مجله خبری لحظه نما| اخبار روز، آشپزی، دکوراسیون، سبک زندگی
کد خبر: ۲۳۱۹۹
تاریخ انتشار: ۲۹ ارديبهشت ۱۳۹۵ - ۰۹:۰۰
تعداد بازدید: ۱۴۶۹
در اکثرنشست ها و برنامه ها وقتی می خواهند از یک هنرمند تقدیربکنند، او را «هنرمند مردمی» میخوانند، اصطلاحی که دقیقا مناسب شخصی مثل محسن چاوشی است؛
فروش اسید فسفریک
هیولاهای مرموز
نرخ ارز
مجله خبری لحظه نما:در اکثرنشست ها و برنامه ها وقتی می خواهند از یک هنرمند تقدیربکنند، او را «هنرمند مردمی» میخوانند، اصطلاحی که دقیقا مناسب شخصی مثل محسن چاوشی است؛ تمام آلبومهایش پرفروشترین های سالی می شوند که در آن منتشرشده اند، تک آهنگ هایش هم تا چند هفته پس از انتشار دست به دست بین همه می چرخند، هر حرکت و رفتارش موج ایجاد می کند و از همه جالب تر، فعال بودنش در کنج عزلت است؛ او به اغلب اتفاقات روز و مسائل ملی و مذهبی واکنش نشان میدهد؛ از خواندن برای صعود ایران به جام جهانی گرفته تا خواندن اثری برای زلزلهزدگان تبریز، سختیهای مردم خرمشهرو آثاری برای محرم و واکنش نشان دادن به کشتارکوبانی در سوریه. او در تمام این سالها سعی کرده است حواسش به همه جا باشد و مخاطبانش را زیاد درانتظار نگذارد. حتی سال گذشته که آلبومی منتشر نکرد، با خواندن چند قطعه برای سریال «شهرزاد» عطش طرفدارانش را فرونشاند. درکنار همه این موارد او در زندگی حرفه ای اش نکات مثبت و منفی زیادی دارد که شبیه هیچ خواننده ای نیست. با ما باشید تا راز محبوبیت این خواننده جنوبی را کشف کنیم.

از زیرزمین شروع کرده
این خواننده ۳۷ ساله جنوبی اولین آلبومش را در۲۵ سالگی و البته در زیر زمین منتشر کرد! برعکسی خوانندگانی چون علی لهراسبی که ابتدا سعی کرد مجوز بگیرد و بعد به دنبال انتشار آلبوم برود؛ البته همین راه زیرزمین، تاثیر زیادی در شهرت و محبوبیت محسن داشت و باعث شد تا پله های شهرت را دوتایکی بالا برود. اولین آلبوم چاوشی، «نفرین» بود که در سال ۸۳ به بازار موسیقی آمد و در همان روزها سراز ماشین جوان هایی درآورد که شکست عشقی خورده بودند و دلشان از دست معشوق خون بود. او بدون اینکه مجوز بگیرد، به انتشار آلبومهایش پرداخت و سال ۸۴ دو آلبوم «خودکشی ممنوع» و «لنگه کفش» را به بازار فرستاد و در سال ۸۵ هم آلبوم «متاسفم» را منتشر کرد. سال ۸۶ برای فیلم «سنتوری» ترانه ای خواند. تا سال ۸۷ که با انتشار رسمی و مجوزدار «یه شاخه نیلوفر» چاوشی از زیرزمین بیرون آمد و فعالیت حرفه ای را آغاز کرد.

کنسرت نمیگذارد
 شاید نقطه تاریک سابقه هنری محسن چاوشی بگزرنکردن کنسرت باشد. یکی از نکاتی که طرفداران چاوشی را در کری خواندن مقابل دیگران خلع سلاح می کند و آنها را دربرابرطرفداران خوانندگانی چون بنیامین بهادری و سیروان خسروی در موضع ضعف قرار می دهد. چاوشی که از ده سال پیش به طور رسمی فعالیت خودش را آغاز کرده است، در این همه سال حتی یک بار هم برای علاقه مندانش روی سن نرفته تا همچنان جنس و کیفیت اورجینالی صدایش، مبهم بماند. او تا پیش از انتشار آلبوم اولش، نداشتن مجوز و کمی امکانات را دلیل برگزارنکردن کنسرت اعلام کرده بود و بعد از آن زمان برگزاری کنسرت را به بعد ازهرآلبوم موکول کرد که هنوز اجرایی نشده است! کمتر خواننده ای پیدا میشود که با این سابقه طولانی فعالیت و این حجم از طرفدار کنسرت برگزار نکند اما برای چاوشی این اتفاق افتاده و این فرصت را به مخالفانش داده است تا او را متهم کنند به اینکه توانایی اجرای زنده ندارد!

تیتراژ سریال نمی خواند
 چاوشی در تمام این سالها حتی برای یک سریال تلویزیونی هم خوانندگی نکرده؛ برعکس بسیاری از خوانندگانی که با تیتراژ خوانی شروع کردند و سپس چهره های به دوست داشتنی و پرطرفدارتبدیل شدند، چاوشی از این از این مسیر برای شهرت و حتی درآمد استفاده نکرد و فقط برای سریال نمایش خانگی «شهرزاد» به کارگردانی حسن فتحی، خواند. به غیر از این چاوشی با یکی  دو کار سینمایی همکاری کرده که مهمترین شان فیلم «سنتوری» (داریوش مهرجویی و «لامپ ۱۰۰» (سعید آقاخانی) است. درضمن «کلاف» به کارگردانی شهرام شاه حسینی را هم روی پیشخوان سوپرمارکت ها دارد. شایعه هایی درباره همکاری اش با فیلم «چ» (ابراهیم حاتمی کیا) هم سرزبانها افتاد که با این متن واکنش نشان داد: «به دلیل طرح ادعاهایی سراسر وارونه  نحوه همکاری بنده با پروژه «ج» در نشست مطبوعاتی این فیلم . بهتراست کماکان سنتوری اولین و آخرین تجربه سینمایی ام باشد.» البته او از فعالیت های تلویزیونی غافل نبوده؛ تیتراژ تک برنامه شب علیخانی و همینطور همخوانی برای برنامه پشت صحنه، از جمله اثرهای انگشت شمار چاوشی است، ولی او گویا قید.اجرای هرشبه صدایش را در تیتراژهای سریالهای تلویزیونی زده است.

رفتار خاص دارد
یکی از القابی که چاوشیست ها به خواننده محبوبشان داده اند آقای خاص است. نمودهای این خاص بودن هم در جاهای مختلفی قابل رویت است. از آثاری که می خواند بگیرید تا حواشی عجیبی که پیرامون کارهای دیگرش به وجود می آید. چاوشی را با تمام حواشی و کارهای خاصش در کنار خوانندگانی کن حاشیه ولی پرکاری مثل فرزاد فرزین قرار دهید تا به خاص بودن رفتارش پی ببرید. مثلا در عید امسال قرار بود که چاوشی در برنامه شب عید علیخانی حضور داشته باشد و همه چیز آماده بود که استاد در آخرین ساعات دست علیخانی و دوستانش را در پوست گردو گذاشت و از حضور در این برنامه انصراف داد. از این قبیل رفتارها از وی زیاد دیده ایم. چاوشی پیش از انتشار آلبوم آخرش در صفحه خود از نام آن پرده برداری کرد و اسم پاروی بی قایق را اولین بار همانجا مطرح کرد. چند روز بعد اعلام کرد از این نام خوشش نیامده است. بعد از آن دوباره سر خانه اول برگشت و در پستی جداگانه اعلام کرد نامی بهتر از پاروی بی قایق برای آلبومش پیدا نکرده و همین اسم را برگزیده  است. همه این ها مشت نمونه خروار از کارهای خاص اوست. تازه ترین آلبوم آقای خاص امیر بی گزند نام دارد که معلوم نیست کی منتشر شود.

مصاحبه نمیکند، عکس نمی گیرد
چاوشی خیلی اهل مصاحبه نیست و سعی میکند از این طریق خودش را از حواشی دور نگه دارد. برای آلبوم هایش یا از عکسهای خودش استفاده نمی کند (مثل پاروی بی قایق) یا تصاویری از پشت را برمی گزیند (مثل یه شاخه نیلوفر) اکثر مواقع هم اگر حرف و حدیثی داشته باشد و
بخواهد به اتفاقی واکنش نشان دهد سعی میکند شخصا وارد بازی شود و در فضای مجازی واکنشش را نشان دهد مثل دو سال پیش که وقتی ریمیکس دو آهنگ قطار و عروس من در مسابقه نظرسنجی برنامه هفت ترانه شبکه شما قرار گرفت و آهنگ قطار هم در تیتراژ برنامه ساعت 25 از شبکه سیما پخش شد آقای خاص وارد میدان شد و اعلام کرد برای پخش هیچ یک از قطعات آلبوم هایش از اواجازه نگرفته اند. نقطه مقابل او در بین ستاره های این روزهای موسیقی محسن یگانه است که هر از چندگاهی درخواست رسانه ها را لبیک می گوید و برای آلبوم هایش هم چندین و چند عکس در ژست ها و قطع های مخلتف می گذارد تا دیگران برای پیدا کردن عکس هایش دردسر نکشند!

در آلبوم های مشترک می خواند
کارنامه محسن چاوشی را که نگاه کنید متوجه یک اتفاق جالب می شوید او از زمانی که به صورت رسمی و حرفه ای وارد بازار موسیقی شده پس ازهر آلبوم در یک آلبوم گروهی هم حضور داشته است. سلام آقا سال 88، هشت سال 89، خاص و دل صدا سال 90 و من و ما سال 93، همگی آلبوم هایی هستند که چاوشی با یک قطعه در آن ها حضور دارند و از حیث خواندن آلبوم های مشترک برای خودش یک رکورد محسوب می شود. برعکس برخی خوانندگان مانند سیروان خسروی که هنوز در هیچ کار گروهی شرکت نکرده  و آلبوم هایش را به تنهایی خوانده است.

در برنامه ها تلویزیونی حاضر نمی شود
چاوشی از آن دست سلبریتی هاست که اگر بخواهی عکس های جدید و خبرهای دست اولی از او داشته باشی، مجبوری صفحات مختلف او در سایت ها را پیگیری کنی؛ چون سروکله اش در برنامه های تلویزیونی پیدا نمی شود. اگرچه این مرسوم است که خوانندگان اسم و رسم داردر ویژه برنامه های تلویزیون و با رقمهای مگو، حاضر شوند، اما آقای خاصی از این نظرهم برخلاف دیگران حرکت کرده و تا به حال در هیچ برنامهای حاضر نشده است. آخرین بار هم احسان علیخانی بود که قول داده بود برای شب عید چاوشی را به برنامه بکشاند اما گویا در این امر موفق نبود و زورش نرسید! در این قضیه هم نقطه مقابل او رضا یزدانی است که در اکثر مناسبت ها طرفدارانش را سرذوق می آورد و در برنامه های مختلف حضور دارد.

جدیدترین روش جوانسازی واژینال
سبک زندگی
کودک وبانوان
گردشگری
فناوری اطلاعات
سلامت
آشپزی
چهره ها
دکوراسیون
رازهای موفقیت
سرگرمی
نام:
ایمیل:
* نظر: