مجله خبری لحظه نما| اخبار روز، آشپزی، دکوراسیون، سبک زندگی
کد خبر: ۲۳۳۳۶
تاریخ انتشار: ۱۹ خرداد ۱۳۹۵ - ۱۰:۰۰
تعداد بازدید: ۹۸۸
زمستان ۱۳۷۸ بود که «برنامه نود» که تازه شکل گرفته بود، اشک های فوتبالیستی را نشان داد که از تیم ملی خط خورده بود.
فروش اسید فسفریک
هیولاهای مرموز
نرخ ارز
مجله خبری لحظه نما:زمستان ۱۳۷۸ بود که «برنامه نود» که تازه شکل گرفته بود، اشک های فوتبالیستی را نشان داد که از تیم ملی خط خورده بود. عبدالله ویسی که با تیم ملی در اردوی کیش حضور پیدا کرده بود، برای سفر به آمریکا تقریبا حضور او قطعی شده بود که در آخرین لحظات خط خورد و محمد نوازی مدافع مورد علاقه پورحیدری، مربی وقت تیم ملی، جایگزین او شد. عبدالله در رختکن سپاهان مقابل دوربین نود از ناباوری خط خوردنش در آخرین لحظات گفت و وقتی به اینجا رسید که: «من به پسرم شایان قول دادم برایش سوغاتی بیارم، حالا جواب پسرم روچی بدم؟» ناگهان بغضش ترکید و دیگر نای حرف زدن نداشت. اولین باری که اسم عبدالله ویسی در ایران پیچید، در سال ۱۳۹۷ بود، جوان رامهرمزی در تیم شاهین اهواز با شماره ۱۹ در چهارچوب جام حذفی برابر پرسپولیس توانست بدرخشد، دیداری که شاهین اهواز موفق شد ۳-۱ بازی را ببرد و درنهایت با برد برابرملوان در فینال شاهین اهواز قهرمان جام حذفی ایران شد تا اولین و تنها قهرمانی ویسی به عنوان بازیکن در فوتبال ایران به دست بیاید. متولد دوم فروردین ۱۳۵۰ حدود ۱۵ سال حرفه ای در تیم هایی مانند شاهین، جنوب و استقلال اهواز فولاد خوزستان و سپاهان اصفهان در پست مدافع راست بازی کرد و پس از پایان دوران بازی اش به فکرمربیگری افتاد. حرکت او ازدستیاری درفولاد آغاز شد و یک قهرمانی در لیگ به عنوان کمک مربی به او کمک زیادی کرد. دستیاری دردو باشگاه دیگر او را با الفبای مربیگری آشناترکرد تا برسد به سرمربیگری در دو باشگاه بهبهان و رامهرمز و رسیدن به چیزی که می خواست. ویسی بعد از دستیاری فرکی به مربیگری صبا در غیاب او رسید و با تعدادی جوان توانست سهمیه آسیا کسب کند. بعد یک تجربه ناموفق درپیکان تا برسیم به اصلی ترین انتخاب او در دو سال پیش یعنی استقلال خوزستان. عبدالله ویسی دو فصل پیش به لطف تفاضل گل از سقوط به لیگ یک بازماند. در لیگ چهاردهم رتبه چهاردهم را کسب کرد و در بازی پلیآف توانست مس کرمان را شکست بدهد و در لیگ برتر بماند. اما داستان عبدالله ازلیگ پانزدهم یعنی تابستان ۹۴ آغاز شد. تیمی به نام فولاد نوین به لیگ برتر صعود کرد اما به دلیل حضور فولاد خوزستان امکان حضور در لیگ را نداشت. امتیاز تیم به استقلال اهواز واگذار شد و بازیکنان جوان تیم، بلاتکلیف ماندند. قرار شد بازیکنان بین فولاد و استقلال خوزستان تقسیم شوند.

اسکوچیچ اعتقادی به این بازیکنان بی تجربه نداشت ولی درعوض ویسی با شناخت دقیق، بهترین -های آنها را شکار کرد. عبدالله ستارههای گمنام لیگ دسته یک را که اکثرا خوزستانی بودند، به تیمش اضافه کرد، جوانانی چون رحیم زهیوی، حسن بیات سعید، فرشاد جانفزا، عقیلی کعبی، عاشوری، پیمان شیرزادی، دانیالی ماهیانی، فرشاد سالاروند و ... و البته دو سه خرید لیگ برتری که حکیم نصاری، جلال عبدی و گودرز داوودی شاخصی هایشان بودند. همین گروه گمنام البته با انگیزههای فراوان با چند خرید خارجی تبدیل به تیمی شدند که هر چند هفته اول لیگ را باختند اما در ادامه هرهفته در میان ۵ تیم بالای جدول بودند. آنها یک دروازه بان خوب برزیلی جذب کردند به نام داخسوس که در کلی فصلی یعنی در ۳۰ بازی تنها ۱۴ گل دریافت کرد و منجربه این شد که ویسی جمله معروف: «یک دروازه بان خوب از یک پدر و مادر خوب بهتر است» را عنوان کند!

استقلال خوزستان که فصلی پیش برای بقا در لیگ برتر می جنگید، حالا درکنار پرسپولیس و استقلال تهران یکی از سه ضلع مدعیان قهرمانی بود و هفته آخربه لطف لغزش رقیبان در موقعیت صدرنشینی قرار گرفت. عبدالله ویسی در تمام طول فصل با انگیزش روانی و صرف فعل خواستن جوان هایش را به این باور رساند که حتی اگر دیگران قضاوت می کردند که تیم در نیم فصل صدرنشینی را از دست خواهد داد، اما خودشان را باور داشته باشند تا به هفته آخر برساند. آنجا که تیمشان در حضور ۵۰ هزار هوازی تنها به بردن نیاز داشت و بیشتر از اینکه چشم به نتایج دیگران داشته باشد، تنها به خودشان می نگریستند. عبدالله ویسی در آخرین جلسه توجیهی بازیکنانش بیشتراز اینکه به نکات فنی بازی آخر با ذوب آهن بپردازد، به انگیزه دادن به بازیکنانش و همین طور پخش قهرمانی لسترسیتی، تیم گمنام انگلیسی، بازیکنانش را بیشتر با نیروی انگیزه به میدان فرستاد تا در تاریخ ورزشی ایران ماندگار شود و با تیمی جوان اما پرانگیزه اولین قهرمانی ایران را با استقلال خوزستان کسب کند. در شبی که شایان هم در ورزشگاه حاضر بود و سوغاتی خوبی از پدر گرفت. این بار ویسی اشک ریخت اما متفاوت با اشاکی که ۱۶ سال و ۴ ماه پیشتر ریخته بود.

جدیدترین روش جوانسازی واژینال
سبک زندگی
کودک وبانوان
گردشگری
فناوری اطلاعات
سلامت
آشپزی
چهره ها
دکوراسیون
رازهای موفقیت
سرگرمی
نام:
ایمیل:
* نظر: