مجله خبری لحظه نما| اخبار روز، آشپزی، دکوراسیون، سبک زندگی
کد خبر: ۲۳۳۷۷
تاریخ انتشار: ۲۵ خرداد ۱۳۹۵ - ۱۰:۳۰
تعداد بازدید: ۱۹۴۲
آرایشگر فوتبالیست ها و هنرمندان مشهور ایرانی
فروش اسید فسفریک
هیولاهای مرموز
نرخ ارز
مجله خبری لحظه نما:همین که به یک مهمانی یا عروسی دعوت می شوید اولین چیزی که به ذهنتان میرسد این است که چه بپوشید وچطور آرایش کنید. شاید تعداد نفراتی که قرار است در آن عروسی یا مهمانی شما را ببیننده به ۵۰ نفر هم نرسند اما شما همه تلاش تان این است که بهترین ظاهرممکن را داشته باشید. اگر این شرایط مهمانی رفتن ها را برای ستاره ها در نظر بگیریم، شاید به آنها حق بدهیم که این همه به مدل موو صورت شان برساند. با همه گیرشدن فضای مجازی، بودن عکاس ها در همه جا و... انها سعی میکنند همه جا خوب باشند. این خوب بودن آنها دلیلی شده که کار چند آرایشگرهم دیده شود: چه آنهایی که به دلایلی در خفا کار میکنند و چه آنهایی که با انتشار عکسهایی از این ستاره ها خودشان هم معروف شده اند. عکسهای اینستاگرام دو آرایشگر را معرفی کرده. یکی آرایشگری است که بیشتر کارهای بازیکنان پرسپولیس را انجام میدهد و دیگری هم در تبریزکار می کنند و بازیکنان تیم تراکتورسازی مشتری اش هستند. البته هستند کسانی هم که معروف اند ولی دستشان را رو نمی کنند. آنها درهمان پشت درهای بسته خودشان را نگه داشته اند ولی با مشتریان پر تعدادی که دارند، درامد شان از بقیه خیلی هم بیشتر است.

در تبریز نگران مدل موهایت نباش
حمید باید ممنون محسن فروزان باشد که او را معروف کرد. درست کردن موهای خودش و برادرش، بقیه را به این نتیجه رسانده بود که حمید می تواند آرایشگر خوبی شود. کلاس ارایشگری رفت و یک مدت هم برای کار به مالزی رفت اما زلزله آذربایجان او را به ایران برگرداند: «خانواده ام در تبریز زندگی می کردند، نگران سلامتی شان شدم و برگشتم». در همان روزها ازدواج کرد و در تبریز ماندگار شد و انجا هم کار ارایشگری را ادامه داد: «یک دوست مشترک با محسن فروزان داشتم. ان موقع دروازه بان تراکتورسازی بود. موهایشان را برای یک بازی درست کردم و بعد از ان بقیه بازیکنان تیم هم مشتریم شدند». حمید سعی کرده در کارهایش ابتکار داشته باشد و همین را دلیل پسند دیگران میداند: «من خودم یک چیزی را در ذهنم طراحی می کنم و ان را پیشنهاد میدهم. اکثرا هم همان مدل را می پسندند».

تبریزی ها تنها مشتری حمید نیستند. بازیکنان تیم هایی که برای بازی با تراکتورسازی به تبریز می روند، قبل از بازی یک سر به حمید می زنند. او هم بیشتر کارهای بازیکنان تراکتور را قبل از بازی و در اردوی تیم انجام می دهد. بسته به اینکه چه کسی سرمربی تیم باشد، برخوردها با او متفاوت است: «امسال که آقای قلعه نویی آمد، وضعیت من هم بهتر شد. هر مربی سیاست خودش را دارد. قلعه نویی مخالفتی با کار من و رفتنم به اردو نداشت. البته افتخار این را نداشتم که موهای خودش را درست کنم». حمید غیر از فوتبالی ها، کار چهره های مطرح تبریز را هم انجام بدهد: «تبریز چهره های سینمایی یا تلویزیونی مطرح ندارد. چند خواننده دارد که انها پیش من میایند». کار کردن با چهره ها خیلی راحت نیست. انها وسواس هایی دارند و این، کار را سخت می کند: «من ۴۵ دقیقه تا یک ساعت روی موهای انها کار می کنم». بعضی از انها هم خیلی سخت گیرند: «رحمان رضایی، سروش رفیعی و حتی خود محسن فروزان، اینها خیلی ادمهای حساسی هستند و خیلی باید روی موهای شان کار کنی، من شنیده ام رحمان رضایی وقتی رستوران هم می رود، سخت غذا انتخاب می کند و حتی شده سه بار انتخابش را عوض کرده!»

گاهی اتفاق های بدهم می افتد، مثل روزی که حمید روی موهای مهدی کریمیان یک اشتباه کرد: «مهدی شماره هفت می پوشید. یک روز از من خواست با تیغ روی سرش هفت بنویسم. در آینه داشت صحبت می کرد و من برعکس دیدم و شماره هشت را روی سرش در اوردم. وقتی کار تموم شد، متوجه اشتباه شدیم. ان هشت را سیاه کردم و طرف دیگر سرش هفت نوشتم». حمید تا پیش از این در اینستاگرام خیلی فعال نبود اما بعد از اینکه بعضی ها کارهایش را به نفع خودشان مصادره کردند تصمیم گرفت همه عکس های کارهایش را شیر کند.

از طارمی و برانکو تا رضا یزدانی و مهران غفوریان
محمود پیرمحمودی، هم با فوتبالیست ها کار می کند هم با هنری ها او هم مثل خیلی از کسانی که حالا در کار آرایشگری معروف شده اند، یک ارایشگر معمولی بوده: «۱۵ سال است که این کار را انجام می دهم و با کار ساده آرایشگری شروع کردم» اما میل به پیشرفت مسیر او را از بقیه آرایشگرها جدا کرده: «دوست داشتم کارم رابه روز کنم و ارتقاء بدهم. به همین خاطر در ورک شاپهایی که در ترکیه و دبی برگزار می شد، شرکت می کردم. دیدم برای اینکه کارم پیشرفت کند، باید طراح های بیشتری انجام بدهم. هم به گریم علاقه داشتم و هم احساس نیاز می کردم. می دانستم اگر شناختم از فرم و آناتومی صورت بیشتر شود و تیپ سازی را بلد باشم، در کار استایل موفق تر می شوم. کلاسهای گریم استاد جلال معیریان را رفتم. استاد معیریان وقتی دید من جزو شاگردهای خوبش هستم، من را وارد یک پروژه سینمایی کرد. از همان جا استارت کارم در حوزه گریم زده شد و با بازیگرها بیشتر آشنا شدم" بازیگران پیرمحمودی را به بقیه معرفی کرده اند. در بین این بقیه، فوتبالیستها هم بوده اند. او پرسپولیسی است و شاید ناخودآگاه خودش را بین بازیکنان این تیم دیده. حالا تقریبا آرایشگر ثابت تیم پرسپولیس است. بیشتر بازیکنان این تیم، سرمربی و حتی پزشک تیم هم از مشتریان ثابت او هستند: «بهرنگ علوی یکی از بچه ها را معرفی کرد. من کارش را انجام دادم و بقیه هم خوش شان امد».

بازیکنان پرسپولیس بیشتر روزها درگیر تمرینات هستند و ترجیح میدهند روزهایی که بازی دارند، پیرمحمودی به اردو برود و همان جا کارهایشان را انجام بدهد. مهدی طارمی، احمد نورالهی، مهرداد کفشگری، علی علیپور، میثم علیپور، پزشک تیم و البته برانکو از مشتریان ثابت پیرمحمودی هستند: «قبل از دربی بود که موهای برانکو را کوتاه کردم. خیلی کم حرف بود. فقط قبل از شروع کار توضیح داد که یک مدل خیلی ساده می خواهد و دور موهایش هم کوتاه نشود». حضور یک آرایشگر قبل از باز یهای یک تیم در اردو شاید کمی عجیب باشد. گفته می شود یکی از مدیران این تیم هم معترض شده بوده که چرا در دقایقی که بازیکنان باید به فکر بازی باشند، به فکر مدل موهای شان هستند اما پیرمحمودی می گوید، هیچوقت برای رفتن به اردو مشکلی نداشته: «تا حالا نشده کسی با من برخورد بدی کند. از بچه ها هم خواسته ام که اول کارهای هماهنگی را انجام بدهند، بعد من به اردو بروم تا مشکلی پیش نیاید».

در بازیهایی هم که تیم به شهرستان ها می رود، بازیکنان قبل از سفر به موهای شان می رسند، اما بعضی وقت ها تمرینات به قدری فشرده است که انها فرصت نمی کنند، موهایشان را حتی کوتاه کنند. در این شرایط پیرمحمودی مجبور می شود به سفر برود:" کم پیش می آید، ولی تاحالا شده که با تیم به شهرستان هم رفته ام. مثلا یک بار قبل از بازی با ملوان بچه ها گفتند موهای شان خیلی به هم ریخته است و من هم با آنها به شهرستان رفتم .

پیرمحمودی، براساس اناتومی صورت و موقعیتهایی که مشتریان شان دارند، برای شان کار انجام می دهد. به خاطر همین هم بیشتر مواقع کار را به خود او میسپارند: «اول چیزهایی که خودم بلدم را انجام می دهم. اگر هم حساسیت یا خواسته ای داشته باشند، در نظر می گیرم. هیچ کدام  از بچه ها سختگیر نیستند. مهدی طارمی دو سالی می شود که پیش من می اید. از موهای فر شروع به طراحی کردم تا الان که موهایش صاف شده. خودش دوست داشت موهای صاف تری داشته باشد. مهدی، جلف بازی را دوست ندارد. حتی بعضی از وقت ها که به او میگویم اجازه بده دور موهایت را کمی سفیدتر کنم، نمی گذارد. مهرداد هم بعد از فوت هادی سعی کرد ته ریشش را حفظ کند. من هم گفتم خیلی به صورتش می آید و او هم همین استایل را ادامه داد" تنها بازیکن پرسپولیس که کارش را با پیرمحمودی ادامه نداده، سوشا مکانی است: "نتوانستیم باهم کنار بیاییم. من می گفتم این کار را بکنیم بهتر است، او می گفت نه. البته من کاری را که او می خواست برایش انجام می دادم، ولی دوست نداشتم».

پیرمحمودی چند پیشنهاد کار در تلویزیون و سینما هم داشته. مثلا پیشنهاد کار در سریال معمای شاه: «ترجیح میدهم کار در سینما مقطعی باشد. معمای شاه پروژه چند ساله بود. اگر برای سینما وقت بگذارم، به کار بچه های تیم نمی رسم».

مهدی شریفی، محسن ایرادنژاد، عزت الله پورقاز و.. مشتریان غیرپرسپولیسی پیرمحمودی هستند. البته اینها ثابت نیستند و هر وقت گذرشان به تهران بیفتد، پیش او می روند. طارمی از پیرمحمودی خواسته او کارهای بقیه بازیکنان تیم ملی را هم انجام بدهد. پیرمحمودی به خاطر گریم هایش جایزه گرفته. در جشنواره موسیقی سال ۱۳۹۳ این جایزه را به او داده اند: "در اولین کتاب دایره المعارف مشاهیر موسیقی پاپ ایران من گریم همه موزیسینها و خواننده ها را انجام دادم. بعد از این کتاب بیشتر بچه ها مشتری ام شدند».

مشتریان کچل
مهران غفوریان وامیراقایی هم جزو مشتریان پیرمحمودی هستند. سؤال بعضی ها این است که انها مویی ندارند و برای چه دنبال ارایشگر خاصی هستند: «عکس هایی که از غفوریان در اینستاگرام دارم، مربوط به تله فیلمی است که من گریمورش بودم. امیرآقایی هم مصاحبه ای با مجله استایل داشت. قبل از عکاسی، من گریمش کردم. خیلی ها می پرسند اینها که مویی ندارند، چرا به آرایشگاه می آیند. مو ندارند، ولی پوست که دارند. من برای شان اسکراپ و آماده سازی پوست برای میکاپ را انجام می دهم».

میگو خوری با طارمی
مهدی طارمی رابطه دوستانه تری با پیرمحمودی دارد: «دو سال پیش مشتری ام بود، کم کم رابطه مان نزدیک شد و الان رفت وامد خانگی داریم». او به خاطر طارمی حتی فحش هم خورده: «مهدی اصلا برایش مهم نیست که موهایش به هم بریزد. در بیشتر بازی ها که موهایش به هم میریزد، در فضای مجازی به من فحش می دهند که چرا موهایش را این طوری درست کردی، مهدی خیلی دوست ندارد به موهایش چیزی بزند. حتی قبل از برنامه ۹۰ که پیش من امد، گفتم از تو کلوزاپ گرفته می شود، بگذار کاری کنم که استایل خوبی داشته باشی، گفت می خواهم ساده باشم». چند هفته قبل از رفتن طارمی به برنامه ۹۰ با عکسی که پیرمحمودی از او در اینستاگرام منتشر کرد، مهمان این برنامه لو رفت. شاید تصور میشد که عادل فردوسی پور از این کار پیرمحمودی استقبال نکرده باشد: «برای گذاشتن آن عکس از مهدی اجازه گرفتم. کلا برای هر کسی که می خواهم بگذارم، از صاحب عکس اجازه می گیرم. فکر نمی کنم عادل فردوسی پور هم شاکی شده بود. صفحه اینستاگرام برنامه ۹۰ عکس مان را لایک کرده بود. این نشان می دهد که آنها مشکلی با انتشار این عکس نداشتند». رابطه طارمی و پیرمحمود در حدی نزدیک است که با هم سر میز غذا بنشینند و میگوی سرخ شده بخورند.

زیرزمینی ها
چند آرایشگر معروف هم در تهران هستند که به ظاهر کسی آنها را نمی شناسداما مشتریان ثابت شان پرتعداد است. اقای «میم» هم ارایشگر بیشتر بازیگران است اما ترجیح میدهد نه اسمی از او در گزارش آورده شود و نه اسمی از مشتریانش، این حساسیت به خاطر این است که بخش اعظمی از مشتریان او خانمها هستند: «من نسل چهارم از خانواده هستم که آرایشگری را برای شغلم انتخاب کرده ام. چند بازیگر سینما و تلویزیون هستند که من کارهایشان را انجام میدهم» یکی از هنرپیشه هایی که سالهای اخیر از جشنواره فجر سیمرغ بلورین گرفته، از مشریان ثابت آقای میم است. او حتی اعضای خانواده اش را هم به این ارایشگر معرفی کرده است. بعضی از چهرهه ای موسیقی، یکی دو مجری تلویزیون هم پیش این ارایشگر می روند. مشتریان خانم بیشتر ترجیح میدهند ارایشگرشان به خانه شان برود تا کسی متوجه حضورانها نشود: «مشتریان من به خاطر اینکه بیشتر، از چهره های معروف هستند، طوری به آنها وقت می دهم که همدیگر را نبینند اما بعضی از آنها می گویند حتما باید به خانه ما بیایی». این خانه رفتن ها مجانی نیست: «من پول کاری را که می کنم، می گیرم. اگر برای یک کوتاهی مواز یک مشتری در محل کارم، ۱۵۰ هزار تومان بگیرم، از مشتری که به خانه اش می روم، ۴۵۰ هزار تومان می گیرم». کسانی که میخواهند مشتری آقای میم شوند، خیلی راحت نمی توانند او را پیدا کنند: «اگر شماره ای را نشناسم بلاک می کنم. شما اگر کسی بخواهد من کارش را انجام بدهم، حتما باید معرف داشته باشد. معرف، شماره و اسم مشتری جدید را به من می دهد و من هم تلفنش را جواب می دهم». غیر از میم، آرایشگران مرد دیگری هم هستند که مشتریان زن دارند. آقای «پ» یکی از انهاست. او دو مشتری خیلی معروف دارد. کارهای دو بازیگر چهره، اقای «م» و اقای «ب» را او انجام می دهد. کسانی که که می خواهند حتما این اقا آرایشگرشان باشد، خیلی باید به او نزدیک باشند. این آرایشگر برای اینکه ناشناخته بماند، مدام محل زندگی و شماره تلفنش را تغییر میدهد.

جدیدترین روش جوانسازی واژینال
سبک زندگی
کودک وبانوان
گردشگری
فناوری اطلاعات
سلامت
آشپزی
چهره ها
دکوراسیون
رازهای موفقیت
سرگرمی
نام:
ایمیل:
* نظر: