مجله خبری لحظه نما| اخبار روز، آشپزی، دکوراسیون، سبک زندگی
کد خبر: ۲۳۳۷۶
تاریخ انتشار: ۲۵ خرداد ۱۳۹۵ - ۰۹:۳۰
تعداد بازدید: ۱۸۸۶
دوران کودکی نوابغ جهان - در زیر نمونه ای از نوابغ جهان که دارای مشکلاتی در تحصیل و یادگیری بوده اند آمده است:
فروش اسید فسفریک
هیولاهای مرموز
نرخ ارز
مجله خبری لحظه نما:در زیر نمونه ای از شخصیت های مشهور جهانی که دارای مشکلاتی در تحصیل و یادگیری بوده اند آمده است:

 ۱- آلبرت انیشتن: تا چهار سالگی توانایی حرف زدن نداشت و تا سن هفت سالگی نمی توانست بخواند. او برای بیان هر جمله حتی جملات پیش پاافتاده، ابتدا باید به کلمات آن جمله فکر می کرد و پس از فرمول بندی ترکیب کلمات، جمله را ارام با خود تکرار می کرد. از نظر معلمانش او کند ذهن، غیر اجتماعی و غرق در رویاهای احمقانه بود، او از مدرسه عالی پلی تکنیک زوریخ نیز اخراج شد.

 ۲- توماس ادیسون: در دوران کودکیشی غیرطبیعی، گیج و ناقص العقل معرفی شد. وی در خاطراتش نوشته است که هرگز قادر به پیشرفت تحصیلی در مدرسه نبوده است و غالبا از جمله نفرات آخر کلاس بوده است. پدرش به او برچسب احمق می زد و معلمان وی معتقد بودند که او احمق تر از آنست که بتواند چیزی یاد بگیرد.

 ۳- چارلز داروین: پدر نظریه ی تکاملی در شرح حال خود می نویسد، همه ی معلمان و مدیران مدرسه و پدرش، او را یک پسری کاملا معمولی میدانستند.

۴- آگوست رودین: مجسمه ساز بزرگ فرانسه، به عنوان بدترین دانش آموز مدرسه اش شناخته شده بود. معلمشی او را کودکی آموزش ناپذیر تشخیص داد و به والدینش توصیه کرد او را به دنبال کار بفرستند. والدین وی، معتقد بودند خدا یک پسر ابله نصیب آنان کرده و حتی تردید داشتند که قادر به انجام کاری ساده باشد.

 ۵- وودرو ویلسون: بیست و هشتمین رئیس جمهور ایالات متحده ی آمریکا، تا ۹ سالگی نتوانست حروف را یاد بگیرد و تا ۱۱ سالگی خواندن را یاد نگرفته بود، خویشاوندان او برای خانوادهای وی به خاطر نادانی و عقب ماندگی اش ابراز تاسف می کردند.

 ۶- نلسون راکفلر: معاون رئیس جمهور ایالات متحدهی آمریکا و فرماندار ایالت نیویورک، از اشکالی شدید در یادگیری خواندن رنج میبرد و در مدرسه نمراتش همیشه ضعیف بود.

 ۷- لئو تولستوی : او را با این جمله توصیف می کردند: «نه می تواند چیزی یاد بگیرد، نه میخواهد.

8-اسحاق نیوتن: در مدرسه، شاگرد بسیار تنبلی بود. به یاد داشته باشیم شرط موفقیت دانش آموز دارای اختلال یادگیری، این است که به موقع شناسایی شود و مشکل او برطرف گردد
جدیدترین روش جوانسازی واژینال
سبک زندگی
کودک وبانوان
گردشگری
فناوری اطلاعات
سلامت
آشپزی
چهره ها
دکوراسیون
رازهای موفقیت
سرگرمی
نام:
ایمیل:
* نظر: