مجله خبری لحظه نما| اخبار روز، آشپزی، دکوراسیون، سبک زندگی
کد خبر: ۲۲۸۲۰
تاریخ انتشار: ۰۷ فروردين ۱۳۹۵ - ۰۸:۳۰
تعداد بازدید: ۲۱۶۳
توضیحات بهاره رهنما درباره شایعه جدایی از همسرش پیمان قاسم خانی و همچنین انتخاب آدم های موفق سال 94 توسط این هنرمند.
فروش اسید فسفریک
هیولاهای مرموز
نرخ ارز
مجله خبری لحظه نما:توضیحات بهاره رهنما درباره شایعه جدایی از همسرش پیمان قاسم خانی و همچنین انتخاب آدم های موفق سال 94 توسط این هنرمند.

می خواستی آدمهای موفق سال را بگویی
یکی از ادمهای موفق امسال پیمان قاسم خانی بود که به نظر من یکی از مهمترین کارهای تاریخ سینمای ایران را ساخت. قصه به نظر ساده می اید اما اصلا ساده نیست و کار خیلی خیلی خاصی است.

در مورد شما و آقای قاسم خانی حرفهای زیادی زده می شود. شاید مردم بخواهند در مورد جزئیاتش بدانند.
لزومی نداره در مورد جزئیات زندگی آدمها بدانند. چه لزومی دارد؟

به هرحال شاید علاقه مندان شما دوست داشته باشند در مورد جزئیات زندگی تان بدانند.
علاقه مندان ما همین که میبینند ما سالم هستیم و خوب هستیم و داریم کار می کنیم باید خوشحال باشند.

روابط دوستانه تان که همچنان برقرار است؟
بله. هیچ مشکل خاصی وجود ندارد. بعضی ها زیاد حرف میزنند. شما کاری نداشته باشید. به این حرف ها نباید توجه کنید (خنده)

البته همیشه و در تمام این سالها دوستان خوبی بودید و هنوز هم هستید. چرا فکر می کنی که فیلم پیمان موفقترین فیلم سال است؟
جنس کمدی که پیمان دارد خیلی کارلب مرز و سختی است و برای همین اجرایش و خوب درآوردنش خیلی سخت است که خوب از عهده اش برامده.

پس چرا توی جشنواره نبود؟
درگیر این حرفها نیست.

گفتید که این فیلم در تاریخ سینما فیلم مهمی است. به خاطر اینکه فیلم را پیمان قاسم خانی ساخته می گویی یا به این خاطر که خودت بازی کردی یا...
من که سه ثانیه توی این فیلم حضور دارم. به خاطر خودم که نگفتم. فیلم، فیلم خیلی خوبی است. ضمن اینکه خیلی ها منتظر بودند پیمان قاسمخانی فیلم بسازد. او خیلی سال پیش می توانست فیلم بسازد اما این کار را نکرد و تلاش کرد که بهترین وقت را برای فیلم ساختنش انتخاب کند.

وقتی که به عنوان فیلمنامه نویس در اوج بود و دیگر قله ای برای فتح نداشت.
نه. وقتی که فکر کرد قصه قصه ای است که باید آن را بسازد.

امسال به عنوان مدل لباس ھم کار کردی۔
من لباس های طراحی دوستانم را پوشیدم برای اینکه استایل ان لباس ها لباسهای سایز بالا بود و خیلی رنگی و شاد بودند. با ماهور احمدی از نوجوانی دوست هستم و خیلی خیلی دوستش دارم. همچنین با کیفهای مامان دوستم هم عکس گرفتم. خیلی خیلی دوستانه بود.

یعنی همه چیز دوستانه بود. آیا این کار را ادامه می دهی؟
من مدل لوازم آرایش سینه ره هم هستم. یعنی شرکت طبیعت زنده یک لوازم آرایشی اورده به نام «این لی» که من به عنوان مجری برنامه بودم و اولین عکسی که برای این لوازم آرایش رفتند هم من در آن بودم با اجازه و مجوزهای لازم البته بعضی وقتها بدم نمی اید کارکنم و بستگی به مواردی  داره که برایم جذاب باشد که در کار تبلیغاتی اش باشم.

فردوسی پور برای من به عنوان یک شخصیت اجتماعی آدم  خیلی جالبی است. یکی دیگر از آدمهای موفق سال آن خانم شناگری است که امسال رکورد زد و اسمش الان یادم نیست. گروه دیگر از آدمهای موفق سال تمام مادرهایی هستند که در مساله دیه و قتل از خون فرزندان خودشان گذشتند. آنها همیشه قهرمان های من هستند چون خودم مادرم و واقعا چنین کاری یک چیز غیرممکن به نظر میرسد که کسی فرزند آدم را کشته باشد و از خونش بگذرد. یکی از موفق ترینهای سال آقای دکتر ظریف هستند که همه ما به ایشان افتخار کردیم. خیلی آدم جذاب و دوست داشتنی و با شعور و باهوشی هستند و معیار و محکی شدند برای اینکه جهانیان بدانند ایرانی این است نه آن چیزی که در دنیا عنوان میکنند. خانم فاطمه معتمد آریا یکی از قهرمان های سال بودند که با وجود هجمه ای که به ایشان شد و ممکن بود خیلی دلش را بشکند و رفتارهایی شتابزده عاطفی نشان بدهد اما متانت و صبوری اش در مقابل توهینی که به ایشان شد این زن را برای من خیلی با ارزش تر کرد. شاید من اگر بودم جور دیگری برخورد می کردم اما یک درس خوب گرفتم از ایشان. این اتفاق هم یکی از اتفاقات غم انگیز سال بود که به ایشان توهین شد

خانم رهنما به نظر شما آدمهای موفق سال ۹۴، از ورزشکارتا بازیگر تا همه طیف ها و مشاغل مختلف چه کسانی بودند؟
آدم موفق سال گذشته، بگذار فکر کنم.

اول خودت را بگو، خودت را در سال گذشته موفق میدانی؟
من عادت کردم آدم موفقی باشم (خنده).

بهترین کارهایی که سال گذشته انجام دادی چه بود؟
اینکه تهیه کنندگی یک گروه موسیقی را به عهده گرفتم و اینکه بعد از سالها که شعر کار می کردم، عرصه ترانه را تجربه کردم.

با علی شوکت چگونه آشنا شدی؟
من آلبوم «بیست شهریور»اش را شنیده بودم و بعد در مکتب تهران یک سری «آن پلاکد» در مکتب تهران گذاشتم و در آنها از خوانندگان مختلف، چه خیلی حرفه ای و چه تازه کار خواش می کردم که برنامه داشته باشند و آن برنامه ها اولین آن پلاکدهایی بود که در ایران برگزار میشد و سیروان بعد از ما این برنامه ها را گذاشت و به نظر من این اجراهم اجرای «آن پلاکد» نبود. همانطوری که میدانی آن پلاکد یعنی خارج از پریز و بدون دستگاه مثل اجرایی که شما در یک مهمانی انجام می دهید. آبستره است و بلیت فروشی هم ندارد. خلاصه آنکه ما از این اجراها داشتیم و از بین کسانی که آمدند من کارگروه علی شوکت را خیلی دوست داشتم. علی دو، سه نوازنده دیگر غیر از خودش دارد که در گروه مانوهاهم ساز می زنند. خلاصه اینکه قرار شد با هم کار کنیم. قرار بود روی کتاب شعر من که امسال منتشر می شود بخش هایی موسیقی بسازد و در همان موقع که این کارها را می کردیم تصمیم گرفتیم که یک تراک موسیقی با ترانه من منتشر کنیم.

من چون همیشه علاقه مند موسیقی پاپ بودم (البته کار علی شوکت پاپ راک است) برایم جالب بود که چطوری می شود مدیریت یک گروه موسیقی را انجام داد. یعنی من از لباس های بچه ها تا شیوه حضورشان و حتی پرفورمنس شان روی صحنه را نظارت دارم. البته من سواد موسیقی ندارم و ما یکی از شانس هایمان این است که بابک ریاحی پور کنار ماست و با علی شوکت بخشهای موسیقی را هندل می کنند. این کار برای من یک کار جذاب و جسارت امیز بود.

اشتباهات امسالت چه بود؟
رهنما: اشتباهاتی که داشتم بیشتر شخصی بود و در کارم اشتباهی نداشتم.

نشده که کاری را انتخاب کرده باشی و بعد دوست نداشته باشی؟
رهنما: نه، اصلا از کار کردن با مهرداد خوشبختی و آقای جودی خیلی خیلی لذت بردم. نقشی که در آن سریال داشتم را هم دوست داشتم. این سریال هم به موقع بود. اگر امسال اشتباهی داشتم شخصی و موردی بود، مثل قطع رابطه کردن با یک دوست یا وقت گذاشتن برای ادامهایی که بعد می بینی خوشحالت نمی کنند. اگر موفقیتهای امسالم اینکه اول اصلا قرار نبود در فیلم پیمان قاسمخانی بازی کنم ولی فیلمش با من تمام می شود و آخرین سکانس فیلمش را من بازی کردم که نقش کوتاهی است اما از اول داستان ادم دوست دارد بداند ماجرا چیست و داستان آن آدم برایش مهم است. با وجودی که من توی قصه نبودم و قصه هم قصه سریال پژمان نبود به من زنگ زد و گفت تو بازیگر خوبی هستی و فکر میکنم که جایت جلوی دوربینم خالی است و مثل همه دوستان دیگر دعوت شدم به این کار، پیمان انقدر حرفه ای است و انقدر ادم خاص و خوبی است که همه بچه های سینما کمک کردند و سکانس به سکانس در کارش بودند و من هم رفتم. به نظر من این برای من یک موفقیت است به خاطر اینکه وقتی شما در فیلمی نبودی و یک آدم که سالیان سال اینقدر به تو نزدیک بوده و احساس می کند که جای بازی تو در کارش خالی است یعنی اینکه تو توانستی یک جور بازی را که حرفه ای این کار هم هستند تعریف کنی که به یاد ماندنی است. البته بازیگری کاری هست که یاد گرفتن در آن تمامی ندارد و آدم در ۹۰ سالگی هم می تواند دوباره احیا شود و یک بازی خیلی جدید ارائه کند. این حرف پیمان برایم یک تشویق بود.

پس گروه "نقطه دار" را یکی از موفقیت های مهم سال 94 برای خودت می دانی. کنسرت پریا چطور؟ آیا آن هم جزو موفقیت هایت هست؟
آن کنسرت جزو موفقیت های پریاست. پریا خیلی دختر عجیب و خاصی است و خیلی برای این کنسرت تلاش کرد. بچه دو تا آدم معروف بودن همیشه تبعات منفی دارد. من همیشه باران کوثری را مثال می زنم که می دیدم چقدر مورد هجمه است در حالی که خیلی دختر با استعدادی است و به نظر من اگر دختر رخشان بنی اعتماد بنود هم بازیگر می شد. من میدیدم که پریا چقدر تلاش میکند بدون اینکه بخواهد از اینکه ما پدر و مادرش هستیم استفاده کند، یازده، دوازده سال است که دارد موسیقی کار می کند. یک عده اینور و انور می گفتند که مادرش او را معرفی کرده درحالی که یک کنسرواتوار از تعداد زیادی آدم امتحان گرفتند و من هم مثل همه پدر و مادرهایی که بچه شان را برای امتحان می برند با پریا رفتم و آنجا پریا امتحان داد و قبول شد. برای همین این را موفقیت خودش می دانم و وقتی پریا روی صحنه اجرا می کرد برای من واقعا افتخارآمیز بود.

مشوق پریا برای موسیقی بیشتر پدرش بود یا شما؟
هر دو ما مدتها برای کلاس هایش فکر کنم زمان بیشتری را با من بود. البته پدرش هم در مورد فلوتش خیلی پیگیر بود.

فقط فلوت می زند؟
پیانو میزند، گیتار می زند ولی آنها هیچ کدام تخصصی نیست و درحد هنرستان موسیقی است و در همان حدی که لازم است برای آهنگسازی استفاده کند یاد گرفته،

تصمیمش برای ادامه کار چیست؟ آیا می خواهد موسیقی را ادامه بدهد یا می خواهد در سینما هم کار کند؟
او همه زندگی اش موسیقی است و من و پدرش هم هیچ تلاشی نداریم به او بگویم که تو پزشک شو و کنارش موسیقی هم کار کن چون دنیای امروز دنیای حرفه ای بودن است. پریا خیلی تخصصی زندگی اش را گذاشته است در موسیقی و فکر هم نمی کنم برای ادامه تحصیل در ایران بماند چون هنوز راه ها انقدری خصوصا برای دختران باز نیست.

اگر الان پریا عاشق شود و بخواهد ازدواج کند اجازه می دهی؟ اگر چنین انفاقی بیافتد چه واکنشی نشان می دهی؟
قطعا خوشحال نمی شوم چون من یک تئوری دارم و می گویم چون عمر مفید ازدواج ۱۰ سال است باید از ۳۰ سالگی شروع کنی که وقتی به عمر غیرمفید رسید دیگر حوصله کار دیگری نداشته باشی (خنده). من خوشحال نمی شوم اما کاری نمی شود کرد و شما در چنین شرایطی فقط می توانید تجربه تان را در اختیار فرزندتان قرار دهید و راهنمایی اش کنید

 دوست دارید که چه کسی را برای زوجش انتخاب کند؟ آیا دوست داری که از بین هنرمندان باشد؟
نه. اتفاقا هنرمندان با وجود جذابیت و ارزش خیلی زیادی که دارند، در روابط عاطفی آدمهای خیلی سخت و پیچیده ای هستند. برای آدمی که بعدا وارد زندگی پریا می شود از نظر من دو فاکتور خیلی مهم است، یکی خانواده و یکی دیگر تحصیلات. به نظر من تحصیلات در هر شکلی جواب خودش را میدهد. شما نمی توانی بگویی که تحصیلات مهم نیست و طرف باید آدم باشد. بله، خیلیها هستند که دکترای چند رشته را دارند اما بویی از انسانیت نبرده اند اما قطعا تعدادشان کمتر است. تحصیلات تاثیر خیلی زیادی روی دیدگاه اجتماعی آدمها دارد.

جدیدترین روش جوانسازی واژینال
سبک زندگی
کودک وبانوان
گردشگری
فناوری اطلاعات
سلامت
آشپزی
چهره ها
دکوراسیون
رازهای موفقیت
سرگرمی
نام:
ایمیل:
* نظر: