مجله خبری لحظه نما| اخبار روز، آشپزی، دکوراسیون، سبک زندگی
کد خبر: ۲۳۱۷۰
تاریخ انتشار: ۲۶ ارديبهشت ۱۳۹۵ - ۱۰:۰۴
تعداد بازدید: ۱۴۰۶
مجید صالحی سال هاست به عنوان یک چهره دوست داشتنی و محبوب درآاثار سینمایی و تلویزیونی مختلف درخشیده و همیشه از بالاترین توان خود در کارهایش بهره برده است
فروش اسید فسفریک
هیولاهای مرموز
نرخ ارز
زندگی را ساده می گیرم!
مجله خبری لحظه نما: مجید صالحی نیاز به تعریف و تمجید ندارد. او سال هاست به عنوان یک چهره دوست داشتنی و محبوب در آثار سینمایی و تلویزیونی مختلف درخشیده و همیشه از بالاترین توان خود در کارهایش بهره برده است. او در تمام این سالها هرگز دچار غرور نشده و هنوز هم وقتی در خیابان و در بین مردم است، ممکن است ساعتها درگیر عکس و امضا شود ولی اعتراضی نمی کند. زندگی او بعد از ازدواج دچار تغییراتی شد و حالا که دوقلوهایش در آستانه دوسالگی هستند، قطعا مجید صالحی پخته تر از همیشه شده است.

گذر عمر و آرامش درونی
قطعا هر سالی که از عمر ما می گذرد، دو چیز را با خودش همراه دارد؛ هم یک سال به عمر ما اضافه می شود و هم نگاه مان به هر چیزی تغییر کند. آدم در ۴۰ سالگی دیگر مثل ۲۰ سالگی فکر نمیکند و این خودش حس خوبی است. کمی هم احساس می کنم با گذر سن، آدام آرام تر می شود؛ البته دغدغه ها و مسئولیت هایش بیشتر می شود، انگار از آن حس و حال رهایی کم می شود و سمت ثبات حرکت می کند.

آینده نگری در کار و زندگی
خدا را شکر از زندگی ام راضی هستم و به هر چیزی که خواسته ام، رسیده ام. ادم بلندپروازی نبوده و نیستم. خیلی هم پله پله جلو امده ام. یک جاهایی اشتباه هایی داشتم اما به هر حال هست و شما نمی توانید در زندگی هیچ اشتباهی نداشته باشید؛ حتی در یک تصمیم کوچک. اما حالا بیشتر از قبل احتیاط می کنم و داشتن همسر و فرزند، باعث شده فقط به دلم اکتفا نکنم و از عقل و آینده نگری نیز در کارها و تصمیماتم استفاده کنم.

نمایش به شرط آشناها
تئاتر برای من همیشه جذابیت های خاص خودش را داشته و خوشبختانه در این سالها اگرچه کم اما کارهایی در عرصه نمایش داشته ام. به نظرم تئاتر دنیای دیگران است. خیلی دوست دارم کار تئاتری بیشتری انجام دهم اما متاسفانه این چند سال به خاطر درگیری زیاد کارهای تصویری ام نتوانستم به سمت تئاتربیایم، البته بعضی پیشنهاد ها را دوست نداشتم و ترجیحم این بوده که با گروه های آشنا کارکنم.

قضاوت ها و سو تفاهم ها
از قضاوت کردن های این روزهای آدمها واقعا ناراحت می شوم و همیشه سعی می کنم خودم این کار را انجام ندهم. گاهی ادامها آنقدر مطمئن درباره دیگران صحبت و قضاوت می کنند که آدم متعجب می شود. این چیزها همیشه بوده و باعث سوء تفاهم های بسیاری هم می شود. من سعی کرده ام خیلی بی سروصداوبی حاشیه کارکنم. دوست ندارم خودم زمینه ساز چیزی باشم. اگر هم جایی کسی حاشیه ای برایم درست کرد، دیگر به من ارتباطی ندارد. من همیشه رابطه ام با خبرنگارها خوب بوده و سعی کرده ام روی کاری که می کنم تمرکز داشته باشم این کار به من آرامش می دهد و مانع می شود که از مسیرم دور شود.

سختی مشکلات اقتصادی
همه مان دغذغه های مشترکی داریم و چیزهایی هست که برای مان مهم است. به قول آن شاعر دردهای مشترک وجود دارد. به نظرم دغدغه مردم هرروز می تواند یک مورد جدید باشد. در حال حاضر فکر می کنم بزرگ ترین دغدغه مردم شرایط بد و سخت اقتصادی است که امیدوارم با شرایط پیش آمده حل شود.مسائل اقتصادی خیلی به مردم فشار می آورد و خیلی روی زندگی شان تاثیر گذاشته است. داراها داراتر شده اند و ندارها ندارتر. اجارہ یک خانـه معمولی دوونیم برابر شده که از توان خیلی ها خارج است.

تفریحات خانوادگی ما
بعد از تاهل تغییری در روند لذت های من در فراغت ایجاد نشده و تنها به شکل دونفره و البته الان با بچه ها به شکل خانوادگی درآمده که خیلی لذت چند برابری اش بهتر هم هست. به عکاسی بسیار علاقه دارم و برای خودم عکاسی می کنم. اگر فرصت باشد با خانواده به سفر می رویم. کتابهایی که دوست دارم را میخوانیم و فیلمهایی که می خواهم را می بینم. اجرای نمایش هایی که دوست داشته باشیم را حتما می روم و در کنار همه اینها با اطرافیان و خانواده ام هستم و سعی می کنم تعهداتی که به آنها دارم را در اولویت بگذارم.

جمع زیبای شهریوری ها
من فکر میکنم وسط شهریوری ها احاطه شده ام و یک مجمع الجزایر شهریوری تشکیل داده ایم. من و همسرم هر دو شهریوری هستیم. در میان دوستانم امیر جعفری و امیر نوری هم شهریوری هستند. خیلی این مسائل که شهریوری ها این طوری هستند یا نیستند را باور ندارم. بوده اند ادمهایی که در یک روز از یک ماه و حتی یک ساعت به دنیا آمده اند اما شباهتی به هم ندارند. به نظرم متولدان همه ماهها خوبی ها و نواقصی دارند؛ البته خب شهریوری ها یک چیز دیگرند.

رازجوانی بچه های طنز
درست است که ۴۰ ساله شدم اما اصلا احساس پیری نمی کنم. زندگی را ساده گرفته ام و خیلی دنیا را برای خودم پیچیده نمی کنم. اصولا ما بچه های طنز به سن و سال فکر نمی کنیم. برای من رضا عطاران هرگز پیر نمی شود؛ البته به علت پیشکسوت بودن و سن بالاتر به رضا عطاران احترام بیشتری می گذارم اما وقتی با او و مثلا امیرنوری هستم به سن و سالمان فکر نمی کنم. ما همگی دل های مان جوان و کودک درونمان زنده است. به قول یکی از دوستانم به اسم مهندس ریاضی بعضی هایمان به جای یکی، دو-سه تا کودک درون داریم!

سفرهای من با طعم زندگی
سفر را خیلی دوست دارم. سفرهم فقط این نیست که به اروپا آمریکا برویم. در همین تهران و در یک جاده هم می توان سفر را تجربه کرد. دیدن زیبایی ها و لذت از طبیعت و جاده خودش سفر است. حتما نباید به جنگل و کویر رفت تا گفت امده ایم سفر . سفرهای خارجی زیادی رفته ام ویک جورهایی شرق آسیا مانند مالزی و چین و... را زیاد دیده ام. در این سالها سعی نکرده ام پول جمع کنم؛ فقط سعی کرده ام زندگی کنم.

همکاری با دوستان صمیمی
این روزها مشغول کاردر دو پروژه مختلف هستم که حس می کنم کارهای خوبی هستند. در روزهای پایانی سال قبل هم در فیلم سینمایی «ثبت با سند برابر است» بازی کردم که با خیلی از دوستانم برای چندمین بار همکاری داشتم. کار بسیار خوب و جذابی است که موضوعی اجتماعی دارد و رگه هایی از طنز دران وارد شده است. بعد از کار «سه بیگانه» بار دیگر با امین حیایی و محمدرضا شریفی نیا در این فیلم همکاری داشتم و البته امیدوارم که سرنوشت کار «سه بیگانه» هم زودتر مشخص شود و به اکران برسد. علی مسعودی از دوستان صمیمی و قدیمی من است که بالاخره بعد از سال ها رفاقت برای اولین بار در کنار هم بازیگری را هم تجربه کردیم. سپند امیرسلیمانی و فرزاد حسنی نیز از دیگر دوستانم هستند که در این پروژه حضور دارند. کلا کار پربازیگر، شیرین و جذابی است و امیدوارم که مخاطب هم کار را دوست داشته باشد.

دریافت انرژی از همسر
ازدواج بخش تکمیلی زندگی هر آدمی است و اتفاقا نقطه عطفی مهم و اثرگذار هم محسوب می شود. من همان آدم قبل از ازدواج هستم و حتی بعد از ازدواج از زندگی راضی تر شده ام. حالا از زندگی بیشتر لذت می برم چون همراهی را پیدا کرده ام که همدل و همپای من است و از او آرامش می گیرم و به من انرژی می دهد. همسرم در کارم مشوقم است. او رشته زبان خوانده و گاهی کار ترجمه انجام میدهد. به نظرم ازدواج هم بخشی از زندگی است.

بیکار پرمشغله سینما
راستش من آدم بیزنس نیستم و فکر نمی کنیم در کارهایی غیر از آنچه انجام داده ام، توانایی داشته باشیم. در زمینه کاری خودم هر کاری که در پشت صحنه بتوانیم انجام می دهیم: حتی برای یک کارگردان خوب حاضرم با جان و دل بروم دستیار سوم بایستم در کارهایی که بوده ام گاهی در تیم نویسنده ها کمک می کردم یا جاهایی به عنوان مشاور بودم: حتی اگر نخواهم در تیتراژ اسمم بیاید اما کاری که بتوانم انجام می دهیم: کاری که به عنوان شغل دوم خارج از این حیطه باشد ندارم. خودم را بیکار نگه نداشته ام و بیکار هم نمیخواهم بمانم. بالاخره با کارگردانی مشاوره و... روزگارم را میگذرانم.
جدیدترین روش جوانسازی واژینال
سبک زندگی
کودک وبانوان
گردشگری
فناوری اطلاعات
سلامت
آشپزی
چهره ها
دکوراسیون
رازهای موفقیت
سرگرمی
نام:
ایمیل:
* نظر: