل و دقیق به جا می آورم ولی به نظرم سالها مثل برق وباد می آیند و می روند. هنوز در خاطرات عید سال ۹۰ هستم ولی می بینم که عید سال ۹۵ است. سالها بیش از حد پرشتاب سپری می شوند و به نظرم این شتاب به خاطر ازدیاد حوادث و رویدادهای اطراف ماست، دنیای اخبار، دنیای مجازی و ... چشم به هم میزنم می بینم که ۴۱ سال از عمرم گذشته است. با خودم می گویم این 41 سال چگونه سپری شد و چقدر سریع!

اتفاقات غیر قابل باور
حسرت های زندگی اما خیلی کم شده است. مفاهیم امید، آرمان، حسرت و .. که در طی قرون و اعصار برای ما ساخته شده اند که به نظرم کمی ما را از اصل زندگی دور می کنند. برای من مفاهیم خود را از دست داده اند. همیشه با خودم آرزو می کنم که این نگاه زندگی حق همه آدم هاست و چقدر بد که مردمانی در گوشه هایی از این دنیا درگیر جنگی هستند و برخی آواره و کشته می شوند. بچه هایی که واقعا بی گناه کشته می شوند و با خودم می گویم چرا سیاستمداران نگاه جدی به این کشته  شدن ها ندارند. همه حق داشتن زندگی آرام را دارند.

آنقدر نعمت روی کره خاکی وجود دارد که همه می توانند از یک زندگی مساوی لذت ببرند: پس چرا باید این اتفاق ها رخ بدهد. همیشه با خودم می گویم چرا از مرگ کسی نمی ترسند، چرا از اینکه به راحتی بچه ها را می کشند، نمی ترسند، چرا از اینکه حق زیست را به راحتی از دیگر آدمها می گیرند نمی ترسند. این موضوعات برایم باورپذیر نیست!

جسارت ستاره اسکندری در 41 سالگی
جدیدترین روش جوانسازی واژینال
سبک زندگی
کودک وبانوان
گردشگری
فناوری اطلاعات
سلامت
آشپزی
چهره ها
دکوراسیون
رازهای موفقیت
سرگرمی
نام:
ایمیل:
* نظر: