مجله خبری لحظه نما| اخبار روز، آشپزی، دکوراسیون، سبک زندگی
کد خبر: ۲۲۸۰۲
تاریخ انتشار: ۰۲ فروردين ۱۳۹۵ - ۱۰:۰۰
تعداد بازدید: ۲۱۵۵
نسیم ادبی بازیگر خوب و شناخته شده عرصه تئاتر است و همه تئاتربین های حرفه ای از سال ها پیش از این بازیگر و تئاترهایی را که او در آنها نقش آفرینی کرده می شناسند.
فروش اسید فسفریک
هیولاهای مرموز
نرخ ارز
مجله خبری لحظه نما: نسیم ادبی بازیگر خوب و شناخته شده عرصه تئاتر است و همه تئاتربین های حرفه ای از سال ها پیش از این بازیگر و تئاترهایی را که او در آنها نقش آفرینی کرده می شناسند. ادبی همچنین امسال موفق شد جایزه بهترین بازیگر جشنواره تئاتر فجر را دریافت کند. اما آنهایی که بیشتر به دنیای تصویرعلاقه دارند این بازیگر جوان را با فیلم های سینمایی و البته سریال محبوب شهرزاد می شناسند. سریالی که این روزها حسابی جایش را در دل مردم باز کرده و کمتر کسی است که ماجراهای جذاب آن را دنبال نکند.

آشنائی ھنری ما
نسیم ادبی: برای بازی در تئاتر «شمس پرنده» به کارگردانی خانم پری صابری دعوت شدم و ابراهیم هم برای ساخت موسیقی در همان تئاتر همکاری داشت و اشنایی اولیه مان به این صورت شکل گرفت. مدتی گذشت و قرار شد تئاتر «آنتیگونه» به کارگردانی خانم صابری در ایتالیا روی صحنه برود و من و آقای اثباتی در این سفر کاری همسفر شدیم که همین سفر باعث شد بیشتر یکدیگر را بشناسیم. آشنایی مان به سال ۸۰ برمی گردد و هفت سال است که با هم ازدواج کرده ایم.

شناخت پیش از ازدواج پیش نیاز است
نسیم ادبی: به شناخت پیش از ازدواج معتقدم؛ البته می دانم همه چیز را نمی توان تا قبل از رفتن زیر یک سقف رفتن در مورد طرف مقابل فهمید چون تا وقتی شما زیر یک سقف نرفتهاید فرصتی برای آنکه خودتان را به صورت کامل ابراز کنید و نشان دهید پیدا نمی کنید اما قطعا شناخت پیش از ازدواج بسیار موثر است چون دوطرف می توانند با علایق و سلایق هم اشنا شوند و روحیات یکدیگر را تا حدی بشناسند که خیلی مهم است.

ابراهیم اثباتی: آشنایی پیش از ازدواج مثل دروس پیش نیاز دانشگاه است. یک ساری دروسی را میگذرانید و دانستن در مورد آنها باعث میشود برای درسهای بعدی کمتر در چالش بیفتید، یک سری شناخت و سبک و سنگین کردن ها در این دوران به وجود می آید که می تواند در زندگی تان به کمک شما بیاید. درواقع تجربههایی که دو طرف در این دوران کسب می کنند به زمانی که زیر یک سقف می روند کمک می کند تا از خواسته و روحیات هم شناخت بیشتری داشته باشند و در نهایت به درک درست تری از زندگی مشترکشان برسند.
 
چرا با همسرم ازدواج کردم؟
نسیم ادبی: ابراهیم روحیه ای دارد که من همیشه خیلی دوست داشته اما ایشان بسیار آدم جذابی در جمع هاست و از کمک کردن به دیگران لذت می برد. در هر جمعی حضور داشته باشد، همه دوست دارند با او صحبت و درددل کنند. حتما شما هم با شخصیتهایی که در جمع ها حضوری گرم دارند، آشنا هستید؛ ابراهیم یکی از همین آدمهاست. او به حرفهای همه گوشی می کند و سعی میکند تا حد توان به دیگران کمک کند. ابراهیم شخصیت بسیار حمایتگری دارد و خیلی اهل خانواده و خانواده دوست است. از همه مهمتر اینکه ابراهیم اعتقاداتی دارد که به آنها پایبند است که این برای من خیلی جالب است. من انسانهایی را که روی عقایدشان پایبند و ثابت قدم هستند، دوستت دارم و به نظرم این ویژگی خیلی اهمیت دارد. شخصا نمیتوانم به آدمهایی که هیچ اعتقادی در زندگی شان ندارند و به هیچ چیزی اهمیت نمی دهند، اعتماد کنم چون فکر میکنم انسانهای بی ثباتی هستنله ابراهیم معاشرتی و خونگرم است و ما حرف های زیادی برای گفتن با هم داشتیم و داریم و از همان ابتدای اشنایی مان حسی کردم می توانم خیلی چیزها از او یاد بگیرم و واقعا هم از زمانآشنایی مان تا به حال خیلی چیزها از او یاد گرفته ام و هرگز احساس تنهایی نکردهام. از همان زمان آشنایی مان هم چنین حسی را داشتم؛ اینکه می توانم با اودرددل و صحبت کنم و در کنارش حس خوبی داشته باشم.

ابراهیم اثباتی: نسیم جان خیلی به من لطف دارند. من فکر می کنم ممکن است دو روح به هم برسند و نسبت به هم کششی داشته باشند. شما طبیعتادرزندگی وروابط اجتماعی تان به افراد بسیاری برخورد میکنید اما کسی را می توانید دوست داشته باشد که با حضورش به شما تلنگری بخورد و موج و هیجانی در وجودتان ایجاد شود که تداومش براساس خصوصیات و خلقیات طرف مقابل تان باشد. چنین حسی می تواند برای تان جاذبه خلق کند و به سمت آن فردگرایش پیدا کنید. من هرقدر بیشتر با نسیم معاشرت و رفاقت داشتم بیشتر حسی می کردم او مرا از نظر عاطفی و روحی کامل می کند. هیجاناتی در روح نسیم وجود دارد که فکر میکنم اصلادلیل موفقیتش در بازیگری هم همین هیجانات باشد. این شور و شوق و هیجان برای من که شاید سکون بیشتری دارم خیلی پرکشش بود. احساس کردم می توانیم مکمل یکدیگرباشیم وخدا را شکر با هم هماهنگ شدیم.

دنیای موزیسین ها قشنگ است
 ابراهیم اثباتی: از سال ۷۳ به صورت حرفه ای برای تئاتر موسیقی کار می کنم. عاشق فضاهای دراماتیک هستم و تا الان برای نزدیک به ۶۰ تئاتر موسیقی ساخته ام. یک گروه موسیقی هم به سرپرستی و آهنگسازی خودم دارم که تا دوسال پیش «وصل یار» نام داشت ولی به تازگی نام جدیدی برای آن انتخاب کرده ایم که هنوز رسمی نشده است.

نسیم ادبی: شغل ابراهیم را خیلی دوست دارم وفکر می کنم دنیای موزیسینها خیلی قشنگ است. دنیای انها با دنیای مابازیگران فرق دارد. من شاید تا قبل از ازدواجم خیلی به این تفاوتها فکر نمی کردم اما از وقتی با ابراهیم زندگی مشترک مان را شروع کرده ایم بیشتر با حال و هوای بچه هایی که در این رشته فعالیت می کنند آشنا شده ام چون رفت و آمدم با این افراد زیاد شده است. من حتی مدتی در گروه «وصل یار» به عنوان همخوان همکاری می کردم. کلادنیای بچههای موزیسین با دنیای مافارق دارد. منظورم از تفاوت این نیست که انها بهترند یاما؛ این تفاوت را وقتی هر دو عالم بازیگری و موسیقی را بشناسید، بهتر درک می کنید. جالب اینکه دوهنر خیلی به هم مربوطند و شاید حتی بتوان گفت بدون هم کامل نمیشوند. به نظر من هنرمندان فعال در موسیقی تودار، خودداروارام هستند اما بازیگران پرهیجان تر و برونگراتر هستند.

موسیقی کلاسیک ایرانی و گیتار
ابراهیم اثباتی: من موسیقی کلاسیک ایرانی می نوازم؛ همان نوع موسیقی ای که غالبا با نام موسیقی سنتی می شناساند و البته من این واژه را قبول ندارم چون موسیقی سنتی قالب دیگری است و موسیقی کلاسیک ایرانی استایل خودش را دارد و با موسیقی سنتی متفاوت است. من به خاطر علاقه ام به هنرهای دراماتیک نوع موسیقی ام هم موسیقی تصویری است و حتی وقتی یک تصنیف ساده کار می کنم، حتما فراز و نشیبها و فضاسازی هایش تصویری است. این نوع موسیقی را از دنیای تئاتر که عاشق آن هستم آموخته ام و می توانم بگویم موسیقی ام در حال حاضرفیوژن یا تلفیقی است. ساززدن را با تنبور شروع کردم اما در روند کاری ام نواختن سازهای دیگری مثل تار و سه تار را آموختم و در ارکستر دیوان می نوازم که سازی اصیل ایرانی است و شاید کمتر نامش را شنیده باشید و کمتر هم استفاده می شود.

نسیم ادبی: من هم مدتی سه تار و گیتار می زدم اما هیچ وقت نتوانستم در نواختن شان به تبحر برسیم چون همیشه درگیر کارهای بازیگری بوده ام و برای تمرین وقت نگذاشته ام. گیتار را تا مراحل خوبی پیش رفته بودم اما مجبور شدم آن را کنار بگذارم چون وقتی شما مشغول یادگیری نواختن یک ساز می شوید باید برایش وقت بگذارید و تمرین کنید. بایک روز یا دو روز کلاس رفتن درهفته کسی ساززدن یاد نمی گیرد و باید حداقل سه ساعت در روز تمرین کرد. به نظرم
استعدادم در زمینه موسیقی خوب است و اگر ادامه میدادم شاید می توانستم در حوزه موسیقی هم فعالیت کنم.

 ابراهیم اثباتی: البته نسیم جان سازی را همیشه همراه خود دارد که موهبتی الهی است و آن هم حنجره اش است. نسیم صدای بسیار خوبی دارد که دامنه بسیار وسیع و خاصی دارد. امیدوارم در آینده از این ساز بیشتر استفاده کند.

نسیم ادبی: من عاشق ساز و موسیقی هستم و در خانه مان مرتب نوای موسیقی شنیده میشود. الان هم که به خاطر برنامه ای که قرار است ابراهیم در اردیبهشت داشته باشد هفته ای یک روز در خانه مان تمرین گروهی دارند. کلا ابراهیم همیشه در خانه یا مشغول ساززدن است یا آهنگسازی برای کارهای مختلف. موسیقی بازندگی ماعجین شده که برای من اتفاقی زیباست.

بهترین تفریح ما تماشای تئاتر است
نسیم ادبی: تئاتر رفتن مهمترین و بهترین تفریح ماست و همیشه در اولین فرصتی که پیدا کنیم به تماشای تئاتر می رویم. دوستان تئاتری زیادی داریم و همیشه دوستانمان تئاترهایی را روی صحنه دارند که می توانیم از تماشای شان لذت ببریم سینما کمتر می رویم اما در خانه گاهی فیلم می بینیم. متاسفانه کمتر پیش می اید به مسافرت برویم چون در سالهای اخیر همیشه سر کاربودهام و فرصت مسافرت دست نداده است؛ البته بارها تصمیم گرفته ایم به سفربرویم مادرگیری های کاری مجالی برای این کار نگذاشته است.

ابراهیم اثباتی: کنسرت هم می رویم و کلاعاشق تفریحات فرهنگی هستیم. تئاتر علاقه و شغل هردوی ماست ودوستانمان هم اکثرا در این حرفه هستند.

نسیم ادبی: عاشق رستوران رفتن هستیم. خیلی دوست داریم به رستوران برویم یا گاهی برویم جایی قهوه بخوریم واین عادت را از دوران ابتدای اشنایی مان هم داشته ایم.

ابراهیم اثباتی: تمام رستورانهای تهران را دیگرمی شناسیم.

کار و زندگی مالی درهم گره خورده
 نسیم ادبی: کار ما همان تفریح ماست. تماشای تئاتر یا تمرین تئاتر و موسیقی هم شغل مان است و هم تفریحمان و به شکلی در هم تنیده شده اند که دیگر قابل تفکیک نیستند. شغل من مثل معلمی نیست که مثلا تا ساعت دودرمدرسه و سرکارم باشم و بعد به زندگی ام برسم. درواقع کار و زندگی ما یکی شده است.

منتقدهای بی تعارفی هستیم
 ابراهیم اثباتی:من چون عاشق نسیم هستم، اوراهم روی صحنه تئاتر دوست دارم وهم در دنیای تصویر نسیم، بازیگر خیلی خوبی است و من همه کارهایش را دوست دارم. تئاترهایش همه خوبند و سریال «شهرزاد» هم برایم پرکششی است. نسیم فهم و درک موسیقایی بالایی دارد و من همیشه وقتی کاری را اتود بزنم نسیم اولین کسی است که دوست دارم آن را بشنود و نظرش را بگوید و اگر تایید کند، خوشحال می شوم. نظراتش برایم مهم و موثر است. همسرم هم همیشه در مورد کارهایش ازمن سوال می کند.

نسیم ادبی: درواقع منتقد کارهای یکدیگرهستیم وبی تعارف همین کاررا می کنیم؛ از هم ناراحت هم نمی شویم؛ مثلاابراهیم تئاترهایم را می بیندودرموردشان نظرمی دهد و میگوید فلان بخش خوب بود یا درآن بخش نباید آن طور بازی می کردی وس.من هم متقابلادرمورد موسیقی او نظراتم رامی گویم احساس میکنم به این شکل آدمها می توانند رشد کنند. اینکه مدام بخواهیم از هم تعریف کنیم و به به و چه چه بگوییم به ارتقای کارمان کمکی نمی کند.

پیش از انتخاب نقش با ابراهیم مشورت می کنم نسیم ادبی: معمولا پیش از انتخاب کارهایم با ابراهیم مشورت می کنم؛ مثلامی گویم فلان پیشنهاد را دارم یا در مورد نقش و طرح اصلی کار با او صحبت می کنم و نظراتش را میشنوم.

گاهی ممکن است بگوید به نظرم این نقش به تو نمی خورد یا اینکه بگوید تازه سرکار بودی و بهتر است استراحت کنی،

کادوی مخصوص من، موبایل
نسیم ادبی: برایم مهم است روز تولدم و سالروز ازدواجمان یاد همسرم بماند. معمولا تولدهای ابراهیم را جشن میگیرم. منظورم از جشن، مهمانی نیست. ما حتی در خانواده مان گاهی با یک کیک کوچک و جمع خودمان تولدها را جشن میگرفتیم و در خانه من و ابراهیم هم جریان همین طور است. بهترین و بیشترین هدیه ای که از همسرم گرفتم موبایل است. همیشه از سر بدشانسی یا موبایل هایم گم شده اند یا دزد زده یا از دستم افتاده و نابود شده اند. خلاصه اینکه همسرم همیشه گزینه ای خوب برای خرید هدیه در دست دارد. (میخندد)

وقتی پدری مادریاشید دیگرفقط به خودتان فکر نمی کنید
نسیم ادبی: دوست دارم بچه داشته باشم و بهتاش فکر می کنم. به نظرم تجربه پدر یا مادر شدن برای هر فردی رشد و تعالی به دنبال دارد. وقتی یک انسان تبدیل به پدر یا مادر می شود دیگر از اینکه تنها به خودش فکر کند جدا میشود و مسئولیتی را قبول میکند که تا اخر عمر گلویش را می چسبد و رهایش نمی کند. (می خندد)

ابراهیم اثباتی: من هم عاشق بچه هستم. اوایل فکر می کردیم با توجه به شغل مان بچه دار شدن سخت باشد اما هرچه جلوتر رفتیم متوجه شدیم خیلی ها در شرایط مازندگی می کنند و حتی بیشتر از یک فرزند دارند.

لحظه سال تحویل را خیلی دوست دارم
ابراهیم اثباتی: من عاشق نوروز هستم و شاید به خاطر این باشد که در خانواده ام این حس خیلی پررنگ بوده است. عاشق لحظه تحویل سال هستم و آن پروسه زمانی مانده تا سال تحویل برایم جذاب ترین لحظات کل سال است. هر دوی مان عاشق هفت سین و مراسم سنتی مربوط به سال نو هستیم. در لحظه سال تحویل هم همیشه ساز میزنم و سال مان را با موسیقی شروع می کنیم. ۱۳ روز نوروز را هم آنقدر دوست دارم که فکر می کنم از عمرم محسوب نمی شود. (می خندد) دوست دارم در این روزها در کنار خانواده ام باشم و از برنامه ریزی برای سفر استقبال می کنم. به نظرم تحولی که در بهار در طبیعت ایجاد می شود بسیار لذتبخش است؛ اینکه از طولانی بودن ساعات شب می رسیم به نور و بلندی روز و طراوت و آفتاب خیلی پر معنا، زیبا و هیجان انگیز است. دم نیاکانمان گرم که شروع سال را با بهار همراه کردند چون بهترین زمان برای شروع یک سال نو است. نسیم ادبی: سالی که گذشت برایم خیلی شلوغ و پرکار بود و تصمیم داریم حتما امسال نوروز به سفر برویم و استراحت کنیم. امیدوارم شمالی یا شیراز مقصدمان باشد.

ماجرای شهرزاد
 ادبی: آقای فتحی نمایش «عامدانه، عاشقانه، قاتلانه» به کارگردانی خانم ساناز بیان را دیده بودند و این اولین باری بود که بازی مرامی دیدند. پس از ان دستیارشان با من تماسی گرفتند و برای بازی در سریال «شهرزاد» دعوت به کار شدم. نقشی که در آن تئاتر داشتم نقش شهلا جاهد بود و بسیار با نقش حمیرا که در سریال «شهرزاد» دارم، متفاوت بود. اقای فتحی برایم توضیح دادند نقاش حمیرا یک دختر پرجنب وجوش و پرهیجان است که نسبت به عشق ناآشناست. این دختر خیلی زود ازدواج کرده و به او اجازه داده نشده درس بخواند و یک سری حسادتها نسبت به خواهر کوچکترش دارد و متلک هایی که به شهرزاد هم می اندازد بیشتر از آنکه از روی بدجنسی و حسادت باشد از روی نادانی است. متن فیلمنامه را خواندم و بعد از خواندن نقش فکر کردم این دختر چقدر پررو است. (می خندد) و به اقای فتحی گفتم مردم با دیدن این کاراکتر به من فحش می دهند. (می خندد) ولی آقای فتحی به من اطمینان دادند نقش خوب است و گفتند اگر مردم به تو فحشی بدهند، یعنی اینکه نقش را خوب ایفا کرده ای.

نسیم ادبی بازیگر
جدیدترین روش جوانسازی واژینال
سبک زندگی
کودک وبانوان
گردشگری
فناوری اطلاعات
سلامت
آشپزی
چهره ها
دکوراسیون
رازهای موفقیت
سرگرمی
نام:
ایمیل:
* نظر: