مجله خبری لحظه نما| اخبار روز، آشپزی، دکوراسیون، سبک زندگی
کد خبر: ۲۳۲۴۴
تاریخ انتشار: ۰۵ خرداد ۱۳۹۵ - ۱۱:۳۰
تعداد بازدید: ۱۷۹۰
چیدمان دکوراسیون داخلی با رنگ سال 2016. حتما شما هم میدانید موسسه پنتون که همه ساله رنگ سال را اعلام میکند در سال ۲۰۱۶ برای اولین بار دو رنگ آبی آسمانی و صورتی ملایم را به عنوان رنگ سال اعلام کرده.
فروش اسید فسفریک
هیولاهای مرموز
نرخ ارز
مجله خبری لحظه نما:حتما شما هم میدانید موسسه پنتون که همه ساله رنگ سال را اعلام میکند در سال ۲۰۱۶ برای اولین بار دو رنگ آبی آسمانی و صورتی ملایم را به عنوان رنگ سال اعلام کرده. طبیعی است در روزهایی که هوای بهاری رفته رفته جایش را به باد ملایم و کمی بعد تابستان می دهد پوشش خیلی ها در خیابان با این رنگ های ملایم چشم تان را خیره کند اما بد نیست برای تازه تر شدن روحیه خودتان هم که شده دست به کار شوید و شما هم این دو رنگ دوست داشتنی و جذاب را به علاوه بر خیابان به خانه تان بیاورید. حدود دو، سه سالی است که سبک گل گلی با تم رنگهای صورتی تیره و روشن جایش را میان خانم ها باز کرده و استفاده از تناژ رنگهای صورتی در دکوراسیون و چیدمان خانه ها بیش از پیش رواج پیدا کرده است، اما حالا نوبت به رنگ آبی است که آرامش را برایتان به خانه بیاورد، در این شماره قرار است برایتان از استفاده درست از این رنگ در دکوراسیون خانه تان بگوییم، البته اگر قرار باشد یک دکوراتور یا طراح حرفه ای کار طراحی و دیزاین خانه شما را انجام دهد که دیگر جای حرفی باقی نمیماند اما اگر خودتان می خواهید برای تغییر دکور خانه تان دست به کار شوید حتما لازم است که نکاتی را در نظر بگیرید، شاید در ابتدا فکر کنید خودتان به راحتی از عهده همه چیز بر خواهید آمد اما وقتی کار را شروع کنید حتما متوجه می شوید که کار به این آسانی ها هم که فکر می کنید نیست.

رنگها به ما چه میگویند؟
 شک نداشته باشید که شناخت درست رنگ ها و ترکیب درست و مناسب آنها با هم تاثیر بسیار زیادی در دکوراسیون منزل و یا محل کار شما دارد. وقتی رنگ ها را بشناسید و بدانید چه طیف رنگی مناسب چه فضایی است راحت تر می توانید طراحی اتاق تان را انجام دهید. حتما شما هم این جمله را که رنگ ها دارای احساس اند را بارها شنیده اید... مطمئن باشید که این جمله درست است و هر رنگی ویژگی خاص خودش را در د کور یک محل دارد. در واقع هر کدام از رنگها معنی دار بوده و نوع احساس ما را منعکس می کنند.

از افزایش آدرنالین تا ریلکسی ماهیچه ها با رنگ ها
برای تغییر فضایی که در آن قرار دارید و انجام دکوراسیون باید بتوانید انتخاب رنگ کرده، آنها را تلفیق کنید. شاید بد نباشد حالا که قرار است از رنگها و تاثیر آنها در دکوراسیون بگوییم این نکته را یادآوری کنیم که رنگ ها به دو دسته گرم و سرد تقسیم می شوند. انواع رنگهای قرمز، زرد و نارنجی در چرخه رنگ، گرم هستند و با افزایش آدرنالین موجب بالا رفتن فشار خون، افزایش تنفس و درنهایت افزایش درجه حرارت و احساس گرما می شوند. رنگ های پررنگ تر احساسی بیشتری ایجاد می کنند. در مقابل رنگهای سبز و آبی در چرخه رنگ سردند، ضربان قلب را کم کرده، ماهیچه ها را ریلکس و دمای بدن را پایین می آورند و حس سرما می دهند. بنفش می تواند بسته به درصد رنگهای تشکیل دهنده آن هم گرم و هم سرد باشد. اگر رنگ آبی آن بیشتر باشد، سرد و اگر قرمز بیشتر باشد، گرم خواهد بود. بسیاری از طراحان داخلی حرفهای و صاحب سبک بر این عقیده اند که سبز روشن، سبز مایل به آبی و رنگهای گرفته شده از رنگهای زمینی حتی چوب قهوه ای تیره به عنوان یک استثناع، می تواند انتخاب مناسبی برای دیوارها به حساب بیاید. البته شیوه دیگری که بسیاری از طراحان به آن روی آورده اند استفاده از رنگهای خنثی برای دیوارهاست که با نورپردازیهای ویژه جلوه ای خاص به آن می بخشند، پس شما هم می توانید دیوارها را رنگ کنید یا آنها را خنثی نگه داشته بابژورنگ های طبیعی نورپردازی کنید.

خانه ای به رنگ سال اگر از آن دسته افرادی هستید که می خواهید حسابی طبق مد پیش بروید باید بدانید که امسال خیلیها از رنگ آبی روشن یا همان آبی آسمانی و ترکیبش با سفید برای دکوراسیون خانه شان استفاده می کنند. همیشه از رنگ آبی به عنوان رنگی ملایم و آرامبخش نام برده می شود اما جالب است بدانید در روانشناسی رنگها رنگ آبی ویژگیهای زیاد دیگری هم دارد که برایتان می گوییم. کارشناسان این رشته معتقدند کسانی که به رنگ آبی تمایل دارند، افراد آرام، دلسوز و به دنبال یک دوره ثبات هستند. آبی تداعی کننده آب و آسمان بوده و طیفهای مختلف آن مورد توجه کسانی است که شخصیت آرام، ملایم و مسالمت آمیزی دارند. از طرفی از رنگ آبی به عنوان رنگ خوش بینی نام برده می شود. ابی رنگی بی انتهاست به همین دلیل است که اکثر افراد آبی را به دیگر رنگها ترجیح میدهند. طیفهای رنگ آبی نیز همانند ذات این رنگ بی انتها و نامحدودند. جالب است بدانید که هر یک از طیفهای رنگ آبی انرژیهای خاص خود را در محیط منتشر می کند و ویژگی خود را دارد. برای همین هم هست که بیشتر روانپزشکان برای درمان بیمارانی که زندگی پر استرس و پرتنشی دارند استفاده هر چه بیشتر از رنگ آبی را به آنها توصیه می کنند زیرا رنگ آبی تنش و نگرانی را از بین میبرد و باعث فروکش کردن استرسی می شود. آبی افراد را دعوت به صحبت و گفتوگو می کند در حالی که همزمان به فضا آرامش می بخشد و محیطی صلح آمیز را میآفریند. برای همین ما به شما پیشنهاد می کنیم اگرقصد دارید در مکانی به استراحت بپردازید از طیفهای ملایم و روشن آبی استفاده کنید. ترکیب آبی و سفید یک ترکیب بکر و کلاسیک است. طیفهای مختلف آبی و سفید می توانند به خوبی کنارهم بنشینند و ترکیبی زیبا را خلق کنند آبی تیره در کنار سفید یا آبی روشن هم می تواند پیشنهاد خوبی به حساب بیاید.

دریا و اقیانوس در حمام
حتما شما هم تا به حال سرویس های بهداشتی و حمام های زیادی را دیده اید که به رنگ آبی هستند. آبی همواره مناسب ترین رنگ برای سرویس های بهداشتی محسوب می شود. آبی رنگ اقیانوس است. رنگ دریا، رنگ رودخانه، آبی همواره با ما از آب پاک و زندگی بخش سخن می گوید. فیروزه ای ملایم رنگی بسیار مناسب برای یک سرویس بهداشتی کوچک است چون فضا را بازتر و وسیع تر جلوه دهد. در سرویس های بهداشتی نیز بهتر است از طیفی از رنگ آبی که بیشتر به رنگ انواع آب ها نزدیک است استفاده شود مثلا آبی آکواریوم، آبی فیروزه ای یا سبز – آبی.

اتاقی برای آزامش و تمرکز
آبی همچنین رنگ شب و یکی از موارد استفاده آن در اتاق خواب است. پیشنهاد ما این است از طیف های خواب آور رنگ آبی مثل آبی ملایم، آبی - طوسی و آبی لاجوردی بیشتر در اتاق خواب استفاده کنید. از طرفی چون آبی رنگ تمرکز و آرامش فکر و روح است، رنگی بسیار مناسب برای اتاق کار است. آبی های ملایم و پرانرژی با وسایل و اثاثیه با رنگ روشن و شاد به خوبی تکمیل می شوند و به بهترین نحو تاثیرگذارند. برای مثال دیوارهای اتاق کارتان را می توانید به رنگ آبی روشن رنگ آمیزی کنید.حتی اگر فقط یک دیوار را آبی کنید و دیوارهای دیگر را سفید کافی است؛ در همین حد هم رنگ آبی تاثیر خود را روی محیط می گذارد. از آنجایی که آبی یک رنگ اجتماعی و رنگ برقراری ارتباط است توصیه می شود از آن زیاد در اتاق نشیمن استفاده شود. برای خلق محیطی گرم و پر از نشاط از آبیهای تیره تر و همچنین برای خلق فضایی باز و وسیع از آبی های ملایم یا آبی - طوسی استفاده کنید.

جدیدترین روش جوانسازی واژینال
سبک زندگی
کودک وبانوان
گردشگری
فناوری اطلاعات
سلامت
آشپزی
چهره ها
دکوراسیون
رازهای موفقیت
سرگرمی
نام:
ایمیل:
* نظر: