مجله خبری لحظه نما| اخبار روز، آشپزی، دکوراسیون، سبک زندگی
کد خبر: ۲۲۷۹۲
تاریخ انتشار: ۲۹ اسفند ۱۳۹۴ - ۰۸:۳۰
تعداد بازدید: ۱۲۳۸
برای سال ۹۵ برنامه های زیادی دارم. می خواهم کمی از سینما فاصله بگیرم و به چیزهای دیگری فکر کنم و کارهایی را که دوست دارم انجام دهم،
فروش اسید فسفریک
هیولاهای مرموز
نرخ ارز
مجله خبری لحظه نما:بازارهای سنتی زیبا و عجیبی در شهرهای مختلف ایران زمین وجود دارد که هر کدام جاذبه های خاص خودش را دارد و گشت و گذار و خرید از این بازارها برای همه دلچسب است. حال در نظر بگیرید که برای خرید برخی از اقلام سفره هفت سین به بازار معروف شهر رشت بروید. با رامین راستاد یکی از چهره های شاخص عرصه بازیگری که این روزها در رشت مشغول بازی در یک سریال است برای خرید سیر، سنجد و سماق راهی بازار معروف سبزه میدان رشت شدیم.

عید در کنار خانواده
این روزها مشغول بازی در یک سریال در شهر رشت هستم ولی خوشبختانه عید امسال کنار خانواده هستم و تا ان موقع کار تمام میشود. در واقع اصلاامکان ندارد عیدها جایی غیر از تهران باشام درطول سالی انقدر از خانواده ام به خاطر کار دور هستم که واقعادلم نمیخواهد تعطیلات عید کنارشان نباشم، دوست ندارم خیلی از خانواده دور بمانم. در همین ۷۰ روزی که برای این سریال به رشت امدم گاهی که می دانستم فردایش تعطیل هستم، یواشکی به تهران می آمدم و سپس سریع خودم را به رشت می رساندم به من زنگ می زدند اقای راستاد ناهارتان را اورده ایم، می گفتم رفتم در شهر یک دوری بزنم، غذایم را بگذارید پشت در اتاقم الان برمی گردم؛ در حالی که داشتم کنار پسرم ارشک ناهارمی خوردم.

تهران ودیدنی هایش
 تهران در ایام عید در شرایط ایده الی است. هوای خوب، نبود ترافیک و یک سکوت قشنگ. عیدهای تهران خیلی دیدنی است و فرصت بسیار خوبی است که با خانواده به تهران گردی برویم. در همین تهران آنقدر جای دیدنی وجود دارد که مطمئن هستم خیلی از تهرانی ها به آن مکان ها سر هم نزدهاند. من و ارشک باهم به خیلی جاها رفته ایم. یکی از جاهایی که مرا شوکه کرد باغ موزه دفاع مقدس بود. آنقدر طراحی خاص، عجیب و خوبی داشت که باورم نمی شد. برای همین سعی می کنم از خلوتی تهران استفاده کنم و زیبایی هایش را کشف کنم.

اول ارشک بعد دنیا
من و ارشک برای کنار هم بودن و تفریح کردن منتظر عید نیستیم و از هر فرصتی برای در کنار هم بودن استفاده می کنیم. سیستم زندگی برای من این طوری است که اول ارشک و بعد بقیه دنیاست. من زیاد برای گردش و تفریح و مسافرت با ارشک زمان می گذارم. درهرفرصتی هم به دیدار اقوام می رویم هرچند ما این کارها و تفریحات را به عید محدود نمی کنیم.

ستونی به نام مادربزرگ
یک چیزهایی اجتناب ناپذیر است؛ مگر می شود ایرانی باشی و سفره هفتسین نچینی؟ بعضی چیزها ربطی به وضعیت مالی ندارد. مگرقرار است در سفره هفت سین چه اتفاقی بیفتد؟ بسیاری از سنتهای ایرانی اجرای راحتی دارند و ما هستیم که همه چیز را سخت می گیریم. طرف می گوید پول ندارم سفره ب در حالی که هفت سین چیدن تمکن مالی نمیخواهد. مگر اینکه واقعا سنتها برایمان ارزشی نداشته باشد یا دوستشان نداشته باشیم؛ مگر مثلا در طول سال چند بارفرصت می شود که اقوام به تعداد بیشتری دور هم جمع شوند؟ من مادربزرگی دارم که عیدها ۵۰ تا ۶۰ نفر از اقوام در خانه اش جمع میشوند و من همیشه گفته ام به واسطه حضور اوست که این آدمها دور هم هستند. او ستون خانواده ماست و اگر زبانم لالی خدای نکرده روزی نباشد، دیگرایان آدمها را یک جادور هم نمی توان دید. پس باید قدر سنتها و دورهمی هارا بدانیم.

بدبوی پرخاصیت
 رابطه من و سایر بسیار خوب است. جدا از اینکه به عنوان چاشنی وماده غذایی بسیار هیجان انگیز است، خودش به تنهایی یک دارو است. درهرمتن و کتابی در زمینه طب سنتی از خواصی ان گفته شده و در گیری از امراضی فوق العاده مفید است. آدم متحیر می شود که چقدر سلامتی در این سبزی بدبو جاشده و ترکیبش با چیزهای دیگر در رفع مشکلات بدن جادو می کند. سایر به نظرم به خاطر ویژگی گندزدایی و میکروب کشی نماد پاکی است و سلامتی خود مسیر را خیلی دوست دارم و به نظرم خرید سیر از رشت که معدن آن است واقعا جالب است. سنجد وسماق هم که هر کدام ویژگیهای خاصی خود دارند. کلاهفت سین زیبا و حساب شده ای داریم.

لذت همیشگی خرید
خودم عاشق خرید کردن هستم و به من ارامش و حس خوب میدهد اما برای عید بیشتر به فکر ارشک هستم چون آن ذوق خرید عید یک جورهایی از من گذشته و متعلق به بچه هاست. برای من خیلی مهم نیست عید، لباس نو بپوشام و آرامش و شادی و حال و هوای عید اهمیت دارد اما با رشک خرید می رویم و من از خرید عید برای پسرم لذت میبرم.

عید برای بچه ها
معتقدم عید برای بچه هاست. ما هم بچه بودیم این جاذبه را بیشتر درک می کردیم. ذوق خرید، گرفتن عیدی، مهمانی رفتن، تعطیلات و...راستش برای بچه هابهانه های بیشتری در لذت بردن از عید وجود دارد. البته تمام اینها برای پدر و مادرها هم لذت دارد اما چیزی که بیشتر خوشحال شان
می کند شادی بچه شان است.

هم قدیم هم جدید
من از ان ادمهایی نیستم که بگویم قدیم ها، دوره ماو ان سالها همه چیز بهتر بود. هر دورهای خوبی و بدی خودش را دارد. در کودکی من عیدهایک جور خوب بودند الان هم جور دیگری خوب هستند. عید که عوض نمی شود، ما هستیم که تغییر می کنیم و خواسته های ماعوض
می شود.

سیزده بدر ستاره ای
برای ما بیرون رفتن کمی متفاوت است اما می رویم؛ مثلا سیزده بدراگردر حد یک ساعت پارک رفتن باشد، مشکلی نیست اما اینکه برویم پیک نیک وسط جمعیت اینها بد نیستند اما واقعا نمی شود. شاید یکی از بدی های شهرت همین است که شما حتی وقتی عادی هم رفتار می کنید، نامتعارف جلوه میکند. چند سالی هست که سیزده بدر را مهمان یکی از آشنایان هستیم که ویلای ییلاقی زیبایی در قائم شهر دارند.

برنامه سال جدید
 برای سال ۹۵ برنامه های زیادی دارم. می خواهم کمی از سینما فاصله بگیرم و به چیزهای دیگری فکر کنم و کارهایی را که دوست دارم انجام دهم، بهتر است گاهی ادم به خودش فرصت بدهد و به مشغله های دیگرش هم برسد.

آرزوی خوب من
 برای تمام مردم سرزمینم سلامتی ارزو می کنم. هیچ چیز بالاتر از سلامتی نیست. قدیم ها که بزرگترها برای ما سلامتی طلب می کردند، می خندیدم و می گفتم چقدر این پیرها به سلامتی گیر میدهند اما الان در آستانه پیری می بینم عجب کیمیایی است این سلامتی واگر نباشد هیچ چیزی لذت بخش نیست. برای مردم در سال ۹۵ طلب خیردارم. حق مردم ما خیلی بیش از اینهاست و امیدوارم با اتفاقاتی که در ابعاد سیاسی می افتد شرایط اقتصادی هم به سمت بهتر شدن برود.

لذت همیشگی رامین راستاد
جدیدترین روش جوانسازی واژینال
سبک زندگی
کودک وبانوان
گردشگری
فناوری اطلاعات
سلامت
آشپزی
چهره ها
دکوراسیون
رازهای موفقیت
سرگرمی
نام:
ایمیل:
* نظر: