مجله خبری لحظه نما| اخبار روز، آشپزی، دکوراسیون، سبک زندگی
کد خبر: ۲۲۹۹۰
تاریخ انتشار: ۳۱ فروردين ۱۳۹۵ - ۱۰:۰۰
تعداد بازدید: ۱۲۶۸
مشکل ضد زلزله کردن ساختمان این است که معمولا نیاز به ایجاد امکانات حمایتی زیادی دارد، مسئله ای که برای ساختمان های تاریخی یا دیگر سازه های ظریف امکان پذیر نیست.
فروش اسید فسفریک
هیولاهای مرموز
نرخ ارز
مجله خبری لحظه نما:مشکل ضد زلزله کردن یک ساختمان این است که معمولا نیاز به ایجاد امکانات حمایتی زیادی دارد، مسئله ای که برای ساختمان های تاریخی یا دیگر سازه های ظریف امکان پذیر نیست. اما آزمایشگاه کوماتسو سیرین ممکن است راه حل بهتری داشته باشد. رشته های مبتنی بر فیبر کربنی این آزمایشگاه می توانند یک ساختمان را با بستن سقفش به زمین و اینکه کل ساختمان همه با هم تکان می خورد و در نتیجه با هم ثابت می ماند در مقابل زلزله محافظت کنند. فیبرها هم بسیار قوی هستند و هم بسیار سبک (می توانید به راحتی 158 متر از آن را خودتان حمل کنید) به همین دلیل مانند این است که رشته های تار عنکبوت را بر روی ساختمان انداخته باشید.

همان طور که احتمالا از تصویر بالا متوجه شده اید، این تکنولوژی محدودیت های خودش را دارد و برای همه ساختمان های بلند جواب نمی دهد همچنین برای ساختمان هایی که فضایی اطراف آن برای این رشته ها وجود ندارد نیز نا مناسب است. این تکنولوژی بیشتر برای سازه های با اندازه متوسط است که فضای باز زیادی دارند. همچنین برای مکان هایی که روش های سنتی ضد زلزله کردن نیز جوابگو نیستند نیز می تواند مفید باشد.

ساختمان ضد زلزله با رشته های فیبر کربنی
جدیدترین روش جوانسازی واژینال
سبک زندگی
کودک وبانوان
گردشگری
فناوری اطلاعات
سلامت
آشپزی
چهره ها
دکوراسیون
رازهای موفقیت
سرگرمی
نام:
ایمیل:
* نظر: