مجله خبری لحظه نما| اخبار روز، آشپزی، دکوراسیون، سبک زندگی
کد خبر: ۲۳۲۱۷
تاریخ انتشار: ۰۲ خرداد ۱۳۹۵ - ۱۰:۰۰
تعداد بازدید: ۱۴۵۷
کمپ فوتبال بارسلونا در تهران به بن بست خورد. گفته می شود دلیل به تعویق افتادن این کمپ صادر نشدن ویزا برای مربیان بارسایی بوده است.
فروش اسید فسفریک
هیولاهای مرموز
نرخ ارز
مربیان بارسا در تهران دیپورت شدند؟
مجله خبری لحظه نما: کمپ فوتبال بارسلونا در تهران به بن بست خورد. گفته می شود دلیل به تعویق افتادن این کمپ صادر نشدن ویزا برای مربیان بارسایی بوده است.

620 هزار تومان پرداخت کرده اند و هنوز نمی دانند کلاسی برگزار می شود یا نه، حتی کسی جوابگوی تلفن ها نیست تا تکلیف شان را بدانند. چندی پیش بود که سطح شهر تهران پر شد از بیلبوردهایی که خبر میدادند باشگاه بارسلونا مدرسه فوتبالی را در تهران راه می اندازد. در این بیلبوردها توضیح داده بودند که پسران ۸ تا 14 ساله می توانند در این کمپ شرکت کنند. خانواده هایی که می خواستند آرزوی پسرانشان را برآورده کنند، دست به کار شدند تا هرچه زودتر در این مدرسه ثبت نام کنند. مراجعه به سایتی که آدرسش در بیلبوردها آمده بود، ثبت نام را راحت کرده بود. پر کردن فرم پزشکی که فقط لازم بود پزشک، سلامت جسمانی و روانی این پسران را تایید کند و پرداخت اینترنتی مبلغ ۶۲۰ هزار تومان، حضور آنها را در این کمپ قطعی می کرد. شاید اگر این کمپ زیرنظر مربیان ایرانی برگزار میشد، با استقبال روبه رو نمی شد اما تاکید شده بود که مربیانی از خود باشگاه بارسلونا به ایران می آند. الکس استیو، ماریو جوردانو، پاو تریپیانا، فریدی کوپیا و اسکار کوکا گروهی از مربیان و مدیران اجرایی بارسلونا بودند که وعده حضورشان در ایران داده شده بود. وعده مسوولان برگزاری این کمپ، یعنی شرکت راه سبز ورزش این بود که کسانی که ثبت نام می کنند از طریق پیامک وایمیل از تاریخ دقیق برگزاری کلاسها با خبر میشوند. با این حال آنها در خبرهایی که داده بودند، تاکید داشتند کمپ از یازدهم تا هفدهم اردیبهشت ماه برگزار می شود. یازدهم اردیبهشت ماه و روزهای بعدتر هم خبری از این کمپ نشد، تا خبر از تاخیر شروع این کمپ دادند. توضیح این بود: «شرایط برای برگزاری این کمپ فراهم بود اما مصادف شدن با فصل امتحانات مدارس، ما را برآن داشت تا تاریخ برگزاری را به زمان دیگری موکول کنیم». ۱۵ تا ۲۶ خردادماه تاریخ جدیدی است که برای برگزای کمپ اعلام شده است اما باز هم در این اطلاعیه آمده: «تاریخ دقیق تر پس از حضور نمایندگان این باشگاه در تهران اطلاع رسانی می شود».
در این اطلاعیه که شنبه ۲۵ اردیبهشت ماه منتشر شد، خبری دیگری هم بود: «نمایندگان باشگاه بارسلونا این هفته به تهران می آیند تا از نزدیک در جریان آماده سازی زمین و مسائل دیگر قرار بگیرند. پس از ورود این نمایندگان، جلسه آشنایی با حضور خانواده ها و افراد ثبت نام شده برگزار می شود». تماس «تماشاگران امروز» با مسوولان برگزاری این کمپ به نتیجه ای نرسید. خانواده هایی که ثبت نام کرده اند نگرانند که این کمپ برگزار نشود و هم پسرانشان در حسرت اموزشهای حرفه ای این کمپ بمانند و هم خودشان به پول هایی که به حساب این شرکت واریز کرده اند، نرسند. سؤال انها و کسانی که منتظر شروع کمپ بودند این است که اگر همه چیز مهیا بود چرا برنامه سر تاریخی که اعلام شده بود، برگزار نشد. به نظر می رسد در اطلاعیه همه واقعیت گفته نشده است. یکی از افرادی که با این شرکت همکاری می کند ولی ترجیح میدهد نامی از او برده نشود، مشکل اصلی رادر صادر نشدن ویزاهای مربیان اسپانیایی می داند:«مربیان قبل از تاریخی که برای شروع کمپ اعلام شده بود، امدند ولی دیپورت شدند. شش صبح بود که به فرودگاه رسیدند اما برایشان ویزا صادر نشد. تا شش عصر هم در فرودگاه ماندند و در نهایت مجبور شدند با پرواز ساعت شش ترکیش برگردند. حتی مسوولان برگزاری کمپ از آنها خواستند یک روز در ترکیه بمانند تا مشکل ویزا حل شود».

عجیب است که مسوولان برگزاری کمپ از قبل به فکر ویزای این مربیان نبوده اند: «تصورشان این بود که با قوانین جدید مشکلی برای صدور ویزا پیش نمی آید. طبق این قوانین کسانی که از کشورهای اروپایی به ایران می آیند، در فرودگاه ویزا می گیرند اما ماجرای این مربیان پیچیده شد. توضیحی هم ندادند که چرا برای شان ویزا صادر نشده است».

با وجود اطلاعیه ای که باشگاه داده و با اطمینان گفته کمپ، ماه آینده برگزار می شود اما پیش بینی بعضی ها این است که برگزاری این کمپ سرانجامی نداشته باشد. این فرد نزدیک به شرکت راه سبز ورزش خیلی موافق این نظر نیست: «آنها همه مدارک قانونی را برای برگزاری کمپ دارند. از فدراسیون فوتبال مجوز گرفته بودند. حتی در روزی که مربیان به ایران آمدند، روابط بین المللی فدراسیون دنبال کار انها بود تا مشکل شان حل شود». با این حال کمیته بین المللی فدراسیون فوتبال این موضوع را تایید نمی کند. انها میگویند اصلا در جریان این مساله نبوده اند که بخواهند مشکلی را حل کنند. با این تکذیبه، این تردید به وجود می آید که دیگر ادعاها هم صحت دارد یا نه. راه سبز ورزش اصرار دارد که حتما این کمپ برگزار می شود و به شرکتهای طرف قراردادش هم این اطمینان را داده است. شرکت شبکه آفتاب که کارهای طراحی پوسترهای این کمپ را انجام داده است، مشکلی برای برگزاری این کمپ نمی بیند. آنها اطلاعیه شرکت را تأیید می کنند و مدعی اند این هفته یک نماینده از بارسلونا به ایران می آید و در جلسه آشنایی با بچه ها و خانواده هایشان لباس ها را به انها تحویل می دهد تا خیال شان راحت شود که این کمپ حتما تشکیل میشود. به هر حال متقاضیان شرکت در این کلاس فعلاً منتظر تاریخی هستند که به تازگی اعلام شده است. شاید اگر بار دیگر برگزاری این کمپ به تعویق بیافتد، آنها دیگر سکوت نکنند.

گفته میشود شهرداری تهران هم در برگزاری این کمپ نقش داشته است و حتی نشست خبری این کمپ در معاونت ورزشی شهرداری تهران برگزار شده است. شهرداری تقریبا نقش اسپانسر کمپ و حامی مالی و معنوی را دارد. نزدیکان به شرکت راه سبز می گویند چون قرار بوده عده ای از کودکان کار بدون پرداخت هزینه ای در این کمپ شرکت کنند، شهرداری هم حمایتش را از این کمپ اعلام کرده بود و تا جایی هم که می توانسته به آنها کمک کرده است.

جدیدترین روش جوانسازی واژینال
سبک زندگی
کودک وبانوان
گردشگری
فناوری اطلاعات
سلامت
آشپزی
چهره ها
دکوراسیون
رازهای موفقیت
سرگرمی
نام:
ایمیل:
* نظر: