مجله خبری لحظه نما| اخبار روز، آشپزی، دکوراسیون، سبک زندگی
کد خبر: ۲۳۳۵۳
تاریخ انتشار: ۲۲ خرداد ۱۳۹۵ - ۱۰:۳۰
تعداد بازدید: ۲۳۴۰
برنامه 40 روزه کنکور 95 - شما که داوطلب کنکور هستید، بهتر می دانید که زمان در این روزها اهمیت دارد هدف ما این نیست که بگوییم این ۴۰ روز درس نخوانید، چه می شود
فروش اسید فسفریک
هیولاهای مرموز
نرخ ارز
مجله خبری لحظه نما: برای یادگیری کامل یک مطلب وثبت آن در حوضچه مغز به 3 عامل نیاز داریم. ۱. توجه، ۲. انگیزه برای مطالعه ۳. تکرار و مرور آن موضوع درسی .

بهتر است هرمطلب را فردا، 2 روز بعد، یک هفته بعد و و چهار ماه بعد هم مرور کنیم تا در ساختارهای حافظه ما ثبت شود. دراین مطلب درمورد برنامه ریزی مرور در ۴۰ روز باقی مانده تا
کنکور مطالبی را به شما عزیزان تقدیم کنیم.

اهمیت ۴۰ روز باقی مانده تا کنکور
شما که داوطلب کنکور هستید، بهتر از هرکسی می دانید که چقدر زمان در این روزها اهمیت دارد و به همین دلیل هدف ما این نیست که به شما بگوییم این ۴۰ روز را اگردرس نخوانید، چه و چه می شود، بلکه می خواهیم بگوییم که اگر فقط همین ۴۰ روز را با تمرکز بخوانید، نتیجه شما به کل، تغییر می کند و ممکن است همین چند روز مطالعه با تمرکز، دانشگاه شما را از شهری به شهر دیگر جابه جا کند یا رشته شما را به طور مثال از رشته فیزیوتراپی به پزشکی برساند. اصلا تعجب نکنید؛ چون در سالهای گذشته نیز بارها این اتفاق افتاده است و امسال هم این موضوع تکرار خواهد شد. در این ایام بهتر است هرچه را که در گذشته بود و رخ داد، رها کنید و از امروزیک تغییر جدید ایجاد کنید. در میان ۵۰ تابستان دیگری که در زندگی تجربه خواهید کرد، همین یکی را به سرنوشت خود اختصاص دهید و مطمئن باشید اصلا اتفاق بدی نمی افتد. تابستان و تفریح های آن بعد از تیرماه هم لذت بخش هستند؛ پس فعلا تمرکز خود را روی موضوع اصلی زندگی خوب بگذارید و این ۴۰ روز را دریابید. به علاوه لازم نیست نگران برنامه این روزها باشید؛ چرا که در انتهای متن نحوه برنامه ریزی دراین ۴۰ روز را با جزئیات کامل آورده ایم تا بتوانید به راحتی از آن استفاده کنید.

مطالعه موضوع جديد اكيدا ممنوع
در موقعیتی که شما تنها ۴۰ روز در اختیار دارید و می خواهید ازآن نتیجه واقعی بگیرید، مطالعه موضوع جدید، کتاب کمک آموزشی جدید و خلاصه هرچیزی که تا الان به آن عادت نداشته اید، می تواند ذهن شما را مشوش کرده و اضطراب فراوانی را برشما تحمیل کند. این ضرب المثل راحتما شنیده اید که می گویند یک ده آباد بهترازصد شهر خرابه؛ برای همین لازم نیست درس جدید یا موضوعی را که اصلا برروی آن تسلط ندارید، بخوانید و کافی است همین مباحث را که خوانده اید، جمع کنید. توجه داشته باشید که ممکن است در این روزها به دلیل فشار روانی برروی داوطلبان، بعضی از دوستانتان به شما کلاس، کتاب و یا جزوه جدیدی را پیشنهاد کنند، اگر از من می شنوید، استثنائا در این دوره این پیشنهادها را ندیده و نشنیده رد کنید؛ چرا که عدم تمرکز و مدام دنبال این همایش و آن همایش رفتن می تواند موفقیت شما را در کنکوربه کلی نابود کند.

مولا لازم چله نشینی کنکور
اگر خاطرتان باشد در شماره های گذشته، اهمیت تست های مروری (ویژه دوران جمع بندی) را با شما عزیزان مطرح کردیم. متناسب با همین، پیشنهاد می کنیم که حتما ساعات مطالعه فردی خود را به حل تست های بیشتر و رفع اشکال آنها اختصاص دهید. از آن جایی که خودتان می دانید، بهترین منبع حل تست برای کنکور آزمون های سراسری سال های گذشته است. از همین رو این فهرست زیر را همین امروز و بعد از خواندن این مطلب تهیه کنید:

۱. کنکورهای ۳ سال اخیر داخل و خارج از کشور
۲. ۱۰ پاسخ برگ سفید و نو

۳. پاسخ نامه تشریحی کنکورها

۴. مداد سیاه و پاک کن (لوازم کنکور)

پس از تهیه این فهرست بهتر است طبق برنامه ای که در ادامه این مطلب برای شما فراهم کرده ایم، پیش بروید. خواهید دید که در این برنامه تعادل هدف داری بین مطالعه، حل تست، مرور، تفریح و استراحت برای شما در نظر گرفته ایم که به وسیله آن بتوانید دراین چند روزشانس موفقیت خود را در کنکور افزایش دهید.

 برنامه چله نشینی کنکور!
۱. دو روز را در برنامه خود جدا کنید و آنها را «روز آزمون» قرار دهید. دراین ۲ روز قراراست ۶ آزمون خارج از کشور را حل کنید. بهتراست یکشنبه ها و چهارشنبه ها را روزهای آزمون خود قرار دهید تا برای آزمونهای سراسری جمعه ها فرصت داشته باشید و البته ما بین هرآزمون، زمانی را هم برای جمع بندی و مطالعه مجدد بگذارید.

۲. شرایط استاندارد کنکور را در روزهای آزمون عینا پیاده کنید. یعنی آزمون خود را ساعت ۸ صبح شروع کرده و آن را رأس ساعت ۱۲:۱۰ تمام کنید. لباس رسمی مناسب، آب معدنی و چند مغز آجیل، پاسخ برگ کنکور، مداد، پاک کن، ساعت مچی و هرآنچه را که قرار است در سر جلسه کنکور با خود ببرید، از شب قبل آماده کرده تا فردا صبح، آزمون خود را آغاز کنید.

۳. پس از ساعت ۱۲:۱۰ (زمان پایان آزمون) در روزهای آزمون بهتراست ناهار میل کنید و بخوابید. همچنین بهتر است این استراحت حداکثر تا ساعت ۱۶ باشد.

۴. از ساعت ۱۶ به بعد بهتراست رفع اشکال هر کنکور در ۳ زنگ ۷۵ دقیقه ای صورت گیرد. به این شکل که یک زنگ مطالعاتی مخصوص محاسبه درصد و رفع اشکال دروس عمومی و ۲ زنگ دیگرهم مخصوص رفع اشکال و محاسبه درصد دروس اختصاصی باشد.

۵. بهتر است زمانی که رفع اشکال آزمون خود را شروع می کنید، سوالات مهم و نکات کلیدی ای را که فراموش می کنید، در دفترچه ای یادداشت کنید تا برای هفته آخرکنکور، گنجینه ای از نکات مهم را در اختیار داشته باشید.

۶. در روزهای دیگر سعی کنید حداقل ۶ زنگ (۷.۵ ساعت) و حداکثر ۱۰ زنگ (۱۲.۵ ساعت) مطالعاتی را به طور کامل به حل تست و مطالعه مباحث مهم اختصاص دهید. برنامه روزهایی که آزمون ندارید، بهتراست ترکیبی از مطالعه دقیق کتب درسی و جزوه و البته حال تست های جمع بندی (فقط کنکورهای سراسری) باشد؛ در این صورت دیگر مطلب فراموش شده ای باقی نمی ماند.

۷. در این ایام باقی مانده سعی کنید توجه ویژه ای به خواب و تغذیه خود داشته باشید و این را بدانید که مطالعه دقیق لازم است، ولی کافی نیست. اگر ذهن و جسم شما اماده پاسخگویی به سوالات نباشد، دانش شما نتیجه ای نخواهد داشت. در نظر داشته باشید که خواب کمتراز ۶ ساعت درشب و تغذیه نامنظم به جسم و ذهن شما آسیب جدی وارد میکند.

۸. در انتها پیشنهاد می کنیم حتما در هرهفته زمانی را برای تفریح خود در نظر بگیرید؛ مثلا ۵ شنبه عصرها می تواند زمان مناسبی برای کمی ورزش، رفتن به استخر بودن با خانواده و بیرون رفتن باشد. خواهید دید که همین چند ساعت (حداکثر ۴ ساعت) علاوه بر رفع خستگی شما، میزان اضطرابتان را نیز کاهش می دهد.
جدیدترین روش جوانسازی واژینال
سبک زندگی
کودک وبانوان
گردشگری
فناوری اطلاعات
سلامت
آشپزی
چهره ها
دکوراسیون
رازهای موفقیت
سرگرمی
نام:
ایمیل:
* نظر: