مجله خبری لحظه نما| اخبار روز، آشپزی، دکوراسیون، سبک زندگی
کد خبر: ۲۲۹۴۹
تاریخ انتشار: ۲۵ فروردين ۱۳۹۵ - ۰۹:۳۰
تعداد بازدید: ۱۱۹۳
محققان در آزمایشگاه جت پروپولژن ناسا متوجه شده اند که تغییرات آب و هوایی درحال تاثیر گذاری بر شیوه ی گردش کره زمین است.
فروش اسید فسفریک
هیولاهای مرموز
نرخ ارز
مجله خبری لحظه نما:محققان در آزمایشگاه جت پروپولژن ناسا متوجه شده اند که تفییرات آب و هوایی درحال تاثیر گذاری بر شیوه ی گردش کره زمین است. این تیم کشف کرده اند که با طی شدن قرن گذشته، شیوه ای که سیاره ی ما حرکت می کند تغییر کرده است. یک صد سال پیش این حرکت – که حرکت قطبی نامیده می شود- به سمت کانادا متمایل بود اما حالا این حرکت به سمت بریتانیاست. این تغییر به خودی خود باعث هیچ آسیبی نمی شود اما این واقعیت که تفییرات آب و هوایی حالا چنین تاثیراتی را دارند باید همه را نگران کند.

اگر شما توپ بسکتبالی را بر روی انگشتتان بچرخانید متوجه می شوید که آنقدر این طرف و آن طرف می رود که مجبورید دائما موقعیت دستتان را برای جلوگیری از به زمین افتادن ان تغییر دهید. توپ های بسکتبال به گونه ای طراحی شده اند که که به سمتی متمایل نباشند اما زمین همیشه در قطب هایش سنگین تر بوده است. دلیل آن این است که مقدار آب بیشتری به شکل یخ در این نقاط جمع شده اند و در نتیجه منجر به ایجاد فشار می شوند که درنهایت همه چیز را باثبات نگه می دارد. اما با گرم شدن زمین، این یخ ها آب می شوند و این وزن از بالا و پایین به وسط انتقال می یابد.

به گزارش مجله خبری لحظه نما آنگونه که آسوشیتد پرس می گوید، این روند از آنجایی نگران کننده است که گرینلند درحال از دست دادن 272 تریلیون کیلو گرم یخ است و این روند از سال 2003 آغاز شده است. این نحوه حرکت زمین بدتر خواهد شد مگر اینکه ما به سرعت آنچه را که باعث ایجاد تغییرات آب و هوایی شده است حل کنیم.

اثر تغییرات آب و هوایی بر گردش کره زمین
جدیدترین روش جوانسازی واژینال
سبک زندگی
کودک وبانوان
گردشگری
فناوری اطلاعات
سلامت
آشپزی
چهره ها
دکوراسیون
رازهای موفقیت
سرگرمی
نام:
ایمیل:
* نظر: