مجله خبری لحظه نما| اخبار روز، آشپزی، دکوراسیون، سبک زندگی
کد خبر: ۲۳۱۱۶
تاریخ انتشار: ۱۸ ارديبهشت ۱۳۹۵ - ۰۹:۰۰
تعداد بازدید: ۱۵۷۰
ماجرای نقش فروشی و تولید فیلم با بودجه عاشقان سینما دارد به جاهای قشنگی می رسد.
فروش اسید فسفریک
هیولاهای مرموز
نرخ ارز
20 میلیون بده نقش اول مال تو!
مجله خبری لحظه نما:ماجرای نقش فروشی و تولید فیلم با بودجه عاشقان سینما دارد به جاهای قشنگی می رسد.

«برای ساخت یک فیلم نیمه بلند سینمایی برای حضور در جشنواره ای بین المللی نیاز به یک اسپانسر خانم ۲۸ تا ۳۰ ساله داریم!!» اس ام اسی که هفته گذشته به دست مان رسید. البته که تعجب هم دارد این آگهی کلا با دانسته های ما از سرمایه گذاری در فیلم و اسپانسرینگ در حوزه های مختلف متفاوت است. اما به نظر می رسد در کشور ما سینما، سرمایه گذاری و بازی در آن تعاریفی دارد که... بیا و ببین.

پول بده، نقش اول مال تو!
با شماره تماسی که در آگهی قید شده بود تماس گرفتیم. اقای جوانی که خود را کارگردان و نویسنده کار معرفی میکند، درباره نوع همکاری و رقم موردنظرش میگوید: «این اولین کار من است که قرار است در یک جشنواره بین المللی شرکت کند و بعد از ان هم در آبان یا آذر ماه در ایران اکران خواهد شد. کل کار در نهایت سی دقیقه است که ساخت آن بین هفت تا ده روز زمان میبرد. شما ۲۰ میلیون بده نقش اول فیلم را بازی کن» این کارگردان جوان البته در پاسخ به سؤال ما که آیا این نقش به تست و تحصیلات خاصی نیاز ندارد میگوید: «داری پولش را می دهی ! تست نمیخواهد. فقط من باید شما را ببینم و بعد اگر مشکلی نبود و از نظرم اوکی بودید کار را شروع میکنیم».

البته که این کارگردان جوان بعد از آن با ناراحتی  از این میگوید که در دفترشان جابه جایی دارند و نمی شود در دفتر قرار گذاشت! «چون یک مقدار جابه جایی داریم نمی توانم در دفتر در خدمت شما باشم ولی هرجا شما راحت باشید قرار می گذاریم.»

يک جشنواره خيلی بين المللی!
از کارگردان کار درباره جشنواره ای که در آگهی ذکر شده می پرسیم. بالاخره این فیلم قرار است در چه جشنواره ای شرکت کند؟: «یک جشنواره بین المللی است که فیلم برای حضور در آن آماده می شود. شما نگران نباشید، فیلم در ایران هم اکران دارد ولی اول در ان جشنواره که فیلمسازانی از همه کشورها دران حضور دارند، نمایش داده می شود». پرسش های ریزتر ما درباره جشنواره به پاسخ نمی رسد و نهایت این می شود که: «اگر خواستید بعدا نام جشنواره را برای تان می فرستم!» جناب کارگردان اسم تهیه کننده را هم نمی گویند و می فرمایند ایشان فعلا ایران نیستند. حالا باشد بعدا!

تخفیف ندارد؟
آقای کارگردان و فیلمنامه نویسی که می گوید سابقه نوشتن فیلمنامه چند فیلم سینمایی و یکی دو قسمت از یک سریال طنز را در کارنامه خود دارد در پاسخ به این سؤال که فکر می کردم هزینه بازی در نقش اول بیشتر از این حرفها باشد هم میگوید: «این یک فیلم نیمه کوتاه سی دقیقه ای است. من اگر میخواستم فیلم بلند بسازم قطعا کمتر از ۲۰۰ میلیون تومان از شما نمی گرفتم». البته که اقای کارگردان چندان دندان گرد نیست و تخفیف هم می دهد و حتی حاضر است این رقم را تا ۱۵ میلیون هم کاهش دهد. اگر خیلی علاقه مند باشیم نقش های فرعی دو سه میلیون تومانی هم در دست دارد که می تواند انها را به ما بدهد.

جدیدترین روش جوانسازی واژینال
سبک زندگی
کودک وبانوان
گردشگری
فناوری اطلاعات
سلامت
آشپزی
چهره ها
دکوراسیون
رازهای موفقیت
سرگرمی
نام:
ایمیل:
* نظر: