مجله خبری لحظه نما| اخبار روز، آشپزی، دکوراسیون، سبک زندگی
کد خبر: ۲۳۳۴۷
تاریخ انتشار: ۲۰ خرداد ۱۳۹۵ - ۱۰:۳۰
تعداد بازدید: ۱۲۱۵
بهای موفقیت چیست ؟ موفقیت همیشه این نیست که فقط به خود فکر کنیم و به دنبال خواسته های شخصی و منافع فردی مان باشیم.
فروش اسید فسفریک
هیولاهای مرموز
نرخ ارز
مجله خبری لحظه نما: موفق شدن همیشه این نیست که فقط به خود فکر کنیم و به دنبال خواسته های شخصی و منافع فردی مان باشیم. گاهی لازم است تلنگری به خود بزنیم، مبادا مسیری که می رویم اشتباه باشد، مبادا جایی که ایستاده ایم نامناسب باشد، مبادا دردام باورهای کهنه خود اسیرشده ایم یا مباداهای دیگر درواقع می خواهیم به موفق شدن از زاویه دیگری بنگریم یا بهتر است بگویم می خواهیم موفقیت مان را تثبیت و تضمین کنیم. به حکایت زیردقت کنید: چوپان ساعت ها تلاش کرد تا بزچالاک از جوی آب بپرد تا به دنبال آن بقیه گله از جوی بپرند، هرچه کرد، نشد که نشد! پیر دنیا دیده ای، شاهد ماجرا بود، پس از اینکه چوپان خسته و ناامید کناری نشست، پیربه سراغ او رفت و گفت: «من چاره کار را می دانم.» چوپان نیشخندی زد و گفت: «هرچه می خواهی بکن تابزاز جوی بپرد، من با این نیروی جوانی نتوانستم، می خواهم بدانم تو چه می خواهی بکنی؟» پیربا چوب دستی خود آب جوی را گل آلود کرد و بعد بزرالب جوی برد و با کمی هدایت، بزاز جوی پرید و به دنبال ان همه گله پریدند. چوپان مات ومبهوت درجای خویشی خشکشی زده بود! پیرمرد توضیح داد: «مادامی که باز خودش را در آب می دید، حاضر نبود پاروی خویش بگذارد، ولی وقتی آب گل آلود شد، دیگر خودش را ندید و از جوی پرید!»

 حکایت بالا به من و شما درس بزرگی می دهد. آن بز که حیوانی بیش نبود، حاضر نبود پا بر سر خویش بگذارد و خود را بشکند، حال چطور انتظار داریم انسان، به ویژه فردی که از خود بتی می سازد وحتی خود را می پرستد، پاروی خویش بگذارد! گاهی آن قدرمشغول این پرستش میشویم که نه تنها از جوی، بلکه از جای خویش هم حرکت نمی کنیم و سالها اسیر سلولی می شویم که در خیال خود قصری ساخته ایم و با تنیدن پیله به دور خود، درجا میزنیم. چه کنیم؟

1. هیچ کس کامل نیست
انتقاد، پیشنهاد، گله و توصیه های دیگران را بپذیریم، بشنویم و بعد عاقلانه و منطقی بررسی کنیم و آنچه که درست است بدون غرورانجام دهیم و هیچگاه از خودمان شخصیت کاملی و بی عیب نسازیم. یادمان باشد هرزمانی که به خود برچسب بهترین، کامل ترین و بی نقص ترین را بزنیم، همان جا نقطه سقوط ماست.

 ۲. خودشکن، آینه شکستن خطاست
چرا فکر می کنیم همیشه با آن کسی که مشکل داریم، تقصیر اوست؟ چرا یک درصد هم احتمالی نمی دهیم که ما باید از کسی که با او اختلاف داریم، معذرت خواهی کنیم؟ وقتی درآینه عیبی در ظاهر خود می بینیم، سریع خود را اصلاح می کنیم، راستی چرا این کار را در زندگی روزمره انجام نمی دهیم و سعی میکنیم دیگران را تغییر دهیم؟ چرا خود را اصلاح نمی کنیم؟ یادمان باشد اگر خودمان، خودمان را تغییر ندهیم، کسانی که دوستشان داریم و با آنها مراوده داریم، به مرورما راعوض می کنند و جایگزین بهتری به جای ما انتخاب می کنند و آنگاه ما تنهای تنها می مانیم؛ پس عزممان را جزم کنیم و برغرور کاذب خود غلبه کنیم.

 ۳. خودمان را دوباره بسازیم
بیایید آب را گل آلود کنیم و تصویری را که از خودمان می بینیم، به هم بریزیم تا بتوانیم از خود عبور کنیم و آدم دیگری شویم، اصلا بیایید به جای فقط خود را دیدن، ببینیم دیگران که دوست داشتنی و موفق مانده اند، چطور از هنر خود شکنی بهره بردهاند و به فروتنی، دگردوستی، محبوبیت و قدرت نفوذ دست یافته اند؟ پس از انها الگو بگیریم تا مثل انان شویم.

 ۴. موفق شدن یا موفق ماندن
بسیار شنیده ایم که دوست یافتن آسان است، ولی نگه داشتنش هنرمی خواهد. حالا می گوییم پولدارشدن سخت نیست، ولی پولدارماندن خیلی سخت است؛ دقیقا مثل معروف شدن که راحت بوده، ولی محبوب شدن بسیار دشوار است. همه ما دوست داریم موفق شویم ولی به چه قیمتی؟ چه چیزهایی را می خواهیم از دست بدهیم تا به موفقیت برسیم؟ چقدر جرئت داریم تا گاهی پاروی خواسته های خود بگذاریم و با دوراندیشی آینده ای زیبا داشته باشیم و آن را بالذت موفقیت موقتی تعویض نکنیم. دوراندیشی ولحظه ای تأمل در تصمیمگیریها به ما کمک میکند تا پس از کسب موفقیت، همچنان موفق بمانیم.

 ۵. پیرحکایت زندگی ما کیست؟
 یکی از ویژگی های افراد خودپسند و مغرور این است که هیچ کسی را قبول ندارند و خود را از هر تجربه ای، پخته تر می دانند؛ بنابراین خیلی راحت همه را کنار میزنند و زمانی که به بن بست می رساند یا زمین می خورند، انگشت اشاره را به سمت دیگران میگیرند و زمین و زمان را مقصر میدانند. چوپان قصه مادرسی قشنگی به ما داد، یک نگاهی به اطراف خود بیندازیم و از تجربه دیگران بهره بگیریم تا انرژی، عمرو سرمایه خود را صرف به دست آوردن آسایش، آرامش و موفقیت کنیم.
جدیدترین روش جوانسازی واژینال
سبک زندگی
کودک وبانوان
گردشگری
فناوری اطلاعات
سلامت
آشپزی
چهره ها
دکوراسیون
رازهای موفقیت
سرگرمی
نام:
ایمیل:
* نظر: