مجله خبری لحظه نما| اخبار روز، آشپزی، دکوراسیون، سبک زندگی
کد خبر: ۲۲۹۳۶
تاریخ انتشار: ۲۳ فروردين ۱۳۹۵ - ۱۰:۰۰
تعداد بازدید: ۱۱۶۴
تراشه کامپیوتری قابل کاشت می تواند حمله های ناگهانی صرع را قبل از وقوع شناسایی کند و موجب پیشگیری از حمله شود.
فروش اسید فسفریک
هیولاهای مرموز
نرخ ارز
مجله خبری لحظه نما:محققان در دانشگاه ملبورن با شرکت IBM جهت ایجاد یک تراشه کامپیوتری قابل کاشت که بتواند دائما فعالیت مغز بیمار را تحت نظر داشته باشد و زمانی را که قرار است حمله های صرع رخ دهد پیش بینی کند همکاری کردند. این تراشه مبتنی بر تکنولوژی ترونورث شرکت IBM است و از معماری شبکه عصبی – مانند هوش های مصنوعی یادگیری عمقی که گوگل و فیس بوک استفاده می کنند – استفاده می کند.

دانشگاه ملبورن امیدوار است که تقریبا شبیه همان شکلی که شبکه های عصبی می توانند برای شناسایی مسائل آموزش ببینند، بتواند به چیپ های خود آموزش دهد تا الگوهای الکتریکی را که منجر به یک حمله صرع می شوند، شناسایی کنند. محقق دانشگاه ملبورن استفان هارر در مصاحبه ای گفته است:" ما سعی داریم تا تمام اطلاعات معنی دار را از تمام صداهای پس زمینه دریافت کنیم و می خواهیم قادر باشیم تا یک حمله صرع مشخص را برای یک بیمار مشخص شناسایی کنیم." اما قبل از آنکه آنها بتوانند به سیستم آموزش دهند تا این کار را انجام دهد، این تیم به داده های خام بسیاری نیاز دارد.

این سیستم هنوز یک مفهوم است. یک تست اخیر، که در آن از تراشه خواسته شده بود تا با آنالایز امواج مغزی پیش بینی کند که آیا بیمار توپی را در دست راستش فشار داده است یا چپ، تنها توانست 76 درصد دقت داشته باشد. این حدودا 10 درصد کمتر از تست های شبیه سازی قبلی است، با این حال محققان امیدوارند تا این عدد با آموزش بیشتر افزایش یابد. متاسفانه، این بدان معنی است که ما به زودی این دستگاه ها را در جامعه پزشکی نخواهیم دید. تا آن زمان، افرادی که صرع دارند باید همچنان به "سگ های آموزش دیده پاسخ به حمله" متکی باشند. تیم هارر تصمیم دارد تا یافته هایش را در کنفرانس ACM Computing Frontiers درماه می ارائه کند.

پیشگیری از حمله صرع با تراشه کامپیوتری قابل کاشت

جدیدترین روش جوانسازی واژینال
سبک زندگی
کودک وبانوان
گردشگری
فناوری اطلاعات
سلامت
آشپزی
چهره ها
دکوراسیون
رازهای موفقیت
سرگرمی
نام:
ایمیل:
* نظر: