مجله خبری لحظه نما| اخبار روز، آشپزی، دکوراسیون، سبک زندگی
کد خبر: ۲۳۳۵۱
تاریخ انتشار: ۲۲ خرداد ۱۳۹۵ - ۰۹:۳۰
تعداد بازدید: ۱۱۸۷
ده نکته برای بازاریابی تلفنی حرفه ای و موفق - بازاریابی تلفنی کارآسانی نیست و اغلب از بازاریابی حضوری سخت تراست. یکی از دلایل آن است که مشتری شما را نمی بیند
فروش اسید فسفریک
هیولاهای مرموز
نرخ ارز
فتح بازار از پشت تلفن
مجله خبری لحظه نما: بازاریابی تلفنی کارآسانی نیست و اغلب از بازاریابی حضوری سخت تراست. یکی از دلایل آن است که مشتری شما را نمی بیند. حتی اگر مشتری شما را ملاقات نکند و نبیند، انتقال دادن تصویری حرفه ای از پشت تلفن برای موفقیت، نیازمند تلاش زیاد است. این ده نکته می تواند به شما کمک کند حرفه ای تربه نظر برسید و در بازاریابی تلفنی موفق تر عمل کنید

1. از هدفون استفاده کنید
گذاشتن هدفون عاملی روان شناختی برای آمادگی کاری است؛ زمان فعالیت رسیده است! استفاده از هدفون دستهای شما را آزاد می گذارد، طوری که بتوانید راحت یادداشت بردارید. با یادداشت کردن اطلاعات مهم، بهتر می توانید تمام نکات مهم را مرور خلاصه و پیگیری کنید.
وقتی قرار نیست برای نگه داشتن گوشی تلفن بین گوشی و شانه تان تمرکز کنید، می توانید برمشتری تمرکز کنید. در ضمن با استفاده از یک هدفون خستگی عضلات گردنتان را نیز کاهش می دهید و احتمال افتادن گوشی تلفن از دستتان کمتر می شود.

2. ایستاده صحبت کنید.
آیا تا به حال دقت کرده اید که چرا خواننده ها هنگام اجرای برنامه همیشه میایستند؟ این امر اتفاقی نیست. آنها می دانند صدایشان زمانی که پرده دیافراگم تا نشود، با دامنه و قدرت بیشتری منتقل می شود.

از این راز خواننده ها برای مقتدرانه تر و با اعتماد به نفس تر به نظر رسیدن هنگام صحبت با مشتری در پشت تلفن استفاده کنید. صاف بایستید و انرژی و شور و هیجان را به بیرون سرازیر کنید.

3. یکنواخت صحبت نکنید.
با تن صدای یکنواخت و کسل کننده حرف نزنید. اگرچه تن صدای شما آن چیزی است که صدای شما را می سازد. اما میتوانید با کمی توجه به آن ارتباط تلفنی تان را بهتر کنید. اطمینان حاصل کنید که تن صدایتان پیامی را که می خواهید، به شنونده منتقل میکند. اگر خیلی آهسته صحبت کنید، عبارت «می توانید دوباره آن را تکرار کنید؟» را به دفعات خواهید شنید. اگر خیلی بلند حرف بزنید مشتری مجبور میشود گوشی تلفن را از خود دور کند. کمی بلندتر از حد معمول صحبت کنید. همین موضوع این حس را منتقل میکند که شما بسیار پر انرژی هستید.

اکثر فروشندگان سریع صحبت میکنند. قبل از قطع شدن تلفن ازسوی مشتری با شور و هیجان و علاقه نکات فروش را به گوش مشتری برسانید. آهسته صحبت کردن نیزهمان قدر می توانند بد باشد.

4. کمتر حرف بزنید... بیشتر گوش دهید
هرچقدر بیشتر به صحبت های دیگران گوش دهید، اطلاعات بیشتری کسب می کنید. اگر فقط حرف بزنید و نخواهید چیزی را گوش کنید، چیزی دستگیرتان نخواهد شد.

با مطرح کردن یک یا دو سوال شروع کنید و بعد به طرف مقابل اجازه صحبت بدهید. طوری حرف بزنید که در جریان اطلاعات بیشتری درباره مشتری، شرکت، نیازها، خواسته ها و اولویتهای او قرار بگیرید. تنها با امکان صحبت دادن به مشتری می توانید این اطلاعات را به دست آورید و بهترین شیوه پاسخگویی به نیازها و برآوردن اولویت ها و ارزشهای مشتری را کشف کنید. به عنوان پاداش این رفتارتان، مشتری از اینکه چقدر شما باهوش و با معلومات هستید، شگفت زده گوشی را می گذارد!

۵. بدنتان را آماده کنید
برای این که در فروش تلفنی بهتر و مؤثرتر عمل کنید، چند تمرین ورزشی گرم کننده به منظور آماده کردن بدنتان انجام دهید. قبل از برقراری اولین تماس تلفنی تان، ورزشهای صورت را انجام دهید، به این ترتیب که عضلات صورتتان را منقبض کرده و سپس رها کنید و دندان هایتان را چند بار به هم بفشارید و سپس رها کنید. آهسته خمیازہ بکشید تا عضلات گونه ها و پوست صورتتان را آماده کنید. چند بار گونه هایتان را پراز هوا و خالی کنید. با بالابردن و پایین انداختن شانه ها، انقباض گردن و شانه ها را برطرف کنید. انجام چند تمرین کششی برای کل بدن نیز ایده بدی نیست.

6. صدایتان را گرم کنید.
برای آنکه صدای شما خوب و دلپذیر باشد باید آن را گرم کنید. زمزمه کردن تمرینی عالی برای تارهای صوتی است.

قبل از برقراری اولین تماس تلفنی، کمی حرف بزنید؛ مثلا نقشه شام امشب را با همسرتان بکشید. از بچه ها بپرسید برای امروز چه نقشه ای دارند. با یک همکارکنار آب سردکن اداره گپ کوتاهی بزنید.

۷. پیش از تماس تمرین کنید
هر فروشنده ای از تمرین نوشته های اصلی و مکالماتش قبل از برداشتن گوشی تلفن سود زیادی میبرد. توصیه می کنم دست کم پانزده دقیقه قبل از هر جلسه تمرین کنید. تمرین را با صدای بلند انجام دهید از اینکه ممکن است همکارانتان شما را دست بیندازند، نگران نباشید؛ آنها زمانی که نتیجه کارتان را در فروش ببینند دیگر نخواهند خندید. این مراحل را کامل تمرین کنید: مقدمه و جملات آغازکننده، نوشته ها و دیالوگهای جلب مشتری، پیگیری قرار ملاقاتها، نوشته های پیگیری و بستن قراردادها؛ تمام این موارد را تمرین کنید.

یک جلسه پیگیری تمرینی در پایان هر روزترتیب دهید. از یک همکار، دوست یا سرپرست دلسوز بخواهید با شما در اجرای این تمرین همکاری کند. اگر زمانی را به طور منظم برای بهبود مهارتهای فروش تلفنی تان در نظر بگیرید، مطمئن باشید در مکالمه تلفنی نیز به عنوان یک حرفه ای ماهر ظاهر می شوید.

۸. تلفنهایتان را دسته بندی کنید
به منظور حداکثر تاثیر و اثربخشی بهینه، تلفن ها را دسته بندی کنید؛ برای مثال تمام تماس های جلب مشتری را در یک چهارچوب زمانی، مثلا در دو ساعت اول صبح، بگیرید و سپس روزتان را با یک جلسه اختصاص داده شده به انجام تلفنهای پیگیری دنبال کنید. دست کم ده تلفن مشابه را در یک ردیف قرار دهید و پشت سر هم تماس بگیرید. با تمرکز بریک نوع، شما خودتان را بیشتر در منطقه مخصوص زمین بازی قرار می دهید و بر مهارت ها و قدرت های مورد نیازتان برای دستیابی به نتیجه تلفنی موفق متمرکز می شوید. به محض اینکه تماس ها را یک به یک علامت میزنید، متوجه می شوید با هر تماس نتایج بهتری کسب می کنید.

۹. صدای تماس هایتان را ضبط کنید
وقتی تماس هایتان ضبط می شوند، نه تنها یک نوار ضبط شده ارزشمند از مکالمه تلفنیتان ایجاد می کنید و موردی که بعدا هروقت نیاز داشتید به آن مراجعه میکنید، بلکه ابزاری ارزشمند برای ارزیابی خودتان ایجاد می کنید. به این موارد دقت کنید: آیا خیلی سریع صحبت کردید؟ خیلی حرف زدید؟ آیا تهاجمی به نظر می رسیدید؟ به نظر آماده نبودید؟ طوری به خودتان گوش دهید که انگار یک مشتری گوش میدهد. با انجام این کار، روش هایی را کشف می کنید که با آنها می توانید مهارتهای فروش تلفنی را ارتقا دهید.

10. یادداشت کنید.
یک بازاریاب تلفنی حرفه ای هیچ گاه بدون داشتن دفتر و قلم تماس ها را آغاز نمی کند. تمام نکات مهمی که مشتری می گوید را یادداشت کنید. خیلی زشت است که از مشتری سوالی بپرسید که قبلا آن را توضیح داده است با نام و مشخصات او را مجددا بپرسید. یادداشت خلاصه صحبت های مخاطب هم تمرکز شما را افزایش می دهد و هم اعتماد مخاطب را جلب میکند. همچنین یادداشت کردن باعث می شود حرف مخاطب را مدام قطع نکنید. اگر وسط صحبت های او چیزی به ذهنتان رسید، همان لحظه بیان نکنید، بلکه یادداشت کنید و در زمان مناسب به وی بگویید.

جدیدترین روش جوانسازی واژینال
سبک زندگی
کودک وبانوان
گردشگری
فناوری اطلاعات
سلامت
آشپزی
چهره ها
دکوراسیون
رازهای موفقیت
سرگرمی
نام:
ایمیل:
* نظر: