مجله خبری لحظه نما| اخبار روز، آشپزی، دکوراسیون، سبک زندگی
کد خبر: ۲۳۲۱۹
تاریخ انتشار: ۰۲ خرداد ۱۳۹۵ - ۱۱:۰۰
تعداد بازدید: ۱۳۷۷
لیگ پانزدهم فوتبال ایران برای بعضی ها به مثابه یک فصل رویای بود و برای بعضی چنان تلخ که حالا از اتمام آن خوشحالند.
فروش اسید فسفریک
هیولاهای مرموز
نرخ ارز
بازنده ها و برنده های لیگ پانزدهم
مجله خبری لحظه نما: لیگ پانزدهم برای بعضی ها به مثابه یک فصل رویای بود و برای بعضی چنان تلخ که حالا از اتمام آن خوشحالند. موفقیت های فردی تعدادی از مربیان و بازیکنان یا موفقیت های گروهی آنها سبب شد که در لیگ پانزدهم سربلند باشند. درعین حال، تعدادی دیگر از بازیکنان و مربیان بنا به عملکرد ضعیف شان بازنده این لیگ بودند. گرچه تعداد آنها زیاد است، در اینجا سعی شده، درباره بعضی از نام های برجسته صحبت شود.

کامیابی نیا، تخریب کننده مطمئن
روزی که کمال کامیایی نیا با پرسپولیس قرارداد بست، یک بازیکن متوسط به حساب می آمد. در نفت با اینکه بازیکن تأثیرگذاری بود، بازی اش چندان به چشم نمی آمد خوره های فوتبال درخشش کامیایی نیا را در تیمهای پایه ملی یه یاد داشتند و شروع او در پرسپولیس نشانی از آن بازیکن جوان نداشت. او نا امید کننده بود ودربازی با سپاهان عملکردی ضعیف داشت ودر یکی از ۴ گلی که پرسپولیس دریافت کرد، نقشی اساسی داشت. قابلیت های این بازیکن اما در دربی رفت پایتخت نمایان شد. آنجا که به عنوان یک بازیکن تخریب کننده یازی مهاجمان حریف را خراب می کرد. نمایش او مقابل استقلال به قدری تحسین برانگیز بود که بهترین بازیکن زمین لقب گرقت. او خیلی زود توانست محبوب هواداران سرخ شود با اینکه دفاع ودروازه پرسپولیس در لیگ پانزدهم ضعفهای بسیاری داشت. کامیایی نیا با درخشش خود تا حدودی از این مشکلات کاست. یازیکنی که مورد توجه کارلوس کی روش هم قرار گرقت و توانست ۳ بازی برای تیم ملی به میدان برود.

بازگشت توفانی برانکو
برانکو ايوانکوويج با پرسـيوليس به فوتيال ايران بازگشت و پرسپولیس با او به روزهای اوج رسید. به روزهایی که چندین سال با آن فاصله داشت، اما برانکو با این تیم کولاک کرد. مرد کروات که در تیم ملی یک مربی کاملا نتیجه گرا بود وایران را بدون دغدغه های همیشگی یه جام جهانی ۲۰۰۶ آلمان رساند. بعد از حذف تیم ملی از جام جهانی به تهران بازنگشت و از همان آلمان به کرواسی رفت. دو فصل پیش وقتی که جانشین حمید درخشان در پرسیولیس شده سرخها تیمی از هم پاشیده بودند. برانکو اما با شناختی که از بازیکنان وفوتبال ایران داشت، در فصلی که گذشت، تیمی منسجم و تهاجمی ساخت. درست بر خلاف دورانی که سرمربی تیم ملی بود، اما پرسیولیس برانکو به  قدری زیبا وتهاجمی بازی میکرد که به نوعی هواداران را با این تیم آشتی داده بود. گرچه پرسپولیس شروع ناامید کننده ای در لیگ پانزدهم داشت، اما رفته رفته بهتر شد. بازیکنانی مانند محسن مسلمان در تیمش احیا شدند و یازیکنان جوان و گمنامی مانند محمد انصاری در پرسپولیس ستاره شدند. پرسپولیس با برانکو بعد از سالها مدعی جدی قهرمانی در لیگ برتر شد. در دربی پایتخت هم برنده بود. برانکو با موفقیت هایی که برای تیمش به دست آورده به مرد محبوبی نزد هواداران بدل شد.

خلعتبری ناسازگار
تمرینات نصف و نیمه محمدرضا خلعتبری با سیاهان در اواخر لیگ، نشان از یک بازیکن شکست خورده در یک فصل فوتبالی داشت. این رفتار نا متعارف ظاهرا چندباری تکرارشد تا همگان بپذیرند که این بازیکن با تجریه یکی از ناکامان فصل 94-95 بود. او که در کارنامه اش بازی در تیمهای ملی، پرسپولیس، ذوب آهن و تیمهای عربی دیده میشود، در لیگ یازدهم از بازیکنان ضعیف سیاهان بود. در زمان مربیگری حسین فرکی سر از سیاهان درآورد و در این دوران کم حاشیه بود. با جدایی فرکی این بازیکن هم روزبه روز افت کرد. با حضور استیماج در سپاهان دیگرانگیزه ای برای بازی نداشت و حاشیه هایش بیشتر از فوتبال به چشم آمد. در ادامه اختلافی هم با استیماج پیدا کرد و البته دوره افت خلعتیری یا ناکامی سپاهان در این فصل همزمان شد.

ساز خداحافظی صادقیان
ابتدا برانکو نخواست، گفت که پیام صادقیان را نمی خواهد وهمین شد که این بازیکن نفت تهران رفت. ظاهرا برانکو با رد کردن صادقیان سعی کرد حاشیه های تیمش را کمتر کند. البته صادقیان هم بدون پیشنهاد نبود و به قدری قابلیت های فنی اش بالا بود که جذب تفت تهران شد. علیرضا منصوریان سعی کرد به او کمک کند اما مصدومیت یی موقع مانع درخشش این بازیکن شد.اوبه حاشیه رفت و علیه باشگاه نفت و مشکلات مالی این تیم درفضای مجازی مطلب نوشت.اوبه تیم علی دایی رفت، صبای قم در این فصل با مربیگری دایی نتایج قابل قبولی کسب کرد و البته بود و نبود صادقیان تاثیری در روند حرکتی این تیم نداشت. کمتربه بازی گرفته شد و حتی گفته می شد که به دلیل بعضی مسائل دایی از این بازیکن دلخور است. صادقیان بعداز پایان لیگ در اظهار نظری غیرمنتظره در ۲۵ سالگی گفت که می خواهد از فوتبال خداحافظی کند.

کاظمی سقوط نمی کند.
فرهاد کاظمی چندین سال به دلیل مشکلاتی که وجود داشت، نتوانسته بود در لیگ برتر حضور پررنگی داشته یا شد. در سالهای اخیر اما حضورش با تیمهای پایین جدول در لیگ برتر چشمگیر است. البته او دو قبل با پیکان موفق شد به لیگ برتر صعود کند. البته در لیگ برتر همراه این تیم نماند و توانست راه آهن را در لیگ برتر حفظ کند. او در لیگ پانزدهم برای دومین بار و این بار با سیاه جامگان مشهد در لیگ یرتر ماندگار شد. این اتفاق در هفته آخر لیگ یرتر رخ داد تا باردیگر کاظمی توانایی هایش را ثابت کند.اگر این مریی روزگاری یا سیاهان قهرمان لیگ می شد، حالا چتد سالی است که با صعود یک تیم به لیگ برتر و نجات دادن تیمی دیگر از سقوط سبب خوشحالی مسوولان، بازیکنان و هواداران این تیمها می شود.

مظلومی ناکارآمد
همه آن پیروزی های متوالی که مقابل پرسپولیس به دست آورده بود را با شکست در لیگ یازدهم برابر پرسپولیس از یاد هواداران برد استقلال با مربیگری او بیشترین زمان را در صدر جدول لیگ پانزدهم گذراند اما نتوانست با این تیم به موفقیت بزرگی چون قهرمانی در لیگ برتربرسد. تنها دستاورد او در لیگ برتر کسب سهمیه لیگ قهرمانان آسیا بود و حالا چشم به فینال جام حذفی دوخته است. با قهرمانی استقلال در جام حذف ی هم به نظر نمیرسد مسوولان این باشگاه روی این مربی برای فصل جدید حساب کنند. او فصل پرانتقادی را پشت سر گذاشته به خصوص که گفته میشد بعضی بازیکنان در شرایطی که سمت سرمربی استقلال را پرویز مظلومی به دوش میکشید، یا اعمال نظر خود در قامت یک مربی ظاهر می شدند.

جایگاه رحمتی
با نادیده گرفتن حرکتهای مهدی رحمتی در بازی با تراکتورسازی و اشتباهاتش در این مسابقه اغلب فوتبالی ها عملکرد دروازه بان استقلال رامی پسندند. بعضی ها حتی معتقدند که اگر رحمتی دروازه بان پرسپولیس بود وبه جای سوشا مکانی بازی میکرد، سرخها پیش از پایان لیگ برتر قهرمانی خود را مسجل کرده بودند. در روزهایی که استقلال آماده نبود، آبی های با رفلکس های رحمتی یا بازی را مساوی می کردند یا پیروز بودند. رحمتی عملکرد قابل تحسینی در درون دروازه داشت و این تیم در ۳۰ بازی ۲۸ گل دریافت کرد.

ویسی آماده
عبدالله ویسی از آن دسته مربیانی است که با هیاهوی بسیاری وارد عرصه مربیگری شد تواناییهای او اما بیشتر از هیاهوها بود.  ویسی حالا با قهرمان کردن استقلال خوزستان توانست نام خود را به عنوان یکی از معدود مربیان دارای مقام در لیگ برتر ثبت کند. استقلال خوزستان در ابتدای فصل گذشته به واسطه واگذاری سهمیه لیگ برتری فولاد نوین توانست مجوز حضور در لیگ برتر را به دست آورد. در عین حال، به قدری این تیم بدون داشتن یازیکن کارآمد بود که چهار یازیکن از فولاد نوین راهی این تیم شدند. نفراتی چون حسن بیت سعید، فرشاد جانفزا، علی اصغر عاشوری و عقیل کعبی با استقلال خوزستان قرارداد بستند تا بتوانند بازی در این سطح از فوتبلل را تجربه کنند اما نمیدانستند که باید قهرمانی در لیگ برتر را هم تجریه کنند. اتفاقی که با حضورویسی روی داد تا این مربی بتواند عیار خود را در این جایگاه نشان دهد.

جدیدترین روش جوانسازی واژینال
سبک زندگی
کودک وبانوان
گردشگری
فناوری اطلاعات
سلامت
آشپزی
چهره ها
دکوراسیون
رازهای موفقیت
سرگرمی
نام:
ایمیل:
* نظر: