مجله خبری لحظه نما| اخبار روز، آشپزی، دکوراسیون، سبک زندگی
کد خبر: ۲۳۲۵۰
تاریخ انتشار: ۰۶ خرداد ۱۳۹۵ - ۱۰:۰۰
تعداد بازدید: ۲۵۸۵
نکیسا محب، دختری اهل چالوس، ملقب به دختر گلفروش که همین فروردین امسال پابه ۲۸ سالگی گذاشته است
فروش اسید فسفریک
هیولاهای مرموز
نرخ ارز
مجله خبری لحظه نما: «رزای هلندی دارم. تلای سر دارم» این جمله هایی هستند که در این یکی، دو سال اخیر، در قلب میدان تجریش جا خوش کرده  و مطمئنا گوش هر رهگذری را که تا به حال پا به آن حوالی گذاشته باشد را نوازش می کند انرژی و امیدی که این روزها، تجریش دیگر معتاد به او شده است را، نکیسا محب، دختری اهل چالوس، ملقب به دختر گلفروشی که همین فروردین امسال پابه ۲۸ سالگی گذاشته، فریاد .دختری شیک پوشی که برخلاف دیگر گلفروشیها لباسی مندرسی ندارد و لبخند از صورتش محو نمی شود.

مشکلات مالی اجازه نداد به اهدافم برسم
من متولد سال ۱۳۶۷ در یکی از روستاهای چالوس به نام نعمت آباد هستم. پدرم اهل سنندج و مادرم کرد کلاردشت. یک خواهر بزرگتر و یک برادر کوچکتر از خودم دارم. پدرم مهندسی عمران بود و به دلیل کارش همراه مادرم برای ادامه زندگی به چالوسی رفتند. متاسفانه پدرم در سال ۸۵ فوت شد و من هم به دلیل مشکلات مالی و بدهکاریها و قساطهای بانکی زیادی که داشتیم، نتوانستم دست روی دست بگذارم و به خانواده ام و مخصوصا مادرم کمک نکنم. از همه چیز گذشتم، مثلا آرزوم بود که روزی یک بازیگر محبوب و معروف شوم. از ادامه تحصیل منصرف شدم و چمدانیم را جمع کردم و به تهران آمدم. اوایل در یکی، دو شرکت، کار منشی گری کردم اما به دلیل اینکه با روحیه ام سازگار نبود، امدم بیرون، مثلا بهم دستور میدادند و گهگاهی هم توهین و مهمتر از همه اینکه تواینجور فضاها نمیتوانستم نبوغ و خلاقیت خودم را نشان دهم.

احساس کردم تهران رنگ ندارد
من با پیشنهاد دوستم کار گلفروشی را انتخاب کردم. اما او بیشتر از یک روز با من نماند. گلفروشی خودم را هم دوست داشتم به خاطر اینکه با روحیات من سازگار است. من کلا گل را دوست دارم و رنگ را. موقعی که تهران آمدم احساس کردم تهران رنگ ندارد و عاری ازرنگ است به هر حال من در یک شهر زیبا و سبز بزرگ شده بودم. با خودم گفتم باید مردم این شهر را با رنگ های شاد آشتی دهم. گل و تل سر با رنگ های متنوع و شاد درست کردم. لباس های رنگی پوشیدم و کارم را شروع کردم.

خانم ها باید بیشتر از این مقاوم باشند
 اوایل کار، خیلی توهین و مسخره ام می کردند. مثلامی گفتند تو یه بچه پولداری و از سر دلخوشی این کار را انجام می دهی، یا می گفتند، خجالت نمیکشی کنار خیابان گل می فروشی، من هم مجبور شدم در خیلی از مصاحب هها از زندگی شخصیم بگویم. متاسفانه بعضی وقتها مورد توهین و تحقیر و تهدید نیروی سد معبر شهرداری و نهادهای دیگر قرار می گرفتم که البته کماکان هم ادامه دارد اما من تا به حال با همه این سختیها و مشکلات، مبارزه و دست و پنجه نرم کرده ام و خسته نشده ام. دقیقا وقتی این کار را شروع کردم از همه رنجهایش باخبر بودم اما من یک هدف بزرگتر داشتم. می خواستم به خیلی از خانمها نشان بدهم که می شود در برابر سیلی از مشکلات بزرگ راه را درست انتخاب کرد و به بیراهه نرفت. فکر میکنم در این راه ذرهای موفق شدم چون از کشورهای مختلف و از شهرهای مختلف کشور عزیز خودمون به من تلفن می کنند یا حضوری می گویند که تو برای ما انگیزه و الگو شده ای.

دوست دارم پائولو کوئیلو و آندره بوچلی را ببینم
من بیشتر اوقات دیر می رسم خانه و خیلی هم خسته ولی خودم را عادت داده ام که هر چند کم اما حداقل یک صفحه کتاب بخوانم. کتاب مورد علاقه ام کیمیاگر اثر پائولو کوئیلو است و موسیقی که عاشق آندره بوچلی هستم و بی نهایت دوست دارم یک روز این دو بزرگوار را ببینم.

آرزو داشتم سوپراستار شوم
یکی از آرزوهای من این بود که سوپراستار سینما شوم، البته چند سال پیش تجربه بازیگری در چند فیلم کوتاه و یک تئاتر را داشته ام اما در حال حاضر به دلیل مشغله کاری نتوانسته ام خیلی وقت بگذارم و از راه علمی، کار بازیگری را دنبال کنم ولی از آنجا که به توانایی های خود در رسیدن به اهدافم ایمان دارم مطمئنا یکی از سوپراستارهای سینمای ایران و حتی دنیا خواهم شد. ولی با این وجود سعی می کنم در آن موقع هم حداقل دو روز در هفته گلفروش کنم و درآمدش را صرف امور خیریه کنم و اینکه بیشترین سرگرمی من سینما رفتن و فیلم دیدن است. مثلا آخرین فیلمی که دیدم و خیلی دوستش داشتم اسمش دختر دانمارکی بود به کارگردانی تام هوپر، بازیگران مورد علاقه ام هم راسل کرو و تام هنکس و مریل استریپ هستند.

دوست دارم به دیدار رئیس جمهور بروم
 گاهی اوقات از اینکه هیچ کسی را ندارم تا از من حمایت کند بغضم می گیرد. من تا به این لحظه از هیچ کس تقاضای کمک مالی نکرده ام چون استقلال را دوست دارم. این شهامت را دارم که روی پای خودم بایستم اما با این شرایط که هر روز از طرف نیروهای شهرداری تهدید می شوم کار کردن برایم سخت شده است. به همین دلیل دوست دارم روزی به دیدار آقای رییس جمهور بروم تا مشکلاتم را به او بگویم.

خنده را دوست دارم
 بعضی ها به من می گویند تو فقط برای نمایش دادن لبخند میزنی ولی من به آن عده از دوستان عزیزتر از جانم می گویم: نه. من زیاد می خندم چون خنده من را سرشار از شور و نشاط می کند. کلا آدم مثبت اندیشی هستم و افکار منفی را در ذهنم راه نمیدهم اما اگر به نقطه جوشی برسم هیچ کسانی جلودارم نیست.

سرطان سوسکت میکنم
در حال حاضر موهای سرم را کوتاه کرده ام برای ذرهای همدردی با بیماران سرطانی، به خصوص بچه ها شعار مهم اینه «سرطان سوسکت می کنم» کارهایی از این قبیلی زیاد انجام دادم مثلانامه دادن به یونیسف برای حمایت از صلح جهانی برنامه اینده ای هم که دارم درست کردن صندوقچه کتاب مهربانیه که هر  شخصی توانست، کتاب به امانت بگذارد و بردارد، تمام این فعالیتها را نیز در صفحه اینستاگرام و تلگرامم می گذارم.

نکیسا محب دختر گلفروش میدان تجریش
جدیدترین روش جوانسازی واژینال
سبک زندگی
کودک وبانوان
گردشگری
فناوری اطلاعات
سلامت
آشپزی
چهره ها
دکوراسیون
رازهای موفقیت
سرگرمی
نام:
ایمیل:
* نظر: