مجله خبری لحظه نما| اخبار روز، آشپزی، دکوراسیون، سبک زندگی
کد خبر: ۲۲۷۸۹
تاریخ انتشار: ۲۶ اسفند ۱۳۹۴ - ۲۳:۵۷
تعداد بازدید: ۱۵۸۰
امیرحسین رستمی نه تنها در عرصه بازیگری یک چهره محبوب و پرکار است که در عرصه ورزش نیز بسیار حرفه ای فعالیت می کند و در امور خیریه حضوری مداوم و فعال دارد،
فروش اسید فسفریک
هیولاهای مرموز
نرخ ارز
مجله خبری لحظه نما:اگر میخواهید یک آدم اکتیو وفعال به معنای واقعی کلمه را ببینید، سری به امیرحسین رستمی بزنید که به شدت در این زمینه سرآمد است. او نه تنها در عرصه بازیگری یک چهره محبوب و پرکار است که در عرصه ورزش نیز بسیار حرفه ای فعالیت می کند، کارهای تجاری انجام میدهد، در امور خیریه حضوری مداوم و فعال دارد، مدتی است که کارهای مطبوعاتی می کند و در کنار همه این فعالیت ها، همیشه خانواده برایش در اولویت قرار دارد و به گفته خودش تمام این کارها را انجام می دهد تا از بودن در کنار خانواده اش لذت ببرد. او که حالا ۴۰ سالگی راهم رد کرده است - هرچند اصلا به ظاهرش نمی خورد!-نگاهی خاص و جالب به زندگی و پیرامون خود دارد. او در ایام نوروز با سریال «دودکش ۲» بار دیگر ساعاتی شاد را برای شما رقم خواهد زد، در این مصاحبه از هر دری صحبت کرده و از ایده آل هایش گفته است.

ساخت سریال به سبک جهانی
در جهان این یک موضوع عادی است که وقتی سریالی را مردم بپسندند و کاراکترهای آن را بپذیرند، فصل های بعدی ان ساخته شود ولی در کشور ما برعکس بود و وقتی سریالی می گرفت سریع ان را تعطیل می کردند که مبادا افت کند. ولی خوشبختانه الان چند سالی هست که این اتفاقی در کشورمان هم رخ داده و نگاهها عوض شده است و حالا سریالی که بین مردم طرفدار دارد و مورد توجه واقع شده، فصل های بعدی ان هم ساخته می شود و این یک اتفاق خوب است.

کار سخت نویسنده سریال
برای ساخت سریال های دنباله دار قاعدتا کار کارگردان و بازیگران نسبتا آسان تر است چرا که این فضا و نقشها را یک بار تجربه کرده اند ولی نویسنده، کار بسیار سختی دارد چرا که حالا باید وارد چالش شود و کاری را بنویسد که اگر بالاتر از فصلی قبلی نیست، حداقل پایین تر هم نباشد. ضمن اینکه قسمت اول «دود کش » بهترین سریال ماه رمضان شده بود و همین موضوع باز هم کار را سخت تر می کرد. زمانی که «دود کش ۲» را کلید زدیم با ۲ قسمت شروع کردیم ولی به هر صورت از روند کار و استقبال مردم باخبر بودیم. ضمن اینکه ما نویسنده قسمت اول را در اختیار نداشتیم و برزو نیک نژاد مشغول کار خودش بود و این موضوع کار را سخت تر می کرد، ولی خوشبختانه با تعقل و تاملی که بین کارگردان و تهیه کننده کار بود، بهترین گزینه، یعنی کوروش نریمانی برای نگارش فصل دوم انتخاب شد که نه تنها از فضای «دودکش » دور نبود بلکه خودش صاحب سبک بود.

چند سال بعد از دودکش
حدود ۳ سال از ساخت فصل اول «دود کش » گذشته و داستان «دودکش ۲» هم مشمول گذر زمان شده است. البته این را در داستان مستقیم نمی گوییم ولی به هر صورت تغییراتی در زندگی، خانه و حتی بزرگ شدن بچه ها ایجاد شده است که این گذر زمان برایبیننده محرز باشد و متوجه شود که مدتی از آن زمان گذشته است.

لذت در کنار خانواده بودن
خیلی ها فکر می کنند من دائم سر کار هستم ولی واقعا این طور نیست. خیلی کم پیش میآید که من به صورت همزمان روی دو فیلم کار کنم چون خودم از این موضوع دوری می کنم و دوست ندارم. در این بین تمام تلاشم را می کنم که به زندگی ام برسم. ورزش می کنم، طبق برنامه ام با ارشیا تنیس وشنا می روم، مسافرت با خانواده را دارم، رستوران رفتن و گردش را دارم و... اصلا من کار می کنم که بتوانم از زندگی و در کنار خانواده بودن لذت ببرم. وقتی کار می کنم، تمام چیزی که من را ارام می کند ان لحظات بعد از کار است که در کنار خانواده ام باشم، با انها مسافرت بروم، با ارشیا در زمین تنیس باشم یا در کنار دوستانم باشم.

همه دوستان صمیمی من
من دوستان سینمایی خیلی محدودی دارم. فرهاد اییش، همایون ارشادی، سامان مقدم، مصطفی زمانی، علی قربان زاده، حسین سهیلی زاده و حسن فتحی نزدیکترین دوستان من در این عرصه هستند و اتفاقا اینها ادمهایی هستند که مثل خودم اهل مهمانی و پارتی نیستند اما در این بین اکثر دوستان من خارج از حیطه سینما هستند. آنها دوستان دوران دبیرستان و دانشگاه هستند که سالهاست باهم دوست هستیم، باهم بزرگ شده ایم، شرایط مشابه داریم و همه حالا صاحب همسر و فرزند هستیم.

من 40 ساله هستم؟!
حدود یکی، دو ماه است که ۴۰ سالگی را رد کرده ام و دوست دارم ۴ تا ۵ سال روی همین سن بمانم. (باخنده) بهنام تشکر می گوید ۲ سال از من کوچک تر است! شما باور میکنید؟ حتی کاری به ما پیشنهاد شد که بهنام نقش پدر من را بازی کند. (باخنده) ولی بهنام قبول نکرد ولی واقعا این را بگویم که آرام زندگی می کنم و اگر بخواهم راحت تر بگویم: «مثل آدم زندگی می کنم.» به خودم، به روحم و به بدنم احترام میگذارم. ورزش خیلی در زندگی من مهم است. روحیه فان داشتن وطنز بودن خیلی در زندگی من مهم بوده و اینکه با دنیای پیرامون خودم در صلح هستم واقعا در زندگی من نقش اساسی دارد و روی زندگی من تاثیر داشته است. خیلی صلح طلب هستم و با کسی مشکلی ندارم. حوصله حواشی و شایعات را ندارم و همه اینها باعث شده تا آرامش داشته باشم و شاید به همین دلیل است که خیلی به من نمی خورد که ۴۰ ساله باشم. (باخنده)

گلزار خوشی تیپ تر ازمن
نمی دانم در حال حاضر که با هم مصاحبه می کنیم نتیجه نهایی نظرسنجی مجله شما درباره خوش پوش ترین بازیگر به کجا رسیده است و فقط از آخرین نتیجه آن که در شماره قبل اعلام شده بود با خبر هستم ولی حس می کنم که در این طور نظرسنجیها که اتفاقا درنشریات بزرگ ومعتبر جهان هم انجام می شود، جدا از قضیه خوش پوشی، محبوب بودن یک نقش یا کاراکتر یا حتی خود بازیگردران مقطع زمانی دخیل است. جدا از اینکه محمدرضا گلزار دوست صمیمی من است، شخصا گلزار را خوش تیپ ترین بازیگر سینمای ایران میدانم و به نظرم او در این زمینه بلا منازع است چرا که او واقعا به لباسهایش اهمیت میدهد و خیلی حرفه ای روی این موضوع کار می کند. در واقع این طور نظرسنجی ها که از نگاه مردم است، خیلی وجهه کارشناسی و تخصصی در آن زمینه خاص را ندارد و بیشتر روی محبوب بودن بازیگرها شکل می گیرد ولی از مردم تشکر می کنم که نظرشان درباره من مثبت بوده است.

خیلی جون دوست هستم
من خیلی آدم جون دوستی هستم ومعمولا سر صحنه فیلمها غذا نمی خورم! دلیلشی هم این است  که به سلامتی و تغذیه ام امیت می دهم. جالب است بدانید که غذای رژیمی در سایر فیلمها و سریالهای ایرانی یعنی اینکه فقط برنج نداشته باشد. بنابراین با اینکه ادم خوش خوراکی هستم ولی سعی می کنم غذاهای این چنینی نخورم چون به سلامتی ام اهمیت می دهم و بیشتر اوقات یا از خانه غذا می آورم یا از بیرون غذای مناسب تهیه می کنم.

اولویتی به نام خانواده
حضور یک همسرفداکار، با شعور، اصیل و تحصیلکرده در زندگی من تاثیر زیادی داشته است و نقش او را نمی توانم در زندگی ام انکار کنم. این را که همسرم از زندگی با من راضی است باید از خودش بپرسید ولی احساس می کنم ارتباط بین زن و شوهر باید دوطرفه باشد که ادامه پیدا کند. زندگی مشترک ما ۱۷ ساله  شده است و حس می کنم قطعا حس دو طرفه ای بین ما وجود داشته است. من نمی گویم که مدرم کامل بدون نقص بوده ام چون من هم انسان هستم و قطعا اشتباهاتی در زندگی ام داشتم ولی مهمترین  موضوع این است که وقتی "اولیت" شما خانواده تان باشد، می شود از بعضی چیزها هم چشم پوشی کرد. وقتی همسر شما این را درک می کند که اولویت شماست، قطعا از بعضی از کاستی ها و اشتباهات شما چشم پوشی می کند و می گذرد.

آرشیا جوجویی نیست!
به شدت به کارهای پسرم اهمیت میدهم و مثل  عقاب بالای سرش هستم. ارشیا خیلی بچه باشعوری است و اگر با او صحبت کنید، متوجه می شوید که چقدر بیشتر از سن و سالش می فهمد. اهل تماشای کارتون نیست و تنها انیمیشنی که نگاه میکند تن تن  است چون ان را هم من دوست دارم. اتفاقا او فیلم هایی را که من دوست دارم نگاه میکند. دائم منتظر سریال «شهرزاد » است و ان را دنبال می کند. اصلا مدل جو جویی نیست! باهمدیگر ورزش می کنیم و تنیس وشنا تفریح اصلی من و ارشیاست.

شباهت دایی و خواهرزاده
ارشیا اگر در حال حاضر چیزی است که من راضی هستم، به واسطه حضور یک مادر تحصیلکرده، امروزی و دلسوز است که شاید بیشتر از ۷۰ درصد از وظیفه تربیت ارشیا را برعهده داشته است چرا که من در نهایت و با توجه به مشغله کاری، بتوانم ۳۰ درصد از مسائل تربیتی و تحصیلی اراشیا را مدیریت کنم و بقیه همه برعهده همسرم است. خیالم راحت است که وقتی من در خانه نیستم، برادر همسرم، کیومرث الستی در کنار همسرم حضور دارد و با اینکه همه پدرها دوست دارند پسرشان شبیه خودشان باشد، آرزوی من این است که ارشیا شبیه دایی اش شود.

حس عجیب عید نوروز
من بعد از ۳۰ سالگی حسی عجیبی نسبت به دو اتفاق پیدا کرده ام: یکی روز تولد م و دیگری عید نوروز، روز تولدم به این دلیل که حس می کنم یک سال دیگر پیرتر شده ام و برعکس سالی هایی که ۲۰ ساله بودم و دوست داشتم زودتر زمان بگذرد و بزرگ تر شوم، حالا از این گذر سال ها دلگیر می شوم عید نوروز هم همین طورو واقعا لحظه تحویل سال دلم می گیرد. از اینکه یک سال دیگر سپری شد و من چه کارهایی کرده ام و چه کارهایی نکرده ام و...

خودم بهاری هستم
عاشق بهار و تابستان، گرما، رنگ، گل و طبیعت هستم، پاییز و زمستان زیاد در مدل من نیست! حتی لباس های تابستانی را دوست دارم. من مثل روحیه ام کاملا بهاری هستم و عاشق عید نوروز و فصل بهار. اینکه می گویم لحظه تحویل سال دلم می گیرد، صرفا مربوط به همان موضوع است و گرنه عاشق عید نوروز هستم و اتفاقا سعی می کنم با قرآن خواندن و دعا کردن در لحظه تحویل سال آن حس دلگیری را در خودم از بین ببرم، خدا را شکر میکنم که یک سال دیگر هم گذشت و خانواده ام در کنارم هستند و آنها را برای من نگه داشته است. برای کشورم دعا می کنم و برای مردمم آرامش می خواهم.

خانه تکانی هم کمک می کنم.
اگر پیش از عید در خانه باشم و سرکار نباشم، در خانه تکانی هم کمک می کنم. اصولا آدمی نیستم که از چیزی بزنم و کم کاری کنم. به هر حال هرکسی میداند که فارغ از کار کردن، در خانه نیز وظایفی دارد و من به شدت روی این موضوع حساس هستم که در وظایفم در خانه اصلا کم کاری نکنم، کما اینکه من هرگز در کارهم کم کاری نکردم.

اهمیت به لباس و پوشش
خوش پوشی و لباس برای من خیلی اهمیت دارد و دوستان نزدیک من میدانند که عینک و سساعت جزو مریضی های من است! به شدت به ظاهرم اهمیت میدهم و برایم مهم است که لباس هایی بپوشم که برازنده و درست باشند. به تازگی هم با یک برند معتبر لباس که آلمانی است و به تازگی وارد ایران شده، همکاری ام را آغاز کرده ام و به عنوان سفیر و مشاور مارکتینگ انها فعالیت می کنیم. از آنجا که من به عنوان سفیر کودکان کار با کودکان بی سرپرست خیلی در ارتباط هستم از این برند خواسته ام که به وظایف اجتماعی و حمایتی خود عمل کنند و با اینکه یک برند خارجی هستند این را پذیرفته اند که به عنوان حامی کودکان کار، زنان بی سرپرست و بد سرپرست و دیگرموسسات خیریه، همکاری داشته باشند و من حلقه اتصال این برند به موسسات خیریه هستم که البته این موضوع جزو وظایف همه برندهای معتبر جهان است که به دلیل اهمیتی که مردم به آنها میدهند، انها هم در قبال جامعه و مردم وظایفی دارند که باید به انها عمل کنند.

امیرحسین رستمی خوشتیپ ترین مرد سال
جدیدترین روش جوانسازی واژینال
سبک زندگی
کودک وبانوان
گردشگری
فناوری اطلاعات
سلامت
آشپزی
چهره ها
دکوراسیون
رازهای موفقیت
سرگرمی
نام:
ایمیل:
* نظر: