مجله خبری لحظه نما| اخبار روز، آشپزی، دکوراسیون، سبک زندگی
کد خبر: ۲۳۲۰۲
تاریخ انتشار: ۳۰ ارديبهشت ۱۳۹۵ - ۰۹:۰۰
تعداد بازدید: ۱۷۰۲
سید شهاب الدین حسینی تنکابنی نام کامل اوست؛ کسی که سالها در عرصه سینما و تلویزیون فعال بوده و روز به روز جایگاه خودش را ارتقا داده است.
فروش اسید فسفریک
هیولاهای مرموز
نرخ ارز
مجله خبری لحظه نما: سید شهاب الدین حسینی تنکابنی نام کامل اوست؛ کسی که سالها در عرصه سینما و تلویزیون فعال بوده و روز به روز جایگاه خودش را ارتقا داده است. او این روزها با سریال پربیننده «شهرزاد» حسابی روی بورس است و افراد زیادی را پای این سریال نشانده است.

اهل حاشیه نیست
 آخرین شایعه ای را که درباره شهاب حسینی شنیدهاید، یادتان می آید؟ تا به حال به گوشتان خورده که او از همسرش جدا شده یا در فلان مهمانی شبانه دستگیر شده است؟ او به شدت اهل خانه و خانواده است و اجازه به وجود آمدن کوچک ترین حاشیه ای را نمی دهد. او سالم زندگی می کند و همین موضوع باعث می شود وی تمام تمرکزش را روی حرفه اش بگذارد. شهاب حسینی هرگز به مهمانی های نامتعارف سرنمی زند، عضو هیچ باندی نیست و نمی گذارد کسی در زندگی خصوصی اش سرک بکشد. تنها چیزی که ما از زندگی شخصی او می دانیم، این است که در ۲۲ سالگی با همسرش، پریچهر، ازدواج کرده و دو فرزند به نامهای محمدامین و امیرعلی دارد.

 پله پله رشد کرده
 حتما این ضرب المثل برایتان آشناست که «بادآورده را باد می برد» و خوشبختانه جایگاهی که شهاب حسینی امروز در سینمای ایران دارد،جایگاهی نیست که یک شبه به دست آمده باشد. نه چهره فتوژنیک و ناه داشتن پارتی در بین عواملی سینما و نه خریدان نقاشی با پولی، دلایلی پیشرفت این بازیگر کارکشته محسوب نمیشوند. او با پشتکار بازیگری را. شروع کرد؛ از نقش فرعی و کوتاه سریال «پس از باران» به نقش اول «پلیسی جوان» رسید و کم کم و با زحمت زیاد خودش را بالا کشید؛ به همین دلیل هم هست که او قدر وضعیت فعلی اش را به خوبی میداند و اجازه نمیدهد تصویرش در نظر مخاطبان خدشه دار شود. او برخلاف بعضی از بازیگران جوان، جرقه نبود؛ چرا که بعد از سالها هنوز دل سینمادوست ها را نزده است. انگار او راز ماندگاری را کشف کرده و به این راحتی ها تسلیم مشکلات سر راهش نمی شود.

 در انتخاب نقش هایش باهوش است
اگر می خواست همان مسیرش در سال های ابتدایی دهه هشتاد را ادامه دهد، معلوم نبود کارش به کجا برسد و شاید مثل خیلی از همنسلانش الان فراموش شده بود. اما از سال ۸۷ و با بازی در دو فیلم «درباره الی» و «سوپراستار» قابلیت های جدیدی را رو کرد و تحسین های زیادی برانگیخت که کسب سیمرغ بلورین جشنواره فجر یکی از آنها بود. شهاب حسینی درحالی به انتخاب اول کارگردانانی چون اصغر فرهادی، کیانوش عیاری و حسن فتحی تبدیل شده است و اصولی کاری اش را حفظ میکند که بسیاری از همکارانش به خاطر چند میلیون پولی بیشتر حاضر به بازی در هرفیلمی می شوند. اخرین انتخاب شهاب فیلم «فروشنده» اصغر فرهادی است که در آن بار دیگر با ترانه علیدوستی همبازی شده. این فیلم در جشنواره کن ۲۰۱۶ هم حضور خواهد داشت و احتمال موفقیت آن زیاد است.

همیشه دم دست نیست
کافی است اینستاگرام را باز کنید تا بازیگران زیادی را ببینید که روزی چند عکسی از خودشان پست می کنند و مدام جلوی چشم مخاطبشان هستند؛ البته که ارتباط بی واسطه هنرمند و مخاطبشی اتفاق مثبتی است، اما یکی از جذابیت های هر هنرمندی در دسترس نبودن و دست نیافتنی بودن است. تا همین ده سال قبل طرفداران یک بازیگر برای دیدن او چارهای جز بلیت خریدن و تماشایش روی پرده نقرهای نداشتند و همین خصوصیات آنها را جذاب می کرد و این همان خصوصیتی است که شهاب حسینی به خوبی آن را دارد و به همین دلیل عطای حضور در شبکههای اجتماعی را به لقایش بخشیده. حضور او در اینسنتاگرام به یک دوره زمانی کوتاه برمی گردد که بعد از خواندن چند کامنت توهین آمیز، صفحه اش را کلا تعطیل کرد. برای درستی این فرضیه کافی است به نفراول نظرسنجی خودمان نگاه کنید؛ محسن چاوشی، کسی که کمترین مصاحبه ها را می کند و در عمر طولانی خوانندگی اش یک بار هم روی استیج نرفته است و به همین دلیل مردم از اینکه تشنه دیدار با هنرمند محبوبشان باشند، لذت می برند.

برای جلب رضایت مخاطب عام برنامه دارد
درکنار تحسین منتقدان و حضور درخشان جشنواره ها حسینی در این سال ها نشان داده که مردم ایران برایش اهمیت ویژه ای دارند. او در سریال خوش ساخت مدار صفر درجه ارتباط بی واسطه با مخاطب را به بهترین شکل تجربه کرد و چند سال بعد از آن با بازی در نقش شهید عباس بابایی در سریال شوق پرواز چهره ای اسطوره ای از خود در ذهن مخاطب تلویزیون ترسیم کرد. شهاب چهره ای است که یا به تلویزیون نمی آید و یا دست پر می آید و بیننده را شگفت زده می کند. در حال حاض هم در کنار تیم حرفه ای شهرزاد توانسته مردم را با شبکه نمایش خانگی آشتی دهد و ذهنیت بد قبلی و ناشی از تولیدات این شبکه را به حاشیه ببرد. این توجه به مخاطب عام در انتخاب های سینمایی شهاب حسینی هم نمود دارد. مثلا حضور او در فیلمی مثل دلشکسته نمی تواند دلیلی غیر از جلب نظر مردم داشته باشد.

اهل سیاسی بازی نیست
 شهاب حسینی بازیگری است که با وجود حضور فعال در جریان های سیاسی اجتماعی سال های اخیر، فاصله اش را با سیاست همیشه حفظ کرده است؛ چون با وجود محبوبیت بی نظیر این سال هایش می توانست برای مجلسی یا شورای شهر نامزد شود و دقیقا راه بعضی از ورزشکاران مشهور را برود، اما این کار را نکرد و به حرفه خود ادامه داد. حتی در فیلم های سیاسی هم بازی نمیکند و حاضرنمی شود اعتبار کارنامه کاری اش را با مصلحت اندیشی های سیاسی تاخت بزند. مصلحت هایی که برای بعضی از بازیگران سینما مشکل ساز شده و محبوبیتشان را نزد مردم تا حد زیادی کاهش داده است.

از این شاخه به آن شاخه نمی پرد
شهاب حسینی به خوبی متوجه شده که تخصص اصلی اش بازیگری است البته این به معنای تجربه نکردن نیست، چون وی سال ها قبل در گروه هفت همراه برادرش فعالیت می کرد و آواز می خواند. دو سه بار برنامه تلویزیونی اجرا کرد و این اواخر اولین فیلمش را در مقام کارگردان جلوی دوربین برد. اما با بازخوردهایی که از مخاطب گرفت و بر اثر تجربه و هوش ذاتی اش به این نتیجه رسید که هیچ کاری را به خوبی بازیگری انجام نمی دهد. در واقع اولین فیلم حسینی نه در گیشه موفق بود و نه در بین منتقدان ارج و قربی پیدا کرد و به همین دلیل خوشبختانه او تا به امروز سراغ دومین تجربه کارگردانی اش نرفته است.

به معنای واقعی کلمه مردمی است
وقتی از اصغر فرهادی درمورد دلیل انتخاب شهاب حسینی در فیلمهایش سوالی کرده اند، گفته است که شهاب علاوه بر اینکه بازیگرفوق العاده ای تلقی میشود، با مردم متواضعانه برخورد میکند. شاید این تعریف خیلی کلی به نظر برسد، ولی اگر یک بار با این بازیگر مواجه شده باشید، متوجه منظور فرهادی می شوید. او هرقدر هم که عجله داشته باشد، با حوصله با هوادارانش سلفی می گیرد و با آنها گپ میزند. نشانه دیگر مردمی بودن او صادق بودن با مردم است. وقتی فیلم «من و زیبا» شکست خورد، از مخاطبانش عذرخواهی کرد و وقتی بازی اش در «یکی می خواد باهات حرف بزنه» خوب از آب درنیامد، به جای پنهان شدن پشت شرایط، مسئولیت کارش را برعهده میگیرد و از مخاطبانش پوزش می طلبد.

جدیدترین روش جوانسازی واژینال
سبک زندگی
کودک وبانوان
گردشگری
فناوری اطلاعات
سلامت
آشپزی
چهره ها
دکوراسیون
رازهای موفقیت
سرگرمی
نام:
ایمیل:
* نظر: