مجله خبری لحظه نما| اخبار روز، آشپزی، دکوراسیون، سبک زندگی
کد خبر: ۲۲۸۱۲
تاریخ انتشار: ۰۵ فروردين ۱۳۹۵ - ۰۹:۳۰
تعداد بازدید: ۱۴۱۸
الهه حصاری بازیگر سینما از تجربیاتش در زمینه ورزش می گوید:
من قبل از اینکه در آموزشگاه تدریس کنم، در باشگاه ورزشی یوگا را به علاقه مندان این رشته آموزش میدادم اما ماجرای ورود من آموزشگاه آوا و تدریس در آنجا جالب است،
فروش اسید فسفریک
هیولاهای مرموز
نرخ ارز
مجله خبری لحظه نما: الهه حصاری بازیگر جوانی است که در فیلمهای سینمایی زیادی از جمله «انتهای خیابان هشتم»، «نقش و نگار« «داره صبح میشه» و... بازی کرده است. او سال هاست در کنار بازیگری ورزش می کند و حتی قبل از ورودش به سینما رشته های مختلف ورزشی را دنبال می کرده. این بازیگر جوان و پر انرژی اما چند سالی است به طور تخصصی یوگا را دنبال می کند  و ۴ سال است که مدارک مربیگری این رشته را گرفته و یوگا آموزش میدهد. او این روزها علاوه بر باشگاه در آموزشگاه نیز این رشته ورزشی را به علاقه مندان یاد می دهد. رشته ای که حصاری معتقد است در رسیدن به آرامش فکری و ذهنی و تمرکز بیشتر تاثیر زیادی دارد و باعث می شود به خیلی از موارد سطحی که شاید بی اهمیت باشند و ما خودمان آنها را بزرگ می کنیم فکر نکنیم. گرچه معتقد است صددرصد به این مرحله نرسیده اما با تمرین زیاد و خواستن قطعا همه این موارد برای او و همه کسانی که اراده کنند و بخواهند میسر خواهد شد.

حفظ سلامتی یک وظیفه انسانی است
من متولد سال ۶۹ هستم و ورزش را از سن کم شروع کردم. قبل از اینکه وارد عرصه بازیگری شوم به ورزشی علاقه داشتم و دنبالشی می کردم. من منکر تأثیر ورزشی روی بازیگری نیستم اما فکر میکنم هر فردی جدای از جایگاه شغلی اش حالا چه من به عنوان یک بازیگر یا هر شخصی با شغلی دیگر، یک انسان و مخصوصا یک خانم هستیم. به نظرم خیلی عجیب نیست که من به عنوان یک دختر به فکر تناسب اندامم باشم و با ورزشی مناسب و حتی رعایت تغذیه اش به فکر سلامت و روی فرم بودنشی باشد. مراقبت از بدن و خودمان به نظرم یک وظیفه انسانی است که ربطی به شغل آدمها هم ندارد. البته بگذریم از این موضوع که بعضیها اصلا این اصول را قبول ندارند و بدون هیچ برنامهای برای تغذیه و ورزش زندگی می کنند. اما اگر بخواهیم در مقوله بازیگری به تناسب اندام و آمادگی فیزیکی بپردازیم من معتقدم چه خانمها و چه آقایان بازیگر روی فیزیک و صورتشان حساسی باشند و به آن برساند. البته فکر میکنم همه این بحث زیبایی و ظاهر نیست، با ورزش کردن و تغذیه مناسب داشتن توان جسمانی بدن هم بالا میرود و سالم بودن فیزیک انرژی ادم را بیشتر می کند.

از بچگی عاشق ورزش بودم
 رشته تحصیلی من تربیت بدنی بود و از همان کودکی عاشق ورزش کردن بودم و دنبالش کردم. بعد از مدتی که ماجرا برایم جدی تر شد، دنبال مدارک فیتنس و بدنسازی رفتم. زمانی که ورزشی یوگا در کشورمان مطرح شاید خیلی به آن علاقه مند شدم و کنجکاو  بودم بیشتر درباره اش بدانم. از آنجایی که خودم آدم بسیار پرانرژی و پرجنب وجوشی هستم، اولشی فکر می کردم نمیتوانم با این ورزشی ارتباط برقرار کنم چون باید یک جا بنشینی و حرکت زیادی نداشته باشی. اما بعد که بیشتر با این رشته آشنا شدم علاقه ام نسبت به آن بیشتر شد. اتفاقا بعدشی متوجه شدم یوگا اصلا ورزشی آسانی نیست، اما من استاد خوبی داشتم، دوره های این رشته را گذراندم و مدرکم را در این زمینه گرفتم.

جسم سالم در کنار ذهن آرام
همیشه دوست دارم سالم ترین و جوان ترین بدن را داشته باشم به همین دلیل است که به تغذیه اهمیت می دهم و در کنارش ورزش را به طور منظم دنبال می کنم. این ویژگی را از مادرم آموختم، چون او همیشه بر این اعتقاد است و رعایت همه چیز را می کند. مادر یوگا می گوییم وقتی جسم و بدن سالمی داریم می توانیم ذهن آرامی هم داشته باشیم، ما شاید نتوانیم از ذهن آرام به جسم سالم برسیم اما قواعد یوگا میگوید با جسم سالم می توان یک ذهن آرام ساخت. بازیگری هم همه ابعادش با ذهن سر و کار دارد و نیازمند تمرکز است، پس اول باید یک جسم سالم و صورت با طراوت داشته باشی تا روی ذهن ات هم تاثیر خوب و مثبت بگذارد. البته خدای ناکرده من نمی خواهم این حرف ها از سوی من از باب بازیگری زده شود، من از دریچه نگاهم به عنوان یک ورزشکار اینها را می گویم. من همیشه می گویم من در ۲۰ سال آینده هیچ ادعایی در بازیگری ندارم اما درباره ورزشی و رشته یوگا چون خودم درباره اش تحقیق و مطالعه کردم و دوره های مختلفی را در این زمینه گذرانده ام اطلاعاتی دارم که می توانم راجع به ان صحبت کنم.


یوگا فقط دست باز کردن نیست
در فیلمهایی که تا به حال بازی کردم هیچوقت به ورزش خاص یا حتی یوگا پرداخته نشده، اما دوست دارم اگر شرایط فراهم باشد و موقعیت ایجاب کند در فیلمی به این ورزش پرداخته شود. البته دوست دارم اگر قرار شد این اتفاق بیفتد به شکل درست اش باشد. خیلیها از ورزشی یوگا فقط آدمی را در ذهن شان را دارند که نشسته و دستهایش را به حالت نیایش از هم باز کرده است. دایی های خود من همیشه به شوخی به من می گویند مگر تو در یوگا چه کار می کنی، می نشینی و دستهایت را باز می کنی! ولی واقعا این طور نیست و این ورزش ابعاد مختلف و متفاوتی دارد که جای دارد برای علاقه مندان بیشتر شناسانده شود. یوگا علاوه بر گسترده بودن ورزش سختی هم هست، خود من که قبلا در رشته های دیگر فعالیت داشتم وقتی یوگا را شروع کردم اوایلش برایم سخت بود و برخی حرکات را نمی توانستم به اسانی انجام دهم. باید تمرین زیاد می کردم و بر اثر ممارست بود که توانستم خیلی از حرکات سخت را انجام دهم.

چطور مربی یوگا شدم؟
 همیشه دوست دارم سالمترین و جوانترین بدن را داشته باشم، به همین دلیل است که به تغذیه ام اهمیت برای اینکه بتوانی در یوگا مربیگری کنی ابتدا باید دوره های آمادگی جسمانی را بگذرانی، البته برای اینکه در هر رشته ورزشی مربی شوی باید این دوره را ببینی و مدرکش را بگیری. من این دوره را گذراندم و بعد ایروبیک را انتخاب کردم و بعد از آن هم بدنسازی و فیتنس و درنهایت یوگا که انتخاب خودم بود. خدا را شکر همه این رشته ها را کار کردم و مدرکم را گرفتم و الان هم مربی یوگا شدم. الان حدود ۴ سال است که مدرک مربیگری این رشته را گرفتم. جالب است که گرفتن مدرک این ورزش از همه رشته ها سخت تر بود. البته این نکته را هم حتما باید بگویم که برای مربی این رشته شدن باید حتما مربی سالمی داشته باشی که خدا را شکر من این شانس را داشتم.

بایوگا صبورتر شدم
 یوگا علاوه بر آمادگی بدنی که به فرد می دهد او را به لحاظ ذهنی و روحی هم آرام می کند. من قبل از اینکه یوگا را شروع کنم خیلی زود رنج بودم و در خانواده هم به قول معروف تا می گفتند بالای چشمت آبروست بهم برمی خورد و گریه می کردم، البته طبیعتا در بیرون و محیطهای اجتماعی رفتار محکمتری از خودم نشان میدادم. اما از وقتی یوگا کار کردم خودم در درون خودم این تغییر را حس کردم، این ورزش باعث شد من به لحاظ روحی قوی تر شوم و حالا دیگر چیزهایی که برخلاف میلام است مثل قبل اذیتم نمی کند می توانم و آنها را خیلی راحت تر بپذیرم طبیعتا این موضوع می تواند آرامش بیشتری در من به وجود بیاورد. حتی این ویژگی سر کار هم به من کمک بیشتری می کند، مثلا گاهی اوقات پیش می اید افیش ما سر صحنه دیر و زود می شود و باید منتظر بمانیم، معمولا بیشتر آدمها در این موقع غر میزنند و گله و شکایت می کنند، اما صادقانه می گویم از وقتی که یوگا کار می کنم صبورتر شدم و مواقعی هم که مشکلی به وجود می آید به این فکر میکنم که باغر زدن هیچ چیزی حل نمی شود پس چرا اوقات خودمان را تلخ کنیم. رعایت این موارد خیلی سخت است و برای من هم همین طور بود اما وقتی آنها را رعایت می کنی یا در ابتدا لااقل سعی می کنی که به یک سری قواعد که تو را اذیت می کند پایبند باشی، وقتی نتیجه مثبتی می گیری به شدت برایت لذت بخش می شوند و ان وقت دیگر خودت دوست دارای مدام همه چیز را رعایت کنی و به فکر سلامت ذهن و روح خودت باشی. من این نکته را به همه شاگردهایم می گویم چون جزو مواردی است که خودم عینا تجربه اش کرده ام.

لطف هومن اسیدی به من
من قبل از اینکه در آموزشگاه تدریس کنم، در باشگاه ورزشی یوگا را به علاقه مندان این رشته آموزش میدادم و البته الان هم مشغول اش هستم. اما ماجرای ورود من آموزشگاه آوا و تدریس در آنجا خیلی جالب است، در یکی از جشنهای حافط آقای هومن سیدی را دیدم، ایشان خودشان در این کارگاه بازیگری تدریس می کنند و متوجه شدند من یوگا آموزش می دهم به من پیشنهاد دادند تا در این آموزشگاه هم تدریس کنم و با کمال افتخار پذیرفتم. البته از آنجاییکه یوگا شاخه های مختلفی دارد ایشان به من گفتند می توانم سراغ شاخه ای بروم که با آنچه در باشگاه آموزش می دهم متفاوت باشد. جالب تر از همه این اتفاق ها اینکه کلاس بازیگری که من در آنها شرکت می کردم یک خیابان با آموزشگاهی که الان در آن تدریس می کنم فاصله دارد، وقتی وارد کارگاه آوا شدم این قدر همه چیز برایم خاطره انگیز و نوستالژیک بود که خوشحالی ام صد چندان شد. این اتفاق این قدر برای من خوشایند بود که الان هم هر وقت آقای سیدی را می بینم دوست دارم ازشان تشکر کنم.

لطف بزرگ هومن سیدی به الهه حصاری
جدیدترین روش جوانسازی واژینال
سبک زندگی
کودک وبانوان
گردشگری
فناوری اطلاعات
سلامت
آشپزی
چهره ها
دکوراسیون
رازهای موفقیت
سرگرمی
نام:
ایمیل:
* نظر: