مجله خبری لحظه نما| اخبار روز، آشپزی، دکوراسیون، سبک زندگی
کد خبر: ۲۲۸۳۱
تاریخ انتشار: ۰۸ فروردين ۱۳۹۵ - ۱۰:۳۰
تعداد بازدید: ۱۴۱۳۷
آیا می دانستید که هشتاد درصد از خانم های باردار از درد گردن شکایت دارند! شاید برای شما هم سوال باشد که این عارضه چه ارتباطی به بارداری دارد. وقتی اکثر فعالیت های مربوط به رشد جنین در رحم صورت میگیرد، علت درد گردن چیست؟
فروش اسید فسفریک
هیولاهای مرموز
نرخ ارز
مجله خبری لحظه نما:آیا می دانستید که هشتاد درصد از خانم های باردار از درد گردن شکایت دارند! شاید برای شما هم سوال باشد که این عارضه چه ارتباطی به بارداری دارد. وقتی اکثر فعالیت های مربوط به رشد جنین در رحم صورت میگیرد، علت درد گردن چیست؟

زمانی که باردارید، بدنتان بواسطه افزایش میزان هورمون ها، وزن اضافی و فعالیت شبانه روزی از حالت معمولی کاملا فاصله می گیرد. هنگامی که طی بارداری بدنتان دگرگون میشود و رشد می کند، چندین علت وجود دارد که به گردن شما فشار وارد شود. نخست این که طی بارداری افزایش ناگهانی وزن وجود دارد و معمولا این وزن بیشتر در رحم حمل میشود. به این ترتیب مرکز ثقل بدن و در نتیجه توازن شما برهم می خورد. بنابراین بدن شما تقریبا به طور روزانه برای تنظیم خود با این اندازه ها و وزن جدید بدنتان نیاز به تلاش بیشتر خواهد داشت. هنگامیکه شکل بدن شما دگرگون شود، برای جبران این تغییر، روش نشستن و راه رفتن شما نیز دگرگون می شود. تمامی این مسائل می تواند باعث فشار وارده به ماهیچه ها و پیوندها گردد و کارهایی را به عهده گیرند که تاکنون اجرا نکرده اند. دوم این که طی بارداری، برای آرامسازی مفاصل و پیوندها و در آمادگی برای زایمان، هورمون ریلکسن Relaxin، ترشح می شود. در حالی که آرامسازی ناحیه لگنی برای آمادگی زایمان بسیار عالی است، این آرامش بر مفاصل و پیوندهای گردن شما نیز تاثیر میگذارد و باعث بروز درد این ناحیه می شود.

آرام سازی درد
در این جا چند پیشنهاد برای التیام برخی از درد های گردن بیان میشود:
- با بالش های زیاد زیر سرتان نخوابید. خوابیدن با تعداد زیاد بالش می تواند باعث وضعیت غیر طبیعی برای سر شود و ممکن است، به درد منجر شود. به جای آن از بالش مخصوص حمایت از گردن استفاده کنید. بالش مناسب بالشی است که هنگام خواب، سر و گردن تان در یک راستا قرار بگیرد. خوابیدن با بالش های زیاد احتمالا به اعصاب و ماهیچه های گردنی شما فشار زیادی را وارد خواهد کرد.

- دو بالش را با خود به بستر برده و یکی از آنها را بین زانوان خود قرار دهید. به این ترتیب زمانی که خوابیده اید، فشار از روی قسمت پائین بدنتان برداشته می شود.

- سعی کنید، برای التیام درد از گرما یا یخ استفاده کنید. طی روز یخ را برای التیام درد به کار گیرید، یخ به کاهش التهاب، تورم و درد گردن کمک کرده و تاثیر بهتری نسبت به مصرف مسکن ها دارد. استفاده از دستمال گرم روی محل درد می تواند گرما را به اعماق ماهیچه های دارای تنش هدایت کند و به التیام هردردی کمک کند.

ماهیچه های خود را کشش دهید
با کششی ساده می توانید همزمان ماهیچه های خود را نرم کرده و به مغزتان نیز آرامش بخشید. مهمترین مسئله ای که باید به ان توجه داشته باشید این است که نباید این تمرینها را تا حد ایجاد درد ادامه دهید. توصیه می شود این تمرینات را تا جایی ادامه دهید که احساس کشش عضلات گردن تان را احساس کنید.

- روی صندلی پشت داری مستقیم بنشینید. چشمان خود را ببندید و عمیقا تنفس کنید، سپس به آرامی سرخود را به یک سمت حرکت داده و اجازه دهید سرتان به آهستگی روی همان سمت از شانه قرار گیرد. شانه خود را برای رسیدن به سرتان بلند نکنید و سرتان را به سمت پائین فشار ندهید. سرتان را برای سه تا شش ثانیه در ان حالت نگهدارید، سپس سمت حرکت را تغییر دهید. این حرکت را برای سه تا چهار بار تکرار کنید.

- به آرامی سرتان را به سمت جلو پائین آورده و اجازه دهید تا چانه شما روی سینه تان استراحت کند. گونه خود را به سمت راست به طرف شانه راست تان بچرخانید (مراقب باشید، بدون فشار اوردن این کار را اجرا کرده و شانه خودتان را به سمت سرتان حرکت ندهید) و سرتان را برای سه تا شش ثانیه در این حالت نگهدارید. سپس جهت تمرین را عوض کرده و حرکت را تکرار کنید. زمانی که پشت میز کارتان می نشینید، تلویزیون تماشا می کنید یا حتی وقتی درصف صندوق سوپرمارکت برای پرداخت خرید تان ایستاده اید، این حرکات را سه تا چهار مرتبه در روز اجرا کنید. تمرین منظم این روش ها می تواند به تقویت ماهیچه های گردن شما کمک کرده و از بروز درد پیشگیری کند.

- طی روز بر وضعیت خوب بدن خود تمرکز داشته باشید. قوز کردن پشت میز کار می تواند گردن درد را افزایش دهد. پشتی مناسبی برای صندلی خود تهیه کنید که در نگهداری ستون فقرات شما به وضعیت صحیح شکل S به شما کمک می کند. سعی کنید هنگام نشستن هیچ وقت در وضعیت نامناسب C قرار نگیرید.

-با کمی تمرین و تمرکز بر حالت نشان و ایستادان خود می توانید طی بارداری کاملا از گردن درد پیشگیری کنید. بنابراین تمرینهای کششی را فراموش نکنید، استراحت کنید ودرد گردن را از خود دور کنید.

جدیدترین روش جوانسازی واژینال
سبک زندگی
کودک وبانوان
گردشگری
فناوری اطلاعات
سلامت
آشپزی
چهره ها
دکوراسیون
رازهای موفقیت
سرگرمی
نام:
ایمیل:
* نظر: