مجله خبری لحظه نما| اخبار روز، آشپزی، دکوراسیون، سبک زندگی
کد خبر: ۲۲۹۷۸
تاریخ انتشار: ۲۹ فروردين ۱۳۹۵ - ۰۹:۳۰
تعداد بازدید: ۱۱۱۱
انتخاب سرنوشت ساز طاهری در همان هفته های اول لیگ رقم خورد. او خیلی زود در معرض یک آزمون حیاتی قرار گرفت.
فروش اسید فسفریک
هیولاهای مرموز
نرخ ارز
مجله خبری لحظه نما:قبل از انتخاب به عنوان مدیرعامل باشگاه پرسپولیس، کمتر کسی بود که در فوتبال ایران نامی از طاهری شنیده باشد. او یکی دیگر از چهره های نه چندان شناخته شده ای بود که با تصمیمات منحصر به فرد وزارت ورزش، ناگهان صاحب صندلی مدیریت یکی از پرهوادارترین باشگاه های فوتبال ایران شد. انتخاب مدیر جدید، هیچ فرکانس مثبتی را در اطراف باشگاه به وجود نیاورد و تصور نمی شد طاهری مدت زیادی در پرسپولیس دوام بیاورد. او در راه جذب سوپر استارهای مد نظر هواداران، موفق نبود و این موضوع، انتقادها به عملکرد آقای مدیر را به اوج رساند. «دبیرعربی» کلمه کنایه آمیزی بود که در کامنت ها برای طاهری به کار میرفت. مدیری که پرستیژ ظاهری قرار گرفتن در این جایگاه مهم را بروز نمی داد و نوع پوشش اش، سوژه شوخی های هواداران تیم رقیب را ساخته بود. با این وجود او رفته رفته توانست اعتماد هوادارها را به دست بیاورد و بیشتر از مدیران پرسروصدای قبلی، برای پرسپولیس مؤثر باشد. تدابیر تاکتیکی برانکو و درخشش پسران او و اتحاد آنها در ترکیب تیم سرخپوش شاید کلیدی ترین دلایل رقم خوردن یک فصل موفقیت آمیز برای پرسپولیس باشند اما نمی شود از تأثیر طاهری در تغییر سرنوشت قرمزها از یک تیم بحران زده به یک تیم باثبات به سادگی عبور کرد. او بر خلاف مدیران پیشین باشگاه، حاشیه زیادی برای تیم خلق نکرد و روبه روی بازیکنان، کادر فنی و حتی رسانه ها قرار نگرفت. بدون تردید به طاهری و به ویژه شیوه انتخاب او نقدهایی وارد خواهد بود اما به نظر می رسد یک مدیر آرام و بی هیاهو، دقیقا همان چیزی بوده که پرسپولیس بعد از چند فصل جنجالی به آن نیاز داشته است.

انتخاب سرنوشت ساز طاهری در همان هفته های اول لیگ رقم خورد. او خیلی زود در معرض یک آزمون حیاتی قرار گرفت. سه شکست در چهار هفته اول لیگ برتر، پرسپولیس را کاملا در سیطره بحران قرار داده بود و شائبه های اخراج برانکو بیشتر از همیشه به گوش میرسیدند. در بین اعضای هیات مدیره باشگاه افرادی بودند که آمادگی لازم را برای کنار زدن برانکو و جانشینی او در خود می دیدند اما پروفسور کروات، مورد حمایت مدیر باشگاه قرار گرفت و تیم را به آرامی در مسیر پیشرفت قرار داد. این بار دیگر پرسپولیس از سرنوشت شوم فصل گذشته درس گرفت و با اولین شکستها، سرمربی را به سمت درهای خروجی باشگاه هدایت نکرد و ایوانکوویچ نیز به خوبی قدر این فرصت را دانست و تیم سرحال، جذاب و متفاوتی ساخت. تیمی که در صورت اخراج برانکو در هفته های اول لیگ، هرگز نمی توانست روحیه اش را برای رسیدن به رتبه های بالای جدول حفظ کند. در همه ادوار لیگ برتر فوتبال ایران، هرگز تیمی  با سابقه قرار گرفتن در آخرین رتبه جدول یک لیگ، قهرمان همان لیگ نشده و حالا چرخش بزرگ پرسپولیس برای تبدیل شدن به یک تیم مدعی قهرمانی، شاید نتیجه صبر و سکوت مدیر باشگاه در روزهای پرتنش ابتدای فصل باشد
برای اولین بار در یک دهه اخیر قرمزها قبل از پایان لیگ برتر قرارداد مربی شان را برای دو فصل بعد تمدید کرده اند. باشگاهی که در لیگ چهاردهم سه بار مربی عوض کرده بود، حالا از اواسط لیگ پانزدهم برای دو فصل اینده نیز با سرمربی کرواتاش به توافق رسیده تا با ثبات به همین مسیر ادامه بدهد. علاوه بر تمدید قرارداد با برانکو، مدیران باشگاه در اقدامی بی سابقه کار تمدید قرارداد بازیکنان شان را کلید زده اند. جالب اینجاست که همه این اتفاقات غیرایرانی و دیده نشده در حالتی رخ میدهد که پرسپولیس وضع مالی فوق العاده ای نیز ندارد و اساسا یک باشگاه مرفه به شمار نمی رود، تمایز اصلی ترین مدیر این روزهای باشگاه با همکاران قبلی اما در تقابل با رسانه ها عیان می شود. اگر رویانیان عادت داشت هر روز با مصاحبه ای عجیب و باورنکردنی خبرساز شود و باشگاه را به حاشیه ای تازه پیوند بزند، اگر حمیدرضا سیاسی آنقدر درگیر حواشی مختلف بود که آخرش از صندلی مدیریت باشگاه به سلولهای اوین هدایت شد، طاهری علاقه ای به مصاحبه های جنجالی روزانه با رسانه ها نشان نمیدهد و در مسیر حاشیه ساختن برای تیمش گام برنمی دارد. شاید در سرزمین صداهای بلند و تیترهای درشت، کمتر کسی نقش او در موفقیتهای پرسپولیس را به خاطر بسپارد اما بازگشت پرسپولیس لیگ پانزدهم از کابوس به رویا، با حضور مدیری ممکن شد که در تصاویر امضای قرارداد با بازیکنان قبل از شروع فصل به سخره گرفته می شد. مردی که آرامش را بعد از سالها به مدیریت پرسپولیس برگرداند.

جدیدترین روش جوانسازی واژینال
سبک زندگی
کودک وبانوان
گردشگری
فناوری اطلاعات
سلامت
آشپزی
چهره ها
دکوراسیون
رازهای موفقیت
سرگرمی
نام:
ایمیل:
* نظر: