مجله خبری لحظه نما| اخبار روز، آشپزی، دکوراسیون، سبک زندگی
کد خبر: ۲۳۱۷۶
تاریخ انتشار: ۲۶ ارديبهشت ۱۳۹۵ - ۱۲:۳۰
تعداد بازدید: ۳۵۱۰
بیماری دیابت مشکلات زیادی را برای بیماران به همراه دارد که گاه به قطع عضو آنها هم می انجامد. شیوه زندگی تاثیر زیادی در کنترل و پیشگیری دیابت دارد علاوہ بر راهکارهایی که پزشکان برای درمان دیابت دارند، اطبای سنتی درمان هایی را برای درمان این بیماری دارند.
فروش اسید فسفریک
هیولاهای مرموز
نرخ ارز
مجله خبری لحظه نما:طبق آمار در ایران بیش از پنج و نیم میلیون بیمار مبتلا به دیابت وجود دارد که با افزایش بیماران مبتلا به این بیماری رو به رو هستیم. بیماری دیابت مشکلات زیادی را برای بیماران به همراه دارد که گاه به قطع عضو آنها هم می انجامد. شیوه زندگی تاثیر زیادی در کنترل و پیشگیری دیابت دارد علاوہ بر راهکارهایی که پزشکان برای درمان دیابت دارند، اطبای سنتی درمان هایی را برای درمان این بیماری دارند.

1) بدون دستگاه کنترل قند خون
در گذشته دستگاه سنجش قند خون وجود نداشته و پزشکان با توجه به علائم، بررسی ادرار و مدفوع و میزان عرق کردن، بیماری دیابت امروزی را تشخیص می دادند و برای درمان آن هم شش اصلی کلی را توصیه می کردند که شامل پرهیز غذایی، ورزش و میزان خوب و پایداری و کنترل هیجانات روانی بوده است. درمان دیگر هم که در طب سنتی از آن استفاده می کردند، یداوی نامیده میشود که شامل حجامت و ماساژ درمانی است که البته هر درمان بسته به نوع مزاج فرد به او توصیه می شود. در گذشته حتی گاه بسته به نیاز بیمار دارو نیز تجویز می کردند.

2) گذشتگان
در طب نوین دیابت به دو دسته دیابت شیرین که با قند خون بالا همراه  است و دیابت بی مزه که فرد دفع ادرار زیادی دارد و به دنبال آن فرد تشنگی و عطش فراوان دارد. تقسیم میشود. در زمانهای قدیم هم سخن از بیماری ای به نام نیابیطس بوده است که با علائم نوشیدن زیاد و پرادراری همراه بوده است.

3) درمان طب سنتی
اگر برای کنترل قند خون خود به پزشک طبی سنتی مراجعه می کنید، نباید در همان ابتدا داروهای شیمیایی خود را قطع کنید بعداز مدتی با کنترل قند خون وبا نظر پزشک طب نوین و با توجه به شرایط می توانید داروی شیمیایی خود را قطع کنید.امروزه پزشک طب سنتی  نیزازامکانات آزمایشگاهی وعلم روز در کنترل قند خون بهره میبرد؛ بنابراین در بیماری دیابت از هردو طب استفاده می شود، درمان طب سنتی باطب نوین همراه می شود، راهکار و درمان مناسب را به بیماران توصیه می کند.

4) با جادوی دست دیابت را درمان کنید
با استفاده از ماساژهم می توان به درمان دیابت کمک کرد. ماساژ به افزایش خون رسانی بافت هایی که متابولیسم آنها پایین است کمک می کند. وقتی خون به بافتها می رسد قند خون پایین می آید. از طرفی گاه دیابتیها بعد از مدتی دچار نروپاتی می شوند. بنابراین ماساژ کمک می کند این گونه عوارض دیابت کاهش یابد. ماساژ می تواند به صورت پسیو یا اکتیو باشد. ماساژ پسیو را فرد دیگری برای بیمار انجام می دهد و ماساژاکتیو را افراد خودشان انجام می دهند. نگران نباشید، ماساژبرای دیابت نیاز به آموزش خاصی ندارد و هر نوع ماساژی برای دیابت مفید است. هر فرد دیابتی می تواند خود را ماساژ دهد و از مزایای آن بهره مند شود.

5) خونریزی باحجامت
اطبای طب سنتی درمان با حجامت وبادکش راهم برای درمان بیماری دیابت سودمند می دانند.البته تشخیص این نکته که کدام ناحیه برای حجامت مفید است بسته به معاینه بالینی متفاوت است؛ به طور معمول حجامت بین دو ناحیه کتف انجام می شود. گفتن این نکته هم ضروری است که انجام حجامت برای افراديکه دچارزخم دیابتی هستند، ممنوع است.

6) شیوه زندگی سالم داشته باشید
اجابت مزاج در کنترل دیابت مفید است و اگر دچار یبوست هستید، باید برای کنترل بهترین بیماری ورعایت رژیم غذایی مناسب شرایطی را فراهم کنید که روزانه یک تا دوباراجابت مزاج داشته باشید.شیوه زندگی سلام را برگزینید، خواب مناسب به پیشگیری و کنترل دیابت کمک می کند. شب ها زود بخوابید و صبح ها هم بین اذان صبح وطلوع آفتاب از خواب بیدارشوید. سعی کنید از استرس دوری کنید و اعصاب خود را آرام نگه دارید.

7) ادویه باران کنید
اگر نگران سلامتی خود هستید، حتی باید حواس تان به ادویه هایی که در غذا استفاده می کنید باشد. تا می توانید از دارچین درغذاهای خود استفاده کنید.زنجبیل وفلفل سیاه هم برای می تواند به تنظیم قند خون شما کمک کند.

8) پاکسازی
پزشکان طب سنتی براین باورند که فرد مبتلا به دیابت، خون طبیعی و سالم دربدن خود ندارد و خونی که قند آن بالارفته است یا اخلاط دارد، باعث بروز این بیماری شده است. استفاده از هر غذایی برای بیماران مبتلا به دیابت مجاز نیست؛ درطب سنتی غذاهایی که خون را پاک و تمیز می کنند، توصیه میشود. خوردن برخی غذاها به فرد کمک می کند تا خون پاک شود؛ اگردیابت دارید، تخم مرغ عسلی بخورید. گوشت بره و بزغاله را در غذاهای خود بگنجانید. برخی از میوه ها مانند سیب زردشیرین و استفاده از کاهوهم می توانند، تاثیر زیادی در پاک کردن خون داشته باشد.

9) به غذاها طعم دهید
طعم دهنده هادرطب سنتی دیگ افزانامیده می شوند. برای طعم دادن به غذاهای خود از گشنیز استفاده کنید تا هم از طعم آن لذت ببرید وهم قند خون خود را کنترل کنید. شنبلیله هم می تواند گزینه مناسبی برای طعم دادن به غذاهای شما باشد. این سبزیجات را می توانید به صورت خشک هم مصرف کنید و آنها را به سالادیا ماست خود اضافه کنید.

10) کم خوری
اطبای طب سنتی مهمترین درمان برای دیابت را کم خوری میدانستند و به بیمارانی که علائم بیماری دیابت امروزی را داشتند، توصیه می کردند برای حفظ سلامت خود، غذای کمتری میل کنند.نکته دیگری که اطبای گذشته به آن توجه داشتند، ورزش بوده است و داشتن تحرک کافی را از عوامل مهم سلامتی میدانستند.البته حکمای گذشته داروهای ترکیبی را نیز برای بیماران تجویز می کردند که به کنترل قند خون آنها کمک کند.

11) سراغ تلخی برويد
این نکته کلی را فراموش نکنید که غذاهایی که دیابتی ها مفید است. بادام تلخ بخورید؛ البته بادام تلخ کمی خاصیت سمی هم دارد و به همین دلیل بهتر است که بیشتر از سه یا چهار عدد در طول روز از ان استفاده نشود.شکلات تلخ هم برای دیابت مفید است اگر به شکلات علاقه دارید نوع تلخ آن را با خیال راحت استفاده کنید.

12) جو بخورید
جو از آن دسته از مواد غذایی است که به شدت برای افراد مبتلا به دیابت توصیه میشود. تا می توانید جورادر برنامه غذایی خود بگنجانید. ازنان جواستفاده کنید وسوپ جو بخورید. بيسکويتها وحتی کورنفلکس هاى حاوی جورا در برنامه غذایی خود بگنجانید. علاوه بر جوماش ونخود هم می تواند، مواد غذایی مفیدی برای افراد دیابتی باشد وبهتراست ازاین حبوبات هم بیشتر در برنامه غذایی خود استفاده کنید.

13) هویج و زیتون را فراموش نکنید
خوردن دسرهای شیرین برای افراد دیابتی ممنوع است و به جای آن پزشکان طب سنتی به شما توصیه می کنند که کنار غذای خود زیتون و هویج میل کنید. هویج اگرچه طعم شیرینی دارد اما به کنترل قند خون کمک میکند. شما میتوانید هویج را به اشکال مختلف در غذاهای خود مصرف کنید و انواع سالادها را با آن آماده کنید.

14) توت خشک همراه با چای
این ماده می تواند جایگزین مناسبی برای قند کنار چای شما باشد. برخی از افراد هم برای کنارچای خود از کشمش یا خرما استفاده می کنند که اطبای طب سنتی استفاده از توت خشک را مناسب تراز کشمش وخرما می دانند اما فراموش نکنید که مقدار مصرف توت خشک نباید بیش از ۵۰ گرم در روزباشد.

جدیدترین روش جوانسازی واژینال
سبک زندگی
کودک وبانوان
گردشگری
فناوری اطلاعات
سلامت
آشپزی
چهره ها
دکوراسیون
رازهای موفقیت
سرگرمی
نام:
ایمیل:
* نظر: