مجله خبری لحظه نما| اخبار روز، آشپزی، دکوراسیون، سبک زندگی
کد خبر: ۲۲۹۷۵
تاریخ انتشار: ۲۸ فروردين ۱۳۹۵ - ۲۳:۲۵
تعداد بازدید: ۱۱۱۲
تیم ملی با این گروه، شانس بیشتری برای گرفتن بلیت روسیه خواهد داشت.
فروش اسید فسفریک
هیولاهای مرموز
نرخ ارز
خاکستری مایل به سفید
مجله خبری لحظه نما:همگروهی ایران با کره جنوبی، ازبکستان، چین، قطر و سوریه، موجی از امیدواری را در رسانه ها و شبکه های اجتماعی به وجود آورده. حداقل اینکه ایران ۴ سال قبل با گروهی شبیه همین به جام جهانی رسیده و با ژاپن ترسناک، امارات آماده و عربستان پرحاشیه همگروه نشده است. مقایسه رقبای ایران با گروه B که استرالیا در آن قرار گرفت، نشان میدهد خوشبینی فوتبال دوستان ایرانی زیاد هم بی مورد نبوده و تیم ملی با این گروه، شانس بیشتری برای گرفتن بلیت روسیه خواهد داشت.

فرار از گربه سیاه
کره و ژاپن، دو قدرت بزرگ شرق آسیا، دو گزینه همگروهی ایران به عنوان تیم دوم بودند. کره در حال حاضر یک رده بالاتر از ژاپن، در رده ۵۶ رنکینگ فیفا قرار دارد. قبل از حضور کیروش، تعداد بردهای ایران و کره جنوبی در بازیهای رو در رو برابر بود اما هر سه بازی آخر دو تیم به نفع تیم ملی تمام شده است. ایران، ژاپن را هم دو بار بیشتر شکست داده اما بیشتر بردهای ایران مقابل پرافتخارترین تیم جام ملتها، به سال های دور و قبل از اوج گیری فوتبال ژاپن برمی گردد. در ۵ بازی اخر دو تیم، ایران یک بار برده، دو بار مساوی کرده و دو بار هم شکست خورده است. با این قرعه، تیم ملی به جای گربه سیاه سالهای اخیرش، با تیمی بازی می کند که مدت هاست خاطره خوبی از ایران و کی روش ندارد.

دشمن قدیمی
عربستان، تنها تیم آسیایی است که تعداد بردها و باختهایش مقابل ایران برابر هستند. البته ایران، یک بار بیشتر عربستان را برده اما این برد اضافی در بازیهای غیررسمی به دست آمده است. عربستان در حال حاضر، تیم پنجم آسیا و شصتم فیفاست و بالاتر از ازبکستان رده شصت و ششمی قرار دارد. علاوه بر جایگاه بالاتر در رنکینگ فیفا، همگروهی با عربستان می توانست ایران را دوباره درگیر حاشیه بازی در کشور بیطرف کند. ایران در بازیهای رو در رو، ۴ بار ازبکستان را برده و فقط یک بار باخته که تنها باخت هم با کارلوس کیروش و در تهران رقم خورد.

زوج مرگبار
امارات در جام ملتهای آسیا با عمر عبدالرحمن و احمد خلیل، پدیده جام بود. تیمی که با حذف ژاپن به نیمه نهایی رسید و در نهایت سوم شد. خلیل امسال، جایزه بهترین بازیکن سال را به دست آورد و عبدالرحمن در رده سوم قرار گرفت. ایران هم در دور گروهی، به زحمت و با گل دقایق پایانی قوچان نژاد توانسته بود انها را شکست دهد. حضور امارات در گروه رقیب و همگروهی چین با ایران، خبر نسبتا خوبی برای تیم ملی بود. امارات در رنکینگ فیفا هم ۱۳ رده بالاتر از چین است. البته از لحاظ تاریخی، امارات با ۱۲ باخت و یک برد مقابل تیم ملی حرفی برای گفتن نداشته اما تیم فعلی آنها، تفاوت زیادی با امارات دهه های گذشته دارد. چین هم در دور گروهی جام ملتهای آسیا، عربستان و ازبکستان و کره شمالی را در دور گروهی شکست داد و نمایش بسیار موفقی داشت.

خاطره تلخ
حذف مقابل عراق، خاطره تلخ ایران از جام ملتهای آسیاست. بازی با عراق، معمولا برای تیم ملی دردسرساز بوده اما قطر در جام ملتهای آسیا نشان داد بر خلاف تبلیغات گسترده هنوز فاصله زیادی با تیم های سطح اول قاره دارد. قطری ها در رنکینگ فیفا، بیشتر از ۲۰ رده بالاتر از عراق هستند اما در جام ملتها با سه باخت در دور گروهی حذف شدند و اگر فرم شان تا شروع مسابقات انتخابی جام جهانی تغییری نکند، بازی با انها به مراتب راحت تر از رویارویی با عراق سختکوش خواهد بود.

دو بازی خانگی؟
سوریه و تایلند، هیچوقت در طول تاریخ برای ایران دردسرساز نبوده اند. سوریه در ازای ۱۴ باخت به ایران، فقط یک بار و ان هم ۴۰ سال قبل پیروز شده و تایلند همین یک برد را هم ندارد. در رنکینگ فیفا هم آنها به ترتیب در رده های ۱۱۰ و ۱۱۹ هستند. نکته مهم درباره سوریه، میزبانی این کشور در ایران است. در زمان میزبانی این تیم مقابل رقبا، تماشاگران وطنی می توانند آنها را به نفع تیم ملی تشویق کنند و با توجه به نبود متحدان منطقه ای برای سوریه، شاید انها مجبور شوند هر دو بازی رفت و برگشت با تیم ملی هم در ایران به میدان بروند.

جدیدترین روش جوانسازی واژینال
سبک زندگی
کودک وبانوان
گردشگری
فناوری اطلاعات
سلامت
آشپزی
چهره ها
دکوراسیون
رازهای موفقیت
سرگرمی
نام:
ایمیل:
* نظر: