مجله خبری لحظه نما| اخبار روز، آشپزی، دکوراسیون، سبک زندگی
کد خبر: ۲۲۷۹۱
تاریخ انتشار: ۲۹ اسفند ۱۳۹۴ - ۰۸:۰۰
تعداد بازدید: ۱۱۶۳
با سوسن پرور و مارال فرجاد همراه شدیم و سمنوپزون راه انداختیم که قطعا تجربه خوبی برای هر دوی آنها بود که تا کنون این کار را انجام نداده بودند!
فروش اسید فسفریک
هیولاهای مرموز
نرخ ارز
مجله خبری لحظه نما: سمنو یکی از اجزای اصلی سفره های هفت سین است ولی از آنجا که پختن آن کار چندان ساده ای نیست، خیلی ها ترجیح می دهند آن را آماده خریداری کنند. حس ادمها به سمنو دوگانه است و بعضی به شدت عاشق آن هستند و بعضی دیگر رابطه خیلی خوبی با ان ندارند! با سوسن پرور و  مارال فرجاد همراه شدیم و سمنوپزون راه انداختیم که قطعا تجربه خوبی برای هر دوی آنها بود که تا کنون این کار را انجام نداده بودند!

پیش بینی های عیدانه
 سوسن: سال ۹۴ از نظر کاری برای من سال زیاد خوبی نبود نمی خواهم نگاه منفی داشته باشیم ولی می توانست سال بهتری باشد و این موضوع فقط برای من نبوده و خیلی از همکاران من این اتفاق را در این سال تجربه کردند. بینی ام این بود که سال بهتری داشته باشم چون عید ۹۴ کار در حال پخش داشتم ولی بعد از آن چند ماه بیکار بودم تا «آقا و خانم سنگی» شروع شد و باز هم بعد از ان چند ماه بیکار بودم و ... امیدوارم در سال جدید اتفاقات بهتری برای جامعه هنری رخ دهد.

عید؛ بودن یا نبودن...!؟
 سوسن: بهار را خیلی دوست دارم ولی اصولا عید را خیلی دوست ندارم؛ به این دلیل که سال نو زیبایی و هیجان خاص خودش دارد ولی همه چیز حالت تصنعی پیدا کرده است! چرا باید اسفند ریتم تندی در زندگی ایجاد کند؟ چرا ماه پایان سال همه چیز به هم ریخته می شود؟ چرا همه چیز گران می شود؟ انگار همه می خواهند از دیگران بهره برداری اقتصادی داشته باشند! من این را درک نمی کنم.

چرا مثلا هتلی که در حالت عادی شبی ۲۰۰ هزار تومان است در عید به ۶۰۰ هزار تومان تبدیل می شود؟ این بهره برداریهای اقتصادی از عید باعث شده که حس خوبی نسبت به فرارسیدن نوروز نداشته باشم.

مارال: متاسفانه امسال خیلی زود زمستان تمام شد و از اوایل اسفند کاملا بوی عید را احساس کردیم. نوروز و بهار برایم خیلی خوشایند و دوست داشتنی هستند ولی از طرفی دوست داشتم که زمستان بهتری هم داشتیم، زیبایی طبیعت به این است که تا روزهای پایانی اسفند، برف و باران داشته باشیم و بعد وارد بهار شویم ولی امسال زمستان خوبی نداشتیم.

علاقه شدید به سنت ها
سوسن: سنت های عید را به شدت دوست دارم و وارد شدن به سال جدید که همزمان با شروع بهار است و بیداری طبیعت و شروع سال ما، مزیت فوق العاده ای برای عید ما ایرانیها نسبت به همه دنیاست. عاشق سفر کردن هستم، سفره هفت سین را به شدت دوست دارم، عاشق دید و بازدید از اقوام هستم و معمولا همه خانواده در اراک، کنار مادرم هستیم. این جزو قوانین خانواده ماست که در نوروز باید کنار هم باشیم.

مارال: به صورت کلی مراسم و سنت های عید را خیلی دوست دارم. دید و بازدیدها برایم در این ایام خیلی مهم است و حتی اگر بخواهم مسافرت هم بروم، بازهم روزهایی را به دید و بازدید اختصاصی می دهیم چیدن هفت سین برایم واقعا مهم است و کلا معتقدم که همه سنت های نوروز به شکل حساب شده و با قانون درستی چیده شده است؛ از دید و بازدید و کنار گذاشتن کدورتها تا هفت سین و لباس نو وحتی خانه تکانی قبل از آن،

عوض شده ایم
سوسن: تقریبا می توانیم بگویم که هیچ چیز عید شبیه عیدهای کودکی مانیست از نوع شیرینی که آن زمان می خوردیم و عیدیهایی که می گرفتیم تا حتی نوع شکوفه ها واب وهوا... وقتی کودک بودم خانه بعضی اقوام بود که دوست داشتیم حتما به آنجا برویم چرا که مثلا فلان شیرینی یا فلان شکلات را داشتند و حتی ان زمان، موزیک آپشن محسوب میشاد، ولی حالا حسی می کنم قداست همه چیز کم شده است؛ مثلا یک ۱۰ تومانی تا نخورده که پدربزرگم از لای قرآن به ما میداد خیلی لذت داشت ولی حالا حتی یک تراول هم آن لذت را ندارد! دورهمی های عید خیلی کم
شده است.

از ناخنک تا جابجایی
 سوسن: خودم تا به حال به تنهایی سمنو نپخته ام ولی دوستانی دارم که در اوشان هستند و انجا در مراسمی که دارند، سمنو می پزند و ۳سالی هست که برای پختن سمنو به انجا می روم. بزرگان و به قول معروف ریش سفیدهای خانواده و محله می آیند و دورهم جمع میشوند و مراسم بسیار جالبی دارند. شب تا صبح پای دیگهای سمنو هستیم و فضای عجیبی دارد.

مارال: به شدت به سمنو علاقه دارم. به نظرم خیلی خاصیت دارد و اینکه از کودکی طعم خاص و عجیب آن را خیلی دوست داشتم و همیشه در حال ناخنک زدن بودم! البته خودم تا به حال هیچ وقت سمنو درست نکرده بودم.

سوسن: البته این را هم بگویم که من چون خودم سوسن هستم همیشه یکی از سین های سفره هفت سین خودم هستم و شاید هم جایگزین خوبی برای سمنو باشم.

پیش بینی های عیدانه سوسن پرور و مارال فرجاد
جدیدترین روش جوانسازی واژینال
سبک زندگی
کودک وبانوان
گردشگری
فناوری اطلاعات
سلامت
آشپزی
چهره ها
دکوراسیون
رازهای موفقیت
سرگرمی
نام:
ایمیل:
* نظر: