مجله خبری لحظه نما| اخبار روز، آشپزی، دکوراسیون، سبک زندگی
کد خبر: ۲۳۲۶۹
تاریخ انتشار: ۰۹ خرداد ۱۳۹۵ - ۱۲:۳۰
تعداد بازدید: ۲۰۶۲
در خیابانها تضاد میان رنگ ها وجود دارد و جواب می دهد. اما در جایی که انسان سکونت دارد و در آن به طور مداوم زندگی می کند انتخاب هارمونی رنگ ها موثر است.
فروش اسید فسفریک
هیولاهای مرموز
نرخ ارز
هرچه زودتر خانه تان را خلوت کنید.
مجله خبری لحظه نما:در حال حاضر چیدمان خانه ها به سمت خلوتی رفته است. چرا که به خودی خود ازدحام در ترافیک و زندگی شهری ما وجود دارد. به عنوان مثال مردم در تعطیلات به مکانهایی می روند که از شلوغی شهری به دور و متنوع باشد. این تنوع در دنیا با عنوان مینیمالیست یا استفاده از ساده ترین طراحی ها شناخته می شود. من هم دکوراسیون خلوت و دور از شلوغی را ترجیح میدهم. چون وقتی که ازدحام زیاد شود، هر کدام از عناصر و وسایلی که در چیدمان خانه استفاده شده است، شخصیت خود را گم می کند. یعنی نمی تواند دریافت مثبتی برای افراد داشته باشد.

طبیعت را بشناسید
برای آپارتمانهای امروزی که از فضای کوچکتری نسبت به خانه های قدیمی برخوردارند، هارمونی رنگها اهمیت فراوانی دارد. در خیابانها تضاد میان رنگ ها وجود دارد و جواب می دهد. اما در جایی که انسان سکونت دارد و در آن به طور مداوم زندگی می کند انتخاب هارمونی رنگ ها موثر است. این انتخاب می تواند سکوت و آرامش را به همراه داشته باشد. آرامشی که فرد پس از حضور در محیط شلوغ بیرون از خانه به آن نیاز دارد. مصداق هارمونی رنگها در طبیعت هم وجود دارد. به عنوان مثال گل یک عنصر طبیعی است که هارمونی دارد. یعنی هر گلی در ساختار خودش رنگ هایی دارد که در ارتباط با یکدیگر به شکل هارمونی، هم طیف، مکمل یا هم خانواده عمل می کنند. در نتیجه به عقیده من بهترین گزینه برای شناخت هارمونی رنگها، شناخت طبیعت است. باید طبیعت را بشناسیم تا بتوانیم از آن الهام بگیریم. مثلا برای انتخاب ترکیب رنگ دیوارهایی که در یک اتاق کنار هم قرار می گیرند می توان از طبیعت برای ایجاد ترکیبی دلنشین در رنگ آمیزی این دیوارها کمک گرفت.

به ارتباط کلی چیدمان وسایل توجه کنید.
بهتر است سبکی که در انتخاب وسایل منزل مورد استفاده می گیرد، در ارتباط اشیا ا یکدیگر، از نظر رنگ، بافت و حس و حال ها در یک سطح باشد. برای مثال اگر از خطوط خشن در فضا استفاده می کنیدم باید این خطوط در همه وسایل مورد استفاده درخانه دیده شود و برعکس اگر از خطوط نرم استفاده می شود حتی در سطوح اشیا نیز باید این المان ملموس باشد. این همخوانی موجب می شود که وقتی وسایل خانه در ارتباط کلی با یکدیگر قرار میگیرند از همکاری و همخوانی برخوردار باشند.

رنگ های ترکیبی را امتحان کنید.
در هنر و ساختار معماری داخلی، رنگ به شکل خالص استفاده نمی شود. چرا که اگر رنگ به شکل خالص در رنگ آمیزی خانه ها به کار رود، بعد از مدتی کسالت بار و خسته کننده می شود. پس بهتر است به عنوان مثال ما از سبز خالص یا رنگی که با رنگ های دیگر تلفیق نشده باشد، کمتر استفاده کنیم تا بعد از مدتی تماشای رنگ محل زندگیمان آزاردهنده به نظر نرسد. وقتی رنگ ها به شکل ترکیبی مورد استفاده قرار می گیرند و به یک هارمونی رنگی می رسند که از طیف خاصی برخوردار است، زیبایی دلنشینی ایجاد خواهد شد.

وسایل خانه تان را به حداقل برسانید.
با در نظر گرفتن سلیقه شخصی، سبک و شرایط زندگی هر فرد می توان درباره نوع چیدمان منزلش سخن گفت. مثلا باید در نظر گرفت جمعیت اعضای خانواده چقدر است یا چه میزان رفت و آمد میهمان دل خانه شان وجود دارد. اما به طور کلی و همانطور که پیش از این هم اشاره کرده ام، بهتر است چیدمان خانه به گونه ای باشد که تعداد اشیای موجود در منزل به حداقل برسد تا خود معماری خانه بیانگر فضاها باشد نه وسایلی که در بخش شیای خانه قرار می گیرند. به عنوان مثال لازم نیست یک میز ناهارخوری را که به نسبت فضای خانه بزرگ است، بگذاریم تا فضای خوردن نهار را نشان بدهد. در یک کلام نمایان شدن معماری خانه و فضاهایش، وابسته به اشیای چیده شده در آن نباشد. در واقع اگر این موضوع را در نظر نگیرید، فضای حرکتی شخصی که در آن مکان وجود دارد را گرفته ایم. در صورتی که نباید مبلمان و چیدماتش به شکلی باشد که فضاهای حرکتی خانه را مختل کند. بگذاریم فضاهای مختلف منزل خودشان را معرفی کنند نه اینکه چیدمان آنها را به بیان شخصیت و کاربرد خود کنند.

وسایل خانه تان را با دقت بیشتری انتخاب کنید
در وهله اول، برای چیدمان منزل انتخاب درست وسایل خانه از اهمیت فراوانی برخوردار است. مثلا برای گذاشتن یک تابلو در خانه باید مواردی را در نظر بگیریم. مواردی همچون رنگ و ابعاد تابلو می تواند در فضای خانه موثر باشد. پس لازم است رنگ تابلو به شکلی باشد که با رنگ فضای خانه هم هارمونی باشد و ابعاد ان هم به بهتر نشان دادن فضای خانه کمک کند. این نکته را هم باید در نظر گرفت که اگر تابلویی که انتخاب کرده ایم رنگهای تندی را در خود جای داده است، با توجه به فضای متوسطی که برای خانه های امروزی در نظر میگیریم، بهتر است از ابعاد کوچکتری برخوردار باشد. نکته دیگر اینکه برای نصب تابلو در قسمتهای مختلف خانه، لازم است همخوانی حس و حال تابلو با بخش مورد نظرمان را بررسی کنیم. یعنی اگر بخواهیم تابلو را در اتاق خواب خود نصب کنیم باید ابعاد کوچکتری را برای آن در نظر بگیریم. چرا که تابلوی منتخب ما باید بازگوکننده حس ارامش و استراحت یک اتاق خواب باشد و بیان حس فضایی که در ان قرار می گیرد کمک کند. اگر تابلوی مورد مثال در پذیرایی یا هر فضای عمومی دیگر منزل قرار گرفته باشد، برخلاف اتاق خواب باید به ایجاد حس جنب وجوش و حرکت کمک کند. به طور کلی باید چیدمان وسایل خانه به گونه ای باشد که جزئی از فضاهای موجود بشود.

از دنیای مجازی کمک بگیرید
خوشبختانه در دنیای امروز که فضای مجازی گسترش یافته است، مردم در سایتهای و فضاهای مختلف مجازی با سبکهای معماری و چیدمان منزل آشناتر شده اند. همچنین سلیقه های مردم دنیا را در طراحی های منازل شان می بینند. این موضوع دید مردم نسبت به معماری و به خصوص معماری داخلی خانه باز کرده است. یعنی خود مردم با تصاویر بسیاری که از چیدمان منازل در فضای مجازی دیده اند، دیگر می دانند فضاهای درست حرکتی خانه به چه شکل است. در واقع دنیای مجازی در زمینه معماری حکم یک خودآموز را برای مردم دارد. من فکر می کنم حتی دنیای مجازی در تصحیح سطح سلیقه مردم نیز موثر بود. چرا که در سال هایی دورتر، که وسایل ارتباطات جمعی گسترش نیافته بود و سایتهای اطلاع رسانی اینترنتی کمتری وجود داشت، متقابلا سطح اطلاعات مردم پایین تر بود. اما الان، به خصوص قشر فرهنگی جامعه، از رخدادهای روز معماری مطلع هستند.

جدیدترین روش جوانسازی واژینال
سبک زندگی
کودک وبانوان
گردشگری
فناوری اطلاعات
سلامت
آشپزی
چهره ها
دکوراسیون
رازهای موفقیت
سرگرمی
نام:
ایمیل:
* نظر: