مجله خبری لحظه نما| اخبار روز، آشپزی، دکوراسیون، سبک زندگی
کد خبر: ۲۳۲۳۶
تاریخ انتشار: ۰۴ خرداد ۱۳۹۵ - ۱۱:۳۰
تعداد بازدید: ۱۵۴۲
از موضوعات جالب نمایش «دپوتات» این است که اولین تجربه بازی ماه چهره خلیلی، بازیگر نام آشنای سینما و تلویزیون را در عرصه تئاتر رقم میزند.
فروش اسید فسفریک
هیولاهای مرموز
نرخ ارز
«دپوتات» یک تئاتر کمدی با فضایی متفاوت
مجله خبری لحظه نما:نمایش کمدی «دپوتات»، از ۲۱ فروردین ۱۳۹۵ در ایوان شمس روی صحنه رفته و براساس نمایشنامه ای به نویسندگی دیمیتری پساتهاس است. نمایش «دپوتات» داستان یک نماینده مجلس را روایت می کند که برای خلاص شدن از رای دهندگانش، تصمیم به استخدام یک دروغگوی ماهر می کند. او دروغگویش را پیدا می کند که از قضا یک روزنامه نگار سمج است و فساد اخلاقی و مالی جناب نماینده را برملا می کند. یکی از موضوعات جالب نمایش «دپوتات» این است که اولین تجربه بازی ماه چهره خلیلی، بازیگر نام آشنای سینما و تلویزیون را در عرصه تئاتر رقم میزند. به همین بهانه با ماه چهره خلیلی به گفت و گو نشسته ایم که حاصل آن را در ادامه می خوانید.

به دنبال يک تئاتر خوب
افراد بسیاری از من علت عدم بازی در کارهای تئاتر تا پیش از "دپوتات" را می پرسند. در این 12 سالی که من پا به عرصه بازیگری در سینما و تلویزیون گذاشته ام پیشنهادات تئاتری متعددی به من می شد. اما بیشتر به علت تداخل زمانی سریال هایی که در آنها بازی می کردم نمی توانستم در کار تئاتر حضور داشته باشم. سریال های «مختارنامه»، «در چشم باد»، «کلاه پهلوی»، «گذر از رنج ها» و «نردبام آسمان» نمونه هایی از سریال های حائز اهمیتی بودند که من در آنها بازی کرده ام و پروژه ساخت آنها طولانی مدت بود و چند سال طول می کشید. در کنار این تئاتر هم از تمرین های چند ماهه ای برخوردار است که باید بازیگر در همه این تمرینها حضور داشته باشد تا از امادگی لازم برای حضور در صحنه برخوردار شود. به همین دلیل هم من تا پیش از این هیچ وقت از زمان کافی برای حضور در یک تئاتر برخوردار نبودم. ولی همیشه منتظر یک موقعیت مناسب برای بازی در یک تئاتر خوب بودم و هر بار که به من پیشنهاد کار در این عرصه می شد، با خواندن متن ها با خودم می گفتم ای کاش می شد زمان کافی برای حضور در این کار را داشتم. البته گاهی هم پیشنهادهایی بود که می توانستم در آنها حضور داشته باشم اما متن کار برایم جذابیتی نداشت.

"دپوتات"ی ها یک خانواده هستند
کار تا آخر اردیبهشت در تهران تمدید شده و صحبتهایی برای بیشتر شدن تمدید کار شده است. از طرفی در شهرستان ها هم روی صحنه خواهد رفت. موضوعی که هر لحظه حس رضایتمندی من را به علت حضور در این نمایثں بیشتر میکند، ارتباط و همکارى دوستانه همه عوامل گړوه با یکدیگر است. یعنی در کنار یکدیگر هستیم و درواقع ما دپوتاتی ها یک خانواده هستیم. خیلی از تئاترهایی که از متن خارجی برخوردار هستند آنقدر برای مخاطب، به علت لحن ها و نوع اجراها، غریب است و نمی تواند ارتباط خوبی با نقش ها بگیرد. اما در «دپوتات» لحن ها و بازیها می تواند برای یک مخاطب ایرانی جذاب و قابل درک باشد.

از بازی در "دپوتات" خوشحال هستم.
زمانی که بازی در «دپوتات» به من پیشنهاد شد، پروژه  «گذر از رنج ها» به اتمام رسیده بود و من در ایران حضور نداشتم. دستیار آقای اتابک نادری طی مکاتبه ای پیشنهاد حضور در کار را دادند و من هم پذیرفتم تا متن را برایم بفرستند. چون به بازی در صحنه تئاتر علاقه داشتم. زمانی که متن اصلی نمایش را خواندم بسیار به فضای آن علاقه مند شدم و نظر مثبت خودم را در ارتباط با کار اعلام کردم که به من گفتند متن تغییراتی خواهد کرد که بعد از اعمال این تغییرات نسخه اجرایی را برای من خواهند فرستاد. بعد از آن متنی که توسط آقای محمد نادری تغییر کرده بود را برای من فرستادند که پس از مطالعه آن احساس کردم متن دوچندان برایم از جذابیت برخوردار شده است. یعنی اصلاحات، کم و زیاد کردنها و تغییرات کاملا صحنه ها را برای بازیگر و حتی مخاطب جذاب تر و ملموس تر می کردہ.

تحصیلاتم در تئاتر به نفعم شد
در این پروسه هم من هنوز ایران نبودم و دورادور در جریان روند انتخاب دیگر بازیگران و بازنویسی متن قرار می گرفتم. بعد از اتمام این مراحل من به ایران بازگشتم تا برای شروع کار در کنار سایر اعضای گروه قرار بگیرم. از طرفی چون اولین حضور من روی صحنه تئاتر در حال شکل گیری بود و خودم هم تحصیلاتم در رشته تئاتر است، روی کیفیت نمایش و گروهی که با آن کار می کردم حساسیتهایی داشتم که خدا را شکر در این نمایش هر دو گزینه عالی و اطمینان دهنده در زمینه درستی انتخابم بودند. خیلیها از من می پرسند از حضور در «دپوتات» رضایت دارم یا نه و من در پاسخ می گویم که از حضور در این نمایش بسیار خوشحال هستم. چرا که کار با موفقیت خوب و استقبال بسیار زیادی از سوی مخاطبان مواجه شده است. انرژی خوبی هم که از سوی تماشاگران دریافت می کنم من را نسبت به انتخابم مطمئن تر می کند.

پیشنهادات خوب را می پذیرم
برای تئاتر باید وقت گذاشت و من اگر زمان کافی برای حضور در یک نمایش را داشته باشم حتما پیشنهادات خوب را می پذیرم. در این مدت هم که «دپوتات» اجرا می شود پیشنهادات خوبی برای حضور در نمایش های دیگر داشته ام.

سینما و تئاتر: دو مقوله جدا از هم
نمی توان سینما و تئاتر را با یکدیگر مقایسه کرد. چون به عقیده من از دو فضای کاملا متفاوت برخوردارند. ممکن است برخی فکر کنند چون برای تئاتر فرصت بیشتری وجود دارد میتواند آسان تر باشد. اما در واقع تئاتر تنها دو ساعت اجرا نیست و تمام مدت، ذهن بازیگر را درگیر می کند. از طرفی سینما هم دارای سختی هایی است، مثلا باید حواست باشد در هر صحنه از نظر حسی در چه شرایطی هستی چون لزوما صحنه پشت سرهم فیلمبرداری نمی شوند. در کل، همان طور که اشاره کردم تئاتر و سینما دو مقوله جدا هستند و من تجربه حضور در تئاتر را بسیار دوست دارم و برای من جذاب است.

نمایشی برای همه اقشار جامعه
خوشبختانه مخاطبان نمایش از همه اقشار جامعه هستند. گاهی ما قبل از رفتن روی صحنه، از پشت صحنه تماشاچیان را می بینیم. مخاطبان کار از همه رده های سنی و سلایق مختلف هستند. حتی در صفحه اینستاگرام این وسـعت مخاطبان گوناگون «دپوتات» ملموس است.

یک نقش دوست داشتنی
در تئاتر هرچه از تمرینها و حتی اجرای کار می گذرد، بازیگر بیشتر با نقش خود ارتباط برقرار می کند. حتی در اتودها مثلا می گویید اگر در بازی ام این تغییر را ایجاد کنم بهتر می شود. جنی همسر یک نماینده مجلس است و برای من زن محکمی به نظر می آید. درواقع برای من نمود این جمله معروف است که پشت هر مرد موفقی یک زن است. این نقش با همه نقش ها از ارتباط خاصی برخوردار است که من این موضوع را دوست دارم.

همکاری خوب با کارگردانی که بازیگر است
من پیش از حضور در این کار آقای نادری را به عنوان بازیگر می شناختم ولی وقتی در مقام کارگردان قرار می گیرند، وسواسی تر، سختگیرتر و جدی تر هستند. از طرفی خودشان هم با عنوان بازیگر در کار حضور دارند و من راحت تر می توانم با ایشان ارتباط برقرار کنم. مثلا وقتی صحنه ای را در کار تغییر میدهند، چون خودشان هم بازی می کنند، این تغییرات به نقش خودشان هم برمی گردد و از این طریق شرایط بازیگران نسبت به این تغییرات را خیلی بهتر زیرنظر دارند.

دپوتات اولین تجربه تئاتر ماه چهره خلیلی
جدیدترین روش جوانسازی واژینال
سبک زندگی
کودک وبانوان
گردشگری
فناوری اطلاعات
سلامت
آشپزی
چهره ها
دکوراسیون
رازهای موفقیت
سرگرمی
نام:
ایمیل:
* نظر: