مجله خبری لحظه نما| اخبار روز، آشپزی، دکوراسیون، سبک زندگی
کد خبر: ۲۲۷۹۸
تاریخ انتشار: ۰۲ فروردين ۱۳۹۵ - ۰۸:۰۰
تعداد بازدید: ۱۰۸۴
بابک حمیدیان تلاشی برای تصاحب نقش های اول نکرده اما با تواناییهایش در نقش مکمل درخشید و این سالها بازیهای به یادماندنی را در فیلم ها و سریال های مختلف داشته است
فروش اسید فسفریک
هیولاهای مرموز
نرخ ارز
مجله خبری لحظه نما: بابک حمیدیان تلاشی برای تصاحب نقش های اول نکرده اما با تواناییهایش در نقش مکمل درخشید و این سالها بازیهای انفجاری و به یادماندنی ای را در فیلمها و سریال های مختلف داشته است. حمیدیان با همین نقش های کوتاه اما تاثیرگذار راه خودش را باز کرد و بعد از تئاتر، عرصه تصویر را هم تسخیر کرد. او یکی از بازیگرانی است که مسیر خوشنامی را انتخاب کرده و استعدادش در گزیده کاری مثال زدنی است. نقش هایی که انتخاب کرده همیشه نقطه اتکای داستان ها بوده که حذف شدن شان در داستان ها نمود داشته است و این یعنی او می داند میخ خودش را کجا بکوبد. او حتی در نقش هایی که دیالوگ نداشته یا کم دیالوگ بوده هم به اندازه نقش های پر دیالوگش موفق بوده که این نشان می دهد او خوب می داند چگونه به عنوان یک بازیگر به نقش هایی که ایفا می کند شخصیت دهد و این ازعشق و باوری می آید که از بازیگری آموخته است. حمیدیان بیش از تماشاگران، محبوب منتقدان بود اما بعد از سال ها تلاش مستمر به یک چهره محبوب مردمی هم بدل شد. او حالا با یک مجموعه طنز آن هم در یک کار مناسبتی برای نوروز قالب جدیدی را تجربه می کند و باید دید از این موقعیت چگونه به نفع خود سود می برد. هر چند نادیده پیداست که در این کار هم موفق خواهد بود.

دوری و رسیدگی
اینکه چرا در جشنواره امسال حضور نداشتم، دلیل خاصی ندارد. صرفا می خواستم کمی از فضای جشنواره دور باشم و به خودم برسیم وگرنه فیلمهای خوبی در جشنواره داشتم که «سیانور»، «نیمرخ ها» و «بادیگارد» بود؛ هرچند نقشی من در «بادیگارد» هنگام تدوین کوتاه شده بود و بخشی از زحمات من از بین رفت ولی با این حال عدم حضور من در جشنواره صرفا به خاطر این بود که می خواستم بیشتر به خودم برسام و حال بهتری پیدا کنم. دوست نداشتم در جشنواره حاضر شوم و ادای آدمهای خوشحال را دربیاورم!

بیمار روانی استاندارد
این روزها مشغول بازی در سریال «بیمار استاندارد شده» هستم و نقش «بهنام» را بازی می کنیم. این فرد در سریال برای روانکاوان و افرادی که قصد دارند مطاب بزنند، نقش فردی را بازی می کند که به بیماریهای روانی مبتلاست تا آنها بتوانند در مواجهه با بیماران واقعی راه درمان را پیدا کنند. این روش، روشی کاملا علمی است که در همه جا بر اساس ان عمل می کنند و اثبات شده است و الزاما در ان فانتزی وجود ندارد. بهنام در این سریال به دلایل مالی مجبور می شود این کار را انجام دهد.

اطمینان به سلیقه ها
من با سلیقه بهرام توکلی که نویسنده این اثر و سعید آقاخانی که کارگردان این سریال است، آشنا بودم و سلیقه آنها را در سینما به خوبی می دانم. ترکیب این سلیقه ها باعث شد به آنها اطمینان کرده و برای اولین بار در یک سریال مناسبتی بازی کنم. تجربه خوبی است؛ چرا که
تا کنون در چنین اثری حضور نداشته ام.
سطح توقع مردم
در «بیمار استاندارد شده» سعی کرده ایم فضای طنازی ایجاد کنیم و صرفا از پرداختن به طنز مطلق اجتناب کردهایم. من معتقد هستم سطح توقع مردم ما از طنز پایین است ولی برعکس درام اجتماعی را به خوبی میشناسند و نقد می کنند اما باطنز چنین برخوردی ندارند. در این سریال، طنز در موقعیت و دیالوگ ها به وجود می اید وادماها رفتار پر از طنز بروز نمی دهند.

ویژگی کار عیدانه
نکته ای که در کارهای مناسبتی برای عید نوروز وجود دارد این است که این کارها معمولا پرمخاطب تر هستند و مردم با توجه به تعطیلات، فرصت بیشتری در اختیار دارند که این کارها را دنبال کنند. به هر صورت اینکه یک کار توسط مخاطب دیده شود برای همه عوامل آن کار که در ساختش دخیل بوده اند، مهم است.

تعطیلات برای مطالعه
من عاشق مطالعه هستم و اصلا بخش عمدهای از زندگی ام را مطالعه کتابهای مختلف تشکیل می دهد. متاسفانه در کشور ما مردم ارتباط خوبی با مطالعه ندارند، کتاب نمیخرند و حتی رابطه آنها با دنیای مطبوعات نیز کمرنگ شده است. من شخصا این را درک نمی کنم که عدهای، عدم خرید کتاب را به چیزهای دیگری مثل گران شدن کرایه تاکسی و گوشت و مرغ و... ربط می دهند؛ یعنی واقعا یک فرد نمیتواند در طول یک سال حتی دو سه کتاب معمولی بخرد؟ امیدوارم این تعطیلات و شروع سال جدید شروعی برای آشتی مردم با مطالعه و کتاب باشد.

بازیگری برای همه
 متاسفانه در سالهای اخیر شرایط عجیبی دربازیگری ایجاد شده و همه دوست دارند بازیگر شوند!

بازیگری
واقعا شغل سختی است و این طور نیست که یک شبه کسی بخواهد بازیگر شود چون این حرفه نیاز به صداقت و تلاش دارد. هرچند در سالهای اخیر استعدادهای خیره کننده ای هم در عرصه بازیگری ظهور کردهاند ولی متاسفانه خیلیها درک درستی از شرایط وسختی های این حرفه ندارند.

صبر، عشق و باور
من از بازیگری درسی های زیادی گرفته ام که هیچ کدام درسهای تکنیکی این حرفه نبوده بلکه بازیگری به من صبر باور و عشق را آموخت. متاسفانه برخی از این واژهها در زندگی امروز زیاد جدی گرفته نمیشود ولی این را مطمئن هستم که بازیگری بدون عشق و علاقه میسر نمی شود؛ چراکه سختی های این حرفه آنقدر زیاد است که خیلی زود انسان را خسته می کند ولی
عشق و باور باعث ادامه راه می شود.

فرار از دنیای مجازی
متاسفانه بارها از دوستان و اطرافیان شنیدهام که صفحاتی به نام من در شبکه های مجازی ساخته شده و از جانب من با مردم صحبت می شود! دلیل این را درک نمی کنم ولی چندی پیش به شکل رسمی این موضوع را مطرح کردم که هیچ صفحه ای در شبکه های مجازی ندارم وحتی عکسی منتشر کردم که همگان از صحت این موضوع نیز اگاه باشند.

بازیگری بدون تعریف
به نظرم بازیگری و بازیگر خوب بودن به این نیست که شما متدها و تعاریف کلاسیک بازیگری رامو به مو حفظ باشید. معتقد هستم بازیگری در تعریف نمیگنجد و کاری است که باید به ثمر بنشیند تا بتوانیم اسم بازیگری را روی آن بگذاریم کوتاه بودن یا طولانی بودن یک نقش مهم نیست بلکه مهم این است که باید منظر یک نقش زیبا باشد و بخشی از فرهنگ تو شود.

حالم خوب است!
در زمینه بازیگری به آن آرزوهایی که در ابتدای دوران دانشجویی ام داشتم، رسیده ام و خدا را شکر می کنیم. خوشبختانه در فیلمهای خوبی بازی کرده ام و از این بابت حالم خوب است. درست است که بازیگری فراز و نشیبهای زیادی دارد و ابعاد گستردهای از آن هنوز کشف نشده ولی من سعی کرده ام گامهایم را درست بردارم.

در جستجوی آرامش
مهم ترین و شاید اصلی ترین دغدغه من رسیدن به آرامش است به معنای واقعی کلمه در جست و جوی آرامش هستم و گاهی این حس برایم پیش آمده که به یک جای دنج و دور بروم و مدت ها تنها باشم. این تنهایی به معنای گوشه گیری نیست بلکه دوست دارم تنهایی به خودم و عظمت خداوند توجه بیشتری داشته باشم. سفر به کوه و طبیعت برایم جذاب است چون در آنجا به خوبی به قدرت و عظمت خداوند پی می برم و این باعث می شود که حالم بهتر شود.

بابک حمیدیان مرد فراری از فضای مجازی
جدیدترین روش جوانسازی واژینال
سبک زندگی
کودک وبانوان
گردشگری
فناوری اطلاعات
سلامت
آشپزی
چهره ها
دکوراسیون
رازهای موفقیت
سرگرمی
نام:
ایمیل:
* نظر: