مجله خبری لحظه نما| اخبار روز، آشپزی، دکوراسیون، سبک زندگی
کد خبر: ۲۳۳۳۸
تاریخ انتشار: ۱۹ خرداد ۱۳۹۵ - ۱۲:۰۰
تعداد بازدید: ۱۰۵۹
این پرسش در دنیای موفقیت بسیار مطرح می شود که چرا بعضی ها که اساسا اطلاع چندانی از فرمول ها تکنیک ها و فلسفه موفقیت ندارند موفق می شوند؟
فروش اسید فسفریک
هیولاهای مرموز
نرخ ارز
مجله خبری لحظه نما:این پرسش در دنیای موفقیت بسیار مطرح می شود که چرا بعضی ها که اساسا اطلاع چندانی از فرمول ها تکنیک ها و فلسفه موفقیت ندارند موفق می شوند؟ ولی بعضی های دیگر که ده ها کتاب خوانده و به جلسات و سمینارهای زیادی رفته اند و برای خودشان یک پا کارشناس موفقیت شده اند، راه به جایی نمی برند یا اینکه دست کم دستاوردها و افتخاراتی را که کسب می کنند. حتی در مقایسه با توانمندی های خودشان قابل توجیه نیست؟ بالاخره حوزه موفقیت همه اش که تکنیک و اجرا نیست گاهی وقت ها نقدها، سوالات و ابهاماتی نیز در آن مطرح می شود که باید درباره آن ها فکر کرده و تکلیفشان را روشن کرد.

ما می دانیم که ...
 معلومات، چیزهایی هستند که میدانیم و مجهولات هم، مواردی هستند که درموردشان چیزی نمی دانیم. حالا و بدون تلفت کردن وقت، این قاعده ساده و قدرتمند را به دنیای موفقیت می کشانم؛ همه ما می دانیم که اگر سحرخیز باشیم و در ابتدای روز کارهای مهمان را انجام بدهیم، روز خوبی را شروع خواهیم کرد و نیز می دانیم که مدیریت زمان، می تواند ما را به موفقیت نزدیک کند؛ درواقع مدیریت زمان یعنی کارهایمان را دو بخش مهم و غیرمهم تقسیم کنیم و همه تمرکزمان را روی کارهای مهم بگذاریم. ما می دانیم که اگر روزی نیم یا یک ساعت و آن هم در وقتهای مرده، به فایلهای صوتی مفید گوشی کنیم، در پایان سال کلی دانش مفید کسب خواهیم کرد.

این فهرست بی نهایت
ما می دانیم که باید در خود و عادتهایمان، تغییراتی ایجاد کنیم تا به اهدافی که می خواهیم، برسیم. ما می دانیم که باید مدیریت و بودجه بندی مالی را در زندگی مان جدی بگیریم تا به استقلال مالی برسیم و... ؛ همچنین می دانید که این فهرست را همین طور می توان ادامه داد و به ده ها و بلکه صدها مورد رسید. اصلا بیایید تمرینی کنیم تا خودتان هم شگفت زده شوید؛ همین الان اگر کامپیوتردام دستتان است، یک صفحه ورد خالی باز کنید و قسمت فهرست را فعال کنید تا به شماره، شروع کنید به نوشتن؛ یا یک صفحه یادداشت در گوشی همراه هوشمندتان باز کنید؛ یا یک یک صفحه از دفترچه یا دفترتان را به این کار اختصاص دهید.

نسبتی که حرف ھا دارد
 برای موفق شدن در زندگی و کارتان، چه کارهایی باید بکنید ؟ شروع کنید به نوشتن و هرچه که در این زمینه تکنیک و فرمولی و دانش دارید، به صورت فهرست وار، پشت سرهم بنویسید. ده دقیقهای به این کار ادامه بدهید؛ البته اگردلتان خواست بیست دقیقه یا حتی نیم ساعت هم این کار را می توانید ادامه بدهید. خیاب، چند مورد شده اند؟ ده، بیست یا چهل مورد؟ حالا لطفا کنار مواردی ازاین فهرست که عملیاتی و اجرایی کردهاید، نشانه ای بگذارید. خب، حالا چند مورد شده اند؟ نسبت بگیرید؛ ببینید نسبت آنچه که عمل می کنید، به آنچه که می دانید باید برای موفقیت عمل کنید، چقدر است؟

اگر همین را عملیاتی کنید...
می بینید؟ شما دانستنیهای زیادی در حوزه موفقیت دارید؛ اما عملی کردنی های شما، بسیار کم است. اگر و تنها اگر شما به همین «دانستنیهای خودتان» عمل کنید، سه اتفاق فوق العاده برایتان خواهد افتاد: اول اینکه، موفقیتهای خوبی به دست خواهید آورد.

 دوم اینکه، آنچه که می دانید، در شما درونی و ماندگار خواهد شد؛ یعنی برای همیشه، متعلق به شما خواهد بود؛ چرا که دانش، فقط به شرط عمل کردن و تمرین کردن در انسان، ماندگار گسترده و بیشتر می شود؛ وگرنه پرمی کشد و می رود به جایی دیگر.

سوم اینکه، انچه که از دنیای موفقیت و برای طی ادامه مسیرنمی دانید، برای شما آشکار خواهد شد؛ چرا که خداوند به شما چنین وعده ای داده است و اینکه علم، تنها به شرط تجربه است که گسترش پیدا می کند؛ و اگر تجربهای در میان نباشد، نه تنها گسترش هم در کار نخواهد بود، که اساسا فراموشی هم خواهد شد.

موفقیت نامشروط نداریم
 حالا برمی گردیم به سوال ابتدایی:
چرا بعضی ها که از دنیای موفقیت چیزی نمیدانند یا اندازه ما چیزی نمیدانند، بسیار موفق تر از ما هستند؟

 فکر میکنم که جواب این شبهه و اشکال مهم را، دیگر خودتان می دانید:
 آنها چیزهایی میدانند؛ البته در قیاس با کسانی که مدام این جور کتاب ها را مطالعه می کنند، اطلاعاتشان کم و حتی شاید، ناچیز باشد. اما تفاوت بزرگ این گروه با دیگران، عملی به معلوماتشان است. درواقع موفقیت نامشروط وجود ندارد و همه موفقیتها مشروط هستند؛ مشروط بر اینکه عملی به معلومات و چیزهایی که می دانیم، فراموش نشوند.

حرکت از معلوم به مجهول
 هر کسی که این شرط را رعایت می کند، موفق میشود. شاید آن فردی که از نظر شما دانش موفقیتی چندانی ندارد و اصلا در سطح چنین موفقیتهایی دانسته نمی شود، دست کم به این معتقد است که «از ما حرکت، از خدا برکت»، «سحرخیزباشی تا کامروا باشی»، «آدم خوش حساب، شریک مال مردم است» یا «احتیاط، شرط عقل است» و یا «آن که گردو می دهد، آن را برای ما نمی جود» و مواردی از این دست. این ها را هم ازضرب المثل های رایج ما یاد گرفته است و درنتیجه به همین چند نکته ساده عمل می کند و درپایان او به چهار شرط معلوم عمل می کند و درعوضی خداوند طبق وعده ای که داده است، چهلی نکته موفقیتی دیگر را برایش آشکار می کند؛ یعنی بعد از عمل کردن، مجهولات موفقیتی او، تبدیل به معلومات موفقیتی می شود.

 چند اتفاق شیرین دیگر
و اما بعد، چند اتفاق شیرین دیگر هم برای چنین افرادی می افتد؛ اول اینکه چون کارشان را دارند تجربی پیش میبرند، دانشی که به دست می آورند، کاملاکارگشا، به روز و متعلق به جغرافیای محل زندگی انهاست و به درد همه می خورد؛ دوم اینکه، آنها دانشی درونی و ماندگار دارند که همه جا، می توانند از آنها استفاده کنند و هیچ دزدی هم نمی تواند از آنها سرقت کند. درواقع دانش آنها، کتابی و ورقی نیست، بلکه درونی و اکتسابی است و سومین مورد اینکه آنها در مسیر تجربه پیش می روند و مدام، موفقیتها و دانششان، زیاد و زیادتر می شود؛ درنتیجه موفقیت هایشان هم ماندگارتر و بیشتر خواهد بود.

 توصیه میشود این قدردنبال نصیحتها و سفارش های موفقیتی و پیشرفتی جدید نباشید؛ کمی به درونتان مراجعه کرده و «دانستنیهای موفقیتی» قدیمی تان را فهرست کنید و درنهایت ببینید به چه مقدار از آن، عمل کرده اید. اگر از الان به آنچه که می دانید، عمل کنید، بقیه مجهولات و مسیر هم، برایتان روشن خواهد شد و در حد و اندازه همان گروهی که علی رغم نداشتن دانش زیاد، به موفقیتهای بسیاری میرساند، موفقیتهایی را
کسب خواهید کرد.

جدیدترین روش جوانسازی واژینال
سبک زندگی
کودک وبانوان
گردشگری
فناوری اطلاعات
سلامت
آشپزی
چهره ها
دکوراسیون
رازهای موفقیت
سرگرمی
نام:
ایمیل:
* نظر: