مجله خبری لحظه نما| اخبار روز، آشپزی، دکوراسیون، سبک زندگی
کد خبر: ۲۳۳۹۶
تاریخ انتشار: ۲۹ خرداد ۱۳۹۵ - ۱۰:۰۰
تعداد بازدید: ۱۳۰۷
انصاری فرد با تیم ملی به جام جهانی ۲۰۱۴ برزیل رفت. اما شماره ۱۰ تیم ملی تنها دو دقیقه مقابل بوسنی توانست به میدان برود
فروش اسید فسفریک
هیولاهای مرموز
نرخ ارز
مجله خبری لحظه نما: کریم انصاری فرد در غیبت اشکان دژاگه و رضاقوچان نژاد در تیم ملی چهره شد. درست بعد از روزهایی که وحید هاشمیان به عنوان آخرین مهاجم درخشان، تیم ملی را ترک کرد. دیگر خبری از علی دایی در روزهای اوجش در تیم ملی نبود و انصاریفرد در کنار مهاجمان معمولی چون محسن خلیلی و غلامرضا رضایی قرار میگرفت. بنابه همشهری بودن بادایی وعلاقه آقای گلی جهان به او خیلیها از جانشینی مناسب انصاریفرد به جای دایی صحبت می کردند. گرچه می توانست در خط حمله یکه تازی کند، درعمل چنین نبود. در سالهای اخیر با افت روبه رو شد و با حضور مهاجمانی چون دژاگه قوچان نژاد و آزمون خیلی زود از چشم اقتاد. والبته دوبار در لیگ برتر فوتبال ایران آقای گل شد و بازی در تیمهای سایبا و پرسپولیس را تجربه کرد. انصاری فرد با تیم ملی به جام جهانی ۲۰۱۴ برزیل رفت. اما شماره ۱۰ تیم ملی تنها دو دقیقه مقابل بوسنی توانست به میدان برود. افول انصاری فرد در زمان کوتاهی به پایان رسید و آن هنگامی بود که به پانیونیوس یونان رفت. او پیش از آن تجربه قابل توجهی در اوساسونا نداشت و در فوتبال یونان درخشید و حالا به نظر میرسد بیشتر از هر زمان دیگری آماده است. انصاری فرد در گفت و گویی که پیش از بازی دوستانه تیم ملی مقابل قرقیزستان انجام شد، درباره شرایط حضورش در لیگ یونان، تیم ملی آینده فوتبالش و... صحبت کرده است.

آقای انصاری فرد، یک فصل درخشان را در لیگ یونان گذراندی، فکر می کردی در پانیونیوس به روزهای اوج خود برگردی؟
 برای من بازی و درخششی در پانیونیوس باعث خوشحالی است. اولین سالی بود که در لیگ یونان بازی می کردم و از اینکه عملکرد خوبی داشتم، حس خوبی دارم. البته مطمئن هستم در سالهای بعد می توانم بهتر از این باشم.

 یعنی احتمال دارد برای فصل آینده باز هم در پانیونیوس بازی کنی؟
چیزی معلوم نیست. در حال حاضر در اردوی تیم ملی هستم و بعد از آن چند روزی استراحت می کنم. قرار است باز هم به یونان برگردم، اما اینکه چه تصمیمی بگیرم هنوز مشخص نشده است. باشگاههای یونانی به بازیکن سازی معروف هستند. برای همین لیگ یونان را دوست دارم و باشگاه پانیونیوس هم پیشنهاد تمدید قرارداد داده است اما معلوم نیست که بمانم یا بروم.

 ظاهرا پیشنهادهایی از دیگر تیمهای خارجی دریافت کرده ای.
 واقعیت این است که همه چیز به تصمیم مدیربرنامه هایم برمی گردد. او به فکر من است و هنوز برای من تصمیمی نگرفته. من هم چون به کار مدیربرنامه هایم ایمان دارم، هنوز تصمیمی نگرفته ام. با همه اینها من یک سال فوق العاده را دریونان داشتم و تصمیم گرفتن در این شرایط کار سختی است.

قرار نیست به فوتبال ایران برگردی؟
 سال قبل وقتی از اسپانیا برگشتم، خیلی از تیمهای ایرانی پیشنهاد بازی دادند. اما نه ان موقع و نه الان قصد بازگشت به فوتبال ایران را نداشتم و ندارم. حداقل الان فکر می کنم که نباید تصمیم به برگشتن به فوتبال ایران نگیرم بهتر است.

 البته در لیگ برتر ایران هم روزهای خوبی داشتی و حتی دو بار عنوان آقای گلی را به دست آوردی؛ این موفقیت در فوتبالت چقدر تاثیرگذار بود؟
من خیلی جوان بودم که آقای گل شدم. قطعا این موضوع برای پیشرفت در فوتبالم مهم بود. یعنی در اینده فوتبالی ام اهمیت داشت. وقتی یک فوتبالیست جوان آقای گل می شود و مورد توجه زیادی قرار می گیرد، توقعات از او بالا میرود. برای همین خیلی با انگیزه باید باشی تا بتوانی از مسیری که در آن قرار گرفته ای خارج نشوی. راستش من از مسیری که طی کردم راضی هستم.

البته به نظر میرسید پیش از حضور در پانیونیوس از مسیر خارج شده بودی؟
 خیلی خوب می دانم که باید در مقطعی عملکرد بهتری می داشتم. البته در روزهایی هم که خوب بودم باز هم دلم می خواست بهتر باشیم. چون آدم قانعی نیستم و در هر موقعیتی که قرار می گیرم دوست دارم به موقعیت بهتری دست یابم.

به نظر می رسد در باشگاه پانیونیوس احساس راحتی می کنی و در این تیم به موقعیت مناسبی دست یافته ای.
 در این باشگاه همه چیز روی برنامه به جلو پیش می رود. من اصالتا اذری هستم و همه می دانند که ترکها چقدر به غذا اهمیت میدهند. اما برای اینکه در پانیونیوس بازی کنم، چشم به روی خیلی از غذاها بستم. دیگر آبگوشت، قورمه سبزی، کوفته و... نمی خورم. مدتهاست لب به برنج نزده ام. در یونان مربی تغذیه دارم. او میگوید که حق نداری فلان غذ ارا بخوری و من سعی می کنم از این دستورات سرپیچی نکنم. البته مربی تغذیه با برنامه غذایی که می دهد ویتامین و پروتئین بدنم تامین می شود. با این حساب آنجا همه چیز تفاوت زیادی با باشگاههای فوتبال در ایران دارد. دقیقا همین طور است. اصالا یکی از دلایل عقبماندگی فوتبال ایران همین مسائل است.

یعنی نداشتن مربی
نه فقط به تغذیه برنمی گردد. مثلا من در پانیونیوس مربی اختصاصی بدن سازی دارم. این مربی اسپانیایی است و به خوبی میداند که من قانع به تمرینات خود باشگاه نیستم. همیشه همین طور بوده و من دوست داشته ام بیشتر از بقیه تمرینکنم. به تمرینات تیمی قانع نبوده ام و در اینجا از نتیجه همکاری با مربی اسپانیایی ام راضی هستم. به نظر من، بازیکنان باید بیشتر تمرین کنند و اگر بتوانند در کنار تمرینات گروهی تمرینات ویژه انفرادی هم داشته باشند، می کنند، دلیلش همین است. یعنی باشگاه ها امکانات مناسبی دارند و از طرفی بازیکن غیر از تمرینات تیمی تمرینات دیگری هم دارد. یعنی بازیکن به حال خود رها نمی شود.

اگر بخواهی از این نظر بازیکنان ایرانی را با بازیکنان خارجی و به ویژه بازیکنان اروپایی مقایسه کنی، چه خواهی گفت؟
یکی از دلایل عقب ماندگی فوتبال ما نبود امکانات مناسب برای بازیکنان و همچنین توجه کمتر به استعدادهای فوتبالی است. به نظر من، بازیکنان ایرانی به لحاظ استعداد چیزی کمتر از بازیکنان اروپایی ندارند. امکانات فوتبال در اروپا خیلی زیاد است و از کودکی بازیکنان با استعداد را کشف می کنند. مثلا در اروپا بازیکن از هفت هشت سالگی میداند که توپ را چگونه استپ، کند. اما در لیگ برتر ایران هنوز بازیکنانی هستند که نمی توانند توپ را کنترل کنند. اصلا در سطح شهر هم وقتی قدم میزنیم زمین مناسب ورزشی نداریم. دیگر مثل سابق زمین فوتبال وجود ندارد و از زمینهایی مثل تنیس می بینیم. در زمین های خاکی هم برجهای بزرگ تجاری یا مسکونی ساخته اند.
برگردیم به لیگ یونان.

 در هفته بیست وهشتم، زیباترین گل لیگ را به ثمر رساندی و به نظر می رسد این گل تاثیر زیادی در بروز تواناییهایت داشته است.
 این گل برای من مهم بود. سایت نوا اسپورت این گل را انتخاب کرده بود و من هم جایزه اش را گرفتم. مطمئنا هر بازیکنی دوست دارد در چنین شرایطی قرار بگیرد و خوشحالم که توانستم گل زیبایی به ثمر برسانم. کلا گلهای زیبا را دوست دارم و در بازی تراکتورسازی و الاتحادهم گلی زدم که خیلی دوستش دارم. در تیم ملی هم گل های خوبی زده ام و این گلها برای من شیرین بوده.

یکی از گلهایی که در لیگ یونان زدی را به مرحوم هادی نوروزی تقدیم کردی. گویا با او صمیمی هم بودی.  
قبلا هم در این باره صحبت کرده ام. یعنی گفتم که اولین بار وقتی با خبر فوت نوروزی روی سایت مواجه شدم، فکر کردم شوخی است. چون در ایران از این شوخی ها می کنند. نمی توانستم باور کنم. هنوز تصور بازی اش در ذهنم است. متاسفانه اتفاق ناگواری بود و کلاسال ۹۴ برای ورزشکاران سال خوبی نبود. مهرداد اولادی هم از بین ما رفت.

 برخی معتقدند پانیونیوس تیمی تدافعی است. آیا برای شما بازی در چنین تیمی ساخت نیست؟
 تیم ما دفاعی نیست. مطمئنا اگر تیمی تدافعی بود من اذیت می شدم. من خیلی خوشحال هستم که در پانیونیوس بازی می کنم. البته در برخی بازی ها مانند بازی مقابل المپیاکوس ممکن است تیم مادر دقایقی روی به بازی تدافعی بیاورد، اما در کل پانیونیوس تیم دفاعی ای نیست.

با تیم ملی در جام جهانی ۲۰۱۴ برزیل حضور داشتی اما خیلی کم به بازی گرفته شدی، چون بازیکنانی مثل اشکان دژاگه ورضاقوچان نژاد به بازی گرفته شدند. در ادامه هم مهاجمانی چون سردار آزمون جایی ثابت در تیم ملی پیدا کردند...
من به این مسأله آگاهم که تیم ملی جای بهترین ها است. در هر پستی هم بهترین ها به تیم ملی دعوت می شوند. برای رسیدن به تیم ملی همیشه رقابتی وجود دارد و معمولا در اردوی تیم ملی هم رقابت جداگانهای وجود دارد. از آنجایی که بارها در اردوهای تیم ملی حضور داشته ام، نسبت به این موضوع آگاه هستم. در خط حمله هم معمولا رقابت سختی وجود دارد ولی من همیشه سعی کرده ام در ترکیب اصلی حضور داشته باشم. در نهایت هم کی روش تصمیم میگیرد که چه کسی بازی کند و چه کسی روی نیمکت بنشیند. من در جام جهانی خیلی کم بازی کردم، چون رقابت در خط حمله زیاد است و بازیکنان بزرگی در این پست بازی می کنند. الان هم وضعیت به همین منوالی است ولی من هیچ وقت از رقابت نترسیده ام و الان هم تلاش می کنم تا جایی ثابت در ترکیب اصلی داشته باشم.

 بالاخره کی روش هم در تیم ملی ماندگار شد و به نظر می رسد اغلب بازیکنان تیم ملی موافق این مربی هستند. به خصوص که الان تیم ملی باز هم در کوران بازیهای مقدماتی جام جهانی قرار گرفته است.
 واقعا خیلی خوشحال هستم که توانستیم کی روش را حفظ کنیم. او تاثیرش را در فوتبال ایران گذاشته و نمی توان این مساله را انکار کرد. کی روش در تیم ملی شرایط سختی داشت و خدا را شکر که وضعیت در اردوی تیم ملی هم بهترشده است.

فکر می کنی تیم ملی بتواند بار دیگر با کیروش به جام جهانی صعود کند؟
من فکر میکنم باز هم با کیروش می توانیم به جام جهانی برسیم. خدا را شکر تغییرات زیادی در تیم ملی صورت گرفته و بازیکنان جوان زیادی در اردوی تیم ملی حضور دارند. به نوعی پوست اندازی در تیم ملی صورت گرفته و من خیلی به تیم کی روش امیدوار هستم.

دروازه گشایی
 کریم از ابتدای فصل گذشته در پانیونیوس حضور دارد و هر چقدر در روزهای اول حضورش کمتر در برنامه های تاکتیکی سرمربی تیمش جای ثابتی نداشت، طی فصل گذشته بیش از پیش مجال برای خودنمایی به دست آورد. نتیجه اعتماد سرمربی به ثمر رساندن زیباترین گل هفته بیست و هشتم فصل گذشته سوپرلیگ در دقیقه ۸۲ بازی با پائوکا بود. کریم با گل هایش تیم معمولا درگیر سقوط و میانه جدولی را در رده پنجم قرار داد؛ این رتبه یعنی رسیدن به پلی آف چهارجانبه پایان فصل بین تیمهای دوم تا پنجم برای راهیابی به مرحله مقدماتی لیگ قهرمانان اروپا و مرحله گروهی لیگ اروپا افسوس که کریم در ۳ بازی اول ندرخشید و در دور برگشت همراه تیم ملی بود و پانیونیوس بین ۴ تیم چهارم شاد و تنها به مرحله مقدماتی لیگ اروپا راه یافت. البته این ناکامی هم باعث نشد کریم از چشم هواداران بیفتند چون سکونشینان ثابت ورزشگاه اختصاصی پانیونیوس میدانند و در طول فصل چه خدمات بزرگی به تیمشان ارائه کرده است. کافی است اندکی به امار توجه کنید. او در ۳۰ بازی لیگی فصلی گذشته، ۹ گل به ثمر رساند؛ ثبت ۲ گل در جام حذفی، تعداددروازه گشایی های او را دورقمی کرد تا انصاریفرد به آمار ۹۶ گل در ۲۵۴ بازی دوران حرفه ای خود دست یابد. کریم تنها در ۵ فصل از دوران ورزشی اش بیشتر از ۹ گل فصل گذشته در رقابتهای لیگی گل زد که این ۵ مقطع به دوران طلایی اش در تراکتورسازی و روزهای ابتدایی بازی در سایپا برمی گردد. به هر حال اکنون حال او و تیمش خوب است؛ آنقدر که روسای باشگاه برای حفظ جواهر ایرانی و تقویت تیم به منظور حضور در رتبه ای بالاتر از فصل قبلی در حال برنامه ریزی هستند.

جدیدترین روش جوانسازی واژینال
سبک زندگی
کودک وبانوان
گردشگری
فناوری اطلاعات
سلامت
آشپزی
چهره ها
دکوراسیون
رازهای موفقیت
سرگرمی
نام:
ایمیل:
* نظر: