مجله خبری لحظه نما| اخبار روز، آشپزی، دکوراسیون، سبک زندگی
کد خبر: ۲۳۳۶۳
تاریخ انتشار: ۲۳ خرداد ۱۳۹۵ - ۱۱:۳۰
تعداد بازدید: ۱۰۸۰
سه روش کارآمد برای افزایش احساس خوشبختی در زندگی
فروش اسید فسفریک
هیولاهای مرموز
نرخ ارز
سه روش کارآمد برای افزایش احساس خوشبختی
مجله خبری لحظه نما:اغلب روان پزشکان به عنوان اولین سوال می پرسند که هدف شما از شرکت در جلسات روان درمانی چیست و پاسخ اکثر بیماران این است که می گویند "فقط می خواهم شاد و خوشبخت باشم!"

این پاسخ بیماران یعنی «میخواهم شاد و خوشبخت باشم»، راه را روشن می کند و مفهوم کامل را می رساند. اکثرما درمانگرها نیز در این مورد هم رای هستیم؛ چون ما هم می خواهیم که شما شاد و خوشبخت باشید... اما متاسفانه این خواسته ساده و معقول، سوال های پیچیده و فراوانی را به دنبال خود دارد که در طول تاریخ ذهنهای برتر دنیا با آن دست به گریبان بوده اند: چه عواملی باعث خوشبختی انسان ها می شود؟ و یا خوشبختی چیست و چگونه به دست می آید؟ و حالا چند پاسخ کوتاه از زبان بزرگ ترین متفکرین جهان:

ارسطو؛ خوشبختی بستگی به خود ما انسان ها دارد.

سقراط: خوشبختی زمانی به وجود می آید که کنترل متفکرانه ای برروی خواسته ها و احساساتمان داشته باشیم و ابعاد مختلف روحمان را با هم هماهنگ کنیم.

اپیکوروس : برای به دست آوردن خوشبختی، از خواسته های غیرضروری بپرهیزید تا به آرامش درونی برسید یا ازداشته های کوچکتان راضی و خشنود باشید.

اما خیلی سریع و بی مقدمه به دنیای مادی امروز برمی گردیم و تنها روی یک کلید به خصوص که «پول» نام دارد، تاکید می کنیم. درواقع این باور که پول زیاد انسان را خوشبخت می کند، از ناارزش های جامعه امروزی ما سرچشمه می گیرد. شاید به این علت که قابل دیدن وقابل شمارش است.
دو محقق انگلیسی به نام های «بویس» و «وود» در این مورد بسیار کنجکاو بودند. آن ها می خواستند بدانند اگرافراد در دوره های روان درمانی شرکت کنند، احساس خوشبختی بیشتری دارند یا وقتی که درآمد بیشتری نصیبشان می شود؟ آنان در سال ۲۰۰۹ تحقیق خود را آغاز کردند و هزاران نفر را سنجیدند. نتایج بسیار حیرت آور بود، آنها دریافتند برای میزان خوشبختی ای که می توانیم با پرداخت ۱۳۰۰ دلار با روان درمانی به دست بیاوریم، باید حدود ۴۲۰۰۰ دلار بپردازیم.
این نتیجه برای ما که درمانگرهستیم، غافلگیرکننده نبود؛ فرض کنید بتوانید روابط بهترو سالم تری با همسر، همکاران و اطرافیان داشته باشید، فرزندان سالمترو شادتر، استرس و فشار کمتر و زندگی ای عاری از خشم و درگیری و سرشار از انگیزه و احساسات داشته باشید ... هرکدام از این نتایج فوق العاده که با جلسات روان درمانی قابل دستیابی هستند، احساس شادی و رضایت ماندگارتری را در افراد به وجود می آورند تا آن خوشی لحظه ای که با خریدن یک ماشین جدید یا خانه ای بزرگ تر ایجاد می شود.

اکنون سه روش کارآمد را برای افزایش احساس خوشبختی در شما ارائه می دهیم:
۱. با مشکلاتتان روبه رو شوید اگر به مسائل و مشکلات درونتان توجه کنید، آنها راهی برای رشد و ادامه پیدا نمیکنند؛ پس سعی کنید مقابل مشکلاتتان بایستید و ببینید که این رویارویی چقدر مفید تراست.

۲- کیفیت روابطتان را بالاتر ببرید درمورد همسر فرزندان، رئیس، همکاران، همسایه ها و دوستانتان فکر کنید؛ چون نگاه کردن به روابطتان با دیگران، مانند نگاه کردن در آینه احساسات خودتان است و کیفیت روابطتان معرف شخصیت واقعی شماست؛ پس روابطتان را پرورش بدهید و آن را محکم کنید؛ زیرا دراین صورت خودتان قوی تر، شادترو سرزنده تر خواهید بود.

۳- آگاهانه و با ذهنی باز زندگی کنید سعی کنید برای آینده زندگی نکنید و در گذشته ها هم غرق نشوید. هرچند درنظرداشتن آینده و گذشته برای تجربه و برنامه ریزی کردن مهم است، اما زندگی در «اکنون» مهمتراست. بدانید که اکنون مشغول چه کاری هستید و چرا و چگونه آن را انجام می دهید؛ چون هرچه آگاهانه تر زندگی کنید، شادتر خواهید دور نگه میدارد، ولی زندگی و شادی خود را قربانی این پیام اشتباه جامعه امروزنکنید و بدانید ثروت به تنهایی خوشبختی را برای شما به ارمغان نمی آورد.
جدیدترین روش جوانسازی واژینال
سبک زندگی
کودک وبانوان
گردشگری
فناوری اطلاعات
سلامت
آشپزی
چهره ها
دکوراسیون
رازهای موفقیت
سرگرمی
نام:
ایمیل:
* نظر: