مجله خبری لحظه نما| اخبار روز، آشپزی، دکوراسیون، سبک زندگی
کد خبر: ۲۳۲۵۱
تاریخ انتشار: ۰۶ خرداد ۱۳۹۵ - ۱۰:۳۰
تعداد بازدید: ۱۶۱۱
آقای رضا فیاضی که خاطرات شیرین زیادی برای همه ما به یادگار گذاشته، با همسرش خانم فریده علم بیگی در بیمارستان و البته در شرایطی نامساعد آشنا شدند.
فروش اسید فسفریک
هیولاهای مرموز
نرخ ارز
مجله خبری لحظه نما:فرهنگ ازدواج دوم در کشور ما هنوز آنقدر رایج نشده که همه بتوانند به راحتی با آن کنار بیایند و به همین خاطر شاید برای برخی کمی عجیب برسد که زوجی که در ازدواج اول شان نتوانسته اند خوشبخت باشند چطور می توانند دوباره ازدواج کنند و اتفاقا خوشبخت هم شوند. نمونه بارز این موضوع ازدواج رضا فیاضی بازیگر، نویسنده و کارگردان محبوب بچه های دهه ۶۰ است که حالا دیگر ۱۱سالی می شود با همسر دوم اش فریده علم بیگی پیمان ازدواج بسته اند و در ارامش با عشق زندگی می کنند. آقای فیاضی که خاطرات شیرین زیادی برای همه ما به یادگار گذاشته، با همسرش فریده خانوم در بیمارستان و البته در شرایطی نامساعد آشنا شدند. ماجرا از این قرار بود که آقای فیاضی در استودیو سیما فیلم مشغول تمرین و بازی بودند که بر اثر یک اتفاق سرشان می شکند و دوستان و همکارانشان ایشان را سریع به بیمارستان هدایت که در چند قدمی استودیو بوده میرسانند. فریده خانم علم بیگی هم پرستار آن بیمارستان بودند که در همان دیدار اول دل آقای فیاضی را می برند البته اول و مهربان در گفت و گو با دیده بان از زندگی مشترک و خاطرات خوبشان برایتان گفته اند.

قسمت ما را به هم رساند
فریده علم بیگی: شاید برایتان جالب باشد اما در همان سالهایی که با هم ازدواج نکرده بودیم هم به هم نزدیک بودیم و بعدها و پس از اینکه با هم ازدواج کردیم متوجه این موضوع شدیم. مثلا اینکه در فلان سال خانه هایمان به فاصله یک چهارراه با هم بود و ما بی خبر نزدیک به هم زندگی می کردیم. سالیان سال حتی از زمانی که مجرد بودم و ایشان ازدواج کرده بودند اما خانه هایمان به هم نزدیک بوده تا زمانی که من به جبهه اهواز رفتم. رضاجان اهوازی هستند و به اهواز سفر می کردند من هم چون پرستار بودم در زمان جنگ برای کمک رسانی به جنوب و اهواز رفته بودم. ما در خیابانهای زیادی با هم همسایه یا حداقل نزدیک به هم بودیم تا درنهایت خیابان دروسی و میدان هدایت و سیما فیلم ما را به هم رساند.

 رضا فیاضی: آشنایی من و همسرم کاملا اتفاقی شکل گرفت، البته اتفاقی که بعدها هر دوی ما از آن خوشحال شدیم. من مشغول بازی در سریالی برای بچهها بودم که طی یک حادثه سرم شکست و خونریزی کرد. این سریال را گروه فیتیله که اصلا خودم آنها را به تلویزیون آوردم کار می کردند. شروع کار این گروه با نمایش «ت مثل تئاتر» با خودم بود و در این سریال هم کنار هم بودیم. سیما فیلم یعنی استودیویی که مادران مشغول کار بودیم نزدیک بیمارستان هدایت یعنی محل کار فریده همسرم بود. البته این بیمارستان تخصصی زنان و زایمان بود اما بخش اورژانس آن برای پذیرش سایر بیماران فعال بود و فریده هم در ان بخش کار می کرد. ان روزی که این اتفاق برایم افتاد و سرم شکست من با لباس نمایش و سر و وضعی خونین به بیمارستان رفتم و برای اولین بار هم فریده را انجا دیدم.

فریده علم بیگی: وقتی برای اولین بار رضا به من گفت با من ازدواج می کنی من گفتم نه و بعدش خیلی فکر کردم. راستش من با اینکه دوست داشتم ازدواج کتم اما از آن وحشت داشتم و نمیدانستم می توانم تصمیم درستی برای تشکیل دوباره یک زندگی یگیرم یا نه . به خاطر همین تردیدهایم هم به رضا پاسخ منفی دادم اما از طرف دیگر احساسی تنهایی می کردم و نیاز میدیدم که باید دیگر همدم و همسری داشته باشم که مونس همدیگر باشیم و از این تنهایی دربیایم. زمانی که من با رضا ازدواج کرده ۴۲ سالم بود و تا قبل از ازدواج با او حس خوشایندی در زندگی ام نداشتم. من آدم پرانرژی هستم و پر از ایده و عشق بودم ماهیچوقت دوست داشتن و عشق واقعی را لمس نکرده بودم اما با آمدن رضا به زندگی ام انرژی و حس های قشنگ دوباره در من زنده شد و احساس کردم تازه معنای عشق واقعی را چشیدم. من به قسمت باور دارم.

رضا فیاضی: من هم بعد از حدود ۴-۵ سال تنها زندگی کردن بعد از جدایی از همسر اولم با فریده آشنا شدم و قسمت این شد که با او ازدواج کنم راستش من هم از تنها زندگی کردن راضی نبودم و به نوعی اذیت می شدم، با اینکه برخی از دوستان میگفتند مجردی زندگی کردن خوبی هایی دارد اما واقعیت این است در آن ۴-۵ سالی که من تنها زندگی کردم هیچ خوبی در آن ندیدم و به همین خاطر دوست داشتم با کسی که بتوانم در کنار او احساس آرامش کنم ازدواج کنم و باقی عمرم را هرچند کوتاه یا بلند آن طور که خودم احساس راحتی و آرامش می کنم زندگی کنم.
رضافیاضی: من همیشه خانواده را دوست داشتم و دلم می خواست همسر داشته باشم و زندگی آرامی را بگذرانم، این اتفاق خوشبختانه از زمانی که فریده بر سر راه زندگی من قرار گرفت افتاد و همان طور که فریده گفت وقتی بعد از ازدواج مسیر زندگی مان را بارها و بارها با - هم مرور کردیم به این نتیجه رسیدیم ظاهرا قسمت بوده که ما با هم ازدواج کنیم. آرامشی که من در کنار فریده به دست می آوردم واقعا بی مثال بود.

فریده علم بیگی: این خصوصیت رضا در من هم وجود دارد، من هم همیشه دوست داشتم در کنار خانوادهام زندگی با عشق و آرامی را داشته باشم و خوشحالم که با ازدواج با رضا جان این اتفاق برایم افتاد.

آفتهای ازدواج را بشناسید
رضا فیاضی: یکی از آفتهای زندگی مشترک که باعث میشود زن یا مرد دچار مشکلات زیادی بشوند شک و سوءظن است. حسی اعتماد باید بین زن و شوهر وجود داشته باشد تا بتوانند با آرامش و خیال راحت کنار هم زندگی کنند در غیر این صورت زندگی مشترک برای هردویشان تبدیل به جهنم می شود. در شرایطی که اعتماد بین زن و شوهر وجود نداشته باشد زندگی در وجوه مختلفاش برای طرفین سخت می شود. ما خوشحالیم که این حس تمام و کمال در بین مان جاری است.

فریده علم بیگی: در تکمیل حرفهای رضا من هم باید این نکته را بگویم فرزندان کسانی که بعد از جدایی از همسر اول ازدواج می کنند باید کمی انعطاف بیشتری از خودشان نشان دهند و با این قضیه راحت تر کنار بیایند. خوشبختانه فرزندان من این موضوع را پذیرفتند و ما الان هم با هم رفت وامد داریم، اتفاقاجالب بود چندی پیش رضا به من گفت به بچه زنگ بزن بیایند اینجا چون
دلم برای نوه مان (نوه من) تنگ شده است.

صداقت را ھیچوقت فراموش نکنید
 فریده علم بیگی: برای من باعث افتخار بود که به عنوان همسر کنار هنرمندی مثل رضا فیاضی هستم. اما آن زمان که میخواستیم ازدواج کنیم راستش خیلی به این موضوع فکر نکردم که مثلا بخواهم پز همسر یک هنرمند شدن را بدهم. زمان آشنایی که بعدها به ازدواج ختم شد بیشتر عشق و محبت و انسانیت رضا برایم مهم بود و اینکه با کودک مهربان درونش و با همان قلب ساده پا پیش گذاشت و همه مسائل زندگی اش را با صداقت کامل برایم گفت. به نظرم صداقت یکی از مهمترین اصو در زندگی مشترک است و امیدوارم همه به آن پایبند باشند.

 رضا فیاضی: فریده درست می گوید، زندگی اصولی اساسی دارد که وقتی به انها پایبند باشی تاثیر مثبت اش را در زندگی خودت میبینی.

نظر رضا فیاضی و فریده علم بیگی درباره قسمت
جدیدترین روش جوانسازی واژینال
سبک زندگی
کودک وبانوان
گردشگری
فناوری اطلاعات
سلامت
آشپزی
چهره ها
دکوراسیون
رازهای موفقیت
سرگرمی
نام:
ایمیل:
* نظر: