مجله خبری لحظه نما| اخبار روز، آشپزی، دکوراسیون، سبک زندگی
کد خبر: ۲۲۹۸۲
تاریخ انتشار: ۲۹ فروردين ۱۳۹۵ - ۱۱:۳۰
تعداد بازدید: ۱۱۹۰
رضا کیانیان از بازیگران مطرح سینمای ایران است که این روزها با فیلم «کفشهایم کو؟» بار دیگر به سینماها برگشته است.
فروش اسید فسفریک
هیولاهای مرموز
نرخ ارز
در توبه باز است
مجله خبری لحظه نما: رضا کیانیان از بازیگران مطرح سینمای ایران است که این روزها با فیلم «کفشهایم کو؟» بار دیگر به سینماها برگشته است. کیانیان در سال ۱۳۳۰ در تهران به دنیا آمد. او دومین فرزند خانواده است و چهار برادر و دو خواهر دارد. رضا در یک سالگی به همراه خانواده اش به مشهد نقل مکان کرد. در مشهد علاوه بر گذراندن دوران تحصیلات ابتدایی و دبیرستان، در حوزه علمیه مشهد به تحصیل دروس فقهی و اسلامی نیز پرداخت. اولین استاد بازیگری اش برادرش داوود بود که در سال ۱۳۴۵ او را در نمایشنامه «از پانیفتاده ها» به قلم غلامحسین ساعدی کارگردانی کرد. رضا به مدت سه سال در گروه تئاتر برادرش داوود فعالیت داشت. او در سال ۱۳۵۵ از دانشکده هنرهای زیبای دانشگاه تهران در رشته تئاتر فارغ التحصیل شد. همسر او هایده قراچه داغی، خواهرزاده سهراب سپهری است. رضا کیانیان در برنامه «دید در شب» گفته است که شاگرد مقام معظم رهبری در حوزه علمیه بوده است. در گزارش زیر سعی شده حقایقی ناگفته درباره رضا کیانیان بازگو شود.

انتقاد کیانیان از نیکی کریمی
رضا کیانیان حدود هفت سال قبل در گفت و گوی مفصلی باشهرام جعفری نژاد در یک ماهنامه گفته است: «به نظرم نیکی کریمی بازیگری است که با این همه استعداد به خودش جفا می کند و سعی نمی کند پرسوناژ مثبتش را برای یک بار هم که شده به هم بریزد.این درست است که در چهره اش خباثت وجود ندارد ولی اتفاقا به همین دلیل باید نقشهای خبیث را بازی کند. اگر روزی نیکی کریمی قبول کند یک نقش منفی یا نقش کوتاه هم بازی کند یک پنجره جدید به روی سینمای ایران باز میشود که قبلا نداشته ایم».

روایتی از گریه یک قاضی پس از تماشای فیلمی از فرمان آرا
رضا کیانیان در سال ۸۹ در گفت و گویی با یک روزنامه روایت جالبی از اتفاقی که سرفیلم «خانه ای روی اب» بهمن فرمان را روی داده، بازگو کرده است. کیانیان در این مصاحبه گفته: «برای فیلم خانه ای روی آب مشکلی پیش آمد و مدتی توقیف شد.روزی هم امده بودند و ما هم بودیم. بعد از دیدن فیلم رئیس حوزه قضایی که حاج آقایی بود از من پرسید منظور تو از بازی در این فیلم چه بود؟ گفتم حاج آقا وقتی این فیلم در سینما نمایش داده می شود من در آنجا نیستم که توضیح دهم، اما آیا شما با دیدن این فیلم متاثر شدید یا نه؟ گفتند بله. خیلی زیاد. گفتم حتی چشم های شما کمی خیس شد. آیا تأثر شما از جنس توبه نبود؟ گفتند بله از همین جنس بود. گفتم شما که منبری هستید می دانید گذاشتن تاثیری که از جنس توبه باشد چقدر سخت است؟ گفتند بسیار سخت است. گفتم بسیار خب! من این کار را انجام داده ام دیگر گفتند بله راست میگویید».

ماجرای پیش بینی سقوط شاه
این بازیگر مطرح سینما سه سال قبل یادداشت جالبی در یک ماهنامه منتشر کرده و در آن تحلیل جالبی درباره دکتر شریعتی و ماجرای پیش بینی اش درباره سقوط شاه نوشته بود. او در یادداشت خود نوشته بود: «آن حس شاعرانه شریعتی باعث می شد که تئاتر را خوب بفهمد. همین حالاهم اگر بعضی شعرهایش را بدون اسم منتشر کنیم، بعید است کسی بفهمد اینها احساسات دکترشریعتی است. این بود که وقتی درباره نمایش نامه حرف می زد، یا درباره خود تئاتر چیزی می گفت، برای ما واقعا جالب به نظر می رسید. البته در آن دوره بعضی کارها هم کاملا تحت تاثیر طرز فکر دکتر شریعتی انجام می شد. مثلا آقای محمدعلی نجفی، سالها قبل از اینکه سریال تلویزیونی «سربداران» را بسازد، آن را در قالب یک تئاتر در حسینیه ارشاد روی صحنه برد. خب، من هم طراح پوستران تئاتر بودم. آن پوستریک طناب دار بود که در هم پیچیده شده و یک لکه خون هم آن وسط بود. معنایش هم این بود که شاه حتما نابود است»

کیانیان شب قدر، شب دوباره زنده شدن است
رضا کیانیان یک بار در مصاحبه با یک نشریه مذهبی گفته است بچه های یک هیات به او زنگ میزنند و از او میخواهند که در شب بیست وسوم ماه مبارک رمضان برایشان سخنرانی کند. او درباره این اتفاق می گوید: «قبول نکردم اما وقتی اصرارشان را دیدم گفتم فقط می ایم که کنار شما باشم. بعد از دعای جوشن کبیر، مجری برنامه شیطنت کرد و گفت از اقای کیانیان دعوت کرده بودیم که بیایند و سخنرانی کنند اما نپذیرفتند. حالا که تشریف آورده اند خوب است چند دقیقه ای از صحبتهایشان استفاده کنیم. من هم مجبور شدم بروم بالا و یکی دو دقیقه حرف بزنم. انجا بود که گفتم شب احیا، شب دوباره زنده شدن است. همان طور که حضرت علی در این شب زنده شد».

جدیدترین روش جوانسازی واژینال
سبک زندگی
کودک وبانوان
گردشگری
فناوری اطلاعات
سلامت
آشپزی
چهره ها
دکوراسیون
رازهای موفقیت
سرگرمی
نام:
ایمیل:
* نظر: