مجله خبری لحظه نما| اخبار روز، آشپزی، دکوراسیون، سبک زندگی
کد خبر: ۲۳۲۷۷
تاریخ انتشار: ۱۰ خرداد ۱۳۹۵ - ۱۲:۰۰
تعداد بازدید: ۱۱۶۷
برای شروع ابتدا هدفی ساده و دست یافتنی برای خود تعیین کنید. در همین راستا توصیه میشود روزانه ۵۰ لغت را انتخاب کنید و هنگام صحبت با دیگران از آنها استفاده کنید.
فروش اسید فسفریک
هیولاهای مرموز
نرخ ارز
مجله خبری لحظه نما:از کودکی به گوش ما خوانده اند که از گهواره تاگور دانش بجوی اما وقتی بزرگتر شدیم خیلی از بزرگترها وقتی صحبت از کسب علم و دانش بود می گفتند دیگه از ما گذشته! وقتی می پرسیدم چرا می گفتند دیگه نمی کشه،  حافظه ام ضعیف شده یا هزار تا مشغله فکری دارم و تمرکز لازم را ندارم. اما از آن طرف هم گاه در اخبار و نشریات شاهد
خبرهایی از این جنس هستیم که یک پیرمرد ۶۰ ساله با مثلا یک خانم ۷۰ ساله امسال کنکور داده و وارد دانشگاه شده است.

چطور شروع کنیم؟
برای شروع ابتدا هدفی ساده و دست یافتنی برای خود تعیین کنید. در همین راستا توصیه میشود روزانه ۵۰ لغت را انتخاب کنید و هنگام صحبت با دیگران از آنها استفاده کنید. سپس به تدریج به یادگیری گرامر بپردازید. از هر فرصتی استفاده کنید و خود را در معرض آن زبان جدید قرار دهید (گوش کردن و خواندن) نام خارجی تمام اشیای موجود در منزل خود را با برچسب مشخصی سازید. اگر برای فرزند خودداستانی می خوانید سعی کنید متن خارجی آن داستان را برایش بخوانید. فیلمها را با زیرنویسی خارجی تماشا کنید و بالاخره، برای یک دوست خیالی بخشی از کارھای روزمرہتان را تعریف کنید.

یادگیری متوقف نمی شود
 واقعیت این است که یادگیری یک امکان و توانایی ذاتی در انسان است که اگرچه به واسطه کهولت سن و پیر شدن ذهن مثل هر عضو دیگری مغز و حافظه هم ضعیف می شود اما اگر شیوه آموزش صحیح و متناسب هر سن وسال را بدانیم فرآیند یادگیری متوقف نخواهد شد. امروزه در سطح آکادمیک و در رشته علوم تربیتی شاخه تخصصی و مستقلی به عنوان آموزش بزرگسالان وجود دارد که در همین زمینه مطالعه و پژوهشی می کند. اگر شما هم جزو کسانی هستید که فکر می کنید به دلیل بالا رفتن سن وسال تان از یادگیری زبان دوم ناامید هستید حتما این مطلب را بخوانید و خود را برای شروع یادگیری زبان آماده کنید.

زبان دوم مثل زبان مادری نیست
نکته اول اینکه این خطای ذهنی را فراموش کنید که باید مثال کودکان زبان را فرا بگیرید. واقعیت این است که یاد گرفتن زبان دوم مانند زبان مادری نیست. کودکان زبان نخست را زمانی که در محیط زبان مادری شان کاملا قرار دارند، می آموزد. آنها در حقیقت هر روز با لغات و جملات مختلف، روزی ۱۹ ساعت بمباران میشوند، اما یاد گرفتن زبان دوم برای بزرگسالان در زمینه و موقعیتی کاملا متفاوت رخ میدهد. آنها کار می کنند و مسئولیت خانواده شان را به عهده دارند و ممکن است روزانه زمان بسیار محدودی - در بهترین حالت روزی نیم ساعت - برای اموزش زبان اختصاص دهند.

فن آوری را به خدمت بگیرید
 زبان گوشی همراه، لپ تاپ، آیپد و هر وسیله کامپیوتری دیگری که در اختیار دارید را براساس ان زبان خارجی تنظیم کنید. به این طریق ظرف مدتی کوتاه قادر به یادگیری تعداد زیادی لغت از طریق این ابزارها خواهید بود. همچنین می توانید از آموزشهای موجود در اینترنت کمک بگیرید. در نظر داشته باشید که با یادگیری یک زبان جدید دروازهای از تجارب به رویتان باز میشود. با یادگیری یک زبان درواقع با تمام تجارب آن زبان آشنا می شویم. شما می توانید تمام چیزهای مورد علاقه خود را به فرصتی ناب جهت یادگیری زبان تبدیل کنید. مثل تماشای فیلمهای مورد علاقه خود بدون دوبله یا زیرنویسی فارسی، یا دیدن نسخه یک دستور آشپزی به زبان اصلی.

پشتکار داشته باشید
قطعا به کار بستن روشهای فوق به کمی همت و پشتکار نیازمند است بنابراین با اولین ناکامی نباید ناامید شد. خوشبختانه بزرگسالان از ذهنیت انتزاعی بیشتری نسبت به کودکان برخوردارند و استفاده از آن می تواند ضعفهای حافظه را تا حدودی جبران کند. اگر هنوز هم ته دل تان قرص نیست به سراغ هم سن وسال های خود و حتی بزرگتر از ان بروید که یک روز در موقعیت شما بودند و اکنون به راحتی با زبان دوم صحبت می کنند

جدیدترین روش جوانسازی واژینال
سبک زندگی
کودک وبانوان
گردشگری
فناوری اطلاعات
سلامت
آشپزی
چهره ها
دکوراسیون
رازهای موفقیت
سرگرمی
نام:
ایمیل:
* نظر: