مجله خبری لحظه نما| اخبار روز، آشپزی، دکوراسیون، سبک زندگی
کد خبر: ۲۳۱۸۳
تاریخ انتشار: ۲۷ ارديبهشت ۱۳۹۵ - ۰۰:۲۹
تعداد بازدید: ۴۴۴۴
خانه نیما کرمی و زینب زارع که به قول خودشان سبکی نیمه سنتی - نیمه مدرن دارد و بیشتر با کمک نور طبیعی روز روشن است. این خانه پر از وسایل چوبی، ظروف مسی قدیمی، شیشه و سفال است.
فروش اسید فسفریک
هیولاهای مرموز
نرخ ارز
طراحی خانه نیما کرمی و زینب زارع به سبک نیمه سنتی – نیمه مدرن
مجله خبری لحظه نما:اینجا خانه نیما کرمی، زینب زارع و دختر کوچکشان نیل است؛ زوج هنرمندی که سالهاست با اجرای برنامه های مختلف مهمان خانه ها هستند. ما هم به بهانه انتخاب هایشان در رابطه  با سبک دکوراسیون، مهمان خانه شان بودیم تا آنها از دلایل طراحی این فضا و سبک  زندگی شان بگویند؛ خانه ای که به قول خودشان سبکی نیمه سنتی - نیمه مدرن دارد و بیشتر با کمک نور طبیعی روز روشن است. این خانه پر از وسایل چوبی، ظروف مسی قدیمی، شیشه و سفال است. یکی از دلایلی که فضای زیادی برای رفت و آمد در این خانه در نظر گرفته شده نیل دختر دو سال و نیمه آنهاست. طراحی داخلی این خانه بارها تغییر کرده و به گفته ساکنانش باز هم تغییر خواهد کرد.

طراحی دکوراسیون منزل نیما کرمی به سبک سنتی - مدرن

نیما کرمی: به استفاده از متریال های طبیعی علاقه داریم: به همین خاطر این خانه پر از وسایل چوبی است؛ از ظروف شیشه ای گرفته تا ظرفهای قدیمی مسی، اما برخلاف وجود ظروف مسی، شیشه ای و چوبی هیچ ظرف کریستالی ای در این خانه وجود ندارد. سفال از ظروف د کوری دیگری است که در این خانه حضوری فعال دارد! سفال های آبی را در سفری از اصفهان و شهرضا خریداری کردیم. باقی سفالها را هم از شهر همدان برای خانه مان سوغات اوردیم. تابلوهای نقاشی هم از اثار هنری استاد شايسته پور است که به من هدیه داده است. لوازم سنتی خانه به خوبی هماهنگ شده است. مبلمان قبلیمان چوب تیره ای داشت با پارچه ای به رنگ بنفش، آن زمان پرده ها با روکش مبلمان ست بود اما باز هم با وجود تعویض مبلمان با فضای پذیرایی هماهنگ است. بنفش رنگ مورد علاقه ام است و انعکاس نور از این رنگ بسیار جذاب است.

زینب زارع: ما نور طبیعی در فضای خانه را دوست داریم. اینجا هم پنجره بزرگی دارد و اجازه میدهد نور طبیعی به داخل فضای خانه بتابد. پرده های طرح دار، خانه را شلوغ می کند.

طراحی دکوراسیون منزل نیما کرمی به سبک سنتی - مدرن

 اعتقاد دارم هر وسیله ای هر قدر ساده تر بهتر، اگر بعدها پرده ها را تعویض کنم باز هم ترجیحم این است که پرده خانه ام تیره و از  جنس حریر باشد.

نیما کرمی: این وسایل یا از چوب راش ساخته شده یا چوب روسی، می توان ام دی اف را از مشتقات چوب دانست اما چوب خالص نیست. چوب گره های بی نظیری دارد. راش مقاومت بیشتری نسبت به چوب روسی دارد؛ به همین خاطر اصولا میز وسط مبل که ممکن است ضربه بیشتری بخورد را از چوب راش درست میکنند؛ البته این به این معنا نیست که اصلا نباید این سبک میزها را با چوب روس ساخت .

زینب زارع: نشیمن را از قسمت های دیگر خانه تفکیک کردیم، برای همین حتی رنگ پرده هم قهوه ای و متفاوت انتخاب شد.

گل طبیعی انرژی خیلی خوبی به فضای نشیمن می دهد و حضورش انرژی مثبت دارد. فرش نشیمن را خیلی دوست داریم. طرح این فرش پازیریک است که قدیمی ترین نقشه فرش ایرانی محسوب می شود.

این فضا با قفسه های کتابخانه تفکیک شده و کاربری یک کتابخانه خصوصی را پیدا کرده است. کلا برای کتابهای مان احترام زیادی قائل هستیم و دوست داریم برای خودشان یک فضای مجزا داشته باشند.

نیماکرمی: پاراوان از جنس چوب روس و ترکیبی از شیشه های رنگی است. طرح آن از یک در قدیمی در اصفهان الهام گرفته شده و در ابعاد یک پاراوان شبیه سازی شده است.

زینب زارع: زمانی که برای خرید لوستر به فروشگاه مراجعه کردیم، تنها سبکی که احساس کردیم با فضای خانه مان هماهنگی دارد، این لوستر بود؛ چون این سبک لوستر بیگانه با این فضا نیست اما در آینده با تغییر دکوراسیون احتمالا این لوسترها هم تغییر می کند.

طراحی دکوراسیون منزل نیما کرمی به سبک سنتی - مدرن

صندلی های میز ناهارخوری راه های سبز و آبی دارد. قبلا پارچه اش رنگ دیگری داشت که آن را با این پارچه تعویض کردیم، کلا به غیر از کابینت ها که قهوه ای است، رنگ آبی در آشپزخانه مان بیش از باقی رنگها وجود دارد؛ مثل  ظروف سفالی آبی رنگ.

نیما کرمی: کابینت ها قبلا شیری رنگ بود اما از زمانی که به این خانه آمدیم رنگ آن را با بند کشی کاشی ها ست کردیم چون قبلا با هیچ چیزی تناسب نداشت. کابینت های سفید به سبک روستیک را دوست دارم اما با این خانه همخوانی نداشت که به همین خاطر تعویض شد.

طراحی دکوراسیون منزل نیما کرمی به سبک سنتی - مدرن

زینب زارع: نیما دوست دارد فضا پرنور باشد و من نور کم را می پسندم، در این زمینه با هم اختلاف سلیقه داریم؛ به همین خاطر تعادلی در نورپردازی خانه به وجود اوردیم که هر دو ان را دوست داشته باشیم؛ البته به دلیل اینکه اینجا نسبتا بزرگ است در هر قسمت از خانه که حضور داریم فقط نورپردازی همان فضا را روشن می کنیم و باقی خانه تقریبا تاریک است و نهایتا آباژور روشن است.

زینب زارع : با وجودی که حضور یک میز در اتاق نشیمن یا اتاق تلویزیون واجب است اما میز این فضا را برداشتیم. همیشه در فضای نشیمن به میزی احتیاج است که تنقلات روی آن قرار بگیرد. در حال حاضر به خاطر اینکه نیل فضای حرکتی بیشتری داشته باشد و هنگام رفت و آمد آسیبی نبیند، میز را برداشته ایم.

نیما کرمی: این خانه پر از وسایل چوبی است. چوب روسی خوش نقش تر و سبک تر است. روی بخش هایی از این میزها نقاشی گل و مرغ و... کشیده شده است. همچنین قطعات کاشی های دست ساز خشتی اصفهان هم در این میزها استفاده شده و در طراحی بعضی میزها سرامیکهای دست ساز کار شده است. ابزار و یراق این میزها از جنس برنز، برنج یا... است.

زینب زارع: فرش روشن دوست ندارم حتی اگر با فضای خانه ام هماهنگ باشد. ترکیب رنگ سورمه ای و کرم را در فرش خیلی می پسندم. اگر یک روز بخواهم فرش هایم را عوض کنم احتمالا فرش هایی لاکی رنگ انتخاب میکنم،

زینب زارع: چون دوست دارم وسایلی که هنگام اشپزی استفاده می کنم جلوی دستم باشد، چند طاقچه در اشپزخانه نصب کردیم. این سبدهایی که از سقف اویخته شده جای سیب زمینی و پیاز است. البته طاقچه یک مشکلی هم دارد و ان هم اینکه هر چیزی که از کابینت برمیدارید را هنگام آشپزی و وقتی زمان کمی دارید، داخل طاقچه می گذارید، برای همین گاهی ممکن است شلوغ به نظر برسد ولی به نظرم کلا وجود طاقچه برای هر آشپزخانه ای واجب است. یکی از ظروف همیشگی اشپزخانه من ظروف سفالی است. آش و غذاهای سنتی را داخل این سفالهای رنگی سرو می کنم.

دخترمان نیل حدودا دو سال و شش ماه دارد. کوچک ترین اتاق خانه هم متعلق به اوست. خوبی کوچکی این فضا به این دلیل است که نیل به راحتی می تواند آن را مرتب کند. دوست داشتیم اتاق دخترمان به رنگ سفید باشد؛ به همین خاطر وسایل چوبی این اتاق سفید است.

طراحی دکوراسیون منزل نیما کرمی به سبک سنتی - مدرن
جدیدترین روش جوانسازی واژینال
سبک زندگی
کودک وبانوان
گردشگری
فناوری اطلاعات
سلامت
آشپزی
چهره ها
دکوراسیون
رازهای موفقیت
سرگرمی
نام:
ایمیل:
* نظر: